Sprzedaż zrepaintowanych lalek

Repaintujesz lalki? Zajmujesz się rerootem? Koniecznie nam pokaż!
ODPOWIEDZ
hotovi
Posty: 1
Rejestracja: 24 mar 2019, 13:10
Kontakt:

Sprzedaż zrepaintowanych lalek

Post autor: hotovi »

Cześć! Już od jakiegoś czasu interesuję się przemalowywaniem lalek i zaczęłam się zastanawiać czy nie spróbować sprzedaży takich lalek, ale nie bardzo wiem z czym to się je i pomyślałam, że może znajdę tu na forum kogoś bardziej kompetentnego ode mnie :D
Po pierwsze i najważniejsze, zastanawiam się czy sprzedaż takich lalek jest legalna. Mam tu na myśli przemalowane lalki np. od Mattel. Może to głupie pytanie, ale po prostu zastanawiam się czy takie lalki nie są objęte jakimiś prawami autorskimi, albo czymś takim? Bo co prawda makijaż i ewentualnie włosy zostałyby przeze mnie zmienione, ale baza jest jednak wyprodukowana przez kogoś innego. Nie bardzo się na tym znam więc proszę o wyrozumiałość :D
Drugie pytanie, zarówno do osób które sprzedają takie lalki, jak i do tych które może byłyby zainteresowane kupnem, czy w ogóle są chętni do kupowania takich przemalowanych lalek? :)

Awatar użytkownika
Carmazin
Moderator
Posty: 738
Rejestracja: 10 cze 2015, 20:49
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sprzedaż zrepaintowanych lalek

Post autor: Carmazin »

Możesz przemalowywać, tylko warto napisać jaka lalka jest bazą. I tak, ludzie się znajdą, ale nie na wszystko i nie zawsze w polsce :) Pokażesz coś?

Awatar użytkownika
Aarjelin
Posty: 614
Rejestracja: 11 sie 2017, 19:39
Lokalizacja: Nibylandia
Kontakt:

Re: Sprzedaż zrepaintowanych lalek

Post autor: Aarjelin »

ano sprzedają ludzie repainty/OOAKi różne, chyba najwięcej widziałam ofert na Etsy, oferują też samą usługę pomalowania lali :3 (że o wystawianu dóbr typu: własnoręcznie wykonane wigi, oczy, ciuszki, mebelki i bibeloty wszelkie, nie wspominając ;) ). Czy będziesz mieć popyt to raczej głównie zależy od atrakcyjności wykonania, znaczy o ile talent i dużo ćwiczeń w łapkach to przeszkód nie widzę, a przecież spróbować szczęścia zawsze warto ;3 ps: I no właśnie, pokarz jakieś prace bo mnie teraz ciekawość nęka ^^
"You surf the way you wanna surf, I'll surf the way I wanna surf." z cudnego "Barbie: Life in the Dreamhouse" x3

Awatar użytkownika
BarbieDream
Posty: 1713
Rejestracja: 29 gru 2011, 17:38
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Sprzedaż zrepaintowanych lalek

Post autor: BarbieDream »

Trzeba mieć naprawdę wspaniały warsztat, żeby ktoś chciał kupic lalkę zaprojektowana i następnie pomalowana przez Ciebie. Z tego co wiem bardziej żyje malowanie na zamowienie - tzn ktos wysyła lalkę do ciebie, mówi co chce a ty malujesz ja wedle wytycznych :)

Awatar użytkownika
Aarjelin
Posty: 614
Rejestracja: 11 sie 2017, 19:39
Lokalizacja: Nibylandia
Kontakt:

Re: Sprzedaż zrepaintowanych lalek

Post autor: Aarjelin »

BarbieDream pisze:Trzeba mieć naprawdę wspaniały warsztat, żeby ktoś chciał kupic lalkę zaprojektowana i następnie pomalowana przez Ciebie. Z tego co wiem bardziej żyje malowanie na zamowienie - tzn ktos wysyła lalkę do ciebie, mówi co chce a ty malujesz ja wedle wytycznych :)
No tak, ale myślę, że do tego drugiego to poza świetnym warsztatem trzeba mieć jeszcze wyrobione zaufanie potencjalnych klientów :mysli: przecież nie wyślesz lalki komuś nieznanemu, bez renomy, a tą chyba łatwiej najpierw zdobyć sprzedając już gotowe repainty :mysli: no tak mi się przynajmniej wydaje.
"You surf the way you wanna surf, I'll surf the way I wanna surf." z cudnego "Barbie: Life in the Dreamhouse" x3

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości