Saga o Lalkowych Duperelkach

Akcesoria, dodatki
Awatar użytkownika
Saga
Posty: 365
Rejestracja: 09 paź 2015, 22:36
Kontakt:

Saga o Lalkowych Duperelkach

Post autor: Saga »

W tym wątku chciałabym dzielić się najróżniejszymi rzeczami, które produkuję dla moich lalek. Akcesoria, uszytki, peruki i elementy dioramy - chciałabym trzymać to wszystko w jednym miejscu. Chętnie poopowiadam o procesie tworzenia i materiałach, jeżeli będziecie ciekawi. Z ogromną przyjemnością posłucham wszelkiej krytyki i rad, co mogę zrobić lepiej lub inaczej :)

Na pierwszy ogień idzie pokrowiec na aparat fotograficzny, który zrobiłam dla mojej dziewczynki w skali 1:4. Aparat pochodzi z Aliexpress, inspiracja do zrobienia pokrowca również ^^

Obrazek

Tak wygląda z właścicielką:

Obrazek

Awatar użytkownika
Arima
Posty: 620
Rejestracja: 02 wrz 2015, 10:43
Kontakt:

Re: Saga o Lalkowych Duperelkach

Post autor: Arima »

Rewelacja! :klaszcze:
Pełen profesjonalizm. Mała właścicielka musi być wielce zadowolona. :)


Awatar użytkownika
Aarjelin
Posty: 614
Rejestracja: 11 sie 2017, 19:39
Lokalizacja: Nibylandia
Kontakt:

Re: Saga o Lalkowych Duperelkach

Post autor: Aarjelin »

świetna robota, zwłaszcza uroczy paseczek i te metalowe detale ^^ no wygląda jak komplet ze sklepu :3
"You surf the way you wanna surf, I'll surf the way I wanna surf." z cudnego "Barbie: Life in the Dreamhouse" x3

Awatar użytkownika
Saga
Posty: 365
Rejestracja: 09 paź 2015, 22:36
Kontakt:

Re: Saga o Lalkowych Duperelkach

Post autor: Saga »

Arima, Pentesilea, Aarjelin - dzięki, dziewczyny :) Te metalowe dodatki bardzo dużo dają, co jest niewspółmierne do ich ceny i trudności montażu xD

Dziś skończyłam projekt z całkiem innej beczki. Pomysł z MyFroggyStuff. Przednia zabawa!

Obrazek

Awatar użytkownika
Aarjelin
Posty: 614
Rejestracja: 11 sie 2017, 19:39
Lokalizacja: Nibylandia
Kontakt:

Re: Saga o Lalkowych Duperelkach

Post autor: Aarjelin »

eee... to lalkowe czy po prostu zgłodniałaś? :rotfl: Z czego to, fimo? Jaka skala? ^^ Wygląda bardzo realistycznie i apetycznie :ok: zwłaszcza boska jajecznica ze szczypiorkiem i biały serek z tymże :) no i absolutnie cudny pomidorek :3
"You surf the way you wanna surf, I'll surf the way I wanna surf." z cudnego "Barbie: Life in the Dreamhouse" x3

Awatar użytkownika
Saga
Posty: 365
Rejestracja: 09 paź 2015, 22:36
Kontakt:

Re: Saga o Lalkowych Duperelkach

Post autor: Saga »

Fimo? Phi! To jest z bardzo wyszukanych materiałów zrobione, bezcennych wręcz!

No więc... prawie wszystko powstało z papieru toaletowego i kleju magic xD Plus kawałek kartonika (na podstawę do ogórka, pomidora i jajek), mała karteczka na stare szczypiorki, kawałeczki bambusowego kijka do szaszłyków na młode szczypiorki, lakier do paznokci, flamastry, farbki akrylowe (bo innych nie mam) i sporo wody. To było łatwiejsze, niż się spodziewałam i bardzo odprężające, większość pracy to ugniatanie papieru z klejem, wodą i farbką na papkę ^^

Z pomidorka jestem niezmiernie dumna, bo sama go malowałam flamastrami wzorując się na pomidorze z kuchni xD Ogórka zresztą też.

Będą robić za nieduże kanapki dla 1/4, mogłyby też za bardzo bogate dla barbiowatych.

Awatar użytkownika
Aarjelin
Posty: 614
Rejestracja: 11 sie 2017, 19:39
Lokalizacja: Nibylandia
Kontakt:

Re: Saga o Lalkowych Duperelkach

Post autor: Aarjelin »

ok... papier toaletowy powiadasz... :mysli: dobra, oficjalnie jestem w szoku xD i bardzo prosiłabym o link do tego filmika który cię zainspirował :prosi: (ale serio, powiedzmy sobie szczerz, nie ważne jak dobry byłby to poradnik, nie można popełnić takiego pomidora bez talentu xD no normalnie pomidor jak żywy x3 )
"You surf the way you wanna surf, I'll surf the way I wanna surf." z cudnego "Barbie: Life in the Dreamhouse" x3

Awatar użytkownika
Arima
Posty: 620
Rejestracja: 02 wrz 2015, 10:43
Kontakt:

Re: Saga o Lalkowych Duperelkach

Post autor: Arima »

Rewelacja! Wszystko jak prawdziwe! Aż mi się jeść zachciało. :)

Awatar użytkownika
Saga
Posty: 365
Rejestracja: 09 paź 2015, 22:36
Kontakt:

Re: Saga o Lalkowych Duperelkach

Post autor: Saga »

Dzięki Wam obu, Aarjelin i Arima. Mission accomplished, skoro wywołują głód ;)

Filmiki na żarło z papieru są dwa:
https://www.youtube.com/watch?v=1iS9ZkacZ1k
https://www.youtube.com/watch?v=jdZ3bemfSAY

Smacznego! ^^

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1891
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Saga o Lalkowych Duperelkach

Post autor: barbusia77 »

Genialne i jakie realistyczne!! To jajeczko sadzone,pomidorek,jajeczniczka .. ale ta fusiasta,słabo zaparzona kawa to rozwaliła mnie po całości :rotfl:
<3

Awatar użytkownika
Saga
Posty: 365
Rejestracja: 09 paź 2015, 22:36
Kontakt:

Re: Saga o Lalkowych Duperelkach

Post autor: Saga »

Ta fusiasta kawa to wynik eksperymentów z klejem magic i akrylami xD Protip: akryle nie rozpuszczają się w kleju magic. Protip2: kawa rozpuszczalna rozpuszcza się w kleju magic ^^

Kolejne rękodzieło, które powstało w zeszłym tygodniu: słuchawki! Marzyłam o słuchawkach, najpierw dla Pullipów, potem dla BJD. To, co mogłam kupić, było albo niezbyt ładne, albo kuriozalnie drogie. Widziałam różne słuchawkowe tutoriale, ale nic jakoś szczególnie mnie nie zachwycało. Wszystko się zmieniło, kiedy w pasmanterii wypatrzyłyśmy z Maliną kilka guzików, które wybitnie do mnie przemówiły jako słuchawkowy materiał. Przejrzałam moje pudełeczko na metalowe drobiazgi, wzięłam trochę sztucznej skórki, kilka sznureczków z metek do ubrań (zbieram je na takie okazje) i tak powstały słuchawki ^^

Za pierwszym razem zrobiłam za małą opaskę i musiałam je przerabiać. Na szczęście udało mi się porozklejać wszystko i złożyć na nowo bez większych strat. Protip3: klej do tkanin HT2 Guttermanna klei wszystko i trzyma mocniej, niż by się wydawało.

Obrazek

I fotka z właścicielką. Przy okazji widać rozmiar kanapek :)

Obrazek

Awatar użytkownika
Neytiri
Posty: 1285
Rejestracja: 07 wrz 2013, 14:41
Kontakt:

Re: Saga o Lalkowych Duperelkach

Post autor: Neytiri »

Świetne te słuchawki,w pierwszej chwili nie zorientowałam się że to handmade, myślałam że jakiś zakup gotowego gadżetu dla lalki ;D
Mój amatorski Dollhouse, mały, ale cieszy :)
Instagram: neytiri_dollhouse

Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1056
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: Saga o Lalkowych Duperelkach

Post autor: Kamelia »

xD xD xD

Nie mogę wyjść z podziwu i z szoku. Papier toaletowy?! :straszne: Serio? To jest nieprawdopodobne... Oglądałam zdjęcia pod każdym kątem z nosem przy monitorze i nadal nie mogę uwierzyć. Szok. Po prostu szok.

Słuchawki również rewelacyjne.

Awatar użytkownika
Arima
Posty: 620
Rejestracja: 02 wrz 2015, 10:43
Kontakt:

Re: Saga o Lalkowych Duperelkach

Post autor: Arima »

Super patent na słuchawki! Muszę coś podobnego wykombinować dla Akiry, w końcu to muzyk. :)
Za to jeszcze nie wpadłam na to z czego można zrobić płyty cd...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości