Strona 1 z 12

Pullip i rodzinka

: 29 gru 2011, 19:51
autor: Doll-pashion
Pullipy to wspaniałe lalki kolekcjonerskie produkowane w Japonii.Pierwotnie przeznaczone dla kolekcjonerów powyżej 15 roku życia,jednak już coraz młodsze osoby sięgają po te lalki.Nie służą one-jak Barbie,do zabawy,lecz do fotografowania i rozwijania pasji szycia.Pullip i reszta towarzystwa mają wymienne wigi(peruki) i czipy w oczach.Mają ogromne głowy względem ciała.Są artykułowane w: łokciach,nadgarstkach,kolanach,stopach i pod biustem.Zamykają też i ruszają na boki oczami.Niestety,nie są dostępne w sklepach w Polsce.Pullipy,poza stronami internetowymi( http://www.ebay.com/ http://pullipstyle.com/ http://www.plasticpop.de/) dostępne są w sklepach Petites Demoiselles w Paryżu i w Lapis w Japonii.To jedyne sklepy,które znam.Jeśli chodzi o ich 'wzrost',to pullip mają 31 cm,Dal,Isul i Byul-26,Taeyang-34.Czytając ten opis spodobały ci się te lalki?Być może cena cię wystraszy:Kosztują ok.500zł za sztukę.Nie jest to zbyt dokładny poradnik,jeśli coś pominęłam,dopiszcie!^.^ :rotfl:

Re: Pullip i rodzinka

: 29 gru 2011, 20:46
autor: Mono
Ja się tak zastanawiam, czy ustawiając lalkę z tak wielką głową, daje radę ona sama stać? Prosto siedzieć? Mam Livkę, która ma łepek trochę większy od proporcjonalnej i ona ma problemy z samodzielnym siedzeniem. Jak to jest z Pullipkami?

Mnie niektóre się podobają, inne nie. Większość z nich ma takie miny, jakby załapały focha :D
No i 5 stówek za lalkę O.O musiałaby być naprawdę niezwykła.

Re: Pullip i rodzinka

: 29 gru 2011, 20:53
autor: Stary_Zgred
A jak wyglądają ciała? Czy można poprosić o fotografię rozebranego Pullipka?

Re: Pullip i rodzinka

: 29 gru 2011, 20:56
autor: dollbby
mi się osobiscie pulipy nie podobają, wole blythe... choć też mi powoli przechodzi ;p :|

Re: Pullip i rodzinka

: 29 gru 2011, 21:01
autor: Imago
Oj mam w planach Pullipa, Teyanga i Dala... ale to dalekie plany ze względu na ceny :)
Popieram prośby przedmówców o zdjęcia :)

Re: Pullip i rodzinka

: 29 gru 2011, 21:35
autor: Gabby
TUTAJ macie porównanie oryginalnego ciała Pullipa (to bez głowy), ciała lalki Monster High i ciała dokupionego dla Pullipa (obitsu). Enjoy!

Re: Pullip i rodzinka

: 30 gru 2011, 11:05
autor: Arisu
Powiem tak: Pullipy, Dale itp.to krąg moich lalkowych zainteresowań, sama posiadam jedną taką pannę w domu. Dla mnie są akurat bardzo ładne, ale to jak wiadomo kwestia gustu :D Jeśli chodzi o cenę, to tu mała poprawka - nie wszystkie te lalki kosztują 500 zł. Ceny są różne, niektóre można kupić za 350 (nie licząc opłat, które może nam naliczyć kochany urząd celny -.-).
Co do siedzenia i stania - Niestety, przez wielkość i ciężar głowy Pullipy nie stoją same. Z siedzeniem jest podobnie - Nie da się bez podparcia. Najlepszym rozwiązanie to wymiana ciałka na obitsu (patrz link w poprzednim poście). Wtedy zyskują większą stabilność. Nie wiem, jak to wygląda w praktyce, ale wymiana ciała to kwestia czasu, bo niestety Pullipowe ciałka często ulegają uszkodzeniom mechanicznym. A to się złamie ręka, a to kolano. Z wad, warto jeszcze wymienić jedną - Ich wigi są zazwyczaj tragicznej jakości. Rzadko kiedy obywa się bez zmiany włosów na inne.
W sumie, kiedy kupuje się Pullipa, z oryginalnej lalki może zostać sama głowa, nawet bez makijażu. Nie jest to oczywiście konieczność, ale wielu kolekcjonerów przerabia swoje lalki - od założenia im nowego wiga, przez zmianę ciała i oczy, do zrobienia nowego makijażu. Tutaj pojawia się mały bezsens. Kupuje się lalkę za 400 zł (powiedzmy) tylko po to, żeby zapłacić kolejne 200 (lub więcej), za jej przerabianie. Ale tak to już jest.
Mówiąc krótko - to trochę kosztowna zabawa, ale kiedy już ktoś się wciągnie - ciężko z tego wyjść :D

Re: Pullip i rodzinka

: 30 gru 2011, 21:27
autor: Imago
Gdzie kupujecie Pullipy, Dale i resztę? A trampki, wigi, obitsu itp.? Nie chodzi mi o ogólną odpowiedź - np. ebay, ale konkretnych, sprawdzonych sprzedawców, którym można powierzyć pieniądze a w zamian dostanie się to co się zamówiło. :)
Opowiedzcie mi co nieco o Obitsu - z czym to się je, co to itp. :)
Z ciekawości pytam (na razie :pudło: )

Re: Pullip i rodzinka

: 30 gru 2011, 23:18
autor: Bomba
Trochę nie rozumiem- jest jakaś różnica między Pullip a Dal? Ktoś mógłby mi wyjasnić?

Re: Pullip i rodzinka

: 30 gru 2011, 23:28
autor: Imago
Jest różnica we wzroście i mince :) np tu http://mtdolls.com/wp-content/uploads/2 ... e-2011.png po lewej Pullip a po prawej Dal
pewnie są jakieś inne różnice ale jeszcze się nie znam ;)

Re: Pullip i rodzinka

: 30 gru 2011, 23:54
autor: Mono
Imago pisze:Jest różnica we wzroście i mince :) np tu http://mtdolls.com/wp-content/uploads/2 ... e-2011.png po lewej Pullip a po prawej Dal
No patrz! To ja też ich nie rozróżniałam! Teraz już wiem, że Dal zdecydowanie mi się nie podobają.

Re: Pullip i rodzinka

: 31 gru 2011, 00:05
autor: Gabby
Imago pisze:Gdzie kupujecie Pullipy, Dale i resztę? A trampki, wigi, obitsu itp.? Nie chodzi mi o ogólną odpowiedź - np. ebay, ale konkretnych, sprawdzonych sprzedawców, którym można powierzyć pieniądze a w zamian dostanie się to co się zamówiło. :)
Opowiedzcie mi co nieco o Obitsu - z czym to się je, co to itp. :)
Z ciekawości pytam (na razie :pudło: )
Jeśli chodzi o butki, ubrania i akcesoria, to bardzo często polecano mi TEN sklep, ale jeszcze nie wypróbowałam. Wydaje mi się, że rzeczy tam są naprawdę tanie (w porównaniu z innymi Pullipowymi sklepami) i ładne.
Lalkę zamówiłam TU i ten sklep również wydaje się być ok (100% pozytywnych opinii, przyjmowanie zwroty, jakieś inne tego typu informacje). Czy się opłacało powiem ci, kiedy lalka dojdzie.
O Obitsu niestety nie wiem nic, gdzie wigi można kupić też nic mi nie wiadomo, ale jeśli się czegoś dowiem, to cię zaraz powiadomię :D

Aaa, jak dla mnie niektóre Dale są naprawdę piękne. Ten na zdjęciu podanym przez Imago na przykład niezbyt mi odpowiada, ale trafiają się (nawet bardzo często) piękne i urocze Dale ;)

Re: Pullip i rodzinka

: 31 gru 2011, 10:40
autor: Imago
Pewnie, że są ładniejsze :) to było na szybko wyszukane zdjęcie porównujące Pullipa i Dala :)
Moja ulubiona Dal - http://farm5.staticflickr.com/4086/5094 ... b02f_z.jpg słodka jak "mniut z cukrem" xD
Druga - http://server1.anime-export.com/images/ ... 745_01.jpg
Mnie ujmują te "sfochane" minki :)

Re: Pullip i rodzinka

: 31 gru 2011, 12:18
autor: Gabby
Ta druga jest na mojej liście życzeń ;) Ale wątpię, czy uda mi się ją kiedyś zdobyć.
Z Dali bardzo podoba mi się też ta - http://pullipstyle.com/pullipstyle/images/F-327_01.jpg . Ma taką uroczą twarz ^^

Re: Pullip i rodzinka

: 31 gru 2011, 14:57
autor: Bomba
Imago pisze:Jest różnica we wzroście i mince :) np tu http://mtdolls.com/wp-content/uploads/2 ... e-2011.png po lewej Pullip a po prawej Dal
pewnie są jakieś inne różnice ale jeszcze się nie znam ;)
Imago, dziękuję :)