Blythe

Wszystko o tych azjatyckich pięknościach
Awatar użytkownika
Szklanooka
Posty: 1282
Rejestracja: 02 paź 2012, 19:43
Kontakt:

Re: Blythe

Post autor: Szklanooka »

Informacje po polsku na temat Blythe są dość skąpe - chyba jakoś nie cieszą się taką popularnością jak np. Pullipy (może ze względu na cenę) a, że przeżywam właśnie fascynaję tymi lalkami, to przeczytałam cały wątek i nie rozumiem kilku rzeczy:
rozella pisze:Niestety firma Takara sprzedała prawa do produkcji Blythe firmie Hasbro i od tego czasu, to juz nie to samo. Mam Natashę Moore firmy Takara i zarowno lalka jak i wykonanie ubranka jest nieporownywalne z tym, co teraz produkuje Hasbro. Przede wszystkim glowa , a konkretnie twarz świeci sie makabrycznie, ubranka są beznadziejne, buciki i dodatki tak samo kiepskie. Dlatego Blythe firmy Takara jakie krążą jeszcze po "rynku" osiągają spore ceny. Kupiłam Blythe firmy Hasbro i jest to calkowite rozczarowanie lalką :| może gdybym nie miała wczesniej swojej Natashy Moore, to jakoś inaczej bym na nią spoglądała, a tak musiala zostac nieco przemalowana, by nie błyszczła sie tak paskudnie.
Powiedzcie mi czy dobrze myślę (tak w skrócie): Kenner -> Hasbro -> Takara/(Hasbro) -> Hasbro?
W 2001 Takara (i CWC) otrzymuje od Hasbro licencję na nową edycję, która dostaje nazywę "Neo Blythe", ale prawa do "Blythe" należą nadal do Hasbro więc Japończycy nie mogli ich sprzedać - co sugerowała rozella. Na pudełku napis "Takara" widnieje do roku 2006, potem nazwa zmienia się na "Takara Tomy" (kiedy Takara łączy się z konkurencyjną firmą Tomy). Po roku 2010 z frontu pudełka znika "Takara Tomy" ale nadal wszystkie lalki nazywają się tak samo, mają ten sam mold i nadal reklamowane są hasłem Takara - czy mam rozumieć, że niesłusznie? Nie widzę jakiejś wyraźniej różnicy w cenie lalek sprzed 2010 i po, ani innych informacji na ten temat - porównania dotyczą zazwyczaj różnicy pomiędzy BL a SBL czy RBL itd...

Do roku 2006:
Obrazek
Po 2006:
Obrazek
Obecnie:
Obrazek

Lucy.Blue
Posty: 18
Rejestracja: 15 cze 2013, 11:56

Wig dla lalki Blythe

Post autor: Lucy.Blue »

Szukam wig dla lalki Blythe ,ktoś wie jaki ona ma rozmiar główki ? Chciałabym w niej coś zmienić. Proszę o odpowiedź!

PS : dopiero zaczynam z tym forum..

Awatar użytkownika
Szklanooka
Posty: 1282
Rejestracja: 02 paź 2012, 19:43
Kontakt:

Re: Wig dla lalki Blythe

Post autor: Szklanooka »

Witam serdecznie na forum właścicielkę Blythe!
Jej obwód głowy to chyba około 26-27 cm, prawda? W takim razie peruki zbliżone do rozmiaru 10 cali powinny pasować. Na różnych stronach są różne rozmiarówki np. ~10,5'', 9,5~11'', 11~12'' najlepiej sprawdzić w opisie lub zapytać sprzedawcę czy będzie pasować na daną lalkę.
Przykładowe sklepy internetowe oferujące peruki dla Blythe:
CoolcatLINK
Leeke WorldLINK
Na Etsy jest ogromny wybór, przykładowo: LINK, LINK

Awatar użytkownika
iasio
Posty: 2
Rejestracja: 27 wrz 2013, 06:45
Kontakt:

Re: Porównania ubranek/butów

Post autor: iasio »

Witam serdecznie. Trafiłam na to forum dopiero dziś. Mam do Was ogromną prośbę. Szyję ubranka dla lalek. Mam w swojej kolekcji trzy lalki bjd. Parę klientów pytało mnie czy mogłabym uszyć coś dla lalki Pullip albo dla Dal, innym razem blathe. Postanowiłam spróbować ale najpierw muszę kupić taką lalkę aby mieś modelkę do przymiarek. I tu moje pytanie czy mi pomożecie? Ja się w temacie tych lalek w ogóle nie znam. Wyczytałam tutaj na forum, że Pullip, Dal i Blathe mają te same ciałka. Czy to prawda?
Jaką lalkę byście mi poleciły? Szukam i szukam i nie wiem na co mam zwracać uwagę i którą wybrać ... Podoba mi się ta lalka - http://www.flickr.com/photos/makoto_man ... 320575061/ i nie jest aż tak strasznie droga. Ciałko ma blathe główkę bodajże Icy doll ... Pomóżcie ... Wszystkie one mi się podobają ...

Awatar użytkownika
mobe
Posty: 821
Rejestracja: 18 lis 2012, 15:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Blythe

Post autor: mobe »

Blythe, Pullipy i Dale mają zupełnie inne ciałka. Dwie ostatnie artykułowane, Blythe to sztywniaki. Icy Doll to klony Blythe, tak samo np Jecci Five, którą mam osobiście ale bardzo sobie chwalę. Wszystkie Blythowe klony mają niemalże identyczne ciałka co oryginał.
http://farm8.staticflickr.com/7054/8689 ... 6683_z.jpg tutaj masz przykładowe porównanie ciałek.

Awatar użytkownika
elianka
Posty: 701
Rejestracja: 12 mar 2012, 16:38
Kontakt:

Re: Blythe

Post autor: elianka »

Gdzieś dzwoni - dale i blythe mają takie same wymiary :) Tylko konstrukcja ubranka musi być zupełnie inna . Blythe są sztywne jak np barbie tnt, więc ubranka muszą mieć zapięcie z tyłu. Dla dali nie muszą.
Nie jestem dziwna. Jestem po prostu z edycji limitowanej.

Mój lalkowy blog

Awatar użytkownika
Alexisdoll
Posty: 124
Rejestracja: 07 lut 2012, 13:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Blythe

Post autor: Alexisdoll »

Mam pytanko, chciałabym troszkę rozruszać swoją Blythe. Jakie ciałko będzie pasowało? Czy obitsu będzie ok?

Czy znacie może kogoś godnego polecenia, kto podjąłby się przemalowania mojej Blythe, oczywiscie zapłacę.

Awatar użytkownika
Urshula
Posty: 684
Rejestracja: 27 gru 2011, 22:45
Kontakt:

Re: Blythe

Post autor: Urshula »

obitsu będzie oki,ja przekładałam moją Pinky nawet na ciałko Dalowe i Pullipowe :) daje radę!

Jeśłi chodzi o repaint proponuję Malkamę,Kamarzę i EvilCupcake :)

Awatar użytkownika
magdad
Posty: 8
Rejestracja: 03 lut 2014, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Blythe

Post autor: magdad »

Powiedzcie proszę, tak w temacie ciałek dla Blythe, które ciałko Pure Neemo polecacie wybrać: xs, s czy m? I czy kolor naturalny jest tak samo naturalny co naturalny u Blythe? ;) Chciałabym kiedyś wejść do sklepu pełnego lalek, ciałek, peruk i tak wszystko zobaczyć, podotykać, dopasować... Czasem trudno z samych zdjęć w internecie się zorientować.
Nieprawdą jest, że przestajemy się bawić bo się starzejemy. Prawdą jest, że starzejemy się ponieważ przestajemy się bawić.

Awatar użytkownika
Szklanooka
Posty: 1282
Rejestracja: 02 paź 2012, 19:43
Kontakt:

Re: Blythe

Post autor: Szklanooka »

magdad pisze:Chciałabym kiedyś wejść do sklepu pełnego lalek, ciałek, peruk i tak wszystko zobaczyć, podotykać, dopasować...
Rety, też bym chciała. ^^

Jeżeli chodzi o kolor to zależy jaki odcień ma twoja Blythe - są modele od bardzo bladych do ciemnej, opalonej karnacji.

Obrazek źródło
Od lewej: Pure Neemo M (White), Pure Neemo S (Normal), Pure Neemo XS (Normal)

Chyba najbardziej podobają mi się Blythe na S, ale to zależy jaki efekt chcesz osiągnąć, na XS są bardziej dziecinne, ale też urocze. ;)

Awatar użytkownika
Manhamana
Posty: 1010
Rejestracja: 03 sty 2012, 10:24
Kontakt:

Re: Blythe

Post autor: Manhamana »

Szalonooka - w wielkim skrócie tak by wyglądała historia Blythe- jeszcze po drodze w 2004r Hasbro udzieliło licencji firmie Ashton Drake, która produkowała reprodukcje na podstawie oryginalnych Kennerowskich Blythe do 2008r.

Obecnie przeżywam "fascynację" Blythe i blythopodobnymi.

Jeżeli za oryginał uznać lalkę Kennera -to każda inna na licencji czy bez z powodzeniem może być podciągnięta pod klona ;)
Podobnie jak w przypadku lalek Sindy od Pedigree- tyle że Blythe uchowała się w swojej praktycznie pierwotnej postaci.
http://klinikalalek.blogspot.com/

Nie piję, nie palę, na lale wydaję cash :)

Awatar użytkownika
Szklanooka
Posty: 1282
Rejestracja: 02 paź 2012, 19:43
Kontakt:

Re: Blythe

Post autor: Szklanooka »

Manhamana, dzięki! Doczekałam się odpowiedzi po roku. ^^ Moja fascynacja na razie ogranicza się do gapienia się w monitor, nadal zbieram na którąś i nie potrafię się zdecydować. Najchętniej kupiłabym od razu kilka, żeby nie musieć wybierać. Marzy mi się Heather Sky, ale jest pierońsko droga...

Awatar użytkownika
Manhamana
Posty: 1010
Rejestracja: 03 sty 2012, 10:24
Kontakt:

Re: Blythe

Post autor: Manhamana »

Ja postawiłam na wersję "fabryczną" - kupiłam- (żeby to jedną)- z Tajlandii- złożoną z oryginalnych kawałków, ładna i generalnie taka jak chcę plus w znośnej cenie - nie jestem purystką i mam podejście takie jak niektórzy do recastów- chcę mieć lalkę - niekoniecznie limitowaną, byle porządną- o ile fascynowały mnie customy, tak mi przeszło.
Z dostępnych wybralam wersję która mi się najbardziej podobała taka jaką fabryka stworzyła- może customów namnożyło się zbyt dużo ;) A z drugiej strony tak przypadkowo poskładane lalki też są fajne - kudły z tej, oczy z tamtej a make up jeszcze z innej. Skoro bety szyję sama to na grzyba mi limitowana lalka, którą rozbiorę ;) ;) tudzież zmyję make up.....
Właśnie jestem w trakcie obszywania towarzystwa bo z dwóch Basaaków zrobiło mi się 6 lalek typu Blythe ;) ;) ;)
Jak ogarnę wszystkie guziki, zatrzaski itd będą zdjęcia ;)
http://klinikalalek.blogspot.com/

Nie piję, nie palę, na lale wydaję cash :)

Awatar użytkownika
Nailini
Posty: 202
Rejestracja: 22 sie 2013, 01:18
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Kontakt:

Re: Blythe

Post autor: Nailini »

Chodzi za mną Blajtka.
W końcu sobie pewnie mnie wychodzi. Ale podstawowe pytanie - gdzie ja ją kupię poza eBayem?? (nie lubię go :/)

Awatar użytkownika
Carleesi
Posty: 208
Rejestracja: 08 gru 2014, 02:39
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Blythe

Post autor: Carleesi »

Blythe chodziła za mną jakoś od lutego tego roku. Koleżanki rozmawiały o nich intensywnie na Skype i jak zobaczyłam zdjęcia tych Blythe, które one chciały kupić, to stwierdziłam, że też bym taką bardzo chciała. Ale, jako, że nie przepadałam wtedy jeszcze za lalkami, to wydanie na jedną ponad $100 wydawało się śmieszne i nie do zrealizowania.
Dopiero miesiąc temu poczułam taką potrzebę posiadania choć jednej, że aż mnie bolało. I tak się zawzięłam, że bardzo szybko zebrałam na nią fundusze i od tygodnia jestem właścicielką tej ślicznotki, Charlotte. <3
Na zdjęciu ubrana w sukienkę i czapeczkę zrobione przeze mnie. :)

Obrazek
Blog Instagram Flickr Facebook

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości