Ciałko dla Dal - trudna decyzja

Wszystko o tych azjatyckich pięknościach
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shadows
Posty: 4
Rejestracja: 21 kwie 2020, 20:05
Kontakt:

Ciałko dla Dal - trudna decyzja

Post autor: Shadows »

Proszę o radę, bo już nie wiem co robić...??? Mam lalkę Dal, niestety nie mogę dobrać jej żadnego ciałka.

Problemem jest zawsze szyja lalki.

Próbowałam z obitsu 24, ale przy końcu zewnętrznej części szyji tuż przed zaczepem było zaokrąglone i na lalce wyglądało to źle.
Chciałabym ciałko które będzie dobrze pasować do lalki.

Może ktoś coś doradzić???

Awatar użytkownika
Balbinka
Posty: 1228
Rejestracja: 09 maja 2015, 12:57
Kontakt:

Re: Ciałko dla Dal - trudna decyzja

Post autor: Balbinka »

Można zrobić hybrydę z torsu stockowego ciałka i reszty z obitsu 23 lub 21. 22 lub 24 po lekkiej modyfikacji też całkiem fajnie wygląda :)
There is no emotion, there is peace.
There is no ignorance, there is knowledge.
...

Awatar użytkownika
LuLu
Posty: 895
Rejestracja: 18 sie 2013, 19:20
Kontakt:

Re: Ciałko dla Dal - trudna decyzja

Post autor: LuLu »

Shadows pisze:
30 maja 2020, 02:56
Próbowałam z obitsu 24, ale przy końcu zewnętrznej części szyji tuż przed zaczepem było zaokrąglone i na lalce wyglądało to źle.
Chciałabym ciałko które będzie dobrze pasować do lalki.
Widziałam tutoriale polecające spiłowanie szyi, głównie w ciałach od Azone, aby szyja jak najlepiej przylegała. Nie wiem czy w przypadku obitsu też by się to nie udało? Osobiście nigdy nie miałam obitsu w ręce, ale robiłam podobnie z szyją od Pure Neemo Emotion 2 dla mojej Dal ;)
Broken Doll in the Middle of Chaos...
_____________
FochLand zaprasza: http://lulu-for-dolls.blogspot.com

Neema.
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2020, 16:24
Kontakt:

Re: Ciałko dla Dal - trudna decyzja

Post autor: Neema. »

Ja ostatnio miałam podobną sytuację - przyszła do mnie Dalka na obitsu 24, które zupełnie jej nie pasowało. Miałam zachomikowane obitsu 23, no i zaczęłam kombinować - odkręciłam ten kawałek plastiku na górze przykręcany na śrubkę, owinęłam bolec kilka razy mocną taśmą klejącą - tak, żeby pasował szerokością do dziury w głowie lalki. Później metodą bardzo partyzancką (z tektury i dużej ilości kleju) zrobiłam nakładkę na bolec, która pełni taką samą funkcję jak wyżej wspomniany kawałek plastiku przykręcany na śrubkę - blokuje głowę, żeby nie spadła i nie latała - ale jest mniejsza i mieści się pod mechanizmem ocznym. Przycięłam też i trochę spiłowałam szyję, bo była za długa, a później - znowu z pomocą tektury i kleju - przymocowałam bolec w środku torsu, żeby przestał się chwiać. Po skończonej operacji lalka może kręcić głową tak jak na hybrydzie stockowego ciałka i obitsu, za to nie ma szyi wysuniętej do przodu - co liczę raczej na plus. Wstawiam zdjęcia jak to wygląda po skończeniu, jeśli jeszcze kiedyś będę tak kombinować to spróbuję porobić zdjęcia w trakcie, ale wytłumaczyłam wszystko tak dokładnie jak umiem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam, mam nadzieję że komuś ten post pomoże.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości