Co z lalkami Sindy...

Luźne rozmowy o lalkach
Awatar użytkownika
VMarcin
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2013, 12:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Co z lalkami Sindy...

Post autor: VMarcin »

Wiem, że na forum jest kilka osób, które będą znały odpowiedzi na nurtujące mnie pytania dotyczące właśnie lalek Sindy. Ostatnio zainteresowałem się tymi lalkami i chciałbym wiedzieć o nich nieco więcej, ale jakoś nie mogę natrafić na satysfakcjonującą mnie stronkę, gdzie byłoby to wszystko przejrzyście opisane. Wiem tylko tyle, że w roku 1987 Firma Hasbro odkupiła od firmy Pedigree prawa do produkcji Sindy. Pierwsze co zrobiła, to zmieniła jej nieco rysy twarzy, potem w 1989 z 15-latki zrobili z niej drugą lalkę Barbie, przez co zostali pozwani przez Mattel i w 1993 musieli ponownie zmienić jej mold. I tak sobie ją produkowali, aż do 1998, kiedy to ster przejęła firma Vivid. Ci z kolej zrobili z niej lalkę o bardzo skąpych strojach w mało estetycznych pudełkach i wytrzymali na rynku jedynie do 2003. W tym roku prawa do produkcji zostały ponownie odsprzedane firmie Pedigree... No i tu się zaczyna mój dylemat: mianowicie wiem tylko tyle, że po tym roku jeszcze powstały jakieś nowe lalki Sindy, firma wróciła do korzeni i ponownie przerobiła pseudo Barbie na 13-letnią dziewczynkę kipiącą różem, ale mnie ciekawi ile tych modeli wyszło, czy jeszcze w ogóle ją produkują, czy może Sindy po prostu przestała istnieć? Pytam ludzi mądrzejszych ode mnie, bo temat mnie zaciekawił, ale nie wiem gdzie szukać odpowiedzi :niewiem: Byłbym wdzięczny, jakby ktoś mnie oświecił zarówno wiedzą teoretyczną jak i (o ile takie są) zdjęciami.

Awatar użytkownika
EvilCupcake
Posty: 1684
Rejestracja: 01 kwie 2013, 18:37
Kontakt:

Re: Co z lalkami Sindy...

Post autor: EvilCupcake »

Sama w temacie mocno nie siedzę, ale pamiętam, że jeszcze Tonner brał się za sprzedaż Sindy w tej pierwotnej stylizacji.

Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Posty: 1676
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:07
Kontakt:

Re: Co z lalkami Sindy...

Post autor: Miranda »

Tu jest o Tonnerowej wersji Sindy.

Awatar użytkownika
VMarcin
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2013, 12:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Co z lalkami Sindy...

Post autor: VMarcin »

Czyli wychodzi na to, że w 2013 roku Tonner zaczął robić Sindy, zaczynając od reprodukcji sprzed lat, tylko nieco unowocześniając ciuszki i tak wypuszczają nowe egzemplarze na licencji Pedigree do teraz, tylko, że w bardzo wysokich cenach jak na Tonnera przystało. No a co z Pedigree po 2003 roku? W necie śmiga kilka fotek, nowszej wersji Sindy, tylko takiej, jakiejś bardzo "kiczowato klonowatej" - chyba to przypada na 2006 rok, ale tu już nie jestem pewien... np. tu na blogu jest Sindy, z sygnaturą 2002, ale wiadomo, że to może być jedynie rok projektu tegoż odlewu, a nie faktycznej daty produkcji tejże lalki :mysli:

http://lalkizbieraczki.blogspot.com/201 ... -toys.html

Awatar użytkownika
VintageVixen
Posty: 279
Rejestracja: 18 maja 2016, 21:55
Kontakt:

Re: Co z lalkami Sindy...

Post autor: VintageVixen »

Bardzo ciekawy temat i do pytania i ja sie dolaczam. Sama sie tym zaciekawilam pare dni temu, kiedy znalazlam bardzo urodziwa Sindy w sh i obejzalam, poogladalam i zaczelam szukac, w sumie w celach identyfikacji, z ciekawosci ktora to jest i w ogole czy da sie je zidentyfikowac tak jak Barbie. I tez natrafilam na sciane, bo nie ma konkretnych informacji i lalka ulotnila sie z czasem. W ogole jest malo zdjec i informacji o niej. Dobrze wiedziec, ze jest ona w takim razie gdzies tam produkowana pod jakas postacia.

Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Posty: 1676
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:07
Kontakt:

Re: Co z lalkami Sindy...

Post autor: Miranda »

Chyba właśnie już nie jest. Po odzyskaniu przez Pedigree licencji, lalki były produkowane przez Vivid Imaginations, później przez New Moons, a później Tonner, który nie odnowił licencji. I chyba na razie nikt się Sindy nie zainteresował.

Awatar użytkownika
VintageVixen
Posty: 279
Rejestracja: 18 maja 2016, 21:55
Kontakt:

Re: Co z lalkami Sindy...

Post autor: VintageVixen »

Czyli umarla smiercia naturalna na to wyglada. Moze jeszcze kiedys zrobi come back, ale przy takiej ilosci roznych lalek jakie sa watpie, ze byla by popularna.

Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Posty: 1676
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:07
Kontakt:

Re: Co z lalkami Sindy...

Post autor: Miranda »

Tak właśnie myślę, że nie potrafiła już wejść w nowy rynek. Może jakby Tonner nie robił z niej limitki?

Awatar użytkownika
VintageVixen
Posty: 279
Rejestracja: 18 maja 2016, 21:55
Kontakt:

Re: Co z lalkami Sindy...

Post autor: VintageVixen »

Chyba tez i fakt, ze nie ma tego czegos, brzmi banalnie, ale jest teraz cala gama lalek od playline do kolekcjonerskich i jednak kazda jest na jakis sposob wyjatkowa. Jak za podrobkami Barbie nie jestem (wszystko co w latach 90tych nie bylo Barbie bylo dla mnie podrobka, tak juz mi zostalo ) to powiem szczerze, ze jak zobaczylam ja w sh to ta buzia byla tak przyjazna, ze nawet chcialam kupic, zanim doszlo do mnie ze to Sindy to myslalam, ze jakas Skipper taka inna. Miala potencjal, ale czegos zabraklo.

Awatar użytkownika
VMarcin
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2013, 12:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Co z lalkami Sindy...

Post autor: VMarcin »

Ludziska ZNALAZŁEM :hurra: :happy: Jestem geniuszem hahaha przeszukałem pół internetu, ale znalazłem MEGA-GIGA-FAJNĄ stronkę, gdzie są wszystkie katalogi od 1963 do 2001! JUPIJAJE HURRA :happy: Moje ukochane lata 90 są genialne, podaję wam link... NIE MA ZA CO xD

http://vintagesindy.com/

A po roku 2001 pojawiła się Sindy Petite... można sobie wygooglować.

Awatar użytkownika
VintageVixen
Posty: 279
Rejestracja: 18 maja 2016, 21:55
Kontakt:

Re: Co z lalkami Sindy...

Post autor: VintageVixen »

VMarcin swietna strona, dziekuje, moze sie kiedys przyda jak mi odbije i zaczne Sindy zbierac :D Ja tez sie podziele w takim razie stronka, ktora znalazlam, w celu identyfikacji, moze sie komus przyda :) Sa tam zdjecia rok po roku z opisami.

http://www.club-sindy.com/hasbro_id.htm

Awatar użytkownika
VMarcin
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2013, 12:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Co z lalkami Sindy...

Post autor: VMarcin »

No więc w skrócie to wygląda tak:

Sindy Pedigree (1963-1986) - W tym czasie produkowane były laleczki na wzór nastoletniej dziewczynki, klasyczny look Sindy jaką znamy.

Hasbro (1987-1996) - W 1987 następuje pierwsza zmiana twarzy Sindy, rysy są nieco unowocześnione, laleczka wychodzi jedynie przez dwa lata.

- W 1989 Hasbro kompletnie zmienia Sindy, od teraz Laleczka wygląda jak Barbie, zmieniono, ciałko, buźkę, a to dlatego, że laleczka
ma podbijać rynek amerykański. Niestety Mattel pozywa Hasbro i trwa batalia między firmami o zbyt podobny wizerunek lalki.

- W 1994 Hasbro przeprowadza trzecią zmianę w wyglądzie lalki, tym razem ze względu na mattelowski pozew. Sindy ma nowy mold.

Funskool (1994-2006) - Lalka Sindy jest wprowadzona na rynek indyjski.

Vivid Imaginations (1998-2003) - Laleczka od 1998 jest produkowana przez firmę Vivid, która bardzo upraszcza jej wizerunek, zarówno makijaż jak i ubiór.

New Moons (2003-do teraz) - W 2003 Prawa do produkcji ponownie wracają do firmy Pedigree. Ta udostępnia licencję firmie New Moons, która kompletnie zmienia laleczkę... w KOSZMAR! (ale to moje odczucie, bardzo subiektywne). Od 2006 co jakiś czas wychodzą lalki okolicznościowe, produkowane w różnych firmach jak, Tonner czy choćby przez Pedigree, zazwyczaj kolekcjonerskie i drogie, czasem zaprojektowane przez jakiegoś 'znanego" projektanta.

...a tu przykład jak wygląda obecna Sindy produkowana przez New Moons...

https://pl.pinterest.com/amazevista/sindy-new-moon/

Awatar użytkownika
VintageVixen
Posty: 279
Rejestracja: 18 maja 2016, 21:55
Kontakt:

Re: Co z lalkami Sindy...

Post autor: VintageVixen »

O nie....coz to za potwor i poczwara. To jest tragiczne co sie z nia stalo, nic dziwnego, ze nikt nie wiedzial gdzie ona jest, bo przeciez jakbym to to zobaczyla w sklepie to bym nawet z Sindy nie skojarzyla chyba, ze po napisie, myslac ze to podrobka Sindy ( to by bylo dopiero ,podrobka podrobki podrobki :D ) Dla mnie wygrywa jednak buzka z lat 90tych, bardzo przyjemna i no coz...barbiowata i moze dlatego tak do mnie przemawia. To byla najlepsza podrobka Barbie chyba na przestrzeni wszystkich lat. ( I tak mowie tu podrobka, mozna mnie za to zlinczowac, ale lalka byla na wzor Barbie, wiec oryginalna nie byla, nawet stroje przypominaly niektore serie Mattelowskie ) Miala potencjal konkurowania z jej amerykanska rywalka, byla najbardziej do niej zblizona i miala symptayczna twarzyczke, nie tak jak inne lalki np. Steffi.

Awatar użytkownika
Stary_Zgred
Posty: 2607
Rejestracja: 29 gru 2011, 12:58
Kontakt:

Re: Co z lalkami Sindy...

Post autor: Stary_Zgred »

Poproszę o zdjęcie Sindy Petite, bo Google mi jakieś paskudztwo pokazuje i nie wiem, czy dobrze odszukałam.
O Sindy produkowanej przez New Moons chcę co rychlej zapomnieć. To poczwarna karykatura ślicznej niegdyś lalki.
Obrazek

Awatar użytkownika
DragonLady
Posty: 571
Rejestracja: 05 lut 2016, 17:29
Kontakt:

Re: Co z lalkami Sindy...

Post autor: DragonLady »

Łojeny, faktycznie paskudztwo. Te hasbrowe z lat 90 były całkiem przyjemne, nawet u mnie parę się plącze.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości