CŁO + VAT - koszmar kolekcjonerów lalek

Luźne rozmowy o lalkach
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pink Flamingo
Posty: 1860
Rejestracja: 13 mar 2014, 17:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: CŁO + VAT - koszmar kolekcjonerów lalek

Post autor: Pink Flamingo »

Odkopuję temat z pytaniem, które gdzieś już na forum zadałem, ale nie pamiętam gdzie i chyba nie dostałem żadnej odpowiedzi... Mianowicie, macie może doświadczenia z kupowaniem lalek zza wschodniej granicy? Konkretnie z Rosji? Zdarzyło się Wam płacić cło? Z tego, co czytałem cło z na produkty z Rosją istnieje, ale nie dokopałem się do żadnych konkretnych stawek.

Plushdevil
Posty: 7
Rejestracja: 07 mar 2015, 15:59
Kontakt:

Re: CŁO + VAT - koszmar kolekcjonerów lalek

Post autor: Plushdevil »

Cześć! Przepraszam, że lekko zbaczam z tematu cła i VAT-u, chodzi mi ogólnie o drogę przesyłki z Chin, a zaczynam się martwić o los mojej przesyłki. Została wysłana z Chin EMS-em w dniu zabawy terrorystów na belgijskim lotnisku. Przy oznaczeniu jej aktualnego statusu na track17.net znajduje się znak "ostrzeżenia" (z opisu wynika, że może to oznaczać uszkodzenie przesyłki, jej zaginięcie, odesłanie do nadawcy etc.). Tak to wygląda:

"Ostrzeżenie!" (i poniżej):

Ostatnie zdarzenie -- 2016-03-22 01:53 北京市, 离开北京市 发往华沙(经转)

Kraj docelowy - Dane z pamięci podręcznej z: 2016-03-25 20:18

2016-03-22 01:11 BEIJING EMS, Package sent
2016-03-20 14:20 International Postal System, Item posting

Czy to, że przesyłka jest oznaczona symbolem "ostrzeżenia" znaczy, ze coś się z nią faktycznie mogło stać? Mieliście tak kiedyś? Może jest zatrzymana na cle?

Awatar użytkownika
Malina
Posty: 486
Rejestracja: 29 wrz 2015, 20:08
Kontakt:

Re: CŁO + VAT - koszmar kolekcjonerów lalek

Post autor: Malina »

Na Twoim miejscu jeszcze bym nie panikowała, ale:
Przesyłka wyleciała z Pekinu o 1:53. 北京市, 离开北京市 发往华沙(经转) oznacza "Pekin, wysłanie z Pekinu do Warszawy (tranzyt)". Wtedy w EU był jeszcze 21 III 6:53 wieczorem. Bezpośredni lot do EU to około 8 godzin, czyli paczka powinna wylądować w Belgii 22 III około 3 nad ranem. Nawet jeśli zajęli się nią dopiero rano, to do 12:30 (atak) mieli mnóstwo czasu na przeładunek. Do Polski EMS wiezie europejskie przesyłki około 2 dni i oddaje Poczcie Polskiej, więc wczoraj wieczorem mogli ją właśnie zatrzymać na cle (co nie znaczy, że jej po świętach nie puszczą bez żadnych listów itp.) albo przekazać PP. Gdyby paczka się uszkodziła w Belgii IMHO dostałabyś dokładne powiadomienie. Jeśli Cię to nie uspakaja, napisz do EMS albo zadzwoń do PP - powinni Ci wszystko wytłumaczyć :)

Plushdevil
Posty: 7
Rejestracja: 07 mar 2015, 15:59
Kontakt:

Re: CŁO + VAT - koszmar kolekcjonerów lalek

Post autor: Plushdevil »

Dzięki serdeczne, Malina! Naprawdę mnie uspokoiłaś, bo od czasu statusu "ostrzeżenie" gryzę pazury aż wióry lecą - w paczce jest dollfica w rozmiarze SD, zakupiona za kosmiczną jak dla mnie kwotę. W międzyczasie rozmawiałam jeszcze z kilkoma ludźmi na forum, dotyczącym przesyłek z Chin. Kilka osób, których przesyłki nadano w tym samym mniej więcej czasie co moją, ma teraz status przesyłki "ostrzeżenie"...

Plushdevil
Posty: 7
Rejestracja: 07 mar 2015, 15:59
Kontakt:

Re: CŁO + VAT - koszmar kolekcjonerów lalek

Post autor: Plushdevil »

P.S.
Moja przesyłka dotarła bezpiecznie do punktu WER Warszawa. Uff...

Awatar użytkownika
Malina
Posty: 486
Rejestracja: 29 wrz 2015, 20:08
Kontakt:

Re: CŁO + VAT - koszmar kolekcjonerów lalek

Post autor: Malina »

Tak sobie teraz pomyślałam, że ostrzeżenie mogło być wywołane przez święta - przez nie nie dało się wyrobić w standardowym czasie i stąd bonusowa notka.
Btw, witaj na forum i jak już paczka trafi w Twoje łapki, to pokaż nam nową lokatorkę :)

Plushdevil
Posty: 7
Rejestracja: 07 mar 2015, 15:59
Kontakt:

Re: CŁO + VAT - koszmar kolekcjonerów lalek

Post autor: Plushdevil »

Malina, raz jeszcze serdecznie dziękuję za słowa otuchy co do losu mojej przesyłki, bez nich miałabym naprawdę nieciekawe Święta! Oby dollfica dotarła bez złamań - jest to Impldoll 72-cm Azalea w tanie: http://impldoll.com/goods.php?id=676
Trochę się naczytałam, jak to Impldoll pakuje lalki z taką "starannością", że często docierają do właścicieli ze złamaniami. Ale jestem dobrej myśli^^ Zrobię jakieś foty jak tylko dotrą zamówione dla niej ciuszki - koszula męska i kamizelka, te dopiero są szyte. Zamówiłam tę dollfice, bo niesamowicie spodobał mi się jej nos i profil, ten ma w sobie coś mocno intrygującego...

Awatar użytkownika
Tsundere
Posty: 23
Rejestracja: 01 cze 2016, 21:18
Kontakt:

Re: CŁO + VAT - koszmar kolekcjonerów lalek

Post autor: Tsundere »

Witam:) Chciałabym kupić lalkę w niemieckim sklepie internetowym - czy ktoś wie, że dotkną mnie jakieś dodatkowe opłaty, jak podatek vat? W UE cło się nie nalicza, tyle udało mi się wyczytać na forum i w internecie, ale chciałabym mieć pewność, że poza ceną - dla mnie jednak dość wysoką - nie dotkną mnie inne opłaty.

Awatar użytkownika
Mysha
Posty: 600
Rejestracja: 11 maja 2015, 19:22
Kontakt:

Re: CŁO + VAT - koszmar kolekcjonerów lalek

Post autor: Mysha »

Nie dotkną. Jak jak napisałaś - Niemcy są w UE, a brak opłat celnych w handlu pomiędzy członkami UE jest jedną z podstawowych zasad Unii.
Kizuna [Smart Doll] Isabelle [DD Saber Extra] Maya [DD DDH-06] Angelica [DD Sakuya] Koteczek [MDD Mariko] Lancer [Ringdoll Lucifer] Moonlight [Smart Doll] Emilka [DD Miku]
Obrazek

Awatar użytkownika
Tsundere
Posty: 23
Rejestracja: 01 cze 2016, 21:18
Kontakt:

Re: CŁO + VAT - koszmar kolekcjonerów lalek

Post autor: Tsundere »

Dzięki za szybką odpowiedź. No to chyba kupuję;)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości