Podejrzenie o oszustwa na portalach sprzedażowych

Luźne rozmowy o lalkach
Awatar użytkownika
Soihime
Posty: 986
Rejestracja: 31 sie 2015, 22:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Podejrzenie o oszustwa na portalach sprzedażowych

Post autor: Soihime »

Nie znalazłam, więc jeśli jest to prośba o info.
Czy spotkaliście się z jawnym oszustwem na jakiejś platformie typu olx, vinted, allegro itp?

Ja co prawda nie kupiłam, ale podczas przeglądania rzuciła mi się w oczy Barbie, która jest opisana jako Barbie Extra Orignał a ma podróbkę ubrań, które można kupić na Aliexpress i nawet je ostatnio postowałam.

Zobaczcie tu ogłoszenie:
https://www.olx.pl/d/oferta/barbie-extr ... SzI1k.html

A tu ubranko z Ali czyż futerko nie jest właśnie stąd?
Obrazek

Awatar użytkownika
Pokrzyva
Posty: 245
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:58
Kontakt:

Re: Podejrzenie o oszustwa na portalach sprzedażowych

Post autor: Pokrzyva »

A to nie jest oryginalne futerko z tego zestawu?

https://shop.mattel.com/products/barbie ... doll-grn28
Tu powinien być jakiś motywujący, głęboki tekst.

Awatar użytkownika
Soihime
Posty: 986
Rejestracja: 31 sie 2015, 22:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Podejrzenie o oszustwa na portalach sprzedażowych

Post autor: Soihime »

Po pierwsze bluzka i spodnie nie są z oryginalnej Barbie Extra, a futerko wydaje mi się krzywo poprzycinane.

Awatar użytkownika
mobe
Posty: 824
Rejestracja: 18 lis 2012, 15:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Podejrzenie o oszustwa na portalach sprzedażowych

Post autor: mobe »

bardziej bym się skłaniała do tego, że futerko jest oryginalne, ale bluzkę i spodnie ktoś skomplementował z odpadów z innych lalek

Awatar użytkownika
kenereri
Posty: 196
Rejestracja: 08 lut 2012, 22:58
Kontakt:

Re: Podejrzenie o oszustwa na portalach sprzedażowych

Post autor: kenereri »

Wzięłabym poprawkę na to, że większość osób sprzedających lalki się po prostu na nich nie zna. Nie doszukiwałabym się tutaj oszustwa, a tak jak pisała mobe, raczej ktoś ubrał lalkę w to co miał.

Futra od Mattela potrafią być naprawdę paskudnej jakości, a po zabawie wyglądać jak przeżute przez psa. :P

Awatar użytkownika
Soihime
Posty: 986
Rejestracja: 31 sie 2015, 22:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Podejrzenie o oszustwa na portalach sprzedażowych

Post autor: Soihime »

Moim zdaniem jest to wprowadzenie w błąd kupującego, bo ciuchy są dobrane tak, by pomylić z oryginałem. Poza tym jak nie jest się pewnym rodzaju lalki to się nie podpisuje... No ale uważacie jak chcecie.

Poza tym jest opisana jako oryginalna.

Awatar użytkownika
KiciaKocia
Posty: 1981
Rejestracja: 16 wrz 2012, 19:50
Kontakt:

Re: Podejrzenie o oszustwa na portalach sprzedażowych

Post autor: KiciaKocia »

Technicznie sama lalka jest oryginalna, ale zgadzam się z tobą, że to jest wprowadzenie kupującego w błąd, zwłaszcza, że Extra nie są limitowane. Moim zdaniem osoba, która to ogłoszenie wystawiła bardzo dobrze wie, co sprzedaje, ale liczy, że kupujący się nie pozna.
"Nikt, kto wymiotuje, nie wygląda elegancko, a już widok rzygającego smoka jest chyba najgorszy."

Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1059
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: Podejrzenie o oszustwa na portalach sprzedażowych

Post autor: Kamelia »

Zgadzam się, że opis jest niepoprawny i wprowadzający w błąd. Ani to limitowana lalka, ani unikatowe spodnie. :facepalm:

I pasowałoby napisać, że ubranie jest nieoryginalne. Samo futerko może i tak (trzeba by zobaczyć jak jest odszyte pod spodem), bo ono generalnie jest badziewne. Ale spodnie i top nie są od niej. Nawiasem mówiąc oryginalnie lalka ma body, a nie top. :niewiem:

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1903
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Podejrzenie o oszustwa na portalach sprzedażowych

Post autor: barbusia77 »

A ja bym tego jako oszustwa nie traktowała ale jako nierzetelny opis. Może sprzedawca nie do końca wie co sprzedaje. Z drugiej strony to na olx strach kupować bo jeśli paczka przyjdzie z zawartością to nawet nie możemy się skarżyć ze stan lalki czy ubranek jest inny niż w opisie bo dla serwisu olx liczy się sztuka. W zeszłym roku ktoś mi sprzedał lalke za 400 zł. W opisie ideał a w realu trupek z dużymi ubytkami włosów, przebarwienia na ciele, i pęknięta buzia przy oku. Sprzedająca zeszła pół ceny bo początkowo chciała 750 i to mnie zachęciło do zakupu. Niczego nie podejrzewając zrobiłam sobie urodzinowy " prezent" którego dllluuuugo nie zapomnę :-/
<3

Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1059
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: Podejrzenie o oszustwa na portalach sprzedażowych

Post autor: Kamelia »

Gdyby tak zupełnie nie wiedział, to wystawiłby lalkę w różowej kiecy czy czymś tam i wtedy rzeczywiście może niewiedza. Ale jak ktoś dobiera ubrania specjalnie tak, aby na pierwszy rzut oka przypominały oryginalne - to już mnie to zawsze zastanawia. Tak samo w przypadku, gdy wystawiają lalki na podmienionych ciałkach i nie opisują tego dokładnie. Być może raz na kilka przypadków to niewiedza. Ale tak generalnie to nieuczciwi sprzedawcy próbują znaleźć kogoś, kto się nie zna, nie zauważy i kupi skuszony niską ceną.

Awatar użytkownika
kenereri
Posty: 196
Rejestracja: 08 lut 2012, 22:58
Kontakt:

Re: Podejrzenie o oszustwa na portalach sprzedażowych

Post autor: kenereri »

Niestety teraz jest trend na nazywanie przedmiotów z aukcji oryginalnymi i limitowanymi... Jakby miało to baitować ludzi.

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1903
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Podejrzenie o oszustwa na portalach sprzedażowych

Post autor: barbusia77 »

Podmienione cialka bardzo często spotkałam zwłaszcza u starszych lalkach Barbie z lat 70/80. Nawet sama raz kupiłam i prosiłam o identyfikację bo ciałko mnie zmyliło. Jeśli chodzi o świadome oszukiwanie to spotkałam się kilka razie z opisem " Barbie MADE TO MOVE" a ciałko sztywne. Lalka w pudełku, gdzie nigdzie nie ma napisu MTM ale przecież sprzedawca lepiej wie co sprzedaje ;)
<3

Awatar użytkownika
kenereri
Posty: 196
Rejestracja: 08 lut 2012, 22:58
Kontakt:

Re: Podejrzenie o oszustwa na portalach sprzedażowych

Post autor: kenereri »

Przejrzałam kilka ofert z kompletnymi lalkami i futra wyglądają tak samo tanio jak to z Ali. Ale faktycznie nie da się zaprzeczyć, że ubrania dobrał ktoś umyślnie, macie rację. Więc tak mało fajnie, ale w dobie tego jak oszukują na lalkach na innych aukcjach to mi się wydaje takie niewinne. To też o czymś świadczy.

Awatar użytkownika
Czarnab1
Posty: 1633
Rejestracja: 16 lut 2016, 01:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Podejrzenie o oszustwa na portalach sprzedażowych

Post autor: Czarnab1 »

Ta sprzedająca chyba nie wie co znaczy "NRFB"
Lalka w stanie mocno wybawionym z uszkodzeniami bez pudełka, ale dla niej nie była wyciągnięta z pudełka 🤣🤣🤣🤣🤣 i w bdb stanie
https://www.olx.pl/d/oferta/barbie-lean ... UdHhv.html

Awatar użytkownika
Soihime
Posty: 986
Rejestracja: 31 sie 2015, 22:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Podejrzenie o oszustwa na portalach sprzedażowych

Post autor: Soihime »

Idealny przykład, że ludzie próbują w konia człowieka zrobić. Przecież to nawet pudełka nie ma xD.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości