Second-handy we Wrocławiu i innych

Luźne rozmowy o lalkach
Awatar użytkownika
Lunatyczka
Posty: 434
Rejestracja: 04 gru 2013, 14:12
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Second-handy we Wrocławiu i innych

Post autor: Lunatyczka »

Zrobiłam dziś odkrycie stulecia i czuję, że powinnam się nim podzielić!
W Pile na Śródmiejskiej w sklepie "Angielskie bibeloty" jest półka zawalona używanymi zabawkami - w tym lalkami oczywiście :3
Osobiście nic szczególnego dzisiaj nie znalazłam, ale były tam na przykład scenki, balerinowo-księżniczkowe baśki oraz jakieś archaiczne modele, których nie rozpoznałam, no i w ogóle, sam fakt, że na tym moim wygwizdowiu jest miejsce, gdzie mogę się zaopatrzyć w trupki jest po prostu AAAACH! :happy:
To taka wiecie, informacja, jakby ktoś kiedyś przypadkiem zabłądził do tego smutnego jak pi... pisanka zeszłoroczna... miasta. :P
Żyj szybko. Kochaj mocno. Umrzyj młodo. Zostaw po sobie dobrze wyglądające zwłoki.
http://akwarelove.blogspot.com/ - blogasek
http://lunatyczka.soup.io/ - tumblr dla hipsterów

Awatar użytkownika
Elin
Posty: 97
Rejestracja: 02 kwie 2015, 09:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Second-handy we Wrocławiu i innych

Post autor: Elin »

Ja ponowię pytanie o stolicę. :)
Regularnie przeglądam lumpeksy u siebie na Targówku, czasem na Pradze i nigdy nie znajduję żadnych lalek. Podzielicie się jakimiś miejscami?
No i mam też pytanie odnośnie warszawskich targów. Wiem, że jest Bazar Olimpia, ale czy da się tam znaleźć jakieś lalki?

Awatar użytkownika
LolitaDolls
Posty: 589
Rejestracja: 12 cze 2014, 16:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Second-handy we Wrocławiu i innych

Post autor: LolitaDolls »

to się podłączę. Zna ktoś jakiś białołęcki lump, ewentualnie gdzieś na granicy Białołęka-Targówek (i mean gdzieś blisko Atarium Targówek albo Parku Bródnowskiego)? W Warszawie oczywiście :D

Awatar użytkownika
Elin
Posty: 97
Rejestracja: 02 kwie 2015, 09:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Second-handy we Wrocławiu i innych

Post autor: Elin »

LolitaDolls pisze:to się podłączę. Zna ktoś jakiś białołęcki lump, ewentualnie gdzieś na granicy Białołęka-Targówek (i mean gdzieś blisko Atarium Targówek albo Parku Bródnowskiego)? W Warszawie oczywiście :D
Jeśli chodzi o Bródno, to nie ma nic. W wielu lumpeksach nie ma już nawet używanych ubrań (są ubrania outletowe lub zasłony), a co dopiero lalek... :/
[Swoją drogą, fajnie poznać kolekcjonera, który mieszka aż tak niedaleko :)]

Herma
Posty: 80
Rejestracja: 18 maja 2015, 22:39
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Second-handy we Wrocławiu i innych

Post autor: Herma »

No u mnie w łodzi to już ciężko coś gdzieś znaleźć. Chyba te czasy kiedy to dało się kupić w dobrym nawet stanie lalkę już minęły dzisiaj raczej większość osób wystawia na allegro lub olx. Niestety internet ma dobre i zle strony.

Awatar użytkownika
ada.otto
Posty: 115
Rejestracja: 30 gru 2014, 21:36
Lokalizacja: Leszno, Wrocław
Kontakt:

Re: Second-handy we Wrocławiu i innych

Post autor: ada.otto »

Ludzie nawet nie wiedzą że oddaja lalki do lumpeksów. Większość daje sie nabrać na zbiórki dla biednych dzieci. Lalki w sh pijawiaja sie sporadycznie ale popyt na nie jest spory więc trzeba pilnować dnia dostawy. Chociaż w lesznie kupiłam barbie która w sh leżała tydzień! A byla w niezłym stanie. Nawet oryginalnie ubrana.

Awatar użytkownika
reiha
Posty: 4316
Rejestracja: 30 sie 2012, 00:23
Kontakt:

Re: Second-handy we Wrocławiu i innych

Post autor: reiha »

Gdzieś czytałam, nie wiem ile w tym prawdy, że rzeczy ze zbiórek są właśnie sprzedawane do lumpeksów, a za uzyskane pieniądze kupuje się coś dla biednych. Bo że są biedni nie znaczy, że muszą chodzić w starych szmatach :p

Awatar użytkownika
EvilCupcake
Posty: 1684
Rejestracja: 01 kwie 2013, 18:37
Kontakt:

Re: Second-handy we Wrocławiu i innych

Post autor: EvilCupcake »

Takie pytanie do osób z Poznania.
O której godzinie najlepiej pójść na targ staroci na terenie starej rzeźni? Tak żeby jeszcze nie było tłumu ludzi. Byłam tam dopiero dwa razy, zawsze ok 12.

Awatar użytkownika
Daga
Posty: 592
Rejestracja: 27 kwie 2012, 23:30
Kontakt:

Re: Second-handy we Wrocławiu i innych

Post autor: Daga »

Wrocławski Vintaż na Świdnickiej się zwinął.
Niech mu wieszaki lekkimi będą.

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1914
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Second-handy we Wrocławiu i innych

Post autor: barbusia77 »

Ja nie mam szczęścia i nie widziałam u mnie w mieście barbiowatych w szmateksach :bezradny: na targach staroci raz kupiłam dwie to bylam mega zdziwiona i szczęśliwa :rotfl: A od tamtej pory posucha wielka. No ale jak ino dwa wieksze lumpeksy są w mieście to co się dziwić :hyhy: Do Wrocka bym wpadła ale nie zabardzo mam kiedy bo tylko tyram i tyram :szok:
<3

Awatar użytkownika
dextella
Posty: 403
Rejestracja: 28 sty 2012, 00:34
Kontakt:

Re: Second-handy we Wrocławiu i innych

Post autor: dextella »

Co do Wrocławia to bieda, ale w Goerlitz (po niemieckiej stronie) jest mnóstwo sklepów ze starociami, gdzie znajdzie się mnóstwo lalek, ale też mebelków :D

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość