Lalkowe buty.

Akcesoria, dodatki
Awatar użytkownika
Pink Flamingo
Posty: 1860
Rejestracja: 13 mar 2014, 17:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lalkowe buty.

Post autor: Pink Flamingo »

Temat co prawda bliski szyciu, ale tu raczej więcej klejenia niż szycia :) Lalka FR poniekąd zmusiła mnie do kombinowania z obuwiem - pierwsza przedstawicielka tego gatunku w moich zbiorach w komplecie z 1 parą obuwia, a żadne od innego gatunku nie pasują, co trochę ogranicza możliwości stylizacyjne. Kombinowałem i kombinowałem, czego rezultatem jest kilka wykonanych ręcznie par butów:
ObrazekShoes_all by Michał O., on Flickr

Awatar użytkownika
Moony
Posty: 187
Rejestracja: 30 gru 2014, 15:07
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Lalkowe buty.

Post autor: Moony »

Cudo, szczególnie te wysokie kozaki!

Awatar użytkownika
Mangalarga
Posty: 2805
Rejestracja: 30 gru 2011, 14:03
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja
Kontakt:

Re: Lalkowe buty.

Post autor: Mangalarga »

Potrzeba matką wynalazku, jak mawiają :) Buciki niczego sobie!
Mogę podpytać z czego zrobiłeś podeszwy i obcasy?
Obrazek

Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1056
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: Lalkowe buty.

Post autor: Kamelia »

Bardzo podobają mi się te w prawym górnym rogu.

Też byłabym ciekawa szczegółów technicznych, jeśli to nie tajemnica. ;)

Awatar użytkownika
Malina
Posty: 486
Rejestracja: 29 wrz 2015, 20:08
Kontakt:

Re: Lalkowe buty.

Post autor: Malina »

A do mnie najbardziej ostatnia para przemawia. Cudne są ^^

Awatar użytkownika
lwica
Posty: 1845
Rejestracja: 08 sty 2016, 20:03
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Lalkowe buty.

Post autor: lwica »

Przepiękne buciki gratuluję talentu i cierpliwości bo to pewnie żmudna i pracochłonna robota.

Awatar użytkownika
Pink Flamingo
Posty: 1860
Rejestracja: 13 mar 2014, 17:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lalkowe buty.

Post autor: Pink Flamingo »

Dziękuję za słowa uznania :D Cieszę się, że buty się spodobały, bo faktycznie, nasiedziałem się nad nimi, przyznaję, kombinowałem i kombinowałem :) Mam jeszcze kilka planów na nowe projekty obuwnicze, przede wszystkim na zakryte buty, jakieś czółenka, etc., bo to jest spory problem w klejeniu, zwłaszcza, jeśli nie ma się nożyczek z ząbkami o tkanin - zaraz zamawiam na all, bo bez tego ani rusz w dalszą obuwniczą odyseję ;P
Owocem moich kombinacji jest wymyślenie, że warstwą wyściółki, czyli tym, co jest przymocowane do podeszwy, będzie cienki filc z naklejoną od spodu kartką, żeby go usztywnić i sprawić, że będzie trzymał kształt stopy lalki. Potem dowolnie modelowany "wierzch" buta i podeszwa, którą zrobiłem z masy plastycznej fimo, tak samo jak i obcas. Tutaj też polecam rozwałkowywać masę, wycinać podeszwę i modelować z wyciętym z kartki obrysem stopy, bo ta masa plastyczna nie do końca trzyma kształt przed wypieczeniem. Nie wiem, czy to, o czym piszę jest zrozumiałe, jeśli ktoś będzie chciał, postaram się ogarnąć jakiś mini tutorial przy kolejnym butowym szaleństwie :)
Ach, polecam jeszcze klej "magik" bezbarwny po wyschnięciu i łatwo zmywalny z rąk - co w moim przypadku wybrudzenia dokumentnie wszystkiego w zasięgu ręki jest nieocenioną zaletą :D Nie jest supermocny, więc przy obcasach stosuję jakąś kropelkę albo inny supergule.

Awatar użytkownika
Neytiri
Posty: 1285
Rejestracja: 07 wrz 2013, 14:41
Kontakt:

Re: Lalkowe buty.

Post autor: Neytiri »

Bardzo fajne projekty i rozwiązania. jak na pierwsze podejście efekty są super. Trzymam kciuki za kolejne projekty i będę ogromnie wdzięczna za jakikolwiek mini tutorial :)
Mój amatorski Dollhouse, mały, ale cieszy :)
Instagram: neytiri_dollhouse

niemiłamonika
Posty: 643
Rejestracja: 26 lut 2014, 19:10
Kontakt:

Re: Lalkowe buty.

Post autor: niemiłamonika »

Pink Flamingo wdziałam na necie jak dwie warstwy eko skórki ktoś łączy klejem na ciepło od razu profiluje i tak zostawia do wyschnięcia.Dużo szybciej.Klej kupiłam więc może i ja się pobawię.I ogólnie dużo pierdół na ten klej z pistoletu przymocowują.

Awatar użytkownika
Pink Flamingo
Posty: 1860
Rejestracja: 13 mar 2014, 17:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lalkowe buty.

Post autor: Pink Flamingo »

Neytiri, dzięki! :) Postaram się coś sklecić tak, żeby zdjęcia były bardziej klarowne od moich wyjaśnień :)
Moniko, dzięki za sugestię, to dobra myśl, mam pistolet do kleju i nawet brokatowe wkłady z Lidla :hyhy: i napewno go wypróbuję, bo masz rację, to dużo szybszy sposób. Chociaż mam z nim trochę złych doświadczeń po używaniu go do zdjęć w pracy. Oparzyłem się niejeden raz i przeszkadzają mi te ciągnące się strużki - nie wiem czy to normalny efekt?

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1892
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Lalkowe buty.

Post autor: barbusia77 »

Pink Flamingo szczeka mi opadla :o buty sa genialne :serducho: juz mam dola ze ja takich nie umiem zrobic :bezradny:
<3

Awatar użytkownika
Balbinka
Posty: 1228
Rejestracja: 09 maja 2015, 12:57
Kontakt:

Re: Lalkowe buty.

Post autor: Balbinka »

Pink Flamingo - takie "niteczki" z kleju na gorąco to norma. Jeśli się szybkim ruchem kończy klejenie to mniej się ciągną :) a butki pierwsza klasa :)
There is no emotion, there is peace.
There is no ignorance, there is knowledge.
...

Awatar użytkownika
Mangalarga
Posty: 2805
Rejestracja: 30 gru 2011, 14:03
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja
Kontakt:

Re: Lalkowe buty.

Post autor: Mangalarga »

Strużki po wyschnięciu można nożykiem/skalpelem opitolić ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Pink Flamingo
Posty: 1860
Rejestracja: 13 mar 2014, 17:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lalkowe buty.

Post autor: Pink Flamingo »

Jeszcze raz dzięki, miło mi, że się obuwnicze eksperymenty podobają :)
Napewno spróbuję z klejem na gorąco, skalpel mam, a faktycznie wydaje mi się, że takie sklejone powierzchnie będą trzymały kształt od razu, bez przytrzymywania na lalkowej stopie. Chociaż obawiam się trochę siebie kończącego klejenie szybkim ruchem ;) *googluje jak usunąć klej z pistoletu z dywanu/podłogi/kanapy* :D

Awatar użytkownika
ita
Posty: 48
Rejestracja: 04 sty 2016, 00:22
Kontakt:

Re: Lalkowe buty.

Post autor: ita »

Mega są! Pomijając precyzję zrobienia takiego drobiazgu, to jeszcze są zwyczajnie ciekawe jako obuwie :) sama bym niektóre przygarnęła w nieco większym rozmiarze ;) To forum ciągle mnie zaskakuje:)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości