Pullip/Dal FAQ czyli dyniogłowy poradnik

Wszystko o tych azjatyckich pięknościach
Awatar użytkownika
Wilandra
Posty: 32
Rejestracja: 15 lut 2012, 14:43
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Zamykanie oczu na stałe - jak?

Post autor: Wilandra »

A czy da się jakoś zmodyfikować mechanizm oczny w typie 3 żeby zamykał oczy normalnie?
Pozdrawiam serdecznie,
Wilandra's Fashion :)

Awatar użytkownika
elianka
Posty: 701
Rejestracja: 12 mar 2012, 16:38
Kontakt:

Pullip/Dal FAQ czyli dyniogłowy poradnik

Post autor: elianka »

Zamieściłam takie na blogu i się czyta :) Myślę, że tutaj tez może się przydać. Przeklejam z bloga. Jeśli ktoś chce coś dopisać - śmiało :) To też chyba dobre miejsce do zadawania kolejnych pytań, bez zakładania kolejnego wątku "Jaki wig".

Lalki Pullip to nie zabawki. Sa przeznaczone dla kolekcjonerów w wieku powyżej 15 roku życia. Decyzja o zakupie takiej lalki powinna być przemyślana i poparta wiedzą, bo widok potarganych lalek, walających się w koszach z zabawkami razem z pomazanymi pisakiem Barbie, rani serce wielbicieli plastików z Jun Planning.
Zastanówcie się zatem 5 razy zanim wydacie tyle pieniędzy na lalkę, która być może znudzi się wam niebawem. Zastanówcie się, czy macie na nią pomysł, czy będziecie dla niej szyć, robić jej zdjęcia, kreować jej osobowość - bo do tego te lalki służą.

Dobra, koniec moralizowania :D

W związku z powtarzającymi się pytaniami odnośnie Pullipów, postanowiłam zrobić mały Pullipowy przewodnik. Będę go w miarę możliwości uzupełniać w miarę zdobywania przeze mnie wiedzy, może pozostali forumowicze mnie wspomogą.

1) Gdzie kupić Pullip i ile kosztuje?
Miejsc , gdzie można kupić lalkę jest mnóstwo. Najpopularniejszy jest sklep Pullipstyle, oraz międzynarodowy portal aukcyjny E-bay. Przewodnik jak kupować na e-bay znajdziecie TUTAJ.
Ostatnio powstał polski sklep z lalkami - można płacić w złotówkach: KLIK!

Ceny Pullipów są różne, ceny zaczynają się już od ok 80 $ , koszty przesyłki są też różne w zależności od sprzedającego, ja NIE WIEM ile konkretny sprzedający sobie życzy za przesyłkę ;) Można się jednak spytać forumowiczów ile zapłacili w tym konkretnym sklepie.

Kupując lalkę za granicą , trzeba się liczyć z kosztami dodatkowymi, które zależą od ceny lalki (cło) i uznania celników (VAT). Więcej na ten temat można poczytać TUTAJ.


WAŻNA UWAGA:
Używane Pullipy nie tracą na wartości, w większości przypadków zyskują - nie ma co liczyć na kupno tanio używanej lalki. To tak nie działa.

2) Którą lalkę wybrać?

Nikt rozsądny nie porwie się odpowiedzieć na to pytanie. Bo jak? " Kup dala Chenille du Jardin bo mi się taki podoba najbardziej"?
Tak jak byś pytał/ ła mnie o samochód "- duży czy mały? - duży - to bierz volvo :D"

Nie da się tak. Wybierz taką, która łapie Cię za serce, która mą tą jedyną buzię. Jeśli patrzysz na lalkę i wiesz, kim ona jest, jakie ma imię i charakter i wiesz dokładnie, jaka będzie u ciebie - to właśnie TA.

Jeśli podoba ci się np dal Ciel - to bierz Ciela i miej w nosie, że jest ich tyle. To twoja lalka i ma się podobać wyłącznie Tobie. Zupełnie jest bez znaczenia, ze ktoś powie, że " ściągasz". To świadczy tylko o niedojrzałości tego kogoś.

Jeśli ta wymarzona lalka jest zbyt droga - kup najtańszą i zmień na wymarzoną - nowy wig, nowe chipy i jest.

A jeśli żadna nie chwyta za serce i nadal nie wiesz - to nie kupuj żadnej. Poczekaj, aż będziesz pewna/ pewien wyboru. Nie ma sensu kupować tak drogiej lalki tylko po to, żeby ją mieć.

3) Jak zmienić lalce wiga?
Wig to lalkowa peruka. Zdejmuje się ją odpowiednio mocno szarpiąc. Nie ma reguły jak mocno jest przyklejony - Mila miał leciutko przyklejony, wystarczyło lekkie szarpnięcie, w przypadku Nuli musiałam użyć narzędzi ciężkich.

Na YouTube jest dostępnych mnóstwo tutoriali, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "rewigged Pullip".

Nowy wig można kupić na E-bay lub w sklepie internetowym. Najpopularniejszy jest chyba sklep CanCan, ale nie jest jedyny.

Na Pullipy pasuje rozmiar wiga 8-9", inaczej SD lub 1/3. Na wersie mini - 4-5" na Dale i 5-6" na Pullipy.

4) Czy lalki są firmowo osadzone na obitsu?
Nie, nie są. Obitsu to ciałko innej lalkowej firmy, trzeba je dokupić oddzielnie, np. TUTAJ. Trzeba je samodzielnie założyć lalce
Tutorial:
http://www.youtube.com/watch?v=UJ4WmhNjMCA

TUTAJ jest bardzo wyczerpujący temat o obitsu.


5) Gdzie kupić trampki?
U wspomnianej wyżej Mimiwoo, lub na e-bay. Od Mimiwoo przesyłka idzie ok dwóch tygodni.
Nie jestem dziwna. Jestem po prostu z edycji limitowanej.

Mój lalkowy blog

Awatar użytkownika
Nanettcia
Posty: 188
Rejestracja: 31 gru 2011, 13:37
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Pullip/Dal FAQ czyli dyniogłowy poradnik

Post autor: Nanettcia »

Ja jeszcze dodam do punktu 1:
Używane lalki można kupić tutaj: http://pullip-sales.livejournal.com/ To strona z ogłoszeniami od prywatnych osób, można trafić na na prawdę tanią lalkę. :) A i dobrej jakości!
W gruncie rzeczy wszystkie lalki z którymi miałam (...i będę mieć) do czynienia na żywo pochodzą właśnie stamtąd.
"in my world I'm like a queen"
http://my-ideas-and-i.blogspot.com/
Witam w moim małym świecie!
Obrazek

Awatar użytkownika
Jednorożec
Posty: 141
Rejestracja: 25 kwie 2012, 22:34
Kontakt:

Re: Pullip/Dal FAQ czyli dyniogłowy poradnik

Post autor: Jednorożec »

Ja chciałbym się spytać ile kosztuje przesyłka z pullipstyle ( bo znajduje różne wersje) i czy kupując u nich 2 lalki przesyłka kosztuje tyle samo jak przy zakupie jednej ?

Awatar użytkownika
Lalette
Posty: 98
Rejestracja: 23 lut 2012, 19:52
Lokalizacja: Dorset, Wielka Brytania
Kontakt:

Re: Pullip/Dal FAQ czyli dyniogłowy poradnik

Post autor: Lalette »

Dodaje kilka dosc popularnych sklepow gdzie mozna zakupic wielkoglowe. (:
PlasticPop
Magma Heritage
ToyMalaysia

-- Śr, 4 lipca 2012, 01:32 --
Jednorożec pisze:Ja chciałbym się spytać ile kosztuje przesyłka z pullipstyle ( bo znajduje różne wersje) i czy kupując u nich 2 lalki przesyłka kosztuje tyle samo jak przy zakupie jednej ?
Nie mam pojecia ile kosztuje przesylka do Polski. Jednak mozna to latwo sprawdzic. Jesli zalozysz konto na PS, dodasz lalke do koszyka i klikniesz na checkout, wyswietli Ci koszt przesylki.
Jak zamawialam dwie lalki to koszt byl troche wiekszy niz za jedna ale nie duzo. Byla to roznica 5 czy 6 dolarow.

Awatar użytkownika
Jednorożec
Posty: 141
Rejestracja: 25 kwie 2012, 22:34
Kontakt:

Re: Pullip/Dal FAQ czyli dyniogłowy poradnik

Post autor: Jednorożec »

Jednorożec pisze:Ja chciałbym się spytać ile kosztuje przesyłka z pullipstyle ( bo znajduje różne wersje) i czy kupując u nich 2 lalki przesyłka kosztuje tyle samo jak przy zakupie jednej ?
Nie mam pojecia ile kosztuje przesylka do Polski. Jednak mozna to latwo sprawdzic. Jesli zalozysz konto na PS, dodasz lalke do koszyka i klikniesz na checkout, wyswietli Ci koszt przesylki.
Jak zamawialam dwie lalki to koszt byl troche wiekszy niz za jedna ale nie duzo. Byla to roznica 5 czy 6 dolarow.[/quote]



Dziękuję :D

Karin
Posty: 1
Rejestracja: 16 lip 2012, 10:29
Kontakt:

Mojej Pullip nie blokują sie oczy, czy można to naprawić ?

Post autor: Karin »

Chodzi mi o zamykanie oczek.Niedawno kupiłam pullip Eternię i okazało się ,że jest ona modelem, który tylko ,,mruga oczkami". Czy dało by się to jakoś naprawić ,by blokowały się jej powieki ?

Awatar użytkownika
elianka
Posty: 701
Rejestracja: 12 mar 2012, 16:38
Kontakt:

Re: Mojej Pullip nie blokują sie oczy, czy można to naprawić

Post autor: elianka »

Tutaj jest mały tutorial, jak to zmodyfikować:
http://pullip.pinky-street.com/index.php?topic=3343.0
Nie jestem dziwna. Jestem po prostu z edycji limitowanej.

Mój lalkowy blog

mery
Posty: 3
Rejestracja: 02 lip 2012, 11:19
Kontakt:

Re: typy ciałek

Post autor: mery »

Wilandra pisze:A czy da się jakoś zmodyfikować mechanizm oczny w typie 3 żeby zamykał oczy normalnie?

Tak tu jest link http://www.requiemart.com/pullip/sleepeye.html :D
Lalki morze mieć każdy... :)

Julsowa
Posty: 4
Rejestracja: 08 sie 2012, 11:36
Kontakt:

Bardzo dużo pytań - jak zakładać wig, obitsu i reszta

Post autor: Julsowa »

Mam bardzo dużo pytań, gdyż chcę zbierać na pullipa. Mam już swoją faworytkę na pewnej stronie - Akemi Homura. Mam jednak dużo pytań dotyczących sprzedaży.
1. W jakim stanie lalka dostarczana jest na pullipfamily.pl? Jest w wigu, ubraniu? Ogółem, jeżeli ktoś się zna - jak są sprzedawane lalki w takowej cenie.
2. Jak zmieniać wig dla lalki? Nie mam o tym fioletowego, różowego i zielonego pojęcia.
3. Gdzie kupić obitsu i jak je zakładać? Najlepiej polskie strony.
4. Gdzie kupić ubranka dla pullipa i czy łatwo je zakładać, oraz oczywiście jak?
5. Jak zmieniać chipy dla lalki?
Cóż, to chyba tyle. Bardzo przepraszam za taki natłok, ale zależy mi na wiedzy o pullipach.

Awatar użytkownika
elianka
Posty: 701
Rejestracja: 12 mar 2012, 16:38
Kontakt:

Re: Pullip/Dal FAQ czyli dyniogłowy poradnik

Post autor: elianka »

Julsowa - nie przeczytałaś działu a już zadajesz pytania. Niewłaściwa kolejność :) łączę.
Nie jestem dziwna. Jestem po prostu z edycji limitowanej.

Mój lalkowy blog

Julsowa
Posty: 4
Rejestracja: 08 sie 2012, 11:36
Kontakt:

Re: Pullip/Dal FAQ czyli dyniogłowy poradnik

Post autor: Julsowa »

elianka pisze:Julsowa - nie przeczytałaś działu a już zadajesz pytania. Niewłaściwa kolejność :) łączę.
Czytałam ten poradnik, ale niestety mało mi pomógł. :< To znaczy trochę tak, ale chciałam dostać dokładniejsze odpowiedzi na pytania. Przepraszam za utrudnienie. :|

Awatar użytkownika
elianka
Posty: 701
Rejestracja: 12 mar 2012, 16:38
Kontakt:

Re: Pullip/Dal FAQ czyli dyniogłowy poradnik

Post autor: elianka »

Ok.
Pytanie 1)
Na pullipfamily są nowe lalki , w pudełkach, nic w nich nie jest zmienione, są dokładnie takie jak na zdjęciu.
Pytanie 4)
Na Pullipa pasują mniej więcej ubranka dla Barbie, wiele blogerek szyje ubranka na sprzedaż ( np ja :D) . Mozna je kupić na blogach i np. na Ebay. Jak poprosisz, to ktoś ci uszyje na zamówienie co sobie tylko zażyczysz.
O ubieraniu Pullipa jest wątek : KLIK
Pytanie 5)
Się rozkręca głowę, wykręca mechanizm, wydłubuje firmowe chipy i wstawia nowe. Tutorial:
http://www.youtube.com/watch?v=Hty4E6x1 ... re=related


Na resztę pytań masz odpowiedź w pierwszym poście.
Nie jestem dziwna. Jestem po prostu z edycji limitowanej.

Mój lalkowy blog

Awatar użytkownika
Nanettcia
Posty: 188
Rejestracja: 31 gru 2011, 13:37
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Pullip/Dal FAQ czyli dyniogłowy poradnik

Post autor: Nanettcia »

Ach, Homura! Kiedyś ją sobie kupię, śliczna jest!
Pytanie 2: Po prostu się go odkleja i przykleja nowy. ^^ Albo po prostu zakłada, wiekszość ma gumki.
Pytanie 3: jeśli nie ma na pullipfamily to tylko u zagranicznych sprzedawców. Polecam mimiwoo - http://stores.ebay.pl/Mimi-Collection/_i.html?_fsub=15

Ja jednak polecam kupno za granicą, jak trafi się na fajną używaną taniej wyjdzie. :D I to niekoniecznie Homurę, dużo osób sprzedaje. Można znaleźć lalkę nawet za 250 złotych. ;) Może i bez ciuchów, ale można.
"in my world I'm like a queen"
http://my-ideas-and-i.blogspot.com/
Witam w moim małym świecie!
Obrazek

uszata
Posty: 1
Rejestracja: 24 wrz 2012, 09:29
Kontakt:

Zastanawiam się nad kupnem pullip

Post autor: uszata »

Jestem tu nowa i zastanawiam się nad kupnem pullip. Mam upatrzoną pullip Amarri (model z 2010 roku), była by to moja pierwsza pullip. Mam więc parę pytań na jej temat:
1. Chciałabym ją kupić na pullipstyle ponieważ nie jest zbyt droga. Ale czy będę musiała za nią płacić cło?(aktualnie kosztuje 92 dolary)
2. Czy jest to dobra lalka na pierwszą pullip?
3. Czy jej wig jest dobrej jakości?
Nie wiem jeszcze czy napewno ją kupię bo muszę jeszcze zdobyć pieniądze. Ale to kwestia czasu.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości