Saga o Lalkowych Duperelkach

Akcesoria, dodatki
Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Posty: 1676
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:07
Kontakt:

Re: Saga o Lalkowych Duperelkach

Post autor: Miranda »

Genialna sprawa z tym papierem toaletowym. Modeliny nie mam jak wypiekać, a to wygląda równie nieziemsko.

Awatar użytkownika
Saga
Posty: 365
Rejestracja: 09 paź 2015, 22:36
Kontakt:

Re: Saga o Lalkowych Duperelkach

Post autor: Saga »

Neytri, to najlepszy komplement, jaki mogłam dostać na temat tych słuchawek :D

Pentesileo - za pierwszym razem kiedy oglądałam filmik MyFroggyStuff miałam podobne odczucia. Szok i niedowierzanie, że można się naprawdę mało napracować i zrobić coś szczerze fajnego i realistycznego bez kupowania nie wiadomo jakich materiałów. Gdybym nie miała wszystkiego pod ręką, pewnie bym się za to nie zabrała.

Arimo, zawsze możesz pójść w winyle, teraz to modne xD Winyl chyba łatwiej zrobić. Płytę CD można spróbować z plastikowego przezroczystego kółka wyciętego z jakiegoś opakowania i tych holograficznych pyłków do paznokci. Wyguglaj "holograficzne paznokcie", efekt moim zdaniem właściwy. Największy problem to wymyślić co zadziała jak lakier do paznokci, by ten pyłek się trzymał. Może podeschnięty przezroczysty klej?

Mirando, to właśnie mnie kupiło. Wypiekanie modeliny w moim piekarniku nie wchodzi w grę.

Cieszę się, że moje dziubaniny podsuwają Wam pomysły, taki był cel tego wątku ^^


Mój kolejny twór powstał na początku tego roku. Chciałam - i nie chciałam - zrobić dioramy. Chciałam, bo to fajne tło do zdjęć i miejsce na lalkowe akcesoria. Nie chciałam, bo to dużo materiałów, pracy, biegania do Maliny i jej wyrzynarki, taszczenia desek... albo zamawiania jakichś pianek i innych rzeczy... A co ja z tym potem zrobię, mam małe mieszkanie, najlepiej żeby się składało, ale jak...

W grudniu kupiłam fotel sakwę, który przyszedł w dużym kartonie, i po prostu zrobiłam dioramę z tegoż kartonu. Bez dodatkowych kosztów. Bez spiny, że nie wyjdzie, bo w końcu karton i tak chciałam wywalić. Wymyśliłam co zrobić, by diorama się rozkładała (i składała z powrotem), ale wątpię, bym była w stanie to opisać. Wszystko trzymają wstążki, których ze środka nie widać. I dwa spinacze biurowe.

Diorama składa się z:
- podłogi z dwóch mat bambusowych z Biedronki; maty zostały porozcinane i każdy "kafelek" przyklejałam do kartonu osobno,
- szpatułek drewnianych o szerokości 1cm - część rozcinałam na pół, bo nie miałam mniejszych - użyłam ich na wyrównanie i wzmocnienie brzegów kartonu oraz na obudowanie okien,
- trzech folii do rzutnika w rozmiarze A4 na szyby i ze 20 małych magnesów na ich przytrzymanie (chciałam, by "szyby" można było łatwo zdejmować i czyścić),
- resztek tapety na... cóż, tapetę,
- kleju do drewna Pattex szybkoschnący (mój ulubiony klej do wszystkiego),
- białej farby akrylowej i białej farby w sprayu,
- nakrętki od dezodorantu w kulce (robi za świetną lampę sufitową, kiedy poświecę w to moją zwykłą lampką z biurka),
- trzech zwykłych plastikowych słomek wzmocnionych kijkami do szaszłyków - na karnisze,
- taniej białej apaszki na firankę,
- kawałka futerka na dywan,
- dużej ilości wstążki w roli materiału wiążącego xD

Karton nie jest może najładniejszym materiałem budowlanym, ale jest lekki, darmowy, łatwo się w nim wycina i można przykleić do niego cokolwiek się chce. Diorama zyska, kiedy wstawię meble - na razie czekamy na cieplejsze dni, by móc rżnąć drewno na balkonie :)

Właścicielka ma w butach 46cm wzrostu. Tu widać też, że mi nie starczyło bambusowych kostek i musiałam wypełnić środek kartonem:
Obrazek

A tu widać, że to nie ma znaczenia, bo dywan pasuje jak ulał:
Obrazek

Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1057
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: Saga o Lalkowych Duperelkach

Post autor: Kamelia »

Wyszło super. :) Tapeta podoba mi się ogromnie, pomysł na podłogę świetny. Całość prezentuje się doskonale.

Awatar użytkownika
Aarjelin
Posty: 614
Rejestracja: 11 sie 2017, 19:39
Lokalizacja: Nibylandia
Kontakt:

Re: Saga o Lalkowych Duperelkach

Post autor: Aarjelin »

dobra kupuje ten patent, wygląda cudnie, dywanik boski, lece po pudło xD kobieto jesteś dla mnie normalnie mobilizującą inspiracją x3 już prawie zgromadziłam mareriały na słuchawki xD jeszcze jeno muszę pasmaterię nawiedzić bo akurat nie mam takich czarnych guziczków czy dla 1:6 zatrzasków x3 jedzeniem też się zamierzam pobabrać jak mi grypa przejdzie bo narazie chusteczki higieniczne mi schodzą na kichanie w ilościach hurtowycz xp ale mam tapetę, szaszłykowe kijki, rurki, apaszki xD i podobną matę bambusową to se potne :p PS panna jest prześliczna :serducho: świetny ma struj, buty, skórę, torebkę a zwłaszcza spudniczka jest urocza :3 mam wielką słabość do koronek x3
"You surf the way you wanna surf, I'll surf the way I wanna surf." z cudnego "Barbie: Life in the Dreamhouse" x3

Awatar użytkownika
Arima
Posty: 620
Rejestracja: 02 wrz 2015, 10:43
Kontakt:

Re: Saga o Lalkowych Duperelkach

Post autor: Arima »

Diorama wielce pomysłowa i wygląda fantastycznie! :serducho:
W dodatku wykonana z łatwo dostępnych materiałów.
Dzięki za podpowiedź z płytami. Myślę też nad folią holograficzną.

Awatar użytkownika
Saga
Posty: 365
Rejestracja: 09 paź 2015, 22:36
Kontakt:

Re: Saga o Lalkowych Duperelkach

Post autor: Saga »

Pentesileo, dziękuję :D Początkowo nie chciałam tapety w tej dioramie, ale po pomalowaniu karton wyglądał bardzo meh. Zostawiłam sufit i ścianę z oknem białe, a pozostałe dwie ściany okleiłam. Tam, gdzie mi zabrakło tapety na długość, dorzuciłam "boazerię" ze szpatułek. Nie był to planowany design, wolę czysty minimalizm, ale działa.

Aarjelin, paszcza mi się cieszy, kiedy to czytam :D Dajesz, dziewczyno. To się naprawdę robi bardzo przyjemne kiedy nie podchodzisz do tych rzeczy jak do wielkich projektów, a bardziej na zasadzie "e, spróbuję, co mi szkodzi, najwyżej wywalę to w cholerę lol". Jeśli będziesz mieć jakieś pytania to wal śmiało. Metalowych cosiów szukaj na Aliexpress, fakt, idą długo... ale są śmiesznie tanie i w dobrej skali.
(Moja dziewczyna ma tu na sobie miszmasz rzeczy i starego wiga po Pullipie, który zszywałam z tyłu, bo pomieściłby dwie takie głowy jak jej xD Dziękuje za komplement w sprawie spódniczki, bo to akurat w całości moje dzieło :D)

Arimo, folia holograficzna wygląda ekstra! Nie wiedziałam, że coś takiego istnieje. To brzmi jak szybki craft, nie ma co się zastanawiać, tylko po prostu zrób :D

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości