Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Dział dla rozmów o tajnikach kolekcjonowania lalek.
Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1891
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: barbusia77 »

A ja wreszcie osiągnęłam taką liczbę która mnie nie przytłacza :D Mam 4 Barbie i 1 Tonnerkę.
<3

Awatar użytkownika
Soihime
Posty: 986
Rejestracja: 31 sie 2015, 22:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: Soihime »

Ja mam coś koło 20 szt.... Ale głównie trupki. :> do ćwiczenia obróbek.

Awatar użytkownika
Carmazin
Moderator
Posty: 738
Rejestracja: 10 cze 2015, 20:49
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: Carmazin »

ja mam 10 everek/monsterek i 2 bratz bez twarzy (czekają na lepsze czasy), 1sindy, 1bratz kids, 3 pomalowane everki, 12 pomalowanych monsterek, 1little pullip na obitsu i 1 dużą pullip. Ale szczerze, to już dla mnie za dużo, muszę się kilku mh i eah pozbyć.

Awatar użytkownika
Asiasta
Posty: 763
Rejestracja: 01 mar 2017, 19:16
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: Asiasta »

Łącznie z klonikem od koleżanki, My Scene, jeszcze nie odnowioną Jasmine (czeka na reroot i naprawę połamanej szyi) i Pamelką wyjdzie 28 laleczek. Na pólkach zaczyna brakować miejsca :/, a to tylko 26 lalek wystawionych (Jasmina nie jest gotowa a My Scene jest chwilowo schowana).
ObrazekUntitled by Joanna Piotrowska, on Flickr
ObrazekUntitled by Joanna Piotrowska, on Flickr
Zanim zaczęłam na poważnie kolekcjonować Barbie postawiłam sobie cel. Będę zbierać tylko lalki Barbie z lat 70, 80, i 90 z ciałkiem TNT. Póki co tego się trzymam, z małymi wyjątkami :P.
Niestety schodki, na których stały wcześniej laleczki rozpadły się i teraz muszą stać ściśnięte na półkach :/. Chyba najwyższa pora podjąć decyzję o pożegnaniu się z niektórymi panienkami bo robi się ciasno na półce.


zapomniałam dodać, że kolejne 2 są w trakcie licytacji. :P

Patka Herbatka
Posty: 52
Rejestracja: 16 cze 2016, 12:34
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: Patka Herbatka »

Hej ! Pisałam tu jakieś rok temu i wtedy miałam 14 lalek. Po roku muszę znów podsumować moją kolekcję.
EAH- 2 lalki (rok temu-1)
MH- 3 lalki (rok temu- 2)
Barbie- 8 lalek (rok temu- 6)
My scene- 1 lalka (rok temu-1)
Eqestria girls- 2 lalki (rok temu-2)
Podróbki- 2 lalki (rok temu-2)
Lalki ok. 60 cm- 1 lalka (rok temu-0)
Bratz mini- 1 lalka (rok temu-0)
Czyli teraz mam 20 lalek. Podsumowując zdobyłam 6 lalek przez rok. :-)
Kocham lalki. Lubię je przebierać i czesać. Jednak cieszą oko jako eksponaty kolekcjonerskie. ♡

niemiłamonika
Posty: 643
Rejestracja: 26 lut 2014, 19:10
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: niemiłamonika »

I jakoś się utrzymuje:)
'12
Fashion Royalty - 15szt
Poppy - 1 szt
Barbie - 4szt
i jeden składak ciałko Barbie głowa Kumik

'16:
Tulabelle i AVG

Awatar użytkownika
Dorii.86
Posty: 341
Rejestracja: 08 sie 2015, 19:18
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: Dorii.86 »

Moja "skromna" gromada :
8 intergritek 12-sto calowych / 2 w drodze
1 Poppy 16-sto calową
1 Tulabelle
Monsterek nie liczyłam,( czas się pozbyć paru )
Ever After High też nie liczyłam ale mniej niż MH
Barbie parę sztuk ,
3 Novi Stars
5 Once Upon a Zombie
2 Pinkie Cooper
1 Liv
Jednym słowem za duuużo :lol:

Karo
Posty: 209
Rejestracja: 06 maja 2019, 16:21
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: Karo »

Ja na szczęście nie mam ich za wiele, kupuję rzadko i tylko wyszukane egzemplarze, które podobają mi się na 100%. Nigdy nie chciałabym mieć graciarni lalek jak na niektórych polskich blogach, przytłaczałoby mnie to.

Awatar użytkownika
Lunarh
Posty: 786
Rejestracja: 02 mar 2012, 20:24
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: Lunarh »

Dzięki takim graciarnianym blogom, mniej znane lalki nie przepadają w niepamięci :)

Karo
Posty: 209
Rejestracja: 06 maja 2019, 16:21
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: Karo »

Lunarh pisze:Dzięki takim graciarnianym blogom, mniej znane lalki nie przepadają w niepamięci :)
Raczej tylko pod tym względem, że wpis jest w internecie i każdy go może przeczytać. Jak ktoś ma lalki zastawione tak, że przejścia nie ma to wątpię żeby pamiętał o istnieniu większości

Awatar użytkownika
Czarnab1
Posty: 1626
Rejestracja: 16 lut 2016, 01:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: Czarnab1 »

Ja mam dużo lalek, doklanie nie wiem ile, ponieważ ich nie liczę. Kupuję co mi się podoba od barbie, IT po lalki limitowane BJD. Stoją ładnie wyeksponowane w witrynach i fakt nie pamiętam wszystkich nazw oraz roczników, bo mam je po to, żeby podziwiać, a nie katalogować ;) Jak trzeba sobie przypomnieć, to jest zawsze google pod ręką ;)

Nie podoba mi się, gdy widzę u innych jak lalki leżą poutykane, ściśnięte na pułkach lub w pudłach, ale rozumiem, że nie każdy ma miejsce na witrynę. :blush:

Awatar użytkownika
VMarcin
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2013, 12:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: VMarcin »

Według mojego skromnego zdania człowiek jest w stanie wyeksponować około 300 lalek maksymalnie żeby to wyglądało ładnie. Dwie, trzy metrowe witryny i jest fajnie, ale kluczem jest to, żeby nie napchać w tej witrynie tych lalek 150 na jednej półce, bo to jest wtedy dla mnie jedynie MANIA MIENIA, mam bo mam. Skoro ktoś może wydać tyle kasy jego sprawa, jego hobby, nie mój interes. Ale kiedy widzę pudło na pudle, lalka na lalce i do tego jedna w 10 egzemplarzach... no to to dla mnie nieco za dużo. Mnie osobiście podobała się kolekcja (ekspozycja) Kate, jedna ściana, lalki na stojakach wszystko elegancko, ogólnie cacy. Ja nie mogę sobie pozwolić na posiadanie pokoju lalkowego, bo mi szkoda miejsca. Myślę, że zamykam się w liczbie 300, sporadycznie coś dokupię, ale już mój lalkowy chciej został zaspokojony. Ale co człek to inne myślenie, wiec róbta co chceta człowieki. xD

Awatar użytkownika
Asiasta
Posty: 763
Rejestracja: 01 mar 2017, 19:16
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: Asiasta »

A oto moja kolekcja Integrity Toys
Kolekcja Fashion Royalty
Obrazek

Kolekcja Nu Face
Obrazek

Kolekcja Poppy Parker
Obrazek

Kolekcja ITBE
Obrazek

Kolekcja Color Infusion
Obrazek

Kolekcja FR16
Obrazek

Kolekcja The Industry
Obrazek

Misaki
Obrazek

W drodze do mnie :)
Obrazek

PreOrder - kupione i czekam aż pojawią się w sprzedaży
Obrazek

W grudniu będę brała udział w loterii na ostatnia lalkę, której brakuje mi w kolekcji. Jest nią Jordan z kolekcji Rashion Royalty.
Obrazek

Zaledwie kilka lalek dubluje mi się w kolekcji. Mam po 2 lalki Violaine, Annik, Lukas, Rayna, Darla, moldy Elsa i AvantGuards (w kolekcjach FR16 i Itbe 16') i już niedługo w kolekcji pojawi się druga lalka Nadja. Poppy Parker nie liczę jako lalki dublujące się , ponieważ większość rożni się od siebie malowaniem oczu. :)
Mam też około 25 lalek Barbie.
W tym 1 Supersize, 6 reprodukcji pierwszych Barbie i pozostałe to lalki z lat 70', 80' i wczesnych lat 90'. Nie liczę współczesnych lalek 3 curvy i 2 lalek mtm gdyż nie uważam ich za cześć kolekcji. Trzymam je dla zabawy repaint itp. Niestety nie mam miejsca na lalki Barbie i praktycznie wszystkie leżą w pudłach. W przyszłym roku wszystkie pójdą w świat poza Supersize i repro.
Chcę ograniczyć kolekcję jedynie do lalek od Integrity Toys.



ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości