Książeczki - lalkowa biblioteczka

Akcesoria, dodatki
Awatar użytkownika
Soul
Posty: 258
Rejestracja: 31 mar 2012, 09:07
Kontakt:

Książeczki - lalkowa biblioteczka

Post autor: Soul »

Kiedyś utkwił mi w głowie ten tutorial, o: http://belleepoque.pl/index.php?id_menu=26&id_poz=51 Wydawało się całkiem proste, ale zanim znalazłam w necie większość miniaturowych okładek do moich ulubionych ksiażek, to trochę potrwało, bo pierwsze strony, owszem, to żaden problem znaleźć - ale dokładne zdjęcia z dwustronną okładką: tył+przód i jeszcze tytuł na grzbiecie, to już wyższa szkołą jazdy i szperania... ;)

Podrukowałam, dwa dni spędziłam tnąc i tępiąc kolejne ostrza od nożyka do papieru, wyklejając.. Jest to dość czasochłonne zajęcie, precyzyjne, wymaga cierpliwości, po sklejeniu trzeba koniecznie książeczki docisnąć czymś, i zostawić na parę godzin, inaczej okładki będą odstawać i wyginać się, ale efekt chwyta za serce, jak trzymam na dłoni taką wysypaną garstkę malusich książeczek, to aż się rozczulam, no słodkie są... :] :)

te pierwsze, poniżej, to same kucharskie, bo w mebelkach do kuchni, które czekają na kieeedyś, kieeeedyś, na domek - mam też w regale szafkę z szybkami, akurat na ksiażeczki z przepisami.. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niektóre pozycje są tak przeze mnie uwielbiane, że zrobiłam nawet po kilka różnych wydań tej samej książki :] w kilku egzemplarzach mają dziewczyny np:

Alicję z krainy czarów
"W drodze" Jacka Kerouaca
"Wspomnienia gejszy"
"Koralinę" Neila Gainmana
"Czarnoksiężnika z krainy Oz"
"Hobbita" Tolkiena
"Włóczęgów Dharmy" też Kerouaca
"Charliego i fabrykę czekolady"
oraz kilka różnych książek Edgara Allana Poe

w pojedynczych egzemplarzach są u nas jeszcze takie książeczki:

Władca pierścieni
Joga
Diabeł ubiera się u Prady
Mały książę
Amelia
Sto lat samotności - Marqueza
Skafander i motyl
Lolita - Nabokova
Król Artur i opowieści okrągłego stołu
Mała księżniczka
Opowieści z Narni
horrory Stevena Kinga

oraz kilka mniej znanych, ale zrobiłam je, bo miały ciekawe okładki :hihi:

Obrazek

Obrazek

łącznie wyszło ich około 80 :rotfl:

Obrazek

a tu specjalnie dla Lue, porównanie rozmiarów z jednogroszówką :) są maluśkie, najmniejsze mają ok 3 cm x 2, 2,5

Obrazek

Awatar użytkownika
sowa58
Posty: 125
Rejestracja: 28 kwie 2012, 11:20
Lokalizacja: Rywałd/Starogard Gdański
Kontakt:

Re: Książeczki - lalkowa biblioteczka

Post autor: sowa58 »

Oj, ale sie napracowałaś. Ja jestem bardzo leniwa i dlatego moje książki to dwa w jednym. Okładki biorę z katalogów i z jednej strony przyklejam okładkę jednej książki, a z tyłu innej. Grzbiet jest niestety jednolity. Ale tym sposobem do zdjęcia wystarczy odwrócić. Czy twoje książki maja wewnątrz także tekst? Bo u mnie to po prostu pocięta gazeta.

Obrazek

Awatar użytkownika
Fleur
Posty: 322
Rejestracja: 29 gru 2011, 23:07
Kontakt:

Re: Książeczki - lalkowa biblioteczka

Post autor: Fleur »

Ja tylko chcę powiedzieć – dziewczyny jesteście niesamowite! Miałam w dzieciństwie taka obsesję robienia małych książeczek, ale już wiele lat nie robiłam… chyba się skuszę! Tylko czasu brak… naprawdę świetna robota, nigdy bym nie wpadła na pomysł wycinania obrazków, a propos na eBay za takie rzeczy można zarobić niezłe pieniądze… ;)

Awatar użytkownika
Nanettcia
Posty: 188
Rejestracja: 31 gru 2011, 13:37
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Książeczki - lalkowa biblioteczka

Post autor: Nanettcia »

O, super pomysł z tym katalogiem! Bo ja strasznie bym chciała porobić takie ksiażeczki, ale nie mam drukarki...a to jest super pomysł! Wykorzystam raczej. :D
"in my world I'm like a queen"
http://my-ideas-and-i.blogspot.com/
Witam w moim małym świecie!
Obrazek

Awatar użytkownika
Mono
Posty: 1954
Rejestracja: 27 gru 2011, 15:43
Kontakt:

Re: Książeczki - lalkowa biblioteczka

Post autor: Mono »

Ja dotąd pokusiłam się o dwie książki, horrory dla Girly. I też wycięłam okładki z katalogu, a środek tworzył sam katalog wycięty w miejscu, gdzie był zszyty zszywką :hihi:

Ale takie książeczki jak Twoje Soul, to mistrzostwo :ok: I też jestem ciekawa: mają w środku prawdziwy tekst?
W świecie Barbie
W razie problemów, proszę o kontakt przez FB, dziękuję.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Leela
Posty: 473
Rejestracja: 21 maja 2012, 21:17
Kontakt:

Re: Książeczki - lalkowa biblioteczka

Post autor: Leela »

Słodkie te książeczki! Ja też wycinam okładki z katalogów, ale to jednak nie to samo co pełne okładki + grzbiety. Choć zależy czy mają leżeć na stoliku czy stać na regale. Docelowo kiedyś zrobię sobie księgarnię.
sowa58, podoba mi się "Poradnik domowy" :) i od razu przypomina, że nie mam gazet dla lalek. Co one czytają jak siedzą u fryzjera?
U mnie na wycinaniu z katalogów z reguły się kończy ale choć raz coś doprowadziłam do końca, taką biblioteczkę na prezent. Harry Potter jest w skali barbiowej (i dlatego taki nieproporcjonalny), reszta mniejsza.
biblioteczka
Większość okładek z jednej, znanej strony ;)

Awatar użytkownika
Lue
Posty: 81
Rejestracja: 09 mar 2012, 01:47
Kontakt:

Re: Książeczki - lalkowa biblioteczka

Post autor: Lue »

Awww *o* dziękuję, Soul!
Są naprawdę świetne :D Widzę tam nawet kilka moich książek. Niech no tylko dorobię się półki dla lalek, to też sobie takie zmajstruję :serducho:
http://www.aligl.pinger.pl


"Jakiekolwiek byłoby źródło mojej głupoty, jeszcze się nie wyczerpało."

Awatar użytkownika
Dark-Beauty
Posty: 740
Rejestracja: 11 lut 2012, 17:12
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Książeczki - lalkowa biblioteczka

Post autor: Dark-Beauty »

ja też dziękuję :padam: mam cały regalik do zapełnienia ! :tanczy:
Zapraszam :)
http://darkbeautydoll.blogspot.com/ (Barbie model muse - szycie)
http://dark-beauty-dal.blogspot.com/ (od niedawna little dal+obitsu 11cm)
http://www.flickr.com/photos/81974816@N02/ (galeria)

Awatar użytkownika
Fleur
Posty: 322
Rejestracja: 29 gru 2011, 23:07
Kontakt:

Re: Książeczki - lalkowa biblioteczka

Post autor: Fleur »

Pytanie do Soul – czy zrobiłabyś taki komplet za opłatą, na zamówienie? ;)

Awatar użytkownika
Soul
Posty: 258
Rejestracja: 31 mar 2012, 09:07
Kontakt:

Re: Książeczki - lalkowa biblioteczka

Post autor: Soul »

dark beauty, nie ma za co, i powodzenia! Jakby coś pytaj - to nie jest mega trudne, tylko czaso i pracochłonne ;) Zaopatrz się w bardzo ostry nożyk, taki już używany w domu nie nada się, namęczysz się, musi być dobrej jakości ostrze. Polecam prawdziwy skalpel, o ile ktoś ma w domu, może być też taki modelarski :)

pytaliście o tekst w środku... Ekhm, nie no, bez jaj :lol: :haha: do tylu książeczek???? Chyba sobie żartujecie :rotfl: Zważywszy na to, że do książek potrzeba naprawdę wielu kartek, tnę stare kryminały, grube notesy, lub .. ksiażki telefoniczne, bo pięknie się poddają naciskowi nożyka. Poza tym, tekst i karteczki można sobie składać do czasopism, gdzie tych karteczek jest kilka, ale przy kilkudziesięciu stronach w miniaturkach, oooooj, szacun dla kogoś, kto by się tego podjął!!

Fleur, hm, w wolnym czasie może i by dało radę? A coś z tych tytułów, które już zrobiłam, czy zupełnie inne ksiażeczki? Bo jeśli inne, to muszę mieć na spokojnie czas, by poszukać sobie i poskłądać okładki. Pomyśl, i daj znać, ile książeczek, jakie, itd, coś wykombinujemy, o ile się nie pali na już zaraz :]

i jeszcze raz dziękuję i cieszę się, że się podoba, zachęcam też do spróbowania na własną rękę, jakby co służę pomocą :)


Awatar użytkownika
reiha
Posty: 4316
Rejestracja: 30 sie 2012, 00:23
Kontakt:

Re: Książeczki - lalkowa biblioteczka

Post autor: reiha »

Jeśli ktoś na tym forum też robi książeczki z tego, co ma pod ręką (w moim przypadku pocięte ulotki, tak samo w środku jak i na okładce), to może przyda mu się informacja, że szałowe tytuły wychodzą z krzyżówek :D W dobrej skali i z tłem!
Czy "Nauka o budowie ciała" nie wygląda jak idealny tytuł? Albo "Człowiek chory na gościec", "Malaria, choroba z tropików", "Miłośnik seterów" (romans?), "Grupa kolesiów u władzy", "Zabawna sytuacja" :D

Awatar użytkownika
Michał
Posty: 109
Rejestracja: 14 paź 2014, 17:16
Kontakt:

Re: Książeczki - lalkowa biblioteczka

Post autor: Michał »

A możesz wysłać kilka okładek? Chetnie bym zrobił a leniwy jestem i mi się nie chce szukać :D mail: twaudy@gmail.com

Awatar użytkownika
Somarie
Posty: 79
Rejestracja: 22 cze 2013, 15:18
Kontakt:

Re: Książeczki - lalkowa biblioteczka

Post autor: Somarie »

Michał pisze:A możesz wysłać kilka okładek? Chetnie bym zrobił a leniwy jestem i mi się nie chce szukać :D mail: twaudy@gmail.com
Jak ktoś chce gotowce to są tutaj. Zwracać uwagę na rozmiar, bo nie wszędzie skala jest podana! Okładki, obwoluty i co tam jeszcze. W skali - zazwyczaj - 1:6 czyli barbiowej, ale zdarzają się i pasujące rozmiarem do tonnerek i podobnych (skala 1:3 i 1:4), jak i mniejsze.

Do tego okładki tutaj - skala 1:3 i całe książki, a także magazyny tu i tu.
Miłego klejenia XD

Awatar użytkownika
MajorMistakes
Posty: 1399
Rejestracja: 26 lis 2012, 05:48
Kontakt:

Re: Książeczki - lalkowa biblioteczka

Post autor: MajorMistakes »

Hm, a imię jakie? :)
Wisdom comes from experience. Experience is often a result of lack of wisdom.

http://offwithmyheadhead.blogspot.com/

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość