Imiona waszych "podopiecznych"

Luźne rozmowy o lalkach
ODPOWIEDZ
Lavanya
Posty: 28
Rejestracja: 08 kwie 2012, 18:46

Imiona waszych "podopiecznych"

Post autor: Lavanya »

Nie wiem czy był już ten temat, ale ciekawi mnie skąd biorą się imiona dla waszych lalek. Lubisz bohaterkę/bohatera jakiejś książki, filmu? Wokalista? Czy po prostu to imię "z pudełka"? A może imię dla niej wynikło z jakiejś sytuacji? Proszę o odpowiedzi, ponieważ rozpatruję możliwości imion dla mojej lalki :) :tanczy:
zapraszam na mój raczkujący blog --> http://welcome-to-lavanya-world.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Grażyna
Posty: 1297
Rejestracja: 04 mar 2012, 20:38
Kontakt:

Re: Imiona waszych "podopiecznych"

Post autor: Grażyna »

Ja mam bardzo ukierunkowane zbieractwo - lalki z filmów animowanych (głównie Disneya), więc żadnej dowolności w imionach nie ma. Kopciuszek to Kopciuszek, Śnieżka to Śnieżka, a Arielka to Arielka. Nuuudyyy :rotfl:
Obrazek

Awatar użytkownika
Daga
Posty: 593
Rejestracja: 27 kwie 2012, 23:30
Kontakt:

Re: Imiona waszych "podopiecznych"

Post autor: Daga »

Moja Betty Teen przez lata mojego dzieciństwa nosiła imię Eliza. Przechrzciłam ją dopiero niedawno, po zidentyfikowaniu. Reszta nudna - imiona z pudełek. Nie jest to trudne, bo np. Skipper mam tylko jedną xD

Awatar użytkownika
Mono
Posty: 1954
Rejestracja: 27 gru 2011, 15:43
Kontakt:

Re: Imiona waszych "podopiecznych"

Post autor: Mono »

Moje lalki mają imiona oryginalne (np. Livki) albo wymyślone, jak na przyklad niektóre Fashionistki. Zazwyczaj wymyślone imiona mają te lalki, których oryginalne nazwy się powtarzają, żeby było je łatwiej rozróżnić w moich fotoopowieściach. I tak mam trzy Sassy, z czego dwie to Nessie i Eva, dwie Cutie Rozi i Lilę, Kena Cutie, który nie przyznaje się do imienia Klemens, Sporty jako Alex i Kena Sporty jako Johnny (Bravo :lol:). Jeszcze Girly czasami nazywam Emmą, ale nie jestem co do tego imienia przekonana.
W świecie Barbie
W razie problemów, proszę o kontakt przez FB, dziękuję.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Stary_Zgred
Posty: 2607
Rejestracja: 29 gru 2011, 12:58
Kontakt:

Re: Imiona waszych "podopiecznych"

Post autor: Stary_Zgred »

Ja swoje lalki uczłowieczam przez nadanie im imion. Fakt, że częściej imiona dostają lalkowi panowie, ale ślicznotki też nazywam. Łatwiej poruszać mi się w ten sposób wśród lalek podobnego rodzaju. Te z imionami są mi bliższe niż bezimienne. Do tej pory nie puściłam dalej w świat żadnej lalki, której nadałam imię, a bezimienne - przychodziły i odchodziły. Wygląda na to, że nadanie imienia jest jak przyjęcie do rodziny i nadanie wyższego statusu niż zwykły kawałek plastiku.
Obrazek

Awatar użytkownika
Nanettcia
Posty: 188
Rejestracja: 31 gru 2011, 13:37
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Imiona waszych "podopiecznych"

Post autor: Nanettcia »

Chyba kiedyś był taki temat...moja malizna ma imię po postaci na społecznościówce. :) Wylosowałam je kiedyś "gdzieśtam" i bardzo mi się spodobało.
"in my world I'm like a queen"
http://my-ideas-and-i.blogspot.com/
Witam w moim małym świecie!
Obrazek

Awatar użytkownika
astridnat
Posty: 1052
Rejestracja: 25 mar 2012, 02:01
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Imiona waszych "podopiecznych"

Post autor: astridnat »

Moje lalki zwykle dostają swoje własne imiona. Po prostu imię musi do danej lalki pasować. Jedynie Raquelle ma swoje pudełkowe imię. Próbowała ja przechrzcić, ale sie nie przyjęło.
Barbie Elektra, ze względu na swoją hiszpańska urodę dostała na imię Carmen. Blondowłosa Barbie o delikatnych słowiańskich rysach nazywa się swojsko Zuzia. Oprócz tego mam dwie lalki regionalne, z których jedna od razu dostała na imię Anastazja w skrócie Nast'ia (to zdrobnienie w oryginale brzmi tak słodko i uroczo - wiem, bo prawnuczka siostry mojej babci mieszkająca we Lwowie ma tak na imię - sorry wiem, że to skomplikowane) W każdym razie poznałam ja tego dnia co kupiłam lalkę więc...
Druga regionalka dostała imię dopiero ostatnio - całe życie była no name - ale kiedy na nią ostatnio spojrzałam od razu wiedziałam, że na imię od zawsze ma Oksana;)
Oprócz tego mam kilka porcelanek - ale one wszystkie mają na imię Emilka. Próbowałam różnicować im imiona, ale jak patrzyłam na wszystkie ich identycznie słodkie buźki - konkluzja była jedna - Emilka.
Obrazek

Awatar użytkownika
BarbieDream
Posty: 1713
Rejestracja: 29 gru 2011, 17:38
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Imiona waszych "podopiecznych"

Post autor: BarbieDream »

U mnie lalki są bardzo monotematyczne - każda ma swoje imię z pudełka! Dlatego jest ok 50 Barbie, trochę mniej Teres, itd... Jednym słowem nudno, ale ja po prostu tak lubię :) Ale jak to w zbiorze - muszą być jakieś wyjątki! I są 3! Barbie Pretty in Plaid AA nosi imię Tina, Nikki z Totally yo-yo to Maria i mała laleczka Shelly zwie się Skipper. Lalki dostały własne ponieważ wcześniej się z takmimi sztukami nie spotkałam i nie wiedziałam jakie były ich oryginalne imiona :)

Awatar użytkownika
sowa58
Posty: 125
Rejestracja: 28 kwie 2012, 11:20
Lokalizacja: Rywałd/Starogard Gdański
Kontakt:

Re: Imiona waszych "podopiecznych"

Post autor: sowa58 »

Na początku wszystkie moje lalki, a były to porcelanki, miały na imię Małgosia. Jest więc Małgorzata, Małgośka, Margot, Greta, Rita, Maggie .......itd. Aż tu pewnego dnia przynoszę straszydło z lumpka, rozbieram, a na pleckach zielonym atramentem -"Lady Victoria" i cóż było robić? No i znowu takiej damie zmieniać imię, nie wypada. Teraz każda kolejna lalka ma już indywidualnie imię, czasem jest to imię jakie figurowało na metce czy pudełku, a czasem je zmieniam. Czasem po prostu wiem jak ma na imię, widać to po oczach, uśmiechu. Na moim awatarze jest Katherina, imię nadała moja córka rozmiłowana w serialu o wampirach.

Awatar użytkownika
Arisu
Posty: 99
Rejestracja: 29 gru 2011, 15:41
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Imiona waszych "podopiecznych"

Post autor: Arisu »

U mnie, jeśli chodzi o PullipoTaeyangi, to po prostu wchodzę na stronę z imionami dla dzieci, potem, zgodnie z wybraną narodowością lalki, szukam imienia. Imię Miyuki było wybrane ze względu na znaczenie, a Fleurette i Miyagiego na brzmienie. Moje Mattelki mają zazwyczaj swoje "pudełkowe" imiona, tylko panienkom z Wee 3 Friends zmieniłam imiona :)

Awatar użytkownika
Imago
Posty: 744
Rejestracja: 27 gru 2011, 21:54
Lokalizacja: JG
Kontakt:

Re: Imiona waszych "podopiecznych"

Post autor: Imago »

Stary_Zgred pisze:Ja swoje lalki uczłowieczam przez nadanie im imion. Fakt, że częściej imiona dostają lalkowi panowie, ale ślicznotki też nazywam. Łatwiej poruszać mi się w ten sposób wśród lalek podobnego rodzaju. Te z imionami są mi bliższe niż bezimienne. Do tej pory nie puściłam dalej w świat żadnej lalki, której nadałam imię, a bezimienne - przychodziły i odchodziły. Wygląda na to, że nadanie imienia jest jak przyjęcie do rodziny i nadanie wyższego statusu niż zwykły kawałek plastiku.
Ja się podpiszę pod wypowiedzią Zgredzika. A pomysły to różnie - czasem z seriali, czasem filmów, czasem piosenek, a czasem ot tak coś mi do łba wpada. ;)
"Każda głupia potrafi być czarownicą z runicznym nożem, ale trzeba wysokiego kunsztu, by być czarownicą z obierakiem do jabłek!"
http://ask.fm/ImagoImaginacjaImagowska

Awatar użytkownika
agniesia0588
Posty: 132
Rejestracja: 09 sty 2012, 17:34
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Imiona waszych "podopiecznych"

Post autor: agniesia0588 »

Ja mam dwie lalki. Barbioszka dostała imię po bohaterce "Pamiętników Wampirów" - Katherine. Bardzo mi się podoba to angielskie imię, bo nie bardzo by mi pasowało nazwać ją Katarzyną lub Kaśką :D A druga (Fashionistka) ma imię po bohaterce "Zmierzchu" Rosalie. Bardzo mi się spodobała historia i przez co przeszła wampirzyca. Także mam w domu dwie wampirzyce :D Jak kiedyś będę miała jeszcze jedną lalkę to dam jej na imię Lexi (również po wampirzycy)
Szanuj ludzi, którzy zawsze znajdą dla Ciebie czas w swoim napiętym grafiku,
a kochaj tych, którzy nawet nie pomyślą o grafiku, gdy dowiedzą się, że ich potrzebujesz.

Awatar użytkownika
dollbby
Posty: 2001
Rejestracja: 27 gru 2011, 18:54
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Imiona waszych "podopiecznych"

Post autor: dollbby »

ja osobiscie nie nadaje imion... U mnie Barbie to Barbie, Kira jest Kirą a Betty To Betty... dziwnie by mi było pisać o Kirze czy Midge jak o Joli i Kasi... Uważam bardziej że osoby prowadzące fotosotry i inne takie to mogą, ale ja? Nie mam potrzeby... Jedynie jakieś zdrobnienia robie, jak np: Becia, Skipka, itp :D

Awatar użytkownika
privace
Posty: 2499
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:23
Kontakt:

Re: Imiona waszych "podopiecznych"

Post autor: privace »

U mnie też nie ma szału z imionami- jakie fabryka nadała, takie mają i już. Co najwyżej Frankie jest Franią -albo Franzą, jak mnie denerwuje ;) - a Barbie Baśką...

Awatar użytkownika
KatvelKaciak
Posty: 45
Rejestracja: 29 gru 2011, 17:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Imiona waszych "podopiecznych"

Post autor: KatvelKaciak »

A ja to wybieram, gdy jest związana z czymś dla mnie ważnym. Toralei to Isis, Ghoulia to Helenka. Batman u mnie czai się wszędzie! :rotfl:
Lalki Kaciaka

Uważaj, bo zjem twoją lalkę *w*

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości