Miesięczne wydatki lalkowe

Luźne rozmowy o lalkach
Awatar użytkownika
BarbieDream
Posty: 1713
Rejestracja: 29 gru 2011, 17:38
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Miesięczne wydatki lalkowe

Post autor: BarbieDream »

tylko, że jej cena nawet przy licytacji z jednej strony jest okazją a z drugiej - zabójcza... :mur:

Awatar użytkownika
Mono
Posty: 1954
Rejestracja: 27 gru 2011, 15:43
Kontakt:

Re: Miesięczne wydatki lalkowe

Post autor: Mono »

dollbby pisze:ja też mam taką walkę ze soba, ale jak widze jakąś okazje to zaczynam tupać nogami i odrazu kupuje, nawet jak nie mam kasy xD
Nie chciałabym być w skórze tego, od kogo wówczas kupujesz.

Zbliża się dzień Matki Boskiej Pieniężnej i mimo, że wiem, że nie zostanie mi zbyt wiele na sprawy lalkowe, to już mam przygotowane multum zakładek z aukcjami, z których każdą lalkę chciałabym mieć na już :| Ja nie wiem jak tu przestać, znów będę szukać czegoś, co by można sprzedać :pudło:
W świecie Barbie
W razie problemów, proszę o kontakt przez FB, dziękuję.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Jaemigrantka
Posty: 15
Rejestracja: 29 gru 2011, 17:38
Lokalizacja: Glasgow,Szkocja
Kontakt:

Re: Miesięczne wydatki lalkowe

Post autor: Jaemigrantka »

Dobrze wiedziec,ze nie tylko ja jestem nienasycona,najgorzej jak sie zdarza okazja typu cena smieszna i wiesz,ze szybko takiej nie bedzie (jesli w ogole).Wczoraj omal nie zalicytowalam Dal'a,sliczna laleczka i tak srednio polowa ceny.W dodatku z UK a nie Chin,wiec bylaby u mnie w dzien,dwa:) Jakims cudem sie oparlam,ale teraz zaluje jak nie wiem i mowie sobie,ze nastepnym razem juz tak glupio nie przepuszcze okazji :hyhy:
Imago,to wezowe porownanie jest najlepsze jakie istnieje;tez waz zasuwa,polyka,wydluza sie w nieskonczonosci a im jest dluzszy tym wcale wolniej nie zasuwa,ledwo juz na zakretach wyrabia ale wcale nie zwalnia i ta paszcza dalej klapie i klapie :rotfl: To jest identyczna sytuacja.

Awatar użytkownika
Manhamana
Posty: 1010
Rejestracja: 03 sty 2012, 10:24
Kontakt:

Re: Miesięczne wydatki lalkowe

Post autor: Manhamana »

Ach odwieczny problem ;) ale na dobrą sprawę da się ograniczyć- więcej polować po ciucharniach ( ludzie wywalają cuda), targach staroci, aukcjach bo czasem można tanio trafić perełkę, czasem warto poczekać bo może się okazać że okazja sama wejdzie w ręce- sama ostatnio upolowałam kolekcjonerską lalkę za śmieszne pieniądze dałam całe 5 PLN sprowadzenie tej samej, używanej lalki kosztowałoby od 80- 160 PLN.
I dobrym sposobem jest kupowanie lalek które "chcę mieć" , ale nie dlatego że widzę u kogoś i kupuję owczym pędem bo wszyscy kupują, tylko autentycznie chcę.
Sama przerabiałam taki pęd bo okazja, bo taniej, bo inni mają , ale po krótkim zachłyśnięciu stwierdziłam że na dobrą sprawę to moje lalki i moja kolekcja- mieszkają w moim pokoju i kryterium posiadania jest nie chwilowa moda a realna chęc "mienia" lalki na półce.
Dobrze jest też mieć możliwość zobaczenia lalki "na żywo" i dopiero podejmowanie decyzji- tak można uniknąć rozczarowania że dana lalka nie jest jednak wymarzonym ideałem, a do pooglądania nie trzeba lalki kupować.
http://klinikalalek.blogspot.com/

Nie piję, nie palę, na lale wydaję cash :)

Awatar użytkownika
rozella
Posty: 79
Rejestracja: 03 sty 2012, 10:45
Kontakt:

Re: Miesięczne wydatki lalkowe

Post autor: rozella »

Mnie się udało w miarę opanować żądze posiadania wszystkich "okazyjnie" sprzedawanych lalek, czy na Allegro, czy na forum , czy w innym miejscu. W porę się opanowałam, bo inaczej naprawdę popadłabym w lalkoholizm, a tego nie chcę. Wmawiam sobie, ze nie wszystko muszę mieć, bo nie muszę :hyhy: Jeżeli nie mam kasy, a jakaś lalka wpadnie mi w oko proponuję wymianę i sporo lalek w ten sposób wymieniłam. Pomimo tego co deklaruję, od czasu do czasu popadam w długi tak jest teraz, ale już ostatnia rata, więc dam radę ;) Ile wydaję na miesiąc? róznie czasami przez kilka miesięcy nic, a póżniej trach i leci kasa spora.

Awatar użytkownika
Ines.doll
Posty: 33
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:02
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Miesięczne wydatki lalkowe

Post autor: Ines.doll »

Ja nie pracuję tylko mąż więc o comiesięcznej drogiej lalce mogę zapomnieć :/ Na bardzo drogą lalkę zbieram do skarbonki ;) lalki tańsze czy używane w miesiącu czasem kupuje kilka a czasem wcale :)

Awatar użytkownika
Urshula
Posty: 684
Rejestracja: 27 gru 2011, 22:45
Kontakt:

Re: Miesięczne wydatki lalkowe

Post autor: Urshula »

Ines - skąd ja to znam?!od 5go grudnia nie pracuję i też cieńko z kasą....Aż tu niespodziewanie w styczniu wpadła mi "13-tką" z poprzedniej pracy!:D z radości sprawiłam sobie wymarzona Liv-kę :) taki wyjątek...... :) Teraz zbieram na Moxie Teenz,ale żeby nie było - sprzedaję "część" swoich lalek,aby tego dokonać........

Awatar użytkownika
Ruda Mysz
Posty: 37
Rejestracja: 13 sty 2012, 20:25
Kontakt:

Re: Miesięczne wydatki lalkowe

Post autor: Ruda Mysz »

przypuszczam, że padlibyście trupem jakbym przyznała się ile zdarza mi się wydać, szczególnie jeśli w grę wchodzi też kupno nowej lalki.
Akurat te padalce które ja kupuję są strasznie pieniądzochłonne ;D

Aktualnie zrobiłam sobie bana na wchodzenie na jakiekolwiek strony typu ebay bo groziłoby mi to totalnym bankructwem.
Ale ja tak mam, że sobie nie kupię np nowego ciucha (którego nawiasem mówiąć potrzebuję) a lalce owszem. Tak samo dziwią mnie,dajmy na to, ceny butów które chcę sobie kupić ("no matko, co to takie drogie?!") ale już buty dla lalki które kosztują 100 zł wydają mi się okazyjnie tanie.

Tak, wiem, już mi miejsce w psychiatryku grzeją.

Awatar użytkownika
Bovary
Posty: 8
Rejestracja: 16 sty 2012, 15:50
Kontakt:

Re: Miesięczne wydatki lalkowe

Post autor: Bovary »

Ruda Mysz pisze:przypuszczam, że padlibyście trupem jakbym przyznała się ile zdarza mi się wydać, szczególnie jeśli w grę wchodzi też kupno nowej lalki
No...ja bym akurat nie padła , bo sama niedawno wydałam swoją calutką (!) dosłownie - miesięczną pensję na lalkę :happy: Rzecz jasna wiązało się to ze sprzedażą jednej lalki i dociułąnia na nową,ale masa kasy pOOOOszła...
Też butów nie mam,znaczy mam,ale mi przemakają - a lalka dostanie dwie pary w cenie porządnych zimowych (tych,których ja mieć nie będę) To się już nazywa CHOROBA :bezradny:

Awatar użytkownika
Lacrima
Posty: 1336
Rejestracja: 09 sty 2012, 19:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Miesięczne wydatki lalkowe

Post autor: Lacrima »

Hmm... u mnie tak różnie... czasem uda mi się utrzymać w tych 200 zł a czasem to 1200 mi mało... Zalezy co sie upoluje :) Ale staram sie leczyć (z mizernym skutkiem).
You can't buy happiness, but you can buy dollies. And that's kind of the same thing.
Mój flickr: http://www.flickr.com/photos/108814335@ ... 910744495/

Awatar użytkownika
Urshula
Posty: 684
Rejestracja: 27 gru 2011, 22:45
Kontakt:

Re: Miesięczne wydatki lalkowe

Post autor: Urshula »

Ruda Myszko - nie tobie jednej miejsce w "domku bez klamek" szykują :D hehehe :hyhy:

Jak wiecie jak od niedawna "lalkuję",więc mój zbiorek jest dość skromny.W swoim szczytowym stadium osiągnął liczbę 15 egzemplarzy (wiem!powalająca ilość) a teraz liczy sobie 11 panien,plus 1 panna "zaklepana"(tajemnica!) i 1 panna zakupiona na alle (w drodze)....Więc będzie 13.Aha - i 2 są wystawione na alle!Liczba ruchoma jak widać +- 2 lalki :facepalm:

Wolę nie podliczać chyba,bo czasem są to kwoty "groszowe",zwłaszcza jeśłi trafie laleczki tanio....Ale gdy zdecydowałam się m.in. na zakup Liv'ek :serducho: :serducho: , to kwoty są już duuużo wyższe.Ale NIE ŻAŁUJE!!! :D xD

Awatar użytkownika
Bovary
Posty: 8
Rejestracja: 16 sty 2012, 15:50
Kontakt:

Re: Miesięczne wydatki lalkowe

Post autor: Bovary »

Ja też nie żałuję ani grosza wydanego na lalki - zwłaszcza na Lou.Ona jest "nietykalna" w sensie,że nie sprzedam jej,co by dołożyć/kupić inną.Ale powiem Wam,że w tym miesiącu i następnym już N-I-C nie wydam na lalki.Mówię sobie basta !!!

Awatar użytkownika
Urshula
Posty: 684
Rejestracja: 27 gru 2011, 22:45
Kontakt:

Re: Miesięczne wydatki lalkowe

Post autor: Urshula »

Brawo! życzę wytrwałości w postanowieniu :) u mnie też teraz będzie BAN ZAKUPOWY :P

Awatar użytkownika
dollbby
Posty: 2001
Rejestracja: 27 gru 2011, 18:54
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Miesięczne wydatki lalkowe

Post autor: dollbby »

a ja sobię zrobiłem liste przychodów... nie kupuję NIC! Narazię sprzedję i to co uciałum wydam na FR lub Dynamitke ;D Zapowiada się owocnie :)

Awatar użytkownika
privace
Posty: 2499
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:23
Kontakt:

Re: Miesięczne wydatki lalkowe

Post autor: privace »

Ja też mam bana zakupowego (w tym roku ani jednej lalki)- ale może uda mi się wypuścić w świat kilka basiek na all, to chociaż na majsinkę z ruchomym skalpem się zbierze.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości