Dlaczego właśnie lalki?

Luźne rozmowy o lalkach
Awatar użytkownika
Ines.doll
Posty: 33
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:02
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Dlaczego właśnie lalki?

Post autor: Ines.doll »

Ja od zawsze lubiłam lalki i zabawki i bawiłam się nimi dość długo, potem jak niby wyrosłam to ulubione lalki miałam schowane i nikomu nie oddawałam (nawet do teraz mam kilka z dzieciństwa). Potem zaczełam kolekcjonować lalki porcelanowe, potem dzidziusie, reborn itd i dziś kolekcjonuję prawie wszystkie które wpadną mi w oko :) Gdy kiedyś odkryłam różne blogi i poczułam że nie jestem sama, dostałam pozytywnego kopa i to popchneło mnie głębiej w kolekcjonowanie i cały czas kolekcję powiększam, a sprzedać jakiegoś mojego skarba nie umiem :D

Awatar użytkownika
Agiss
Posty: 77
Rejestracja: 16 sty 2012, 22:05
Kontakt:

Re: Dlaczego właśnie lalki?

Post autor: Agiss »

Ja pierwszy raz zobaczyłam lalki Pullip i BJD w jakimś temacie na forum o modzie loliciej. I od razu pojawiła sie myśl: ja chcę taką! Niestety, były poza moim zasięgiem ze wzgl na swoją cenę... Od razu poddałam się, myślałam że to za drogie hobby i nie uzbieram tyle. Ale męczyły mnie strasznie od tamtego momentu, codziennie wchodziłam na różne blogi i podziwiałam cudze dzieła. W końcu stwierdziłam, że po prostu muszę taką mieć, chociaż jedną. I udało się :) A podczas czekania na to aż zamówiona lalka przyjedzie zainteresowały mnie też te okołobarbiowe, porcelanowe (choć za tymi zbytnio nie przepadam) i wszystkie inne. I tak już zostało...

Awatar użytkownika
Dark-Beauty
Posty: 740
Rejestracja: 11 lut 2012, 17:12
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Dlaczego właśnie lalki?

Post autor: Dark-Beauty »

u mnie zaczeło się przez szycie ubranek.. najpierw szyłam na plastikowym bublu za 6 zł bez głowy :) ale uznałam ze to kiepska ekspozycja dla moich kreacji, potem wchłoneły mnie już same lalki. Tak więc zaczynam kolekcjonować ciemnowłose lalki model muse.. bo te najbardziej przypadły mi do gustu mimo że wiele osób nie lubi ich sztywnych ciałek. Tak się zakręciłam że w tym miesiącu do mojej jednej basics dotarły kolejne 4 lalki-aż się sobie dziwię jak potrafię oszczędzać gdy chcę nową lalkę ;D planuję zakup jeszcze czterech w najbliższym czasie.
Zapraszam :)
http://darkbeautydoll.blogspot.com/ (Barbie model muse - szycie)
http://dark-beauty-dal.blogspot.com/ (od niedawna little dal+obitsu 11cm)
http://www.flickr.com/photos/81974816@N02/ (galeria)

Awatar użytkownika
Shi4
Posty: 90
Rejestracja: 04 sty 2012, 16:20
Kontakt:

Re: Dlaczego właśnie lalki?

Post autor: Shi4 »

U mnie fascynacja lalkami została z dzieciństwa.A tak z końcem podstawówki zdecydowałam, że będę kolekcjonować Barbie. Oczywiście wtedy lalkowe zakupy były skromne i bardzo ograniczone przez uczniowskie finanse. Nie raz się zarzekałam, że z tym kończę i więcej nie kupię. I tak z dłuższymi i krotszymi przerwami lalki zbieram już 17 lat. I to nie tylko Mattelki ;)

Awatar użytkownika
Arisu
Posty: 99
Rejestracja: 29 gru 2011, 15:41
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dlaczego właśnie lalki?

Post autor: Arisu »

A ja... A ja lalki lubiłam, nie umiałam się dużej części pozbyć. Gapiłam się na te moje paskudy, gapiłam i stwierdziłam, że chcę wiedzieć, skąd to się wszystko wzięło. No i szukałam, i znalazłam. I mnie wciągnęło. Powiedziałam: "Mam to gdzieś, że to lalki, ale tak cholernie mi się podobają, że muszę je mieć!" W końcu tych lalek nie kupiłam, za to znalazłam Pullipy i wiadomo, co dalej :)

Awatar użytkownika
Nanettcia
Posty: 188
Rejestracja: 31 gru 2011, 13:37
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Dlaczego właśnie lalki?

Post autor: Nanettcia »

Ja przeglądałam blogi o modelinie, i w zakładkach znalazłam bloga Rudej Myszy...zaczęłam przeglądać i wciągnęło mnie do reszty! Przeglądałam i przeglądałam...potem natrafiałam na coraz to nowe blogi, i barbiowe, i BJD i pullipowe - kocham to po prostu. Robiłam wszystko co by jakąś zdobyć i udało się. :)
"in my world I'm like a queen"
http://my-ideas-and-i.blogspot.com/
Witam w moim małym świecie!
Obrazek

Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Posty: 1676
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:07
Kontakt:

Re: Dlaczego właśnie lalki?

Post autor: Miranda »

Nie wiem dlaczego. :)
Ogólnie to od dzieciństwa lubiłam lalki i tak mi pozostało do dzisiaj.

Herma
Posty: 80
Rejestracja: 18 maja 2015, 22:39
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Dlaczego właśnie lalki?

Post autor: Herma »

Ja lubię lalki Barbie od dzieciństwa i tak mi pozostało :D

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1892
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Dlaczego właśnie lalki?

Post autor: barbusia77 »

Herma pisze:Ja lubię lalki Barbie od dzieciństwa i tak mi pozostało :D
Mam tak samo!!!
<3

Awatar użytkownika
ada.otto
Posty: 115
Rejestracja: 30 gru 2014, 21:36
Lokalizacja: Leszno, Wrocław
Kontakt:

Re: Dlaczego właśnie lalki?

Post autor: ada.otto »

Przypadkiem, oglądając memy, natrafiłam na zdjęcie Christie and the beat i pomyślałam: o rety, mam taką samą! Przyznaje, że pierwsza myśl była taka: hm... ciekawe ile one są warte... Przekonana, że zarobię, zaczęłam przeszukiwać internet. Najpierw okazało się, że moje biedne szczurki są warte przysłowiową paczkę wacików, a potem od strony do strony trafiłam na to forum. Przeczytałam cały dział o spa i nie wierzyłam w to, co piszecie. Całe życie byłam przekonana, że zniszczone włosy są nie do odratowania. Kilka dni przed Sylwestrem wyciągnęłam z szafy karton z moimi lalkami (swoją drogą miałam szczęście, że wcześniej ich nie oddałam :P ) Najpierw poczułam smród plastiku i uznałam, że nie mam do tego głowy. Następnego dnia jednak wyjęłam jedną z moich lalek (w dodatku prezent od mamy) i niemal zachciało mi się płakać, że kiedyś tak bardzo ją kochałam, długo była jedną z ulubionych, a potem tak po prostu ją porzuciłam. Wyszorowałam ją dokładnie (wtedy jeszcze nie wiedziała, że nie wolno używać zmywacza do paznokcie, dopiero później inna lalka zapłaciła za moją ignorancje), umyłam włosy i zamoczyłam w płynie do płukania na noc. Rano, trochę jak na haju, wyciągnęłam ją ze szklanki, umyłam jeszcze raz, rozczesałam włosy zalałam wrzątkiem i... autentycznie zaczęłam ryczeć. Potem już co noc jedna z lalek spała z głową w płynie. Lalek z dzieciństwa miałam 10 więc szybko się skończyły. Zaczęłam szydełkować, potem szyć, buszować po lumpeksach i doglądać aukcji. Teraz otaczają mnie z każdej strony. Przekonała się do nich moja mama, która normalnie jest bardzo sceptyczna do takich rzeczy. Uważa, że pieniądze trzeba odkładać (pewnie dlatego, że pracuje w banku i widzi, co niektórzy wyprawiają). Teraz nie wiem, czy umiałabym bez tego żyć. Cały Nowy Rok poświęciłam na czesanie, mycie i ogólnie pojęte lalkowanie, a mówią - jaki Nowy Rok, taki cały rok :D

Awatar użytkownika
sandrinka
Posty: 159
Rejestracja: 15 paź 2019, 13:26
Kontakt:

Re: Dlaczego właśnie lalki?

Post autor: sandrinka »

Ze mną jest podobnie jak z kilkoma innymi osobami na forum, czyli zostało mi z dzieciństwa. jako dzieciak byłam kompletnie zakręcona na punkcie Barbie i jej podobnych. Zaczęło się chyba od katalogu z lalkami. Ciotka mi przyniosła, że bym sobie pooglądała. I zwykle na oglądaniu ( i zazdroszczeniu innym dziewczynkom) się kończyło. Miałam jakieś tam lalki podobne do Basiek. Sztuk trzy. Jedna to możliwe, że oryginalna była ale pewna nie jestem. później też się te lalki jakoś przewijały. A to używałam ich jako modelek do rysunków i obrazów, a to miałam jakieś pomysły typu kupić jakąś tanią lalkę i przerobić (o czymś takim jak reroot i repaint nie miałam wtedy pojęcia) na gotycką modłę. Przez jakiś czas wzdychałam do lalek BJD, a później MH, bo były "inne". Aktualnie lubię także Barbie, szczególnie te artykułowane (z nich to dopiero były by modelki :serducho: ). A dlaczego? Lalki od zawsze były dla mnie symbolem tego kim chciałabym, ale kim nie wolno mi być.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości