Skarby z Second Handu

Luźne rozmowy o lalkach
Awatar użytkownika
Carmazin
Moderator
Posty: 739
Rejestracja: 10 cze 2015, 20:49
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Skarby z Second Handu

Post autor: Carmazin »

Clawdeen Wolf :D chyba pierwsze jej wydanie. I jeszcze mam do niej notatnik, naszyjnik chyba i marynarkę. Jeśli chcesz, żebym ich poszukała to napisz mi pw :)

Awatar użytkownika
ada.otto
Posty: 115
Rejestracja: 30 gru 2014, 21:36
Lokalizacja: Leszno, Wrocław
Kontakt:

Re: Skarby z Second Handu

Post autor: ada.otto »

Czarnab1 pisze:Długo nie było nic ciekawego, aż do dzisiaj. Upoowałam sparkle beach i monsterke do ćwiczeń repaintu :hyhy:
ObrazekSecondhand lalki by Czarnab1, on Flickr
Andżelka! Miałam w dzieciństwie taką Barbie i właśnie tak miała na imię. Ach... Wspomnienia ;)

JoannaS
Posty: 832
Rejestracja: 13 maja 2014, 18:30
Kontakt:

Re: Skarby z Second Handu

Post autor: JoannaS »

Dawno nic nie kupowałam, ale dziś po dwóch dniach namysłu pojechałam na rowerze do SH kupić lalkę porcelanową . Lalka jest duża, nie jest bobasowata, ma na głowie sygnaturę "Jessica Anguish", więc nie jest to całkiem tandeta. Wzięłam ją mimo 3 brakujących palców, coś może dorobię. Na razie ją umyłam, piorę ubrania. Mam pytanie, czy jest na forum ktoś zbiera porcelanki (bo może by mi podpowiedział jak dosztukować braki)? Zrobię zdjęcia jak się ubierze bo na razie świeci golizną.
Obrazekjessica by Joanna Sawicka, on Flickr

Awatar użytkownika
lemur
Posty: 34
Rejestracja: 15 kwie 2018, 15:52
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Re: Skarby z Second Handu

Post autor: lemur »

Ostatnio znalazłam w sh Novi Stars Roe Botik curl n roll, jedna monsterke - wampira z peruka z design lab (?) tak mi sie wydaje, czeka na pomalowanie, na razie ma wydziubane czarne pasemka z peruki i uszyty strój ale to taka troche prowizorka xD i bratzillaz, chyba Sashabellę z night out
Obrazek
Razem z jedynym lalkiem jakiego do tej pory mialam :lol:
I dwa poniacze, jeden czeka na spa ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Arima
Posty: 620
Rejestracja: 02 wrz 2015, 10:43
Kontakt:

Re: Skarby z Second Handu

Post autor: Arima »

Lemur, monsterka wygląda ciekawie. Jak dostanie makijaż to będzie z niej fajna sztuka. :)
A Isulek ładniutki.

Awatar użytkownika
Asiasta
Posty: 763
Rejestracja: 01 mar 2017, 19:16
Kontakt:

Re: Skarby z Second Handu

Post autor: Asiasta »

:rotfl: Zazdraszczam wam sklepów z takimi perelkami. W moim mieście jest jeden SH w pobliżu, w ktorym moge kupic jakąś Barbie. Problem polega na tym, ze babki za lalki w okropnym stasnie (tylko współczesne i sztywne, nie maja superstarek) chcą więcej kasy niż moglabym kupic na allegro z kosztami wysylki. Przykład w zeszłym roku pani wciskala mi prawie lysa Tereske z plaskostopiem i cała twarzą pomalowana flamstrem za prawie 30 zl. Byly tez inne lalki z wielkimi glowami okropne, brzydkie i zniszczone.....
Był jeszcze jeden sklep, w ktorym facet sprzedawal dwie ksiezniczki w porwanych i pomazanych sukniach, wlosy to jeden wielki koltun cena za jedna 55.00 zl. Padlam.... :rotfl:
Od tamtej pory nie odwiedziłam juz zadnego SH w moim mieście. :zly:

Awatar użytkownika
lemur
Posty: 34
Rejestracja: 15 kwie 2018, 15:52
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Re: Skarby z Second Handu

Post autor: lemur »

Asiasta, nieraz ceny w sh sa okropne :( tez to znam, albo pusto i nie ma nic fajnego, albo jest ale cena jak z kosmosu :o u mnie sa dwa takie w miare sh, poza tym slabo :| wczoraj poszlam akurat do innego, były dwie animatorki, Mulan i Merida, za jedna pani sprzedawczyni chciala cos okolo 40 zł :( Mulan miała włosy w opłakanym stanie nie wiem czy dałoby sie je w ogole odratowac. W sumie i tak juz taniej niz nowe ale nie widzi mi się wydawac 80 zł na sh i nie wiadomo czy z jednej cokolwiek bedzie :(
Arima, a dziękuje bardzo :)

Awatar użytkownika
Czarnab1
Posty: 1626
Rejestracja: 16 lut 2016, 01:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Skarby z Second Handu

Post autor: Czarnab1 »

W mniejszych SH tak bywa. Nie tylko zabawki mają drogie. Ja kupuję lalki w siecówce i dużych SH, ceny są od 4 do 8 zł (po dostawie są droższe). Prywatne małe SH nie zarobią na towarze za 4 zł, ale ceny zniszczonych lalek mają przesadzone, po tym co piszecie. Sprzedawcy wyceniają po kliencie i na oko. Trzeba z nimi negocjować, nawet w moim schodzą z ceny.

Często na FB widzę zdjęcia jak w zagranicznych SH lalki Barbie są ładnie zapakowane w worki i wywieszone. U mnie lalek można szukać po całtym SH. I to nie przez klientów, tylko te Panie kładą gdzie popadnie.... Najbardziej nie lubię głębokich koszy i przewalania sterty zabawek, żeby dokopać się do dna.
No i sam baładan, mogliby jakoś ładniej wykładać towar, a nie rzucają jak śmieci. Z drugiej strony cena jest odpowiednia do jakości xD

Awatar użytkownika
reiha
Posty: 4316
Rejestracja: 30 sie 2012, 00:23
Kontakt:

Re: Skarby z Second Handu

Post autor: reiha »

chyba już o tym pisałam, w jednym SH u mnie mają konika z serii breyer stablemates (maleństwo!), za 45 złotych XD Żeby jeszcze nowy w pudełku, przecież one są w sklepach za 17 złotych około. Boję się tam chodzić, jeszcze niechcący strącę jakaś porcelankę z chińczyka, którą wyceniono na 70 złotych :rotfl:

Awatar użytkownika
ada.otto
Posty: 115
Rejestracja: 30 gru 2014, 21:36
Lokalizacja: Leszno, Wrocław
Kontakt:

Re: Skarby z Second Handu

Post autor: ada.otto »

Obrazek
w końcu i mi się coś ciekawego trafiło.


Awatar użytkownika
Aarjelin
Posty: 614
Rejestracja: 11 sie 2017, 19:39
Lokalizacja: Nibylandia
Kontakt:

Re: Skarby z Second Handu

Post autor: Aarjelin »

lemur, buszuj po tych sklepach, buszuj :ok: i też jestem monsterki ciekawa :3 skoro już ją tak pysznie zaopatrzyłaś :serducho: (ładna mi 'prowizorka' xD byłabym przeszczęsliwa jakbym potrafiła coś takiego 'prowizorycznie' wyczarować xD kokarda, podkolanówki, sukieneczka :serducho: koniecznie chwal się częściej jak coś jeszcze wyczarujesz :3 ).

ada.otto, śliczne buziaki w kąpieli ^^ ciekawe co to za Tereska :mysli: bardzo urocza x3

storczyk, 7 złotyh powiadasz, fajne mają te ceny :D nic tylko brać słodziaka i chodu xD
"You surf the way you wanna surf, I'll surf the way I wanna surf." z cudnego "Barbie: Life in the Dreamhouse" x3

Awatar użytkownika
ada.otto
Posty: 115
Rejestracja: 30 gru 2014, 21:36
Lokalizacja: Leszno, Wrocław
Kontakt:

Re: Skarby z Second Handu

Post autor: ada.otto »

Aarjelin, ta Tereska to akurat pearl beach :)


Awatar użytkownika
lemur
Posty: 34
Rejestracja: 15 kwie 2018, 15:52
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Re: Skarby z Second Handu

Post autor: lemur »

Aarjelin, Jak miło dziekuję bardzo! :buzki:
Cudny poniacz i barbie tez śliczne ;)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości