Lalkowe książki wg. Wampi :)

Akcesoria, dodatki
Awatar użytkownika
wampi
Posty: 64
Rejestracja: 12 wrz 2012, 00:43
Kontakt:

Lalkowe książki wg. Wampi :)

Post autor: wampi »

Ja sama mebelków nie poczyniam, ale już książeczek narobiłam im sporo :) Pokoik lalkowy jest ze mną już ponad rok i tyleż mają książki. Posprzątanie tego pokoiku zajmuje mi koło 30 minut, bo wszystko trzeba oddzielnei myć...

Najpierw była jedna książka... Strony są, oczywiście, jakimś bełkotem skopoiwanym wiele razy, ale każda jest zadrukowana.
Obrazek
Obrazek
Obrazek


....a potem poszło z górki...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
od czasów tego zdjęcia sporo książek przybyło :) <<

Obrazek
http://www.etsy.com/shop/ClothingBureau ZAPRASZAM serdecznie, ubranka na Pullipy i na BJD :)
http://wampirencja.pinger.pl/ A tutaj zapraszam do komentowania moich ubranek tudzież lalków ;)

Laleczkowa2571
Posty: 34
Rejestracja: 28 sie 2012, 21:34
Lokalizacja: Bieruń
Kontakt:

Re: Lalkowe książki wg. Wampi :)

Post autor: Laleczkowa2571 »

Super powiedź krzesełko zrobiłąś sama czy kupiłas? :jupi:
Na lalki jest zawsze czas

Awatar użytkownika
Soul
Posty: 258
Rejestracja: 31 mar 2012, 09:07
Kontakt:

Re: Lalkowe książki wg. Wampi :)

Post autor: Soul »

Super książeczki :brawo: prawda, że ciężko poprzestać na jednej..? :rotfl: mam kilka identycznych tytułów :hyhy:

a widziałaś ten wątek..? ;) ksiazeczki-lalkowa-biblioteczka-t624.html

Laleczkowa2571
Posty: 34
Rejestracja: 28 sie 2012, 21:34
Lokalizacja: Bieruń
Kontakt:

Re: Lalkowe książki wg. Wampi :)

Post autor: Laleczkowa2571 »

Ja tam wogóle nie umiem jak zrobie to szkoda gadać :)
Na lalki jest zawsze czas

Awatar użytkownika
nina85
Posty: 89
Rejestracja: 13 lut 2012, 20:18
Lokalizacja: Szkocja
Kontakt:

Re: Lalkowe książki wg. Wampi :)

Post autor: nina85 »

świetne! bardzo mi się podobają :) sama przymierzam się do tego aby kilka książek zrobić... zobaczymy co mi z tego wyjdzie ;)

Awatar użytkownika
Nemedy
Posty: 29
Rejestracja: 01 sie 2012, 21:45
Kontakt:

Re: Lalkowe książki wg. Wampi :)

Post autor: Nemedy »

Jest szansa na jakiś mały tutorial? Te książki są zachwycające!
High I fly
I touch the sky
Far above the frozen hearts
You can't kill my dreams
You can't kill my spirit
I was born to be free

I walk to my own song

____________

I don’t believe there’s a power in the universe that can stop me

Awatar użytkownika
lijevne
Posty: 54
Rejestracja: 09 cze 2012, 19:04
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Lalkowe książki wg. Wampi :)

Post autor: lijevne »

Oh, ja również chętnie bym zobaczyła jakis tutorial! :D
Ksiażki są cudowne *.* I nawet grzbiety maja zadrukowane! Genialne :D

Awatar użytkownika
Soul
Posty: 258
Rejestracja: 31 mar 2012, 09:07
Kontakt:

Re: Lalkowe książki wg. Wampi :)

Post autor: Soul »

tutorial jest tu, w pierwszym poście tego wątku jest link: ksiazeczki-lalkowa-biblioteczka-t624.html

Ja robiłam dokładnie tak samo, dlatego nie przepisywałam tutoriala ;) A co do grzbietów trzeba po prostu szukać w necie takiego typu okładek, to mozolna praca i wiele klikania, ale coś na pewno się znajdzie.. :)

Awatar użytkownika
Mono
Posty: 1954
Rejestracja: 27 gru 2011, 15:43
Kontakt:

Re: Lalkowe książki wg. Wampi :)

Post autor: Mono »

Ale czad, Harry Potter! :O :D Świetne książeczki :ok:
W świecie Barbie
W razie problemów, proszę o kontakt przez FB, dziękuję.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Manhamana
Posty: 1010
Rejestracja: 03 sty 2012, 10:24
Kontakt:

Re: Lalkowe książki wg. Wampi :)

Post autor: Manhamana »

Dokładnie najgorsza robota to znalezienie kompletnych okładek a potem tylko klejenie i wycinanie - a na jednej poprzestać się nie da u mnie powstało blisko 200 do Momokowej biblioteczki ;)
http://klinikalalek.blogspot.com/

Nie piję, nie palę, na lale wydaję cash :)

Awatar użytkownika
sowa58
Posty: 125
Rejestracja: 28 kwie 2012, 11:20
Lokalizacja: Rywałd/Starogard Gdański
Kontakt:

Re: Lalkowe książki wg. Wampi :)

Post autor: sowa58 »

Niezła biblioteka. Ja poprzestałam na kilku.

Awatar użytkownika
wampi
Posty: 64
Rejestracja: 12 wrz 2012, 00:43
Kontakt:

Re: Lalkowe książki wg. Wampi :)

Post autor: wampi »

Ja mam małą nerwicę i uwielbiam cos robić z rękami. Takie drukowanie i klejenie książeczek jest po prostu niezastąpionym lekarstwem, muszę powiedzieć. Ciężko było na kilku pozostać :)
Ja akurat robiłam podobnie jak w tutorialu, ale jednak inaczej. Okładki sama robiłam (często znajdowalam tylko przód okładki książki, więc grzbiet i tył robiłam sama - w 90% na wzór oryginału, ale niestety czasem miałam inne wydanie i z takiej okładki nici i robiłam cokolwiek, byleby ładnie wyglądało), w paru niestety zapomniałam grzbietu ^ ^"
Okładki próbnie wydrukowałam na błyszczącym papierze ale to był błąd- w takiej skali zwyczajnei wyglądają brzydko i widać zagięcia przetarte. Tak samo z papierem fotograficznym.
Więc drukowanie w domu wyszło lepiej, chociaż czy taniej to nie wiem.

A karteczki są wydrukowane dwustronnie, tylko że z przesunięciem o 2px. Wynika to niestety z mojej drukarki już.

Jedna książeczka to około 16 podwójnych kartek (około, bo czasami wkładałam jedną mniej lub więcej), na jednej stronie A4 mieści się 10 podwójnych kartek (jedna kartka to 20 stron małych, bo dwustronnie drukowane :)). Jest w sumie zrobiony 12 wzorów kartek - niektóre są z akapitami inaczej ułożone, inne się końcą w połowie, najmniejsza część to kartki z małym floresem niby symbolizującym nowy rozdział. Ale już układałam je losowo, bo czasami krzywo wycięłam albo się źle wydrukowało, to i nie byłoby porówno.

Tak samo wydrukowałam sobie Wyborczą i Newsweeka. Do Newsweeka się w większości odnosiłam do przypadkowych znalezionych stron, ale też je minimalnie modyfikowałam. W wyborczej podmieniałam zdjęcia ;p

Skatowałam tusz do granic możliwości, od pół roku nie uzupełniłam kartridży :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Na chwilę obecną moja biblioteczka wygląda w ten sposób - zdjęcia nieco kiepskie, bo robione teraz na potrzeby forum :) Książeczek miałam jeszcze dwie półki, ale porozdawałam znajomym albo dołączałam jako prezent do szycia. Teraz już tego nie robię, bo zwyczajnie za dużo mi "książek" poszło a jednak taka książeczka to dłuuuuuga zabawa. A nie są idealne na tyle by sprzedawać.

Na krzesełku "Opowieści o Czarodziejach" :)
Obrazek

Obrazek

A tu widać Jakuba Węndrowycza kawałek...
Obrazek

Oryginały i kopie - od razu pokazuję, że lakierowany papier nie wygląda tka dobrze jak zwykły >_<
Obrazek
Obrazek
http://www.etsy.com/shop/ClothingBureau ZAPRASZAM serdecznie, ubranka na Pullipy i na BJD :)
http://wampirencja.pinger.pl/ A tutaj zapraszam do komentowania moich ubranek tudzież lalków ;)

Awatar użytkownika
Szklanooka
Posty: 1282
Rejestracja: 02 paź 2012, 19:43
Kontakt:

Re: Lalkowe książki wg. Wampi :)

Post autor: Szklanooka »

Rewelacja, zwłaszcza zdjęcia z porównaniem wielkości do normalnej książki. Ja mam tylko stare miniaturowe wersje ksiażek, ale są i tak dość spore, da się je normalnie czytać.

Awatar użytkownika
elianka
Posty: 701
Rejestracja: 12 mar 2012, 16:38
Kontakt:

Re: Lalkowe książki wg. Wampi :)

Post autor: elianka »

W..W...W....W....W....Wiedźmin! Właśnie zaczęłam "Czas pogardy" po raz chyba 7.... chcem wiedźmina dla moich dziewczyn!
Nie jestem dziwna. Jestem po prostu z edycji limitowanej.

Mój lalkowy blog

Awatar użytkownika
Mangalarga
Posty: 2805
Rejestracja: 30 gru 2011, 14:03
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja
Kontakt:

Re: Lalkowe książki wg. Wampi :)

Post autor: Mangalarga »

wampi pisze:A nie są idealne na tyle by sprzedawać.
Głupoty gadasz, są świetne! :]
Chętnie zaopatrzyłabym się w taką biblioteczkę. Już mam wizję miniaturowych wersji moich ulubionych książek i albumów, więc pewnie prędzej czy później zabiorę się za to. Zdjęcia takich biblioteczek działają bardzo inspirująco! :D
Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości