Lisa od Excite i inne klony na oryginalnych moldach

Wszystkie niefirmowe lalki zasługujące na uwagę
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lirazel
Posty: 153
Rejestracja: 28 sty 2014, 13:44
Kontakt:

Lisa od Excite i inne klony na oryginalnych moldach

Post autor: Lirazel »

Nie zauważyłam takiego tematu, a wydaje mi się wart zgłębienia...
Grubo ponad 10 lat temu dostałam lalkę, która choć była klonem, niczym nie różniła się w zasadzie od Barbie od Mattel! Teraz połowa klonów odlewana jest z form fashionistek czy innych księżniczek, ale w latach 90-tych było to bardzo rzadkie zjawisko - i to nie tylko w przypadku Barbie (Nawet jeśli chodzi o My Little Pony istnieje tylko jeden znany klon odlewany z oryginalnej formy).
Lalka, o której mowa miała śliczną, wyraziście pomalowaną twarz, włosy dobrej jakości (jedyna wada to srebrny "tinsel" we włosach - taka była moda), ciałko z grubego plastiku... nie wspominając o charakterystycznie ułożonych rękach, dziurach w uszach na kolczyki oraz pomalowanych na biało, wmoldowanych majtkach(!). Laleczka miała także zaprojektowane pudełko z własnym logiem oraz ilustracją.
Przez wiele lat usiłowałam sobie przypomnieć jej imię i przed chwilą mi się to udało.
Jak wynika z tytułu, seria (?) nazywa się Lisa Doll i jej przedstawicielki wyglądają tak:
Obrazek
Pudełko mojej lalki było obdarzone takim samym logo.
Obrazek
Obrazek
Tutaj można zobaczyć zbliżenie jej charakterystycznej buźki - Lisy można poznać po fioletowym cieniu do powiek, rozgwieżdżonych oczach i ciemnoróżowych ustach. Tu z kolei można zobaczyć majtki Lisy :D
Podejrzewam, że firma Excite tradycyjnie wzorowała się na Mattel również jeśli chodzi o ubrania i akcesoria dla lalek - moja Lisa zainspirowana była poniższą Barbie z tatuażami:
Obrazek
Miała króciutką bluzeczkę w biało-różowe paski i rozkloszowaną mini. Dołączony był do niej zestaw zmywalnych tatuaży z motylami :D
Kiedy w weekend dokopie się do Lisy, zrobię jej zdjęcia - choć niestety z całego zestawu pozostała mi sama lalka (i to z doklejoną od Steffie nogą - niestety i ją dopadła zmora lalek z lat 90-tych).
Pamiętam, że przez krótki okres czasu około 2003-2005 roku Lisy były sprzedawane pod szyldem Natalia w sieciach Geant. Nie udało mi się żadnej kupić, ale wyglądało na to, że zostały wyłącznie przepakowane do nowego pudełka. Nie różniły się jakością.
Na flickrze zauważyłam taki jeszcze komentarz, potwierdzający moje przypuszczenia:
Peter's_Toys pisze:She is a Lisa Doll.She is a Barbie clone,using the Mackie headmold.I think she was released in the mid-late 90's. Most of these Dolls had identical face,earring holes.bangs and long blond hair.My sister had "Pleasant Walking Time Lisa",which was an imitation of "Strollin' Fun" Barbie, and a Lisa doll which was a "Bead Blast" Barbie imitation... I've also seen a Lisa,which was a "Shoppin' Fun" Barbie in an old toy store...Hope I helped...
Jestem ciekawa, czy ktoś jeszcze widział tą lalkę wcześniej? A może kojarzycie inne ciekawe klony oparte na znanych i lubianych moldach?
Ja mam straszną słabość do Lis i nie jest to wyłącznie zasługa nostalgii! Uważam, że te laleczki są po prostu śliczne. Mam nadzieję, że uda mi się kiedyś jeszcze jakąś zdobyć. Szkoda, że jest o nich tak mało informacji w Internecie...
PS Gdyby ktoś chciał i umiał wrzucić do katalogu identyfikacji powyższe fotki, byłoby świetnie. Szkoda, żeby wszelki ślad po tej lalce przepadł - a nuż pomoże to komuś kiedyś w ID?

Awatar użytkownika
mobe
Posty: 821
Rejestracja: 18 lis 2012, 15:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Lisa od Excite i inne klony na oryginalnych moldach

Post autor: mobe »

Wiesz co... ja chyba taką miałam. Jak byłam mała mała. Bo te białe majtki i zgięte łokcie gdzieś mi dzwonią.

Awatar użytkownika
Lirazel
Posty: 153
Rejestracja: 28 sty 2014, 13:44
Kontakt:

Re: Lisa od Excite i inne klony na oryginalnych moldach

Post autor: Lirazel »

Pamiętasz coś może na jej temat? :D Mam ogromną słabość do tych klonów.

Awatar użytkownika
Medithanera
Posty: 349
Rejestracja: 29 mar 2013, 00:44
Lokalizacja: Silent Hill
Kontakt:

Re: Lisa od Excite i inne klony na oryginalnych moldach

Post autor: Medithanera »

O, no to mnie już pomogło w identyfikacji.
Kilka razy próbowałam się jej pozbyć - to w ogłoszeniu, to w kuble na śmieci lądowała, ale jak przychodziło co do czego to zawsze ją wyjmowałam ze względu na niebieskie włosy (nie wszystkie, w 2/3 jest blondynką) do których mam niewytłumaczalną słabość. Próbowałam jej szukać, bo wydała mi się interesującym tworem, ale żadnych sygnatur ani punktu wyjścia tych poszukiwań nie znalazłam.

Awatar użytkownika
Lirazel
Posty: 153
Rejestracja: 28 sty 2014, 13:44
Kontakt:

Re: Lisa od Excite i inne klony na oryginalnych moldach

Post autor: Lirazel »

Medithanera pisze:O, no to mnie już pomogło w identyfikacji.
Kilka razy próbowałam się jej pozbyć - to w ogłoszeniu, to w kuble na śmieci lądowała, ale jak przychodziło co do czego to zawsze ją wyjmowałam ze względu na niebieskie włosy (nie wszystkie, w 2/3 jest blondynką) do których mam niewytłumaczalną słabość. Próbowałam jej szukać, bo wydała mi się interesującym tworem, ale żadnych sygnatur ani punktu wyjścia tych poszukiwań nie znalazłam.
Cieszę się, że mój skromny wątek pomógł chociaż jednej osobie :D Mogłabyś wrzucić kiedyś jej zdjęcie?
W razie gdybyś chciała się jej jeszcze pozbyć, to w przyszłości mogę chętnie ją przygarnąć... ;)

Awatar użytkownika
Jafiss
Posty: 4
Rejestracja: 24 cze 2015, 11:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Lisa od Excite i inne klony na oryginalnych moldach

Post autor: Jafiss »

Sądzę że nabyłam Lisę, choć nie ma na moim pudełku nazwy firmy Excite tylko Goldeco. Lalka ma identyczną twarz i na pudełku widnieje imię Lisa zapisane niemal identyczną czcionką jak ta która widnieje na prezentowanych w tym wątku zdjęciach.

Zdjęcia lalki można zobaczyć na moim blogu:
http://domemerytowanychzabawek.blogspot ... jamin.html

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość