Plastikowa kanwa.

Akcesoria, dodatki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
privace
Posty: 2499
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:23
Kontakt:

Plastikowa kanwa.

Post autor: privace »

Dawno temu wyszperałam świetny sposób na tworzenie mebelków lalkowych. Otóż wyszywa je się na kanwie (z plastiku), jak obrazki haftowane :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Fashion Doll Barbie Nursery Plastic Canvas Pattern Book Doll Furniture Trimm Weyburn 1991 by Betty Bubble At TumbleweedCottage, on Flickr
Obrazek
i całe domki wyszywane
Obrazek
Obrazek
Plastic Canvas Castle 2, UT State Fair 2009 by samwibatt, on Flickr

wystarczy wpisać w google "Plastic Canvas Doll Furniture" żeby zobaczyć masę cudów
Niestety jak dotąd nie udało mi się wyszperać takiej kanwy w przyzwoitej cenie (arkusz 20x28 cm kosztuje ok 9 zł plus przesyłka, więc ciut jakby drogo ;( ). Ciekawa jestem, czy ktoś próbował? A może ktoś wymyśli czym by taką plastikową kanwę zastąpić?

Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 8
Rejestracja: 26 sty 2013, 12:46
Kontakt:

Re: Plastikowa kanwa.

Post autor: Feniks »

Kiedyś haftowałam i kanwa jest fajna ale równie dobrze można to robić na zwykłym materiale. Wiadomo będzie ciężej bo nie masz oczek i może wychodzić nie równo ale na pewno da się to zrobić :P

Awatar użytkownika
privace
Posty: 2499
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:23
Kontakt:

Re: Plastikowa kanwa.

Post autor: privace »

Tu chodzi nie o zwykłą kanwę (z materiału) ale plastikową- sztywną i twardą. Z materiału nie "wyhaftujesz" mebli. Trzeba by się dodatkowo bawić w jakieś usztywnianie drutami, podklejanie...
Obrazki też robiłam krzyżykami i ściegiem gobelinowym- ale nawet po wykrochmaleniu na mebel to się nie będzie nadawać ;)

Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 8
Rejestracja: 26 sty 2013, 12:46
Kontakt:

Re: Plastikowa kanwa.

Post autor: Feniks »

Sam efekt czegoś wyhaftowanego da się tak osiągnąć. Można oleić już gotowym materiałem mebelek , który zrobiony jest np. z kartonu. Ale masz rację nie wszystko da się w ten sposób zrobić i na pewno będzie to utrudnianie sobie życia.

Awatar użytkownika
Leela
Posty: 473
Rejestracja: 21 maja 2012, 21:17
Kontakt:

Re: Plastikowa kanwa.

Post autor: Leela »

Też kiedyś po zobaczeniu takich mebelków i domków napaliłam się na plastikową kanwę. Lubię wyszywać krzyżykami więc pozbierałam książki z wzorami i wyruszyłam na poszukiwania. Po spotkaniu z cenami przeszło mi na kilka lat, a teraz mi właśnie przypomniałaś :) Wtedy widziałam chyba jeszcze gorsze ceny, ale i tak nadal jest drogo.
Co do tego co można lalkom wyszyć to np. wanny czy kuchenki wyglądają bez sensu, ale już chociażby meble do siedzenia są świetne. Rozejrzę się znowu za cenami ale to trudno znaleźć w pasmanteriach, a w necie to właśnie, drogo wychodzi. Według mnie plastikowa kanwa jest chyba najlepsza i nigdy mi nie przyszło do głowy nic, czym można by ją zastąpić. Zresztą, ktoś na pewno by już na to wpadł (no chyba, że na świecie plastikowa kanwa to taniocha, kto wie).

Awatar użytkownika
elianka
Posty: 701
Rejestracja: 12 mar 2012, 16:38
Kontakt:

Re: Plastikowa kanwa.

Post autor: elianka »

A ta kanwa jest wystarczająco sztywna? Mam kawałek w domu , oprawiony w ramkę i wiszą na niej kolczyki ( takie DIY) i ona pod ciężarem kolczyków się mocno wygina. Czy sama kanwa bez problemu uniesie ciężar lalki...?
Nie jestem dziwna. Jestem po prostu z edycji limitowanej.

Mój lalkowy blog

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość