Byul

Wszystko o tych azjatyckich pięknościach
Tamashire
Posty: 2
Rejestracja: 28 lis 2012, 21:59
Kontakt:

Byul

Post autor: Tamashire »

Mam w planach zakup Byul'a, ale teraz zdałam sobie sprawę, że nie mam o nich zielonego pojęcia. :facepalm:
♥ Jaki rozmiar wiga pasuje na Byul'e?
♥ Jakie obitsu? O.O
♥ Jaki rozmiar jeśli chodzi o chipy?

Doinformujcie mnie, proszę T.T ..

menime
Posty: 32
Rejestracja: 25 mar 2013, 14:51
Kontakt:

Re: Byul

Post autor: menime »

Z tego co wiem, obitsu jak na dale, czyli 21 lub 23, a wig taki jak na pullip czyli 1/3. Co do chipów to takie jak na blythe, ale rozmiaru nie znam.

A jakiego byula byś chciała?
menime.pinger.pl

Awatar użytkownika
oleg
Posty: 266
Rejestracja: 09 lut 2013, 01:54
Kontakt:

Re: Byul

Post autor: oleg »

A to skoro Byul jest wielkości Dala, to wigi też nie będą wielkości Dala? Bo Pullipy mają większe peruki niż Dale.

Awatar użytkownika
Mad-Telepath
Posty: 755
Rejestracja: 22 sie 2012, 17:15
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Byul

Post autor: Mad-Telepath »

Byul ma identyczne ciałko jak Dal, różni je tylko face mold. Właściciele Byuli kupują chipy 14mm, wigi 8-9 calowe, obitsu 21 lub 23.
Kłopot z myśleniem polega na tym, że kiedy już się zacznie, niełatwo przestać.
Terry Pratchett

Moi chłopcy: http://madtelepath.blogspot.com/

Awatar użytkownika
lijevne
Posty: 54
Rejestracja: 09 cze 2012, 19:04
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Byul

Post autor: lijevne »

oleg pisze:A to skoro Byul jest wielkości Dala, to wigi też nie będą wielkości Dala? Bo Pullipy mają większe peruki niż Dale.
Byule maja głowy większe niż Dale, więc w zasadzie wigi takie jak dla Pullip. Ale i tak właściciele Dali często kupują wigi rozmiarowo dobre na Pullip (np. ja) bo to tylko mała różnica ;)

Awatar użytkownika
Mad-Telepath
Posty: 755
Rejestracja: 22 sie 2012, 17:15
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Byul

Post autor: Mad-Telepath »

Nie mówiąc już o tym, że wigi nie są szyte z jakąś aptekarską dokładnością ;) Zdarza się, że mimo teoretycznie tego samego rozmiaru nieco się różnią.
Kłopot z myśleniem polega na tym, że kiedy już się zacznie, niełatwo przestać.
Terry Pratchett

Moi chłopcy: http://madtelepath.blogspot.com/

Awatar użytkownika
EvilCupcake
Posty: 1684
Rejestracja: 01 kwie 2013, 18:37
Kontakt:

Re: Byul

Post autor: EvilCupcake »

Nie słyszałam żeby Byule miały większe głowy niż Dale. O.o Nawet jeśli to rozmiar wiga i tak jest ten sam, czyli 8-9 (1/3). Zasadniczo te dwa moldy różnią się tylko mordkami.

Awatar użytkownika
oxana131
Posty: 20
Rejestracja: 01 kwie 2013, 10:43
Kontakt:

Re: Byul

Post autor: oxana131 »

Witam,nie wiem czy dobrze umieszczam posta ?Muszę się pochwalić kruszynką która do mnie dziś przyszła -Little Byul My Melody Babe
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Czyż nie jest słodka??? :serducho: :rotfl:

Awatar użytkownika
mobe
Posty: 821
Rejestracja: 18 lis 2012, 15:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Byul

Post autor: mobe »

Jest słodziutka : ) Sama się nad nią zastanawiałam.

Awatar użytkownika
nmin
Posty: 441
Rejestracja: 24 lis 2012, 23:18
Lokalizacja: Watford (UK)
Kontakt:

Re: Byul

Post autor: nmin »

Ja też długo zastanawiałam się, czy ją kupić, bo to chyba najbardziej udany Little Byul :)
Dolls Around The Corner [Blog] [Facebook]

Awatar użytkownika
Ina
Posty: 102
Rejestracja: 23 lip 2013, 02:28
Kontakt:

Re: Byul

Post autor: Ina »

Słodziuchna ^^ bardzo mi się ten model podoba :)
http://mouse-must-die.blogspot.com/ -----> trochę kocio, ciut lalkowo :)

Katia94
Posty: 1
Rejestracja: 21 sty 2014, 15:24
Kontakt:

Re: Byul

Post autor: Katia94 »

Jestem szczęśliwą posiadaczką laleczki Byul Dumbo . Chociaż od paru minut nie jestem już tak szczęśliwa ponieważ ślicznotce ułamałam rączkę (proszę mnie nie obwiniać, po prostu delikatnie ruszyłam ręką aby ustawić lalkę do zdjęcia i ręka odpadła) . Złamanie znajduje się powyżej łokcia . W miejscu gdzie rączką można delikatnie kręcić . Jestem załamana, od początku były z tym miejscem problemy (nie dało się poruszyć ręką w tym miejscu podczas gdy druga ręka działała bez zarzutu) . I teraz następuje pytanie co zrobić ? Otóż nie da się przykleić łapki ponieważ w oderwanej rączce został fragment ''połączenia'' obu części . Jeśli przykleiłabym kropelką czy innym super klejem laleczka już nigdy nie poruszyłaby łapką w tym miejscu . :( Proszę was bardzo wszyscy bardziej doświadczeni niż ja kolekcjonerzy pomóżcie mi z tym problemem .
Dodam jeszcze, że chciałabym załatwić sprawę bez kupowania obitsu, gdyż na samą lalkę długo zbierałam ciężko zarobione pieniądze i mój portfel nie wytrzymałby zakupu tak drogiej ''części'' . Może da się gdzieś zakupić samą rękę ? Wydaje mi się, że uszkodzona jest tylko oderwana część tzn między ramieniem a łokciem wszystko jest w porządku .

Z góry dziękuję za wszystkie rady . Pozdrawiam .

Awatar użytkownika
Mono
Posty: 1954
Rejestracja: 27 gru 2011, 15:43
Kontakt:

Re: Byul

Post autor: Mono »

Jeśli nie da się kupić samej ręki to sklej. Lepsza sklejona nieruchoma, niż urwana żadna ;)

PS. Przed kropką nie robi się spacji, dopiero po ;)
W świecie Barbie
W razie problemów, proszę o kontakt przez FB, dziękuję.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
ayaaida
Posty: 147
Rejestracja: 19 kwie 2013, 15:04
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Byul

Post autor: ayaaida »

Katiu, samej rączki raczej nie kupisz w żadnym sklepie, ale jeżeli chcesz, to mogę Ci jedną odstąpić :] Mam kilka Byuli i Dali, które mają obitsu, więc przeważnie nie korzystam ze stockowych ciałek. Nie wiem tylko jaki odcień ciałka ma Twój Byul, bo nie widziałam nigdy na żywo tego modelu i nie gwarantuję, że rączka nie będzie się nieco różniła kolorem.

Jeżeli jesteś zainteresowana, to napisz mi swój adres na PM :)

Awatar użytkownika
Lalette
Posty: 98
Rejestracja: 23 lut 2012, 19:52
Lokalizacja: Dorset, Wielka Brytania
Kontakt:

Re: Byul

Post autor: Lalette »

Wiem ze temat rozmiaru peruki dla Byul byl dosc dawno ale chcialam dodac/poprawic ze Byul ma taki sam rozmiar glowy jak Dal, nie jak Pullip. Dlatego tez mozna na nia wcisnac mniejsza peruke (jednak to zalezy od marki). Moja Byul Tiger Lily dla przykladu ma peruke 7" - 8" z Leekeworld.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości