Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Dział dla rozmów o tajnikach kolekcjonowania lalek.
ODPOWIEDZ

Awatar użytkownika
gabiel
Posty: 110
Rejestracja: 30 gru 2015, 18:12
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: gabiel »

barbusia77 pisze:
dollbby pisze:jak to fajnie wygląda taka skromna lista :D
To ja pobije chyba rekord ;)
2 Barbie
2 Tonnerki
:D
Ja mam jeszcze mniej:
Tangkou loli
Dal coco
Nie liczę porcelanki, którą może będę sprzedawać i lps blythe nowszej generacji, która leży w szafce bo się nie sprzedała
Nie pozwól nikomu by gasił Twój blask tylko dlatego, że razi go w oczy.

Awatar użytkownika
lwica
Posty: 1845
Rejestracja: 08 sty 2016, 20:03
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: lwica »

To i ja się pochwalę moją mini mini kolekcyjką.
8 Barbie
1 My scene
2 simba dzieciaczki chyba evi
1 moxie
1 moxie w drodze do mnie

Awatar użytkownika
VMarcin
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2013, 12:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: VMarcin »

dollbby pisze:dopiero 2 tydzień w uk a już mam 2 bratz :D
...miałeś tam zarabiać, a nie wydawać... :facepalm:


Patka Herbatka
Posty: 52
Rejestracja: 16 cze 2016, 12:34
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: Patka Herbatka »

Ten wątek przekonał mnie, aby policzyć moją małą kolekcję.
Mam:
-1 Ever After High,
-2 Monster High,
-6 Barbie ( 3 Barbie, 3 Teresy),
-1 My Scene,
-2 Eqestria Girls,
-1 podróbka Barbie,
-1 podróbka Kena.
To razem 14 lalek + 4 w pudle, ale ich nie liczę do kolekcji. I :serducho: my dolls. Dopiero kupiłam lalę, a chcę kolejną.
Kocham lalki. Lubię je przebierać i czesać. Jednak cieszą oko jako eksponaty kolekcjonerskie. ♡

Awatar użytkownika
Mysha
Posty: 600
Rejestracja: 11 maja 2015, 19:22
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: Mysha »

To ode mnie tak:
- 4 winyle
- 1 żywic
- komplet Barbie Spice Girls (5 znaczy) :)
Kizuna [Smart Doll] Isabelle [DD Saber Extra] Maya [DD DDH-06] Angelica [DD Sakuya] Koteczek [MDD Mariko] Lancer [Ringdoll Lucifer] Moonlight [Smart Doll] Emilka [DD Miku]
Obrazek

Awatar użytkownika
Pink Flamingo
Posty: 1860
Rejestracja: 13 mar 2014, 17:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: Pink Flamingo »

Policzyłem przy okazji zdjęcia grupowego, do którego zainspirowała mnie Neytiri i wyszło mi 30 sztuk + 2 MtMki, o których zapomniałem i 1 Fashionistas Artsy, z którą nie wiem, co zrobić :) Niemniej, zabawa przednia, zanim wszystkie poustawiałem słońce zdążyło zajść za sąsiedni blok, a ja postanowiłem, że absolutnie nie będę wyciągać żadnych lamp. Że nie wspomnę o efekcie domina, kiedy jednej pannie raczy się powinąć noga lub moje ślamazarne łapy zaczną ingerować w plan zdjęciowy :)

I oczywiście zachwyciłem się na nowo lalkami, o których zdarzyło mi się odrobinę zapomnieć, tak też wracam do mojego zamysłu, żeby mniej energii poświęcać na zdobywanie nowych lalek, a więcej na cieszenie się tymi, które już mam, bo pomysłów na nie wcale mi nie brakuje. No i nie ma niczego lepszego od odkrycia już posiadanej lalki na nowo i znalezienia w niej inspiracji do lalkowych działań kreatywnych.

ObrazekClass_of_2016_s by Michał O., on Flickr

Awatar użytkownika
lwica
Posty: 1845
Rejestracja: 08 sty 2016, 20:03
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: lwica »

Pink Flamigo imponująca kolekcja.Gratuluję bardzo.Przepiękne masz laleczki napatrzeć się nie mogę i po cichutku niektórych zazdroszczę.

Awatar użytkownika
Pink Flamingo
Posty: 1860
Rejestracja: 13 mar 2014, 17:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: Pink Flamingo »

lwico, dziękuję serdecznie :)

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1893
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: barbusia77 »

9 barbiowatych i 2 tonnerki :)
<3

Awatar użytkownika
lwica
Posty: 1845
Rejestracja: 08 sty 2016, 20:03
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: lwica »

No dobrze to i ja policzyłam swoje ślicznotki. :D
Barbie-25 , Tereski-8 , Z moldem Stefie-3 , Christie-1 , Asha-1 , Keyla-1 , Lea-1 , Moxie-6 , My scene-2 , Evi-2.Wszystkich razem mam 50 sztuk. :rotfl:

Awatar użytkownika
Neytiri
Posty: 1285
Rejestracja: 07 wrz 2013, 14:41
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: Neytiri »

Pink Flamingo! ! ! To zdanie piszę zupełnie spontanicznie, moja pierwsza myśl jak weszłam w ten temat: Jezusmaria WRESZCIE! :D

A teraz przeczytam i obejrzę na spokojnie...
Boskie są, to moja druga myśl ;D naprawdę zachwycające perełki masz w swoim zbiorze: DOTW w kompletnych strojach; Sinatra którą ja szybko odesłałam w świat, u Ciebie trzyma klasę; Audrey się troszkę schowała, a za nią ten przystojniak <3 W centrum zdjęcia eleganckie lalki IT, raaany, aż mniej chciejstwo na nie łapie, a nie mogę się dać ;D Silki w górnym, a Midge w pierwszym rzędzie! i kto tu ma eklektyczny styl zbierania lalek? Tyle różnych rodzajów, tak barwnie i ciekawie, pięknie :D Cieszę się przeogromnie, że podjąłeś się takiej akcji i poznałeś uroki zabawy w lalkowe domino:) Tak jak napisałeś, to świetna okazja do poznania swoich lalek na nowo i docenienia wcześniej zapomnianych egzemplarzy,


barbusia77, podziwiam że tak trzymasz kolekcję w ryzach, taką grupkę łątwiej ogarnąć :)

lwico
, gratuluję, jesteś na półmetku, to teraz druga 50 przed Tobą xD
Mój amatorski Dollhouse, mały, ale cieszy :)
Instagram: neytiri_dollhouse

Awatar użytkownika
justi578
Posty: 160
Rejestracja: 17 lip 2016, 21:53
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: justi578 »

Ja również policzyłam swoje lale (łącznie z tymi, które jeszcze czekają na "obróbkę") i mam ich 23 :D + 4 duże porcelanki, które również stoją na półce z barbiowatymi (wszystkich moich porcelanowych nie mam siły liczyć... :p )
Zazdroszczę niektórym z Was, gdy czytam jakie pokaźne macie kolekcje ;)
Będę pamiętać o tobie, kiedy będę daleko.
Będę pamiętać za każdą górą, morzem, rzeką.
A gdy się spotkamy i nie będziemy już mali,
zrobimy tak, byśmy się nigdy nie rozstawali.

Awatar użytkownika
ingrid
Posty: 1225
Rejestracja: 23 wrz 2015, 23:21
Kontakt:

Re: Nieprzyzwoite pytanie: ile macie lalek?

Post autor: ingrid »

Nie pytajcie ile ja mam lalek po ok. 8 latach zbierania.

Flamingo masz bardzo wyszukany zbiór, lalki dobierane niczym belgijskie pralinki z wysokiej półki. Wiele laleczek u Ciebie jest na usztywnianym ciałku i to mi się bardzo podoba, prezentują się wybornie. Silkstonki u siebie nie mam niestety żadnej, chociaż kilkakrotnie byłam już o krok od kupna tego niezwykłego modelu. Natomiast i u mnie mieszkają takie egzemplarze, jak Mbili city Shine, Audrey z rzymskich wakacji (mam ją wciąż NRFB), Sinatra (która też jest NRFB i właściwie jedyna pivotalka w moim zbiorze), Szkotka, Rosjanka oraz Argentyna dotw. Argentynkę, tak jak i Rosjankę odkupiłam z drugiej ręki, chociaż Argentynkę wciąż trzymam NRFB, natomiast Szkotkę nabyłam lata temu na wyprzedaży w Leclercu za ok. 35zł i była jedną z moich pierwszych lalek świata. Chyba przejdę do działku dotw i coś powrzucam, nakręciłam się nieco ;)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości