Repainty, wigi i rerooty czyli paszczury Illamy ;)

Repaintujesz lalki? Zajmujesz się rerootem? Koniecznie nam pokaż!
Awatar użytkownika
Annorelka
Posty: 1195
Rejestracja: 03 sie 2013, 15:30
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Repainty, wigi i rerooty czyli paszczury Illamy ;)

Post autor: Annorelka »

Peruki są bardzo ładne! Nigdy nie przepadałam za takich materiałem użytym do włosów, ale u Ciebie wygląda bardzo fajnie!

Awatar użytkownika
Illama
Posty: 47
Rejestracja: 29 maja 2015, 13:13
Kontakt:

Re: Repainty, wigi i rerooty czyli paszczury Illamy ;)

Post autor: Illama »

Dziękuję :)
Czas na pierwszy reroot w pełni :)Zezowata wytrzeszczona Howleen ooak - włóczka akrylowa i bawełniana (grzywka):
Obrazek

Jednokolorowy reroot włóczką akrylową na Catty Noir:
Obrazek
Kolor jak zawsze nie przemyślany :bezradny:


Awatar użytkownika
Illama
Posty: 47
Rejestracja: 29 maja 2015, 13:13
Kontakt:

Re: Repainty, wigi i rerooty czyli paszczury Illamy ;)

Post autor: Illama »

Nie ma sprawy :P Oto kolejny nie do końca przemyślany reroot :D Tym razem Abbey we włosach z włóczki akrylowej cieniowanej. Są tam najróżniejsze odcienie od ciemnego błękitu po biały. Niestety narobiłam już może ze sto zdjęć ale nie oddają jej uroku w pełni. Mam nadzieję, że kiedyś się uda pokazać jak fajnie są pocieniowane błękitem :)

Obrazek
Przepraszam, że tak na raz ale kto wie kiedy czas znów będzie :P

Awatar użytkownika
LolitaDolls
Posty: 589
Rejestracja: 12 cze 2014, 16:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Repainty, wigi i rerooty czyli paszczury Illamy ;)

Post autor: LolitaDolls »

Kojarzy mi się z lodem, zimą i wszystkim co z tym związane! Efekt jak zwykle świetny :) Właśnie, mogę o coś spytać? Bo u mnie w najbliższym sklepie nie ma włóczki akrylowej, jest tylko czesanka jakości papieru toaletowego, więc jak już mam zamawiać z sieci, to wolę taką włóczkę, stąd moje pytanie: gdzie ją kupujesz? ;)

Awatar użytkownika
Neytiri
Posty: 1285
Rejestracja: 07 wrz 2013, 14:41
Kontakt:

Re: Repainty, wigi i rerooty czyli paszczury Illamy ;)

Post autor: Neytiri »

Abbey wygląda super :) Jestem ciekawa jak wygląda taki reroot włóczką akrylową, czy bardzo różni się od rerootu typowym saranem/nylonem/kanekalonem ? Widzę, że pozwala to włoskom fajnie się układać i są takie puszyste. Chciałabym spróbować na jakiejś Barbie.
Mój amatorski Dollhouse, mały, ale cieszy :)
Instagram: neytiri_dollhouse

Awatar użytkownika
Illama
Posty: 47
Rejestracja: 29 maja 2015, 13:13
Kontakt:

Re: Repainty, wigi i rerooty czyli paszczury Illamy ;)

Post autor: Illama »

LolitaDolls mam niedaleko od domu hurtownię dodatków krawieckich w Białymstoku więc mogę wybierać tam do woli w kolorach, mieszankach i czym chcesz od 5zł do 20zł za motek :) Najlepiej właśnie czegoś takiego poszukać w okolicach i sprawdzić czy sprzedają na detal. A jeśli nie to zostało allegro ale radzę sprawdź, czy włóczka którą kupujesz nie jest taka cieniusieńka z dwóch sznurków tylko przynajmniej z trzech. bo szlag Cię trafi jak zaczniesz rozplatać i będzie się wszystko tylko rwało i trwało w nieskończoność. I o ile dobrze pamiętam wychodzą bardzo krótkie włókna (zaraz przeprowadzę eksperyment :P)>>zdjęcie włóczek, jakich rodzaje sprawdziłam<<
Może poszukaj na rynku u babeczek jeśli masz jakiś w okolicy tam zawsze coś się znajdzie...

Neytiri nie różni się od rerootu na pół takim itemem do wbijania włosów :) na supełki raczej nic nie wyjdzie bo włókna mają różną długość i będą uciekać.

Szkoda, że na razie mimo wielu poszukiwań nie znalazłam czegoś co chociaż trochę przypominałoby blond :( Jest albo za żółte albo po rozczesaniu jest białe...

Edit: Robi się druga część tutka o włosach: o czepkach :) może już dziś wstawię jak się uda przygotowywanie włosów do przyklejania czy rerootu.

Awatar użytkownika
Pink Flamingo
Posty: 1860
Rejestracja: 13 mar 2014, 17:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Repainty, wigi i rerooty czyli paszczury Illamy ;)

Post autor: Pink Flamingo »

Peruki świetne - podziwiam cierpliwość i innowacyjne podejście do tematu :) Mam wielką ochotę na taką lawendową w rozmiarze barbiowym :)

Awatar użytkownika
Illama
Posty: 47
Rejestracja: 29 maja 2015, 13:13
Kontakt:

Re: Repainty, wigi i rerooty czyli paszczury Illamy ;)

Post autor: Illama »

Barbioszka już mam (Barbie Fashionistas bodajże 2015 - jest na moim blogu ) więc kiedy tylko zaliczę straszny egzamin ok. 11 czerwca to się polecam na perukę :D Mogę też dokonać rerootu na życzenie :P
Instruktaż na czepek też jest na blogu :)

Awatar użytkownika
LolitaDolls
Posty: 589
Rejestracja: 12 cze 2014, 16:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Repainty, wigi i rerooty czyli paszczury Illamy ;)

Post autor: LolitaDolls »

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź! :) Już od jakiegoś czasu ostrzę sobie ząbki na mięciutkie rerooty i wigi, może tym razem mi się uda :D

Awatar użytkownika
Ania I.
Posty: 182
Rejestracja: 31 mar 2015, 21:45
Kontakt:

Re: Repainty, wigi i rerooty czyli paszczury Illamy ;)

Post autor: Ania I. »

A jaki byłby koszt zrobienia takiej peruki w kolorze np. blond / brąz / czarny :P - obojętnie, byle bardziej "ludzki", niż tęczowe. :*
Może być krótka, a'la bob, bo potrzebowałabym do mojej kolejnej laleczki "chorej na raka", która będzie łysa, a miło by było do tej dać jakąś perukę.
Lala z serii Liv Girl.

Awatar użytkownika
Illama
Posty: 47
Rejestracja: 29 maja 2015, 13:13
Kontakt:

Re: Repainty, wigi i rerooty czyli paszczury Illamy ;)

Post autor: Illama »

Anna-Maria napisałam wiadomość prywatną :)

O peruki na wszystkie lalki inne niż Monster High i Ever After High trzeba mnie pytać na priv bo na razie posiadam tylko takie lalki i jedną Barbie. Wtedy pomyślimy co z tym zrobić ;)

Edit: Dokonałam ponownie testu włóczki z dwóch sznurków: Długość - minimalnie krótsza niż przeciętne włóczki, rozplatanie żmudne ale możliwe i irytujące. Więc jeśli ktoś ma cierpliwość i upór można po długich bojach i z dużymi stratami materiału jakoś sobie poradzić, ale proces trzeba przeprowadzać baardzo ostrożnie i powoli rozplatać :)

Edit 2: Wrzucam mój repaint CAM dragon :). Najbardziej go lubię z moich wszystkich.

Obrazek

Wprawdzie jest trochę zezowata i przybrudzona ale dopiero ćwiczę. Kiedy go malowałam jeszcze nie miałam na tyle cierpliwości i lakieru, żeby robić warstwy stąd jej grudkowatość i maziatoś:)

Awatar użytkownika
EvilCupcake
Posty: 1684
Rejestracja: 01 kwie 2013, 18:37
Kontakt:

Re: Repainty, wigi i rerooty czyli paszczury Illamy ;)

Post autor: EvilCupcake »

Ahhh, pod wpływem twoich tworów spięłam się i zrobiłam peruczkę dla łysej baśki. Efekt jeszcze mnie nie zadowala, może powinnam wybrać inny rodzaj włóczki, ale lepsze to niż żeby siedziała z włosami opitolonymi przez dzieciaka, który testował nożyczki. ;)

Awatar użytkownika
Illama
Posty: 47
Rejestracja: 29 maja 2015, 13:13
Kontakt:

Re: Repainty, wigi i rerooty czyli paszczury Illamy ;)

Post autor: Illama »

Mi też nie zawsze wychodzą peruki i dużo prób wymagało ode mnie uzyskanie dobrych efektów (szczególnie grzywki - masakra ) :) Ale pożądam zobaczenia Twojej peruczki :D

Awatar użytkownika
EvilCupcake
Posty: 1684
Rejestracja: 01 kwie 2013, 18:37
Kontakt:

Re: Repainty, wigi i rerooty czyli paszczury Illamy ;)

Post autor: EvilCupcake »

Taka wata mi wyszła ^^ Kupiłam trójkolorową włóczkę i mam jeszcze kawałki szarej, machnę z niej prowizoryczny wig dla gargulca.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości