CŁO + VAT - koszmar kolekcjonerów lalek

Luźne rozmowy o lalkach
Awatar użytkownika
mangusta
Posty: 526
Rejestracja: 10 lip 2012, 09:21
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: CŁO + VAT - koszmar kolekcjonerów lalek

Post autor: mangusta »

Coś mi się przypomniało jeszcze. Na potwierdzeniu zapłaty cła pani urzędniczka pocztowa zapisała mój pesel. Dla mnie to już zahacza o inwigilację.

Awatar użytkownika
rozella
Posty: 79
Rejestracja: 03 sty 2012, 10:45
Kontakt:

Re: CŁO + VAT - koszmar kolekcjonerów lalek

Post autor: rozella »

Nie, to nie inwigilacja, to normalna urzędnicza procedura. Zamiast np. nr dowodu osobistego podaje się PESEL. Otrzymałam poleconym z UC druczek i musiałam go wypełnić i była tam rubryka do wpisania nr PESEL.

Awatar użytkownika
mangusta
Posty: 526
Rejestracja: 10 lip 2012, 09:21
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: CŁO + VAT - koszmar kolekcjonerów lalek

Post autor: mangusta »

rozella pisze:Nie, to nie inwigilacja, to normalna urzędnicza procedura. Zamiast np. nr dowodu osobistego podaje się PESEL. Otrzymałam poleconym z UC druczek i musiałam go wypełnić i była tam rubryka do wpisania nr PESEL.
A czemu nie starczy im numer dowodu, tak jak poczcie? Jest to jakoś uzasadnione?

Awatar użytkownika
Mad-Telepath
Posty: 755
Rejestracja: 22 sie 2012, 17:15
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: CŁO + VAT - koszmar kolekcjonerów lalek

Post autor: Mad-Telepath »

Aida pisze:
Dark-Beauty pisze:moje lalki są u celników :stres:
Jak zamawiałaś przez FLTE to nie masz się o co martwić bo opłaty w razie czego biorą na siebie.
Skąd wiesz, że tak jest? Pytam, bo chciałabym kupić u nich lalkę, a w regulaminie przeczytałam tylko tyle: Ceny na stronie sklepu internetowego flte.pl podawane są w złotych polskich (PLN). Cena towaru nie zawiera kosztów przesyłki oraz ewentualnych opłat celnych.
Kłopot z myśleniem polega na tym, że kiedy już się zacznie, niełatwo przestać.
Terry Pratchett

Moi chłopcy: http://madtelepath.blogspot.com/

Awatar użytkownika
astridnat
Posty: 1052
Rejestracja: 25 mar 2012, 02:01
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: CŁO + VAT - koszmar kolekcjonerów lalek

Post autor: astridnat »

Mad-Telepath pisze:
Aida pisze:
Dark-Beauty pisze:moje lalki są u celników :stres:
Jak zamawiałaś przez FLTE to nie masz się o co martwić bo opłaty w razie czego biorą na siebie.
Skąd wiesz, że tak jest? Pytam, bo chciałabym kupić u nich lalkę, a w regulaminie przeczytałam tylko tyle: Ceny na stronie sklepu internetowego flte.pl podawane są w złotych polskich (PLN). Cena towaru nie zawiera kosztów przesyłki oraz ewentualnych opłat celnych.
Wydaje mi się, że opłaty celne wliczone są w koszty przesyłki. Tak więc to co napisali jest prawdą. W cenę przedmiotu nie są wliczone opłaty celne, ale prawdą też jest, że nie każą nic sobie dopłacać, więc wynika z tego, że gdzieś sobie te opłaty doliczają.
Obrazek

Awatar użytkownika
rozella
Posty: 79
Rejestracja: 03 sty 2012, 10:45
Kontakt:

Re: CŁO + VAT - koszmar kolekcjonerów lalek

Post autor: rozella »

Urząd Celny nalicza Vat od zadeklarowanej na przesyłce wartości. Jeżeli lalka jest kupiona w firmie, to zgodnie z zadeklarowaną na fakturze wartością. Do tego dochodzi opłata celna. Na mojej przesyłce była zadeklarowana wartość $100 czyli po kursie dnia 316 zł w przeliczeniu na zlotówki. Podatek Vat wyniósł 73 zł + 3,20 za przedstawienie do kontroli celnej + 2,50 tytulem zainkasowania należności celnych od klienta i podatkowych oraz przekazanie ich na rachunek UC. Razem kosztowało mnie 78,70 zł Do przesyłki UC nie zaglądał, była w stanie nienaruszonym, wystarczyła wypełniona przez nadawcę deklaracja. Gdyby przesyłka byla z Unii Europejskiej, nie byloby cła, moja była z HK.


Mangusta w Unii Europejskiej nie używa się już przy deklaracjach podatkowych ani nr NIP, ani też nr dowodu osobistego, obowiązuje wyłącznie PESEL.

Awatar użytkownika
Aida
Posty: 221
Rejestracja: 07 lip 2012, 11:54
Kontakt:

Re: CŁO + VAT - koszmar kolekcjonerów lalek

Post autor: Aida »

Mad-Telepath pisze:
Aida pisze:
Dark-Beauty pisze:moje lalki są u celników :stres:
Jak zamawiałaś przez FLTE to nie masz się o co martwić bo opłaty w razie czego biorą na siebie.
Skąd wiesz, że tak jest? Pytam, bo chciałabym kupić u nich lalkę, a w regulaminie przeczytałam tylko tyle: Ceny na stronie sklepu internetowego flte.pl podawane są w złotych polskich (PLN). Cena towaru nie zawiera kosztów przesyłki oraz ewentualnych opłat celnych.
Kiedyś ich o to pytałam, odpisali że wszelkie koszty celne ponoszą oni.

Awatar użytkownika
mangusta
Posty: 526
Rejestracja: 10 lip 2012, 09:21
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: CŁO + VAT - koszmar kolekcjonerów lalek

Post autor: mangusta »

rozella pisze:
Mangusta w Unii Europejskiej nie używa się już przy deklaracjach podatkowych ani nr NIP, ani też nr dowodu osobistego, obowiązuje wyłącznie PESEL.
No to wszystko jasne. Dzięki za rozwianie wątpliwości :)

Awatar użytkownika
Mad-Telepath
Posty: 755
Rejestracja: 22 sie 2012, 17:15
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: CŁO + VAT - koszmar kolekcjonerów lalek

Post autor: Mad-Telepath »

Dziękuję! Dodałyście mi odwagi i właśnie zamówiłam wymarzonego chłopaka. Teraz będę dostawać zastrzyk adrenaliny przy każdym dzwonku listonosza!
Trzeba przyznać, że sklep dba o kontakt z klientami - wczoraj dwa razy wysyłałam do nich maila i błyskawicznie dostałam odpowiedź, chociaż pora była dość późna.
Kłopot z myśleniem polega na tym, że kiedy już się zacznie, niełatwo przestać.
Terry Pratchett

Moi chłopcy: http://madtelepath.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Dark-Beauty
Posty: 740
Rejestracja: 11 lut 2012, 17:12
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: CŁO + VAT - koszmar kolekcjonerów lalek

Post autor: Dark-Beauty »

Mad-Telepath pisze:..właśnie zamówiłam wymarzonego chłopaka.
kurcze pieczone gdyby tak się dało..
Zapraszam :)
http://darkbeautydoll.blogspot.com/ (Barbie model muse - szycie)
http://dark-beauty-dal.blogspot.com/ (od niedawna little dal+obitsu 11cm)
http://www.flickr.com/photos/81974816@N02/ (galeria)

Awatar użytkownika
Mad-Telepath
Posty: 755
Rejestracja: 22 sie 2012, 17:15
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: CŁO + VAT - koszmar kolekcjonerów lalek

Post autor: Mad-Telepath »

Dark-Beauty pisze:
Mad-Telepath pisze:..właśnie zamówiłam wymarzonego chłopaka.
kurcze pieczone gdyby tak się dało..
Obawiam się, że to jest możliwe dopiero w moich "leciech", kiedy marzysz już tylko o tych plastikowych ;)
Kłopot z myśleniem polega na tym, że kiedy już się zacznie, niełatwo przestać.
Terry Pratchett

Moi chłopcy: http://madtelepath.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Aida
Posty: 221
Rejestracja: 07 lip 2012, 11:54
Kontakt:

Re: CŁO + VAT - koszmar kolekcjonerów lalek

Post autor: Aida »

Mam pytanie może ktoś z Was mi doradzi, bo nie wiem jak to ugryźć. Zatrzymali mi paczkę na celnym, była to sprzedaż prywatna, nie posiadam na nią żadnych rachunków. Pieniądze przelewałam prosto na konto i tu nie było by problemu z okazaniem dokonanego przelewu gdyby nie to że była to płatność zbiorcza do jednej osoby za trzy paczki. Co mam teraz zrobić wysłać oświadczenie bez rachunku? :pudło: Czy może wysłać rachunek i napisać że płatność jest za trzy paczki z tym że na tą deklaruję daną wartość????

Awatar użytkownika
Lacrima
Posty: 1336
Rejestracja: 09 sty 2012, 19:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: CŁO + VAT - koszmar kolekcjonerów lalek

Post autor: Lacrima »

Sprzedaż prywatna..... tzn np znalazłaś kogos na forum?
Może poproś tę osobę o jakąś deklarację wartosci, czy nawet oświadczenie że to prezent.
You can't buy happiness, but you can buy dollies. And that's kind of the same thing.
Mój flickr: http://www.flickr.com/photos/108814335@ ... 910744495/

Awatar użytkownika
Aida
Posty: 221
Rejestracja: 07 lip 2012, 11:54
Kontakt:

Re: CŁO + VAT - koszmar kolekcjonerów lalek

Post autor: Aida »

Było to kupno od znajomego, znajomego- znajomego itd mieszkającego w Stanach... Chciał sprzedać okazyjnie sprzęt geodezyjny i takie tam... Czuję że ta okazja wyjdzie mi jeszcze bokiem. Wczoraj na maila wysłał mi jakiś pseudo rachunek na 85$, wysłałam dzisiaj deklaracje wraz z tym rachunkiem i zobaczę co z tego wyjdzie... Powiem szczerze że przybiła mnie ta sytuacja a chciałam zrobić prezent mężowi na mikołaja ;(

Awatar użytkownika
Lacrima
Posty: 1336
Rejestracja: 09 sty 2012, 19:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: CŁO + VAT - koszmar kolekcjonerów lalek

Post autor: Lacrima »

Mój lalek od tygodnia siedzi w cle i nie wiem kiedy go z tamtąd wypuszczą. Jeszcze dostałam adnotację ze waga paczki jest niższa niż deklarowana, oczywiście brak informacji co dalej :mur:
You can't buy happiness, but you can buy dollies. And that's kind of the same thing.
Mój flickr: http://www.flickr.com/photos/108814335@ ... 910744495/

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości