Takie tam ostrzeżenie czego nie robić przy repaincie

Repaintujesz lalki? Zajmujesz się rerootem? Koniecznie nam pokaż!
Awatar użytkownika
Stary_Zgred
Posty: 2607
Rejestracja: 29 gru 2011, 12:58
Kontakt:

Re: Takie tam ostrzeżenie czego nie robić przy repaincie

Post autor: Stary_Zgred »

Nie dotykać brudną łapą lakieru na twarzy lalki, który jeszcze nie zasechł :facepalm:
Obrazek

Awatar użytkownika
ms.goch
Posty: 225
Rejestracja: 08 paź 2013, 12:43
Kontakt:

Re: Takie tam ostrzeżenie czego nie robić przy repaincie

Post autor: ms.goch »

w ogóle nie dotykać lakieru, który nie wysechł (obojętnie czy brudną czy czystą) ;)

Yuidere
Posty: 1
Rejestracja: 12 paź 2013, 10:36
Kontakt:

Re: Takie tam ostrzeżenie czego nie robić przy repaincie

Post autor: Yuidere »

Hej, jestem tu swieża jak bułeczka i chciałam jeszcze nawiązać do lakieru samochodowego XD

Z racji, że to moje pierwsze repainty i nie chciałam ładować pieniędzy w MSC z którym nie wiadomo co potem bym zrobiła, zakupiłam najtańszy bezbarwny lakier samochodowy. Lalki trzyma się dobrze, super ją zabezpiecza, ale jest lekko błyszcząca (monsterce mojej aż by sięprzydała bibułka matująca ha ha X"d) a co najgorsze - kredki się w ogóle nie trzymają buzi. Czy powinnam założyć że to wina lakieru samochodowego, który nie tworzy odpowiedniej powierzchni pod kredki, czy raczej moje koh-i-nory są not good enough?

Awatar użytkownika
Szklanooka
Posty: 1282
Rejestracja: 02 paź 2012, 19:43
Kontakt:

Re: Takie tam ostrzeżenie czego nie robić przy repaincie

Post autor: Szklanooka »

Podejrzewam, że jedno i drugie. Koh-i-noor'y są trochę twarde, ale da się nimi rysować. Oczywiście nie ma kredek akwarelowych, które dają efekt takiego mocnego krycia jak np. farba akrylowa - trzeba nałożyć kilka warstw kredki, żeby było ją wyraźnie widać. A lakier samochodowy niestety się błyszczy i nie daje takiej chropowatej powierzchni jak MSC, więc to pewnie on jest głównym winowajcą. Dobrym zamiennikiem jest jeszcze Mr.Top Coat Flat, który kosztuje niecałe 40 zł w sklepach modelarskich (najlepiej kupić stacjonarnie, albo zamówić z odbiorem w sklepie) To prawie to samo co MSC tylko w mniejszej puszce. A ja nadal szukam jakiegoś tańszego zamiennika...

Przy okazji - witaj na forum Yuidere! :hejka: Fajnie widzieć kolejną dołączająca do nas kreatywną osobę!

Awatar użytkownika
Kurei
Posty: 29
Rejestracja: 11 sie 2013, 17:40
Kontakt:

Re: Takie tam ostrzeżenie czego nie robić przy repaincie

Post autor: Kurei »

Chciałam zapytać o werniks firmy Renesans. Ktoś go używał? Ktoś coś o nim wie?
Oto link do aukcji: http://allegro.pl/werniks-renesans-mat- ... 92458.html

Awatar użytkownika
Szklanooka
Posty: 1282
Rejestracja: 02 paź 2012, 19:43
Kontakt:

Re: Takie tam ostrzeżenie czego nie robić przy repaincie

Post autor: Szklanooka »

Kurei, nie używałam, ale to jest typowy werniks do obrazów malowanych farbami olejnymi na płótnie a nie do plastiku, więc nie wiadomo jak zachowa się na lalce, czy w ogóle wyschnie, czy nie będzie się lepił i czy daje matowy efekt. Do tego jest tani, więc rewelacji bym się po nim nie spodziewała. Wiem, że są osoby, które do nauki używają podobnego lakieru firmy Liquitex - nie daje aż takiego matowego efektu jak MSC, łatwiej odpryskuje i schnie dość długo, ale podobno nadaje się do ćwiczeń i jak za swoją cenę jest ok.

Awatar użytkownika
Only NM
Posty: 1254
Rejestracja: 16 sty 2012, 15:30
Kontakt:

Re: Takie tam ostrzeżenie czego nie robić przy repaincie

Post autor: Only NM »

Witaj Yuidere! Proponuję Ci założyć temet w powitalni (w końcu nie będzie tam tak łyso) i napisać coś o sobie o swoich lalkach. Obawiam się że używasz tych samych kredek których używałam kiedyś ja, i odradzam Ci je..."Kooh..." są bardzo miękkie, mają więcej spoiwa niż pigmentu i wychodzą blado. Polecam Dewrenty Watercolour, te kredki są twarde jak skała po naostrzeniu na papierze ściernym robią ładne kreski, i można je kupować na sztuki...Co prawda cena jednej to ok 3 zł, ale warto bo możesz kupić jakieś 4 podstawowe. Ja jestem z Dewrentów super zadowolona...
Szklanka wróciłaś! Nawet nie wiesz jak się cieszę!
A na koniec dodam radosną nowinę, Eff pochwaliła mnie że na Yomi zrobiłam cienkie kreski - w końcu!
Życie, to nie jest sport dla widzów!
- Dzwonnik z Notre Dame

Jeśli chcesz mnie odwiedzić kliknij TUTAJ

Awatar użytkownika
Ner
Posty: 512
Rejestracja: 25 gru 2013, 18:39
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Re: Takie tam ostrzeżenie czego nie robić przy repaincie

Post autor: Ner »

Od siebie dodam, że jeśli się zgubiło pędzelki... to należy się zdobyć na cierpliwość i je odnaleźć, zamiast próbować je zastąpić patykiem od szaszłyka... ;)

Awatar użytkownika
Stary_Zgred
Posty: 2607
Rejestracja: 29 gru 2011, 12:58
Kontakt:

Re: Takie tam ostrzeżenie czego nie robić przy repaincie

Post autor: Stary_Zgred »

Ner pisze:Od siebie dodam, że jeśli się zgubiło pędzelki... to należy się zdobyć na cierpliwość i je odnaleźć, zamiast próbować je zastąpić patykiem od szaszłyka... ;)
:rotfl: :rotfl: :rotfl: Padłam z radości! To jest przecudne! Na patyk od szaszłyka bym nie wpadła, choć chodziły mi kiedyś po głowie wykałaczki :P
Obrazek


Awatar użytkownika
MajorMistakes
Posty: 1399
Rejestracja: 26 lis 2012, 05:48
Kontakt:

Re: Takie tam ostrzeżenie czego nie robić przy repaincie

Post autor: MajorMistakes »

Szczerze mówiąc nie rozumiem, co robią w Bad Monster High Repaints takie zdjęcia:

http://badmonsterhighrepaints.tumblr.co ... 5206038356
http://badmonsterhighrepaints.tumblr.co ... rmeleia-on
http://badmonsterhighrepaints.tumblr.co ... 75/derpity
i inne...

Odbiegają może od przyjętej "normy", no i ja nie znam się na technice- ty może ktoś się wypowie- ale IMHO są całkiem udane.
Wisdom comes from experience. Experience is often a result of lack of wisdom.

http://offwithmyheadhead.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Annorelka
Posty: 1195
Rejestracja: 03 sie 2013, 15:30
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Takie tam ostrzeżenie czego nie robić przy repaincie

Post autor: Annorelka »

No właśnie zapomniałam wspomnieć (winię zmęczenie zmęczenie, wczoraj wstałam o 5), że niektóre zdjęcia, które zdaniem autora bloga są "bad" są serio niezłe... albo dał je jako przykład fajnego repaintu tylko wcięło dopisek na ten temat? :(
Nie lubi małych oczu, tyle wyczytałam.
Byłam ciekawa co sądzicie, bo mnie też spora część repaintów wydaje się dobra.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości