Maszyna do szycia - wątek zbiorczy

Szyjesz, dziergasz? Pochwal się swoim dziełem!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MilenaKarolina
Posty: 50
Rejestracja: 29 gru 2011, 16:05
Kontakt:

Re: Maszyna do szycia - wątek zbiorczy

Post autor: MilenaKarolina »

Ja mam łucznika Zofia 2015 I nie polecam, ciągle mam z nim problemy.

Rebeka
Posty: 14
Rejestracja: 15 wrz 2013, 22:55
Kontakt:

Re: Maszyna do szycia - wątek zbiorczy

Post autor: Rebeka »

Mam ogromny problem i proszę o pomoc. Kilka lat temu w spadku dostała mi się maszyna. Nie używałam jej, bo mam inne. Teraz jestem zmuszona "uruchomić " ją, ale nie mam pojęcia jak przewlec nitkę ze szpulki do igły. Dolna nitka to też był problem, ale jakoś mi się udało (chyba, ale to się okaże, jak będę mogła szyć). Wszelkie kombinacje zawodzą. Pisałam do Łucznika w tej sprawie, podali mi nr telefonu, którego nikt nie odbiera.
Czy ktoś ma może Łucznika 884?
Czy mogłabym prosić o zdjęcie pokazujące , jak przebiega nitka ?

Awatar użytkownika
Mono
Posty: 1954
Rejestracja: 27 gru 2011, 15:43
Kontakt:

Re: Maszyna do szycia - wątek zbiorczy

Post autor: Mono »

Rebeka pisze: Czy mogłabym prosić o zdjęcie pokazujące , jak przebiega nitka ?
Nie mam tej maszyny, ale chciałabym pomóc, więc spróbuj tę nić przewlec tak: http://imagizer.imageshack.us/v2/800x60 ... 6/y49v.jpg
Ewentualnie przy tym talerzyku w drugą stronę ją poprowadź i bez pętelki przy drugim podajniku od szpulki.
W świecie Barbie
W razie problemów, proszę o kontakt przez FB, dziękuję.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
lijevne
Posty: 54
Rejestracja: 09 cze 2012, 19:04
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Maszyna do szycia - wątek zbiorczy

Post autor: lijevne »

Hmm... Ja mam jedną bardzo podobną maszynę i u mnie nawleka sie to tak:
http://oi42.tinypic.com/2v9xfdc.jpg

Awatar użytkownika
Pink Flamingo
Posty: 1860
Rejestracja: 13 mar 2014, 17:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Maszyna do szycia - wątek zbiorczy

Post autor: Pink Flamingo »

Co do Łuczników, nie polecam zdecydowanie! Jestem posiadaczem Lidii 2016 i ta maszyna była dla mnie wielką życiową lekcją - nigdy nie kupuj czegos tylko dlatego, że jest w kwiatki i motylki.O, taka była kusząca swoją aparycją:

http://tkaniny.com.pl/photoNewsGalery/big/47362_big.jpg

Serio, zapamiętałem tę gorzką nauczkę. Ciągle się psuła, plątała nitkę i miała problemy z naprężeniem nitki dolnej więc nie szło na niej nic uszyć. Akurat przy tej maszynie starałem uczyć się podstaw szycia, ale musiałem zaniechać, bo narzędzie okazało się totalnym bublem. Kilka razy była w serwisie, na gwarancji, działała po takiej wizycie u doktora raptem kilka dni i potem historia zatacza koło. Dziadostwo!
Teraz otrzymałem w prezencie gwiazdkowym maszynę Singer 8280, na której uczę się szyć i choć mam mało cierpliwości (ale dużo chęci, dlatego jeszcze praktykuję ;) ), cenię ją sobie i chwalę mocno, jest rewelacyjna, bardzo posłuszna i przede wszystkim: szyje wszystko, co jej każę :)

Awatar użytkownika
Pat
Posty: 727
Rejestracja: 09 kwie 2012, 09:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Maszyna do szycia - wątek zbiorczy

Post autor: Pat »

Nie od dziś wiadomo, że patrzy się na wnętrze i parametry :P
Dolls... Dolls everywhere...

Awatar użytkownika
privace
Posty: 2499
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:23
Kontakt:

Re: Maszyna do szycia - wątek zbiorczy

Post autor: privace »

A właśnie, może mi koś doradzi.
Posiadana od dłuższego czasu maszyna mi ostatnio "wybuchła"- ta klapa z boku przykrywająca cały mechanizm odpadła. Plastik chyba nie wytrzymał podgrzewania (bo to blisko żarówki, która może podnosiła temperaturę metalowych części obok), i/albo śrubka go podtrzymująca była za mocno dokręcona. Dość, że kawalątek został nadal dokręcony śrubą, a wszystko inne z hukiem niespodziewanie odpadło.
Maszyna nie ma gwarancji, więc... Co robić? Olać (bo w sumie co komu przeszkadza, że wygląda nieestetycznie i metalowe"flaki" widać?) czy np. przykleić ten fragment na kropelkę i dokręcić ostrożnie, żeby się nie odłamało?

Awatar użytkownika
Pink Flamingo
Posty: 1860
Rejestracja: 13 mar 2014, 17:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Maszyna do szycia - wątek zbiorczy

Post autor: Pink Flamingo »

Pat pisze:Nie od dziś wiadomo, że patrzy się na wnętrze i parametry :P

Toż to najprawdziwsza prawda, niemniej kiedy widzisz coś tak obrzydliwie pięknego w swojej kiczowatości i landrynkowej oprawie, rozum zachodzi mgłą i na usta ciśnie się jedynie: chcę... ;)

Hm, co do popsutej maszyny, oczywiście nie jestem ekspertem, ale przytaknąłbym pomysłowi z użyciem kleju, może nie kropelki a jakiegoś innego, epoksydowego? Wydaje mi się, że taki byłby lepszy, bo jest szansa, że nie nagrzeje się od żarówki i nie puści. W każdym markecie budowlanym jesz regalik, z którego wysypują się wszelkie rodzaje klejów, ja zawsze ufam w takich sprawach mojemu Tacie, a kiedy nie mogę się go poradzić, ufam panom z obsługi działu :)

Awatar użytkownika
KiciaKocia
Posty: 1980
Rejestracja: 16 wrz 2012, 19:50
Kontakt:

Re: Maszyna do szycia - wątek zbiorczy

Post autor: KiciaKocia »

Miał ktoś do czynienia z maszyną Arka Radom 888? Mam okazję do kupienia jej dość tanio i się zastanawiam czy w ogóle warto.
"Nikt, kto wymiotuje, nie wygląda elegancko, a już widok rzygającego smoka jest chyba najgorszy."

Awatar użytkownika
KiciaKocia
Posty: 1980
Rejestracja: 16 wrz 2012, 19:50
Kontakt:

Re: Maszyna do szycia - wątek zbiorczy

Post autor: KiciaKocia »

Miał ktoś do czynienia z maszyną Arka Radom 888? Mam okazję do kupienia jej dość tanio i się zastanawiam czy w ogóle warto.
"Nikt, kto wymiotuje, nie wygląda elegancko, a już widok rzygającego smoka jest chyba najgorszy."

Awatar użytkownika
Lacrima
Posty: 1336
Rejestracja: 09 sty 2012, 19:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Maszyna do szycia - wątek zbiorczy

Post autor: Lacrima »

Arka Radom...? http://www.opineo.pl/opinie-71316-arka-radom-888.html Moze to pomoże?

A ja o czym innym nieco...
Zaraz szlag mnie trafi! Czemu ludzie nie podają gramatur materiałów? Skąd mam wiedzieć który jeans jest cienki... http://sklep.textilmar.pl/jeans-cienki- ... a7b73cead1 czy takie cos nadało by sie?
You can't buy happiness, but you can buy dollies. And that's kind of the same thing.
Mój flickr: http://www.flickr.com/photos/108814335@ ... 910744495/

Awatar użytkownika
KiciaKocia
Posty: 1980
Rejestracja: 16 wrz 2012, 19:50
Kontakt:

Re: Maszyna do szycia - wątek zbiorczy

Post autor: KiciaKocia »

To już czytałam, ale chcialam sie dopytać bardziej ogarnietych ludzi.
"Nikt, kto wymiotuje, nie wygląda elegancko, a już widok rzygającego smoka jest chyba najgorszy."

Awatar użytkownika
Pink Flamingo
Posty: 1860
Rejestracja: 13 mar 2014, 17:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Maszyna do szycia - wątek zbiorczy

Post autor: Pink Flamingo »

Lacrima pisze:A ja o czym innym nieco...
Zaraz szlag mnie trafi! Czemu ludzie nie podają gramatur materiałów? Skąd mam wiedzieć który jeans jest cienki... http://sklep.textilmar.pl/jeans-cienki- ... a7b73cead1 czy takie cos nadało by sie?
Możesz zawsze poprosić o przesłanie próbek wybranych przez Ciebie tkanin, najpewniej na własny koszt. Osobiście nie przepadam za kupowaniem tkanin online, ale firma, z którą kiedyś współpracowałem sprowadzała genialne tkaniny od zaufanego dostawcy z Poznania, właśnie na zasadzie korzystania z takiego stworzonego na te potrzeby wzornika.

Awatar użytkownika
Only NM
Posty: 1254
Rejestracja: 16 sty 2012, 15:30
Kontakt:

Re: Maszyna do szycia - wątek zbiorczy

Post autor: Only NM »

Dawno nikt nie odświeżał wątku, więc ja to zrobię.
Dostałam maszynę do szycia Łucznika 834 - maszyna jest starsza ode mnie bo ma 30 lat, i od czasu powstania nie była używana. Cały czas była w walizce, ma wszystkie papiery, stópki i igły nawet gwarancję :-) Szukałam jakichś informacji o tym Łucznku i ponoć jest na licencji Singera. Czy ktoś może posiada jakieś informacje o tej maszynie np; czy jest dobra, czy często się psuje itp.? Czy oprócz wyczyszczenia powinnam (choć w tym pudle nawet się tak bardzo nie zakurzyła) coś w niej sprawdzić?
Wiem głupie pytania, ale jestem laikiem jeśli chodzi o maszyny :-) Ogólnie jestem zachwycona posiadaniem maszyny :-)
Życie, to nie jest sport dla widzów!
- Dzwonnik z Notre Dame

Jeśli chcesz mnie odwiedzić kliknij TUTAJ

Awatar użytkownika
Szklanooka
Posty: 1282
Rejestracja: 02 paź 2012, 19:43
Kontakt:

Re: Maszyna do szycia - wątek zbiorczy

Post autor: Szklanooka »

Szyłam na Łuczniku 834 mojej babci, świetna maszyna. :serducho: Jeżeli faktycznie nie była używana i jest sprawna to masz prawdziwy skarb, nówki nie dorastają jej do pięt. W pasmanterii możesz kupić oliwę do maszyn, bo pewnie będzie trochę rzęzić i jak już ją wyczyścisz to przyda jej się żeby ją naoliwić. W instrukcji powinno być podane co i jak. Mogła się też przez lata trochę rozregulować, jak zaczniesz szyć to zobaczysz jak wygląda ścieg i czy trzeba przy niej majstrować. ^^

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości