Pomysły na mebelki i akcesoria?

Akcesoria, dodatki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dampirg85
Posty: 630
Rejestracja: 18 kwie 2013, 23:44
Kontakt:

Pomysły na mebelki i akcesoria?

Post autor: Dampirg85 »

Czy wie ktoś gdzie można kupić tego typu drewniane mebelki, które użyto do stworzenia tej kuchni http://www.youtube.com/watch?v=dSMT3XTiZdo ?? ?? :(
Szukam na necie ale nigdzie nie mogę nic znaleźć, czyżby już nie sprzedawano takich rzeczy. :(

Awatar użytkownika
astridnat
Posty: 1052
Rejestracja: 25 mar 2012, 02:01
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Poszukiwane... !!

Post autor: astridnat »

Identycznych nie widziałam, ale drewniane mebelki można dostać w empiku.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dampirg85
Posty: 630
Rejestracja: 18 kwie 2013, 23:44
Kontakt:

Re: Poszukiwane... !!

Post autor: Dampirg85 »

w empiku? :o Naprawdę, a na jakim dziale??

Awatar użytkownika
privace
Posty: 2499
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:23
Kontakt:

Re: Poszukiwane... !!

Post autor: privace »

Te konkretnie pochodzą zdaje się z "Michael’s Craft Store" (zdaje się, że to sieć tylko w USA i Kanadzie).

Awatar użytkownika
astridnat
Posty: 1052
Rejestracja: 25 mar 2012, 02:01
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Poszukiwane... !!

Post autor: astridnat »

Dampirg85 pisze:w empiku? :o Naprawdę, a na jakim dziale??
Na dziale DIY. Tam gdzie farby i inne tego typu rzeczy. Konkretnie są to drewniane mebelki do decoupage, ale komody w sam raz dla lalek. Było też np wielkie pudło z pokrywką ze szkła, które śmiało może robić za witrynę w lalkowym pokoju.

Ja mam komódkę z empiku o taką:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dampirg85
Posty: 630
Rejestracja: 18 kwie 2013, 23:44
Kontakt:

Re: Poszukiwane... !!

Post autor: Dampirg85 »

Bardzo fajna szafka... A czy szuflady są otwierane czy to raczej atrapy i tak z ciekawości to ile kosztuję w empiku taki mebelek? :)
Będę musiał się przejechać do empiku ale do dopiero jak będę miał wolne. :(

Tak w ogóle to wypytuję o te mebelki, bo jestem w trakcie tworzenia małego domku dla lalek Barbie. Na razie mam tylko ściany jednego pokoju, podłogę, plus kilka dodatków do umeblowania. Jeszcze wiele pracy przede mną. :zawstydzony: Dzięki temu filmikowi, w którym autorka pokazuję jak zrobić kuchnię, postanowiłem też wykorzystać takie mebelki (o ile je znajdę). Część będę próbował zrobić samodzielnie... Mam nadzieję, że mi się uda. :)

Awatar użytkownika
astridnat
Posty: 1052
Rejestracja: 25 mar 2012, 02:01
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Poszukiwane... !!

Post autor: astridnat »

Szuflady są jak najbardziej prawdziwe i wysuwane:) Mieści się w nich sporo lalkowych dodatków. Ja kupiłam ten mebelek po przecenie i wyszło mi chyba około 8zł.
Co do lalkowych mebelków, to udało mi się jakiś czas temu dorwać w biedronce okleinę drewnopodobną - dzięki niej nawet kartonowe mebelki całkiem nieźle wyglądają:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
mangusta
Posty: 526
Rejestracja: 10 lip 2012, 09:21
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Poszukiwane... !!

Post autor: mangusta »

"Całkiem nieźle " to jest bardzo skromnie powiedziane :)

Awatar użytkownika
Dampirg85
Posty: 630
Rejestracja: 18 kwie 2013, 23:44
Kontakt:

Re: Poszukiwane... !!

Post autor: Dampirg85 »

Zgadzam się z Mangustą, twoje kuchenne mebelki wyglądają super. :klaszcze:
Szperałem po necie i natrafiłem na fajną stronkę z dużą ilością mebelków oraz fajnymi akcesoriami do domków dla lalek: http://smalldreams.pl/
Ehh Tylko jest jeden minus, a mianowicie te mebelki są trochę za małe, w porównaniu do lalek Barbie. :( Jakieś szafki albo akcesoria to jeszcze można wykorzystać ale np. łóżka, stoły, odpadają bo są zdecydowanie za małe. ;( Jutro albo we wtorek pojadę do Empiku, będę szukał tych mebelek o których pisała Astridnat. :)

Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł na stworzenie mebelków ze sklejki to proszę śmiało pisać. :zawstydzony:

Awatar użytkownika
astridnat
Posty: 1052
Rejestracja: 25 mar 2012, 02:01
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Poszukiwane... !!

Post autor: astridnat »

Dampirg85 pisze:Zgadzam się z Mangustą, twoje kuchenne mebelki wyglądają super. :klaszcze:
Szperałem po necie i natrafiłem na fajną stronkę z dużą ilością mebelków oraz fajnymi akcesoriami do domków dla lalek: http://smalldreams.pl/
Ehh Tylko jest jeden minus, a mianowicie te mebelki są trochę za małe, w porównaniu do lalek Barbie. :( Jakieś szafki albo akcesoria to jeszcze można wykorzystać ale np. łóżka, stoły, odpadają bo są zdecydowanie za małe. ;( Jutro albo we wtorek pojadę do Empiku, będę szukał tych mebelek o których pisała Astridnat. :)

Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł na stworzenie mebelków ze sklejki to proszę śmiało pisać. :zawstydzony:
Pomysły to ja bym może i miała, ale niestety brak narzędzi i możliwości:(
Obrazek

Awatar użytkownika
Dampirg85
Posty: 630
Rejestracja: 18 kwie 2013, 23:44
Kontakt:

Re: Poszukiwane... !!

Post autor: Dampirg85 »

astridnat pisze:
Pomysły to ja bym może i miała, ale niestety brak narzędzi i możliwości:(
A jaki np miała byś pomysł na zrobienie wyrka albo kanapy...
Obecnie mam w planach spróbować stworzyć kilka z prostszych projektów takich jak mebelki tego typu:
ObrazekObrazekObrazek

Zastanawiałem się nad takim łóżkiem.
Obrazek
Teoretycznie jego wykonanie nie powinno być trudne, potrzebował bym maks 4 kawałków sklepiki, ze kawałek gąbki (na materac).

Awatar użytkownika
privace
Posty: 2499
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:23
Kontakt:

Re: Poszukiwane... !!

Post autor: privace »

Albo to jest temat o poszukiwaniu konkretnego modelu mebla i poradach gdzie kupić- albo ogólne pomysły co można kupić lalkowego, co wymyślić i z czego zrobić :facepalm:
Mimo, że temat jest w spamowisku, to jednak proszę o trzymanie się tematów jakie zakładacie! Bo teraz to już nie wiem, czy zamknąć, jako, że odpowiedź została udzielona, czy zmienić tytuł i przenieść do porad O.o Miejcie litość nad ekipą moderacyjną :prosi:

Awatar użytkownika
Dampirg85
Posty: 630
Rejestracja: 18 kwie 2013, 23:44
Kontakt:

Re: Poszukiwane... !!

Post autor: Dampirg85 »

privace pisze:Albo to jest temat o poszukiwaniu konkretnego modelu mebla i poradach gdzie kupić- albo ogólne pomysły co można kupić lalkowego, co wymyślić i z czego zrobić :facepalm:
Mimo, że temat jest w spamowisku, to jednak proszę o trzymanie się tematów jakie zakładacie! Bo teraz to już nie wiem, czy zamknąć, jako, że odpowiedź została udzielona, czy zmienić tytuł i przenieść do porad O.o Miejcie litość nad ekipą moderacyjną :prosi:
Przepraszam... Po prostu wkręciłem się w rozmowę. :zawstydzony:

Awatar użytkownika
astridnat
Posty: 1052
Rejestracja: 25 mar 2012, 02:01
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Poszukiwane... !!

Post autor: astridnat »

:zawstydzony: ooops ja też przepraszam. Meblowanie to moja wielka miłość :serducho: i zawsze daję się ponieść...Może faktycznie należałoby przenieść i zmienić nazwę na np. Pomysły na mebelki i akcesoria?
Szkoda by było taką dyskusje przenieść na priva bo nie wszyscy będą mogli skorzystać z pomysłów.

-- 20 maja 2013, o 18:56 --
A jaki np miała byś pomysł na zrobienie wyrka albo kanapy...
Jeśli chodzi o kanapę, to najprostszy sposób to wg mnie by Myfroggystuff:

http://www.youtube.com/watch?v=QAcP6ML3Li0
Robi się prosto i wychodzi efektownie (preferuję tapicerowane meble) Robiłam tym sposobem (aczkolwiek nie miałam tak ładnego materiału na obicie) i wyszło całkiem przyjemnie, aczkolwiek niekoniecznie mistrzowsko;)
Obrazek


Co do łóżka, to to klasyczne drewniane wymaga mniej miejsca (co jest istotne bo lalkowe mieszkanka są dość ciasnawe. Poza tym jest bardziej ustawne. Może stać i pod ścianą i na środku. A ta deska na środku z materacem tak naprawdę ogranicza możliwości wykorzystania.

Ja swojej BFC ink zrobiłam łóżko zagłówki opierając na metodzie kanapowej od MFS. Jest to karton obity materiałem na to materac i poduszki:
Obrazek

Ale tak naprawdę wystarczy jakiś prostokątny kształt postawić przy ścianie nie i już mamy rodzaj łóżka - na przykład jak na tym zdjęciu wyżej z komodą i Ryanem.

Wydaje mi się, że nie byłoby trudno zrobić sklejkowe mebelki do kuchni ( o ile ma się dostęp do narzędzi) Nawet ruchome drzwiczki można by był zrobić łatwym sposobem.:)



Z
Obrazek

Awatar użytkownika
Dampirg85
Posty: 630
Rejestracja: 18 kwie 2013, 23:44
Kontakt:

Re: Pomysły na mebelki i akcesoria?

Post autor: Dampirg85 »

Nie wiem co się stało, ale wczorajszy post zniknął więc dziś muszę go ponownie napisać. :(
No więc tak w skrócie, buduję swój pierwszy domek dla lalek i potrzebuję porady w kwestii mebli.
Czy któreś z tych pudełek nadaje się na lodówkę:
1) http://www.deku.pl/product-pol-2080-Pud ... luzne.html
2) http://i369.photobucket.com/albums/oo13 ... cd1066.jpg
3) http://domkowa4.pl/pl/p/Lodowka/575

Zastanawiałem się nad taką lodówką, z szybką: http://www.e-plastyk.com.pl/pl/p/HERBAC ... ZYBKA/6699
Chociaż wydaje mi się, że bardziej pasowała by na szafkę. :)

Proszę o pomoc... :zawstydzony:

p.s. A tak przy okazji, to ktoś wie jakie musi mieć wymiary stół i krzesła dla lalek typu Barbie?? :co?:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości