Moja BJD lalka

Repaintujesz lalki? Zajmujesz się rerootem? Koniecznie nam pokaż!
Awatar użytkownika
Czarnab1
Posty: 1626
Rejestracja: 16 lut 2016, 01:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Moja BJD lalka

Post autor: Czarnab1 »

Zakładam osobny wątek, w którym będę publikować postępy pracy nad lalką bjd 16"

Prace trochę stanęły ze względu na urlop. W weekend byłam przejazdem w domu, więc skorzystałam z okazji, żeby dopracować główkę.
Zmieniłam kształt oczu, poprawiłam policzki oraz zrobiłam bardziej kartoflany nosek. :D Jeszcze usta ruszyłam, ale z efektu nie jestem zadowolona, więc będę je poprawiać.

Przed
Obrazek

Po zmianach
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1892
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Moja BJD lalka

Post autor: barbusia77 »

Czarna super :)
<3

Awatar użytkownika
Czarnab1
Posty: 1626
Rejestracja: 16 lut 2016, 01:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moja BJD lalka

Post autor: Czarnab1 »

Jestem szczęśliwa, ponieważ dzisiaj ruszyłam z pracami nad ciałem.
Poprawiłam jeszcze trochę główkę, co na nią spojrzę to bym coś zmieniła. Nawet uszy popękały od częstego wypiekania. To chyba znak, że już koniec i nic mam nie zmieniać xD
Postaram się wrzucać postępy na bieżąco. Teraz całą uwagę i wolny czas planuję poświęcić lalce.
Nic nie szyję, nic nie maluję, tylko rzeźbienie. Zrozumiałam, że nie da się robić kilku rzeczy na raz.
Obrazek

Obrazek

-- 3 wrz 2018, o 00:25 --

Work, work, work...
Muszę dokupić masę ponieważ dużo poszło i pewnie jeszcze więcej pójdzie na pośladki. Moja murzynka będzie mieć jędrne, wysportowane ciało i duże pośladki.

Obrazek

Ciało jest jeszcze bez proporcji, ale musiałam przymierzyć
Obrazek

Awatar użytkownika
Czarnab1
Posty: 1626
Rejestracja: 16 lut 2016, 01:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moja BJD lalka

Post autor: Czarnab1 »

Nie wiem czy dobrze, ale zaczęłam od pleców i pupy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Soihime
Posty: 986
Rejestracja: 31 sie 2015, 22:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moja BJD lalka

Post autor: Soihime »

Ach, aż sama bym zrobiła własną bjd *0*. Jestem pod wrażeniem, wygląda ekstra!

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1892
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Moja BJD lalka

Post autor: barbusia77 »

Czarna podziwiam :serducho: i czekam na kolejne fotki :prosi:
<3

Awatar użytkownika
Czarnab1
Posty: 1626
Rejestracja: 16 lut 2016, 01:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moja BJD lalka

Post autor: Czarnab1 »

Dziękuję. Jeszcze będę obrabiać plecki, ale napierw zrobię przód.

Awatar użytkownika
DragonLady
Posty: 571
Rejestracja: 05 lut 2016, 17:29
Kontakt:

Re: Moja BJD lalka

Post autor: DragonLady »

O, widzę, że wena dopisuje :). Główka bardzo mi się podoba, chociaż przyznam się po cichu, że bardziej w wersji niepomalowanej ;).
Co do ciałka, zapowiada się coraz ciekawiej :), z niecierpliwością czekam na kolejne relacje z postępów, a zwłaszcza na stawy.

Niestety, ale chyba muszę się odrobinkę przyczepić ;). Mam nadzieję, że się nie pogniewasz ;), postaram się być konstruktywna.
Proporcje są ok, ale podpada mi układ kości i mięśnie. Łopatki u ludzi są bardziej trójkątne, tu wyglądają na kwadratowe. Nie widać kręgosłupa, nie widać gdzie są w ciele żebra, wygląda trochę jakby ich brakowało. Mięśnie na plecach, zwłaszcza na umięśnionych, wyglądają inaczej, zwróć uwagę np. na kapturowy, najszerszy i na to jak przyczepiają się do łopatek naramienne. W ciele z warstwą tłuszczu (normalną) łopatki i mięśnie są mniej widoczne, w umięśnionym, łopatki są wyraźne, ale częściowo chowają się pod różnymi mięśniami i te na nich widać. Tutaj plecy wyglądają trochę jak przód z płaską klatą i dziwnym sześciopakiem. Wydaje mi się, że wiem, które mięśnie chciałaś ukazać, ale moim zdaniem, trzeba plecy jeszcze trochę dopracować, jeśli chcesz opierać się na realnej, a nie stylizowanej anatomii i wyraźnie zaznaczać muskulaturę.

Awatar użytkownika
Czarnab1
Posty: 1626
Rejestracja: 16 lut 2016, 01:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moja BJD lalka

Post autor: Czarnab1 »

Dragon. Dziękuje za uwagi.
Do końcowego efektu jeszcze jej dużo brakuje, np. przy kregoslupie nie ma mieśni poprzecznych, więc tego kaloryfera nie będzie. Zresztą nie robię kulturystki tylko fashion doll, a mocno wysportowane ciało do tego typu lalek nie pasuje. Będzie wysportowana, ale bez przesady. Nie chcę chudzielca w stylu Tender Creation, tylko lalkę podobną do Demuse mocniej wyrzeźbioną z większą liczbą ruchomych elementów. Lalka nie będzie odwzorowaniem w 100% ciała człowieka i jego proporcji. Ciało ma być fotogeniczne i ładnie wyglądać w różnych stylizacjach oraz nago. Ludzkie ciało takie nie jest i lalka w jego proporcjach nie przyjmie się jako fashion doll, przez krotką szyję, krótkie nogi, brak wcięcia w talii itp. Moja lalka też będzie mieć dysproporcje, które są akceptowane przez ludzi u wielu innych lalek bjd (bidoll, Tender Creation, menagerie itp.).
Trochę też bawię się i sprawdzam różne warianty. Dzisiaj plecy wyglądają inaczej. :]
Ciało czeka jeszcze wiele obróbek, piłowania, doklejania i ogólnie zmian. Gdy będą gotowe kończyny wtedy nabierze ostatecznego kształtu. Na razie zastanawiam się w ilu miejscach je pociąć i jak. To też wpłynie na kształt ciała. Jak mi nie wyjdzie to cialo, to spróbuje zrobić kolejne, aż będę zadowolona. ;)
Nie liczę na to, że pierwsze mi wyjdzie idealne. Jestem amatorem i też się jeszcze uczę wielu rzeczy.

Główka wyszła za drugim razem. Nie wiem czy pomalowana będzie wyglądać dobrze. Muszę zrobić odlew i sprawdzić. Może będę musiała zrobić glowę od nowa. :o

Awatar użytkownika
DragonLady
Posty: 571
Rejestracja: 05 lut 2016, 17:29
Kontakt:

Re: Moja BJD lalka

Post autor: DragonLady »

Argh, i jak mnie dotąd nie wywalało, tak teraz napisanie posta to męka... Grrr!

Wiem, wspominałaś, że chcesz wysportowaną :), właśnie do tego starałam się odnieść, tym bardziej widząc tak wyraźne zarysy kości i mięśni. Nie odbieraj tego co piszę jako zarzutów, starałam się tylko pokazać, co można moim zdaniem zrobić nieco inaczej. Z doświadczenia wiem, że czasami, jak się coś zrobiło samemu, pewnych rzeczy nie zauważa się od razu - stąd dobrze pokazać to co się zrobiło (rysunek np) innym oczom ;).
Wierz mi, jestem pod wrażeniem projektu i gdybym miała możliwość obejrzenia i obdyskutowania czegoś takiego w realu, zrobiłabym to z dziką frajdą.

Co do odwzorowania ciała i proporcji, zdaję sobie sprawę z tego, że lalki nie odzwierciedlają tego jak naprawdę wygląda człowiek, przecie Baśki i Tonnerki zbieram ;).
Ze stylizacji ciał u lalek również zdaję sobie sprawę. Często bjd, z bardzo zresztą realistycznie oddanymi mięśniami, są bardzo mocno wyciągnięte w pionie (czego ja zresztą u lalek tak realistycznych nie lubię ;)), co daje efekt długaśnych nóg, wyglądających trochę jak szczudła. Zresztą wyciągnięte tułowie i kończyny to częsty sposób stylizacji ciał lalek, niezależnie od ich płci. Ale nawet przy takiej zmianie formy ciała, jest to zwykle oparte na realnych kształtach. Te podstawy budowy ciała gdzieś tam sobie w wykonaniu tej lalki siedzą i
sądzę, że dobrze brać je pod uwagę i świadomie zmieniać stosownie do swoich potrzeb. Z czym, jak sądzę, doskonale sobie poradzisz, sądząc po dotychczasowych próbach.

Powiedz, korzystasz z czegoś na wzór (książki do anatomii, zdjęcia)?

Awatar użytkownika
Czarnab1
Posty: 1626
Rejestracja: 16 lut 2016, 01:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moja BJD lalka

Post autor: Czarnab1 »

Kochana, cieszę się, że ktoś tu zagląda i pisze uwagi/sugestie. Jak coś zauważysz pisz tu proszę, bo faktycznie może dostrzegasz coś czego ja nie widzę. Jestem otwarta na wszelką pomoc. :*

Korzystam ze zdjęć w internecie. Wczoraj próbowałam zrobić brzuch od zdjęć Ewy Chodakowskiej. :lol: Niestety lalka jest tak mocno rozciągnięta w talii, że ciężko było to zrobić idealnie.
Potem poprawiłam miejsce pod obojczykiem do pachwin, gdzie uwydtatniłam mięsień klatki piersiowej od zdjęcia średnio napakowanej kulturystki. Najbardziej wzoruję się jednak na zdjęciach innych lalek BJD do pozowania oraz lalek które posiadam. Jak widać wszystkiego po trochę.
Czekam na 12" Rubydoll. Ponoć jest budowy podobnej do TC, tylko mocniej wyrzeźbiona.

To może pokażę efekt wczorajszej pracy. Żeber nie będzie oczywiście, to jest roboczy kształt. Obojczyki pogrubię. Mięśni jeszcze nie robiłam. Będę je robić w trakcie wykończenia.

Obrazek

Przepraszam za goliznę. Trochę jej tu będzie. :zawstydzony:

Awatar użytkownika
DragonLady
Posty: 571
Rejestracja: 05 lut 2016, 17:29
Kontakt:

Re: Moja BJD lalka

Post autor: DragonLady »

O, zapowiada się super!
Ja się z przyjemnością poudzielam, jeśli tylko forum nie będzie mi stawać okoniem ;), a na razie robi w tej kwestii co może :/.

Na szybko, bo i tak pewnie mnie wywali ;). Szkoda, że nie wcześniej temat wyszedł, bo bym Ci podrzuciła do obejrzenia niezłe książki o anatomii dla artystów. Teraz jestem trochę za daleko, ewentualnie mogę coś zeskanować/fotnąć jeśli miałabyś chęć.
Wywaliło...

Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1056
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: Moja BJD lalka

Post autor: Kamelia »

Podziwiam Twoją pracę. Zapowiada się wspaniale.

Przód bardzo mi odpowiada już na wstępie. Wygląda bardzo kobieco. Co do pleców mam podobne wrażenie jak DragonLady. Na zdjęciu, które wcześniej załączyłaś, wyglądają jak u kulturystki. Jestem bardzo ciekawa, jak wyglądają teraz. :)

Powiem szczerze, że ogromnie Ci kibicuję, abyś jak najszybciej skończyła swoją lalkę. Z wielką niecierpliwością czekam na efekt końcowy. :)

Awatar użytkownika
Czarnab1
Posty: 1626
Rejestracja: 16 lut 2016, 01:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moja BJD lalka

Post autor: Czarnab1 »

Pentesilea dziękuję :*
Chciałabym zakończyć prace nad ciałem w grudniu.
Od nowego roku powalczę z odlewami. Najperw muszę znaleźć dobrej jakości żywicę w odpowiednim kolorze i obmyśleć sposób na obróbkę, żeby nie było widać miejsc po usunięciu nadmiaru żywicy po odlewie, bo zawsze coś zostaje. Na ciemnym kolorze to bardziej widać. Ręcznie jej nie wypiaskuję. Oj czemu nie robię lalki o jasnej karnacji??? Co mi szteliło do głowy, żeby na pierwszy raz robić murzynkę... :mur:

Awatar użytkownika
Carmazin
Moderator
Posty: 738
Rejestracja: 10 cze 2015, 20:49
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Moja BJD lalka

Post autor: Carmazin »

fantastyczna robota! trzymam kciuki za Twój projekt, główka jest bardzo charakterna i ciało zapowiada się takie jak lubię. Jedyne nad czym bym się zastanowiła w korpusie to żebra wydają mi się trochę zbyt mocno poodcinane jedno od drugiego, ale to tylko moje widzimisię. Tak czy inaczej jestem pod ogromnym wrażeniem!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości