Czym kierujesz się w wyborze lalki?

Luźne rozmowy o lalkach
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
LolitaDolls
Posty: 589
Rejestracja: 12 cze 2014, 16:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Czym kierujesz się w wyborze lalki?

Post autor: LolitaDolls »

Każdy ma inne preferencje, i każdy z nas kieruje się czym innym w doborze lalki. Ważny jest dla Was stock plastika, czy może bardziej faceup, a może najbardziej cenicie sobie ruchliwość czy po prostu kierujecie się ceną? Piszcie, jestem naprawdę ciekawa :)

Awatar użytkownika
Mangalarga
Posty: 2805
Rejestracja: 30 gru 2011, 14:03
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja
Kontakt:

Re: Czym kierujesz się w wyborze lalki?

Post autor: Mangalarga »

W przypadku Barbie musi podobać mi się twarz. Włosy i ciałko można wymienić, ale jak twarz nie trafia do mnie w 100%, to wiem, że albo nie kupię, albo prędzej czy później pójdzie w świat. Przed zakupem oglądam ile się da ownerskich fotek danej lalki - bo wiadomo jak to bywa z promo ;)

W przypadku Monsterek najczęściej najpierw oglądam repainty danej lalki, bo firmowy mejkap wcale do mnie nie trafia ;) Jak zauważę potencjał i mam pomysł na daną lalkę - jest moja!
Obrazek

Awatar użytkownika
Lukrecja Ledo
Posty: 18
Rejestracja: 29 wrz 2013, 15:15
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Czym kierujesz się w wyborze lalki?

Post autor: Lukrecja Ledo »

To musi być jakiś unikatowy egzemplarz, włosy im dłuższe tym lepsze, fajne ubranko. Najbardziej podobają mi się klasyczne Barbie i OOAK.

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1915
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Czym kierujesz się w wyborze lalki?

Post autor: barbusia77 »

Ja wybieram Barbie z delikatnym makijazem i bez grzywki. Motyle na oczach,brokaty i czerwone usta- odpadaja. Grzywek nie znosze chyba ze jest plaska i sztywna jak u Barbie Cool Blue ( jak dotad jedyna z grzywka ktora mi sie podoba)
<3

Awatar użytkownika
MajorMistakes
Posty: 1399
Rejestracja: 26 lis 2012, 05:48
Kontakt:

Re: Czym kierujesz się w wyborze lalki?

Post autor: MajorMistakes »

Gdzie zawieje, tam polecę. To cecha wybitnych umysłów ;)
Wisdom comes from experience. Experience is often a result of lack of wisdom.

http://offwithmyheadhead.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Stary_Zgred
Posty: 2607
Rejestracja: 29 gru 2011, 12:58
Kontakt:

Re: Czym kierujesz się w wyborze lalki?

Post autor: Stary_Zgred »

Do upatrzonej, która ma zostać ze mną na wsze czasy, czaję się długo. Oglądam ją, nakręcam się na zakup, upewniam, że ją chcę. A potem - łup! Szybkie podjęcie decyzji.
Patrząc szerzej - nie umiem zdecydować się na konkretny gatunek czy rodzaj. Wszystko mi jedno jaka firma wyprodukowała dany egzemplarz, czy jest on powszechnie dostepny czy limitowany. To nieistotne. Zakochanie chodzi swoimi ścieżkami i nie próbuję go rozgryzać.
Zdarza się, że wybieram impulsywnie, bez wcześniejszego przemyślenia sprawy. W tej chwili znam już dobrze swój gust i wiem, że takie szybkie wybory nie są gorsze niż te podjęte na podstawie wcześniejszego zważenia "za i przeciw". Niezależnie od tego w jaki sposób podejmę decyzję - mam świadomość tego, że będzie dobra. Lalkozbieractwo pozwala poznać siebie :)
Obrazek

JoannaS
Posty: 832
Rejestracja: 13 maja 2014, 18:30
Kontakt:

Re: Czym kierujesz się w wyborze lalki?

Post autor: JoannaS »

Ja psychopatycznie kieruję się wg klucza - zbieram różne moldy Barbie i najlepiej w różnych kolorach, aczkolwiek kolorów jest mniej niż moldów i są powtórki. I do tego czarne sukienki. Jak sobie obejrzę wszystkie to potem może zrobię selekcję, bo nie wiem czy chcę mieć 30 lalek, nie wiem co potem mi się będzie podobać. Niech mnie mattel zaskoczy.

Herma
Posty: 80
Rejestracja: 18 maja 2015, 22:39
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Czym kierujesz się w wyborze lalki?

Post autor: Herma »

Ja jeśli chodzi o Barbie to wybieram te, które akurat mi się podobają. Głównie szukam z innymi włosami niż blond a wiadomo u nas tego jak na lekarstwo. No i lalka musi mi się podobać i nie posiadać śladów wyciągania z pudełka a takie się zdarzają.

Awatar użytkownika
Ner
Posty: 512
Rejestracja: 25 gru 2013, 18:39
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Re: Czym kierujesz się w wyborze lalki?

Post autor: Ner »

Mam podobnie, jak Joanna - różne moldy. Z tym, że dążę również do przełożenia ich na ruchome ciałka. Dlatego tak oszalałam na punkcie nowych fashionistek, mają w sobie wiele potencjału.

Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Posty: 1676
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:07
Kontakt:

Re: Czym kierujesz się w wyborze lalki?

Post autor: Miranda »

W przypadku Barbie i i jej podobnych - artykulacja i wygląd. Na pewno też istotną rolę odgrywa cena, ale na wymarzoną lalkę zawsze można odkładać. :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 5 gości