Przybliżamy Wiedzę o FR I DYNAMITKACH

Rozmowy o lalkach od Integrity Toys.

Awatar użytkownika
marshalka
Posty: 515
Rejestracja: 29 gru 2011, 14:43
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Re: Przybliżamy Wiedzę o FR I DYNAMITKACH

Post autor: marshalka »

Ja kupuję w Wclubie, od innych uzytowników forum. Znacznie taniej niż na eBay'u. :D
http://marshalkasdolls.blogspot.com/ => Moje lalki, te duże i małe. :)

Zapraszam! ;)

Awatar użytkownika
Stary_Zgred
Posty: 2607
Rejestracja: 29 gru 2011, 12:58
Kontakt:

Re: Przybliżamy Wiedzę o FR I DYNAMITKACH

Post autor: Stary_Zgred »

Marshalko, a czy któryś z uczestników Wclubu ma może do odsprzedania lalkę o nazwie Nu Fantasy Hansel?

Ślicznotek wygląda o tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na eBayu kosztuje w okolicach 200 zielonych, więc ciut drogo. Gdyby była jakaś tańsza wersja, to z chęcią bym skorzystała :) Nie musi być NRFB, byleby lalka była kompletna - z pudełkiem, ubrankiem i stojakiem.

Jego towarzyszka kompletnie mnie nie interesuje, ale Jasio jest śliczny i "gotycki" i wzbudza we mnie chcicę :)
Obrazek

Awatar użytkownika
marshalka
Posty: 515
Rejestracja: 29 gru 2011, 14:43
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Re: Przybliżamy Wiedzę o FR I DYNAMITKACH

Post autor: marshalka »

Stary_Zgred pisze:Marshalko, a czy któryś z uczestników Wclubu ma może do odsprzedania lalkę o nazwie Nu Fantasy Hansel?

Ślicznotek wygląda o tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na eBayu kosztuje w okolicach 200 zielonych, więc ciut drogo. Gdyby była jakaś tańsza wersja, to z chęcią bym skorzystała :) Nie musi być NRFB, byleby lalka była kompletna - z pudełkiem, ubrankiem i stojakiem.

Jego towarzyszka kompletnie mnie nie interesuje, ale Jasio jest śliczny i "gotycki" i wzbudza we mnie chcicę :)

Wieczorkiem wystawię post na ten temat na Wclub forum i będziemy czekać na odpowiedź. :)
http://marshalkasdolls.blogspot.com/ => Moje lalki, te duże i małe. :)

Zapraszam! ;)

Awatar użytkownika
Stary_Zgred
Posty: 2607
Rejestracja: 29 gru 2011, 12:58
Kontakt:

Re: Przybliżamy Wiedzę o FR I DYNAMITKACH

Post autor: Stary_Zgred »

Ooooo, super! Trochę się w tym słodziaku podkochuję i chciałabym go kupić!

Dziękuję za pomoc :*
Obrazek

Awatar użytkownika
jewelsnake
Posty: 1554
Rejestracja: 29 gru 2011, 20:43
Lokalizacja: dark side of the sun
Kontakt:

Re: Przybliżamy Wiedzę o FR I DYNAMITKACH

Post autor: jewelsnake »

dollypop pisze: Zamiast 200 Barbie za 10 zł, można mieć 10 Dynamitek. Niekiedy trzeba się zastanowić, co jest ważniejsze - ilość czy jakość?
ta jakość to niby DG ? jakoś nie zauważyłam ich nadzwyczajnej jakości.
"It's not that I can't find worth in anything
It's just that I can't find worth in enough"
Manic Street Preachers

Awatar użytkownika
Leela
Posty: 473
Rejestracja: 21 maja 2012, 21:17
Kontakt:

Re: Przybliżamy Wiedzę o FR I DYNAMITKACH

Post autor: Leela »

No jak to? Każdy wie, że Integrity Toys dba o wysoką jakość swoich lalek pakując im metalowe nakrętki do środka... :no:

Awatar użytkownika
dollbby
Posty: 2001
Rejestracja: 27 gru 2011, 18:54
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Przybliżamy Wiedzę o FR I DYNAMITKACH

Post autor: dollbby »

ja narazie mam dwie FR, wdrodze jes dynamitka. Jakość wykonaniadla mnie super... Metalowe śruby w korpusie - fajne rozwiązanie, mi sie osobiscie podoba. Lalka nabiera masywności . Szczegóły wykonania sa mistrzowkie i zakres ruchów. Nie wiem jak dynamitki się od FR różnią, ale porównam :)

Awatar użytkownika
Violla Nask
Posty: 274
Rejestracja: 30 kwie 2012, 09:00
Kontakt:

Re: Przybliżamy Wiedzę o FR I DYNAMITKACH

Post autor: Violla Nask »

pierwszy raz podczytałam te watek - głupio zapytam- co to wclub?
moja lalkowa stronka http://lalkomania.blogspot.com/

zawsze mam dużo do pogadania - zwłaszcza jako mama:)
http://mamydopogadania.blogspot.com/
a tu moje niezdarne jak na razie próby biznesowe:)
http://www.mamaodrana.pl

Awatar użytkownika
jewelsnake
Posty: 1554
Rejestracja: 29 gru 2011, 20:43
Lokalizacja: dark side of the sun
Kontakt:

Re: Przybliżamy Wiedzę o FR I DYNAMITKACH

Post autor: jewelsnake »

dollbby pisze:ja narazie mam dwie FR, wdrodze jes dynamitka. Jakość wykonaniadla mnie super... Metalowe śruby w korpusie - fajne rozwiązanie, mi sie osobiscie podoba. Lalka nabiera masywności . Szczegóły wykonania sa mistrzowkie i zakres ruchów. Nie wiem jak dynamitki się od FR różnią, ale porównam :)
mam lalki tak FR jak i DG, nie widzę w nich nadzwyczajnego. najwyraźniej chodzi o modę, przyjęło się, że FR są wyjątkowe, takie świetne, tak dobrze wykonane, a dlaczego? bo są drogie XD
"It's not that I can't find worth in anything
It's just that I can't find worth in enough"
Manic Street Preachers

Awatar użytkownika
privace
Posty: 2499
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:23
Kontakt:

Re: Przybliżamy Wiedzę o FR I DYNAMITKACH

Post autor: privace »

Są rzadsze, wiadomo ile jest wypuszczanych- to jednak miłe wiedzieć, że jako jedna z tysiąca osób na całym świecie mam daną lalkę;) Odlewy pluszków i stópek są bardziej szczegółowe.
A do tego, żadna z Baś nie ma chyba skórzanych kozaków? Ani majtek z podszewką ;)

Awatar użytkownika
jewelsnake
Posty: 1554
Rejestracja: 29 gru 2011, 20:43
Lokalizacja: dark side of the sun
Kontakt:

Re: Przybliżamy Wiedzę o FR I DYNAMITKACH

Post autor: jewelsnake »

privace pisze:Są rzadsze, wiadomo ile jest wypuszczanych- to jednak miłe wiedzieć, że jako jedna z tysiąca osób na całym świecie mam daną lalkę;) Odlewy pluszków i stópek są bardziej szczegółowe.
A do tego, żadna z Baś nie ma chyba skórzanych kozaków? Ani majtek z podszewką ;)
nie wiem czy żadna, nie mam wszystkich kolekcjonerskich. na pewno mają zamszowe :D racja, podszewka w majtkach to konieczność XD
aa, czyli jednak chodzi o ilość, nie o jakość :D jak dla mnie FR sa po prostu tak modnie ekskluzywne, na zasadzie "hoho, mam lalkę z wyższej półki, bo to FR a nie Barbie". a są warte swojej ceny bo ... są drogie XD
"It's not that I can't find worth in anything
It's just that I can't find worth in enough"
Manic Street Preachers

Awatar użytkownika
dollbby
Posty: 2001
Rejestracja: 27 gru 2011, 18:54
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Przybliżamy Wiedzę o FR I DYNAMITKACH

Post autor: dollbby »

no jejku fakt FR są wypasione i ddrogie, mim zdaniem warte zachaczenia oka . Poza tym każdy zbiera to co lubi... i szczerze, wolę miec 10 zajebiscie drogich lalek niż mase chłamu z brakami...

Awatar użytkownika
jewelsnake
Posty: 1554
Rejestracja: 29 gru 2011, 20:43
Lokalizacja: dark side of the sun
Kontakt:

Re: Przybliżamy Wiedzę o FR I DYNAMITKACH

Post autor: jewelsnake »

dollbby pisze:no jejku fakt FR są wypasione i ddrogie, mim zdaniem warte zachaczenia oka . Poza tym każdy zbiera to co lubi... i szczerze, wolę miec 10 zajebiscie drogich lalek niż mase chłamu z brakami...
FR są drogie, ale czy zajebiście? nie powiedziałbym. nawet jeden typ moich lalkek Starlight Yoshiki, który nowiutki, w pudełku, wersja niebieska (jak mój), kosztuje ok +/- 3000zł nie jest zajebiście drogi, bo są droższe lalki :) FR jest "tylko" pospolicie drogie. DG całkiem fajnie się sprawdzają jako dawczynie ciał dla moich Barbie, a chłopcy FR jako dawcy ciał dla Kenów, nie narzekam :) jak sie trafi jakaś ładna (dla mnie) FR to ją kupie, na razie podoba mi sie tylko Jem. z DG podoba mi się ubranko jednej Jasper albo Gavin.
"It's not that I can't find worth in anything
It's just that I can't find worth in enough"
Manic Street Preachers

Awatar użytkownika
Sita
Posty: 34
Rejestracja: 18 sty 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Przybliżamy Wiedzę o FR I DYNAMITKACH

Post autor: Sita »

Hmm, no to w końcu "FR są modne i ekskluzywne, bo są drogie" czy "są tylko pospolicie drogie"? Nie ogarniam w ogóle coś może być "pospolicie drogie" - to znaczy, że coś inne jest "ekskluzywnie drogie"? Moim zdaniem ekskluzywność i cena to dwie różne rzeczy. Zupełnie nie pasuje mi tu słowo z taką pogardliwą konotacją jak "pospolite", ale może po prostu nie potrafię jeszcze dostrzec tu związku logicznego.
Zgadzam się, ze jakość FR wobec ich ceny czasem pozostawia wiele do życzenia - nie do końca wypolerowane łączenia plastiku, zmieniające kolor ciałka, etc. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że ich cena nie jest niestety skutkiem kosztu produkcji (= jakość plastiku np.), ale ich bardzo sprytnego marketingu, czyli limitowanej ilości sztuk, niestety. I faktycznie miło jest pomyśleć "o, mam jedną z 300 lalek na cały świat", ale niestety to właśnie za to płacimy :bezradny: dlatego właśnie często ich cena rośnie, a nie maleje, z czego wynika oczywiście, że lalka jako produkt jest warta mniej, tylko po prostu tyle osób się o nią zabija ;)

A zatem po części zgadzam się, że ich jakość nieraz pozostawia wiele do życzenia, natomiast polemizowałabym ze stwierdzeniem, że "FR to tylko moda, bo to nie Barbie, ekskluzywne itd" - po pierwsze nie jest to fair wobec kolekcjonerów, którzy zbierają te lalki. Kilku znam, kilku jest tutaj na forum, sama mam FRki, choć stanowczo nie są osią mojej kolekcji - i jestem bardzo odległa od wrzucania wszystkich do jednego wora pt "ulegli modzie". Myślę, że wielu osobom zwyczajnie podobają się te lalki, coś ich ujęło, a na mankamenty przymykają oczy. Bądź co bądź na tym forum jest cały wątek "dziwactwa Mattela", nierzadko są tam posty, które mówią o wadach lalek, ale mimo to nikt nie zarzuca im, że ulegli modzie, bo zbierają lalki, które nie są doskonałe, prawda?

Broniłabym też stwierdzenia, że pod wieloma względami te lalki są wyjątkowe, choć nie każdemu muszą się podobać (mi się zresztą większość nie podoba, na szczęście :P). Po pierwsze są mało "poprawne politycznie" - pojawiają się wyzywające, ekstrawaganckie stroje, szykowna bielizna, lalki o nadętych buźkach modelek czy modliszek. Zresztą sam styl Jasona Wu jest moim zdaniem dość charakterystyczny, niezależnie od tego, czy to FR czy nie. Ponadto specyfikę tych lalek myślę, że docenią osoby, które fotografują lalki - niektóre FR potrafią być wręcz brzydkie, ale w obiektywie bardzo zyskują, różne ujęcia wydobywają z nich więcej, są niezwykle plastyczne. Przez swoją często nietypową urodę i ekstrawaganckie makijaże stwarzają też duże pole do popisu jeśli chodzi o stylizacje.


Natomiast co do jakości wykonania ubranek, butów i reszty dodatków, moim zdaniem nie ma się do czego przyczepić. Niektóre są powalające, inne nie podobają mi się ze względów estetycznych (zbyt haute couture jak dla mnie), ale nie można odmówić im dbałości o szczegóły i precyzji. Przykładowo kilka zdjęć (fotki są albo promocyjne, albo podkradzione z flickra, mam nadzieję, że nikt się nie obrazi):

Obrazek
Obrazek
http://2.bp.blogspot.com/_hJV_htAFMU4/S ... e_7069.jpg
http://i.pinger.pl/pgr399/bc257bea0027e ... _full3.jpg
http://corsetkitten.com/blog/wp-content ... -kyori.jpg

Szczególnie udają im się moim zdaniem gorsety, mam jeden od Kyori Vice – jest calutki podszyty (!) i zapinany na haftki (!!).

Obrazek
http://www.flickr.com/photos/minemaus/7562290464/
- Czarownice nie są takie - ciągnęła Magrat. - Żyjemy w harmonii z wielkimi cyklami natury, nikomu nie robimy krzywdy. I wstrętne jest twierdzić inaczej. Powinnyśmy wypełnić im kości roztopionym ołowiem.(...)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość