Dlaczego właśnie lalki?

Luźne rozmowy o lalkach
Awatar użytkownika
Mono
Posty: 1954
Rejestracja: 27 gru 2011, 15:43
Kontakt:

Dlaczego właśnie lalki?

Post autor: Mono »

No więc, jak zaczęła się Wasza przygoda z kolekcjonowaniem lalek? Czy od zawsze czuliście do nich sympatię? A może ktoś Was zaraził tym zbieractwem?


Mnie zaraziła niespełna rok temu privace. Podsyłała linki do blogów, stron, zdjęć lalek. Trafiłam na blog Adelajdy na pingerze, zobaczyłam Livki i... zakochałam się w nich po uszy! Przeczytałam blog od początku do końca. Potem w jedną noc ogarnęłam blog Rudego Królika. Wiedziałam już, że lalki pochodzą z różnych firm, że bardzo się od siebie różnią, że jedne można dostać w Polsce a innych nie. Wcześniej nie miałam o tym w ogóle pojęcia! Tak samo o tym, że lalki można kolekcjonować. Pamiętam, jak na samym początku bardzo zdziwiłam się, że świstak to mężczyzna i że zbiera lalki. Jednak z czasem odkrywałam coraz to inne blogi, innych kolekcjonerów, w tym facetów. Wreszcie zdecydowałam się wyciągnąć swojej lalki. Wtedy jeszcze nie miałam zamiary ich kolekcjonować. początkowe zamierzenie było takie: będę szyć i dziergać, ot dla zabicia czasu. Ale coś mnie podkusiło zajrzeć na allegro... Zobaczyłam tam, ile używanych lalek ludzie sprzedają. Dotąd zawsze myślałam, że firmowe, prawdziwe Barbie kosztują dużo, a tu zobaczyłam wprawdzie używane, ale za to tanie lalki, o których tak marzyłam w dzieciństwie. Kupiłam jedną, uff, łatwo poszło, no to jeszcze jedną. I tę!, bo tania była... I tak się zaczęło. Listonosz zaczął przynosić coraz to nowe paczki, a ja ćwiczyłam na nowych mieszkankach poznane wcześniej na blogach sposoby na przywrócenie lalkom dawnej świetności. Chciałoby się powiedzieć "i tak jest do dziś", ale na szczęście nie jest, bo z nałogowego kupowania wyrosłam, wolę już jedną lalkę za większą cenę, niż 10 za mniejszą. I choć kolekcjonuję je dopiero rok, wiem czego chcę i konsekwentnie do tego dążę. Oby tak było zawsze ;)



A jak to było z Wami? :)
W świecie Barbie
W razie problemów, proszę o kontakt przez FB, dziękuję.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
dollbby
Posty: 2001
Rejestracja: 27 gru 2011, 18:54
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Dlaczego właśnie lalki?

Post autor: dollbby »

U mnie to było tak, że od małego przewijały się lalki... z czasem kupowałem klony tyko dlatego żeby miec w czym zrobić włosy... czesałem. To moja druga pasja... Jednak takie lalki nie trwały długo... poszły szybko na śmieci... Aż wkońcu poewnego razu zakupiłęm paczkę lalek i tak się zaczęło... prze pewnien czas obserwowałem blogi kilku z was, i zakładałem bloga po 2 razy... na początku kasowałem lecz po raz 3 się utrzymał... i tak oto zostało. Poznałem was, lalki i wciąż się uczę. Pozdrawiam serdecznie!

Awatar użytkownika
Jaemigrantka
Posty: 15
Rejestracja: 29 gru 2011, 17:38
Lokalizacja: Glasgow,Szkocja
Kontakt:

Re: Dlaczego właśnie lalki?

Post autor: Jaemigrantka »

A ja lalek nigdy nie lubilam,w dziecinstwie chyba zadnej nawet nie mialam bo sobie nie przypominam,za to natychmiast urywalam glowy tym ktore sie nawinely.Pierwsza mysl o wlasnej lalce pojawila sie podczas przegladania bloga mojej ulubionej Gackowej,tam zobaczylam Tonerke i przypomnialam sobie ze cale zycie lubilam szyc.Wiosna tego roku "niechcacy" kupilam pierwsza Moxie Teenz,a co sie dzieje teraz mozna zobaczyc na moim blogu :D
Lista lalek ktore sa boskie i fajnie byloby miec wydluza sie niczym waz z gry w telefonach Nokii :rotfl:

Awatar użytkownika
Imago
Posty: 744
Rejestracja: 27 gru 2011, 21:54
Lokalizacja: JG
Kontakt:

Re: Dlaczego właśnie lalki?

Post autor: Imago »

Zawsze lubiłam lalki - banał, wiem ;) i bardzo długo się nimi bawiłam (nawet jako kilkunastolatka). Kiedy zajęłam się fotografią zauważyłam, że o wiele lepiej mi się fotografuje lalki niż ludzi. Wystarczały mi stare lalki i drewniany ludzik - do czasu. Pierwszą lalkę kupiłam miesiąc temu około, właśnie w celach fotograficznych. Potem poszło lawiną - przez Mono hahahah xD u której zobaczyłam - inne typy ciałek, kolanek itp, więc "musiałam" mieć też tamte. Kena oryginalnego nie miałam nigdy (tylko jednego Freda od Petry i jednego faceta od Lucky Industries, który pozostaje niezidentyfikowany) toteż Kenów nabyłam. Potem zainspirowałam się historyjkami Mono i Egolon, więc zaczęłam tworzyć własne. Doszły kolejne lalki, plany itp. :)

Jamigrantka - świetnie to określiłaś z tą wydłużającą się listą niczym wąż z gier Nokii :haha: mam dokładnie te same objawy (tylko skąd na to pieniądze brać) :facepalm:
"Każda głupia potrafi być czarownicą z runicznym nożem, ale trzeba wysokiego kunsztu, by być czarownicą z obierakiem do jabłek!"
http://ask.fm/ImagoImaginacjaImagowska

Awatar użytkownika
privace
Posty: 2499
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:23
Kontakt:

Re: Dlaczego właśnie lalki?

Post autor: privace »

A ja miałam zająć ręce... Wyszperana "niefirmowa" simba, trzy panny podprowadzone bratanicy jako modelki i scenka kupiona za grosze na allegro w celu porównania i sprawdzenia, czy ma takie kształty jak Barbie. Potem -o nieszczęsna :facepalm: - szukanie inspiracji i pomysłów w necie przeniosło mnie w zaczarowany świat kolekcjonerów. I zawirusowana zostałam oglądając blogi Rudego Królika, Loreen, Świstaka ;) (taaa, a ponoć wirusy w necie to tylko komputer łapie).
Mono, przepraszam :zawstydzony: ... ale ten bakcyl tak ma, że idzie w świat :)

Awatar użytkownika
Bomba
Posty: 180
Rejestracja: 29 gru 2011, 22:09
Lokalizacja: Myślęcinek (koło Bydgoszczy)
Kontakt:

Re: Dlaczego właśnie lalki?

Post autor: Bomba »

Szczerze? Wszystko przez privace. Znalazłam jej bloga przypadkiem w lipcu i przeczytałam od początku do końca. Byłam zachwycona! Co prawda nie rozumiałam wielu pojęć, takich jak rerooot itp., ale zainteresowałam się. Później znalazłam bloga Mono, Rudego Królika, Marka i Dollbby'iego. Czytałam, podziwiałam, aż pewnego dnia poszłam do sklepu, kupiłam sobie Fashionistkę, założyłam bloga i... jestem :) A moja pierwsza reakcja- byłam w szoku. Bo przyznajcie, że zbieranie lalek na pierwszy rzut oka jest dziwne :)
We're all full of lies

http://szalenstwakamy.blogspot.com/ <--- blog lalkowy
http://fotomaniabomba.blogspot.com/ <--- blog nielalkowy, fotograficzny

Awatar użytkownika
Mono
Posty: 1954
Rejestracja: 27 gru 2011, 15:43
Kontakt:

Re: Dlaczego właśnie lalki?

Post autor: Mono »

Haha, privace, znów przez Ciebie! :D

Bomba, racja, na pierwszy rzut oka jest dziwne, ale jak się już w to wsiąknie, to potem nic nie dziwi, przynajmniej mnie :D Nie zaskoczyłoby mnie nawet to, że ktoś zbiera np stare gumki od majtek xD
W świecie Barbie
W razie problemów, proszę o kontakt przez FB, dziękuję.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Bomba
Posty: 180
Rejestracja: 29 gru 2011, 22:09
Lokalizacja: Myślęcinek (koło Bydgoszczy)
Kontakt:

Re: Dlaczego właśnie lalki?

Post autor: Bomba »

Mono, mnie też już żadne hobby nie dziwi :) Może dlatego, że sama mam dziwaczne hobby (oprócz lalek zbieram też puste flakony po perfumach i poluje na winylowe płyty Perfectu) :D
We're all full of lies

http://szalenstwakamy.blogspot.com/ <--- blog lalkowy
http://fotomaniabomba.blogspot.com/ <--- blog nielalkowy, fotograficzny

Awatar użytkownika
dollbby
Posty: 2001
Rejestracja: 27 gru 2011, 18:54
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Dlaczego właśnie lalki?

Post autor: dollbby »

powiem wam mnie tez nic juz nie zdziwi, no może to zbieranie gumek od starych majtek było by dośc dziwne ale jak kto lubi :D

Awatar użytkownika
BarbieDream
Posty: 1713
Rejestracja: 29 gru 2011, 17:38
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Dlaczego właśnie lalki?

Post autor: BarbieDream »

U mnie prawie każdy coś zbiera ;d ja lalki, tata modele a brat rejestracje samochodów :) A Wasze blogi odkryłam jak już nie dawałam rady się uczyć, zainspirowały mnie blogi Rudego Królika, Marka i Barbiecollectora, a jak już założyłam własny to Mono i Privace pchnęłyście mnie dalej do działania ;)

Awatar użytkownika
Mono
Posty: 1954
Rejestracja: 27 gru 2011, 15:43
Kontakt:

Re: Dlaczego właśnie lalki?

Post autor: Mono »

BarbieDream pisze:zainspirowały mnie blogi Rudego Królika, Marka i Barbiecollectora, a jak już założyłam własny to Mono i Privace pchnęłyście mnie dalej do działania ;)
Naprawdę? Miło wiedzieć :D
Widzę, że dużo aktualnych lalkowiczów zawdzięcza to zbieractwo innym lalkomaniakom, taki łańcuszek Nam się zrobił :D Dobrze, dobrze, oby Nas jak najwięcej! :happy:
W świecie Barbie
W razie problemów, proszę o kontakt przez FB, dziękuję.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
privace
Posty: 2499
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:23
Kontakt:

Re: Dlaczego właśnie lalki?

Post autor: privace »

Bomba pisze:Szczerze? Wszystko przez privace.
Oczami wyobraźni widzę siebie jako postać z gry theme hospital z wielkim dymkiem nad głową "contagious epidemic" :D Okaże się niedługo, że będzie konieczna akcja ogólnopolska w celu odosobnienia mnie i zlikwidowania zagrożenia zawirusowywaniem niewinnego społeczeństwa :haha:

Awatar użytkownika
Imago
Posty: 744
Rejestracja: 27 gru 2011, 21:54
Lokalizacja: JG
Kontakt:

Re: Dlaczego właśnie lalki?

Post autor: Imago »

Aaaa jak ja dawno nie słyszałam o Theme Hospital! Uwielbiałam tą grę. Muszę ją odszukać - dzięki za przypomnienie! xD
A żeby było w temacie lalkowym-wirusowym: skoro zaraziłam się od Mono a ona od Privace to Privace jest naszą "pacjentką 0" :hyhy:
"Każda głupia potrafi być czarownicą z runicznym nożem, ale trzeba wysokiego kunsztu, by być czarownicą z obierakiem do jabłek!"
http://ask.fm/ImagoImaginacjaImagowska

Awatar użytkownika
Manhamana
Posty: 1010
Rejestracja: 03 sty 2012, 10:24
Kontakt:

Re: Dlaczego właśnie lalki?

Post autor: Manhamana »

Ja mam dość długi lalkowy staż ponad 18 lat, a zaczęło się od naprawiania lalki mojej Mam, łysej starowinki zniesionej ze strychu, a później sukcesywnie przybywały kolejne i kolejne, najpierw były to porcelanki i lalki regionalne , później pojawiły się Petry, Barbie, Sindy od Pedigre i cała bateria klonów, a w zeszłym roku wróciłam do porcelanek i lalek regionalnych.
Przy zbieraniu bardzo różnorodnych lalek można zaobserwować wpływ czasów i mody na ewolucje zabawki aż po tworzenie lalek "fashion", które przeznaczone są dla dorosłych kolekcjonerów.
Niestety wśród niektórych firm można też zauważyć przykry trend w kierunku tandety i bylejakości. Co też dotyka min lalki regionalne.
http://klinikalalek.blogspot.com/

Nie piję, nie palę, na lale wydaję cash :)

Awatar użytkownika
Stary_Zgred
Posty: 2607
Rejestracja: 29 gru 2011, 12:58
Kontakt:

Re: Dlaczego właśnie lalki?

Post autor: Stary_Zgred »

Pierwszą lalkę przyniosłam ze strychu. To było wspomnienie z dzieciństwa. Bliscy zauważyli, że mi się gęba śmiała, więc pytali co się dzieje i co tam przyniosłam, takiego złachanego w plastikowej siatce. Okazało się, że to lalka, o której istnieniu pamiętała tylko mama (ale bardzo mgliście). Pierwsza zdobycz stanęła dumnie na półce ukazując światu swoje zmęczone życiem oblicze i ciało. Strasznie się jej odnalezieniem cieszyłam, ale podświadomość podpowiadała mi, że nie jest to lalka, która zapoczątkuje kolekcję i wcale nie byłam pewna, czy kiedykolwiek powstanie coś na kształt kolekcji.
Przełomem i zarazem kamieniem węgielnym przyszłej zbieraniny okazał się być ken - przystojny, "męski" i bardzo plastikowy. Los zetknał mnie z serią "Basics" i ciemnowłosym, seksownym "samcem Alfa", dzięki któremu powstała idea bloga pierwsza notka. Ponieważ Alfa wydawał się bardzo samotny, tak więc szybko dostał do kompanii zboczonego towarzysza, a później - potoczyło się wszystko lawinowo. Odkryłam wasze blogi, nowe rodzaje lalek, wyhodowałam w sobie pożądanie plastikowych "towarów" i zakochałam się w kenach, jak również polubiłam przedstawicielki lalkowej "płci pięknej". Mam niejasne podejrzenie, że uczucie do lal pozostanie ze mną do późnej starości.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości