Klony Barbie z Pewexu z lat '80 i'90

Wszystkie niefirmowe lalki zasługujące na uwagę
Awatar użytkownika
Asiasta
Posty: 763
Rejestracja: 01 mar 2017, 19:16
Kontakt:

Klony Barbie z Pewexu z lat '80 i'90

Post autor: Asiasta »

Koleżanka z pracy ma mi dać w przyszłym tyg. 2 lalki, które były kupione w Pewexie gdy była mała, nie jest pewna czy to były lata '80 czy wczesne '90. Jedna to blondynka i mulatka, podobno mają smuklejsze twarze od Barbie, ciało obracane w pasie i gumowe ręce. W internecie znalazłam lalkę Karinę pasującą opisem do tych, które mi przedstawiała koleżanka ale gdy jej pokazałam fotki z google okazało się, że to są inne lalki.
Znalazłam również lalkę Joanna (produkowana w Polsce) więc w tym przypadku Pewex raczej odpada, poza tym jej twarz wydaje się bardziej okrągła niż smukła.
Czy znacie jeszcze inne lalki pasujące do powyższego opisu, sprzedawane w Pewexie, w latach '80 lub wczesnych latach '90 .

Już się niecierpliwię dlatego od 2 dni szukam owych laleczek.

Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Posty: 1676
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:07
Kontakt:

Re: Klony Barbie z Pewexu z lat '80 i'90

Post autor: Miranda »

Diana. Jest temat na forum o niej.

Awatar użytkownika
Asiasta
Posty: 763
Rejestracja: 01 mar 2017, 19:16
Kontakt:

Re: Klony Barbie z Pewexu z lat '80 i'90

Post autor: Asiasta »

A oto klonik o którym pisałam. Nie potrafiłam odnaleźć w internecie jej nazwy. Oznakowanie na plecach jest starte i niemożliwe do odczytania. Koleżanka potwierdziła, że laleczkę kupiono w Pewexie w latach 80. Patrząc na jej makijaż mogę jedynie przypuszczać, że sprzedawano ją w okresie kiedy na rynku pojawila się The Rockers Barbie, gdyż lalka ma podobny makijaż oraz miała gęste loki. W 80 latach często na rynku pojawiały się klony, których wygląd wzorowany był na lalkach Barbie, stąd moje przypuszczenia. Podobno była kupiona w czarno-złotej sukni ale jakoś mi nie pasuje taki ubiór do jej makijażu. Kolorowy pasek na włosach ma od kupienia. Głowa lalki jest nienaturalnie duża. Bużkę ma bardzo przyjemną :).
Laleczka ma głowę zakładaną na kulkę, jest zakręcana w pasie i ma gumowe kończyny.
Może ktoś kojarzy taką laleczkę?

Jeżeli chodzi o jej odnowienie uważam , że zasłużyła na drugie życie. Koleżanka ze łzami w oczach oddawała mi ją do odnowienia, historia związana z jej kupnem również mnie wzruszyła, stąd decyzja o przywróceniu jej 2 życia.
Niestety jej ciałko jest opłakanym stanie i będę musiała poszukać nowe. Ewentualnie lalkę trzeba będzie ubrać w stój, którym zakryję zniszczone elementy. Włosy są takie jak u lalek Diana, chyba zdecyduję się na reroot (kolorowe ombre).
Od jakiej lalki ciałko możecie polecić do ewentualnej zamiany? Może ktoś posiada takie ciałko na sprzedaż?

Obrazek2017-05-29_05-21-21 by Joanna Piotrowska, on Flickr
Obrazek2017-05-29_05-21-36 by Joanna Piotrowska, on Flickr
Obrazek2017-05-29_05-21-52 by Joanna Piotrowska, on Flickr
Obrazek2017-05-29_05-22-07 by Joanna Piotrowska, on Flickr

Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Posty: 1676
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:07
Kontakt:

Re: Klony Barbie z Pewexu z lat '80 i'90

Post autor: Miranda »

Hmm... na Dianę mi nie wyglada, twarz i inny układ rak.

Awatar użytkownika
Asiasta
Posty: 763
Rejestracja: 01 mar 2017, 19:16
Kontakt:

Re: Klony Barbie z Pewexu z lat '80 i'90

Post autor: Asiasta »

Zidentyfikowanie laleczki nie jest łatwe.
Właśnie rozczesuję jej włoski i wydawało się, że nie są do odratowania ale czesze się całkiem dobrze więc możliwe ze nie będzie potrzebny reroot. Zastanawiam się nad podmianą ciałka z Diany bo o ile się nie mylę też szyja zakończona była kulką.

-- 29 maja 2017, o 18:22 --

Chwilowo laleczka zostanie w takim stanie, aż znajdę zastępcze ciałko. Lalka musi mieć kozaki na nogach gdyż ma połamane nogi nad stopami i popękany silikon. Do czasu wymiany ciała muszę jej kupić sztywne kozaki bo te, które ma na nogach są gumowe i niestabilne. Włosy rozczesałam bardzo szybko i bez problemu ale niestety przypominają zużytą miotłę. Będę jeszcze szukać dla niej sukieneczkę w stylu lat 80 :).

ObrazekDoll unknown - After renewal by Joanna Piotrowska, on Flickr
ObrazekDoll unknown - After renewal by Joanna Piotrowska, on Flickr
Myślę, że porównując laleczkę odnowioną do stanu w jakim ją zastałam efekt jest całkiem niezły.

Awatar użytkownika
Soihime
Posty: 986
Rejestracja: 31 sie 2015, 22:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Klony Barbie z Pewexu z lat '80 i'90

Post autor: Soihime »

Ten makijaż kojarzy mi się z Jessicą z Jem i Hologramy, ale to pewnie nie to, tak po prostu mi się skojarzyło.

Awatar użytkownika
Asiasta
Posty: 763
Rejestracja: 01 mar 2017, 19:16
Kontakt:

Re: Klony Barbie z Pewexu z lat '80 i'90

Post autor: Asiasta »

W dniu dzisiejszym otrzymałam 3 kolejne kloniki :)
Barbie Jasmina z1992 roku od Mattel oraz niezidentyfikowana My Scene rudowłosa ślicznotka z wszywanymi rzęsami ^^.
Jasminę czeka reroot, gdyż córki koleżanki ćwiczyły na niej sztukę fryzjerstwa, szyjka pęknięta.
My Scene lalka już moczy włosy w płynie do zmiękczania tkanin.
Włosy obu laleczek były bardzo delikatne, ale poplątanie i tłuste.
3 laleczka to rarytas Steffi Love St. Mortis

Obrazek2017-05-31_05-52-04 by Joanna Piotrowska, on Flickr
Obrazek2017-05-31_05-52-30 by Joanna Piotrowska, on Flickr
Obrazek2017-05-31_05-52-51 by Joanna Piotrowska, on Flickr

Jasmina
Caiło lalki w dobrym stanie, jedynie szyjkę trzeba naprawić. Tutaj liczę na pomoc siostry, która jakiś czas temu naprawiała pękniętą szyjkę u jednej z laleczek :)
Obrazek2017-05-31_05-53-30 by Joanna Piotrowska, on Flickr
Obrazek2017-05-31_05-53-45 by Joanna Piotrowska, on Flickr
Obrazek2017-05-31_05-54-13 by Joanna Piotrowska, on Flickr
Zdjęcie z internetu
Obrazekil_570xN.830107292_cit5 by Joanna Piotrowska, on Flickr

Moja dzisiejsza zdobycz to również Steffka brunetka z moldem Betty teen, na zdjęciu poniżej siedząca w białym sweterku i czerwonych spodenkach. Koleżanka poszuka jeszcze jej sweterek, niestety nie posiada spodni :/.
Zdjęcie zdjęte z internetu. Stefka jest prezentem dla siostry więc na razie powstrzymam się z pokazywaniem jej fotek :D.
Obrazekbetty by Joanna Piotrowska, on Flickr

Awatar użytkownika
Asiasta
Posty: 763
Rejestracja: 01 mar 2017, 19:16
Kontakt:

Re: Klony Barbie z Pewexu z lat '80 i'90

Post autor: Asiasta »

Steffi Love St. Mortiz
Laleczka w stanie takim w jakim ją dostałam. Była jedynie umyta, włosy umyte nie rozczesywałam ich, ponieważ ma mocno skołtunione. Ubranko tymczasowe włożone do zdjęcia, oryginalny sweterek dostanę na dniach, czerwone spodenki trzeba będzie dokupić.
Obrazek2017-06-01_09-04-43 by Joanna Piotrowska, on Flickr[url=https://flic.kr/p/V8AN91]Obrazek2017-06-01_09-05-01 by Joanna Piotrowska, on Flickr
Uważam, że jest przepiękna :)

Awatar użytkownika
Lunarh
Posty: 786
Rejestracja: 02 mar 2012, 20:24
Kontakt:

Re: Klony Barbie z Pewexu z lat '80 i'90

Post autor: Lunarh »

Mortis czy Moritz? :D Lalka bardzo ciekawa, u mnie mieszkała ta w niebieskim sweterku :)

Awatar użytkownika
Asiasta
Posty: 763
Rejestracja: 01 mar 2017, 19:16
Kontakt:

Re: Klony Barbie z Pewexu z lat '80 i'90

Post autor: Asiasta »

Mortiz oczywiście :) nie wiem czemu ciągle wpusuje Mortis. Poprawilam :)

-- 3 cze 2017, o 00:33 --
Soihime pisze:Ten makijaż kojarzy mi się z Jessicą z Jem i Hologramy, ale to pewnie nie to, tak po prostu mi się skojarzyło.
To całkiem możliwe. Przeszukałam internet i znalazlam podobne lalki. Jutro wróce d o poszukiwań bo to moze być dobry trop.

Awatar użytkownika
Daga
Posty: 591
Rejestracja: 27 kwie 2012, 23:30
Kontakt:

Re: Klony Barbie z Pewexu z lat '80 i'90

Post autor: Daga »

Skojarzyło mi się podobnie, więc zajrzałam na tę stronę: http://www.rockjem.com/similardolls.html
Nasza tajemnicza nieznajoma dość mocno przypomina mi lalkę Lace z firmy Creata. Ponoć w niektórych krajach sprzedawana jako Tanya. Tylko buzia całkiem nie ta... :(

Awatar użytkownika
Asiasta
Posty: 763
Rejestracja: 01 mar 2017, 19:16
Kontakt:

Re: Klony Barbie z Pewexu z lat '80 i'90

Post autor: Asiasta »

Nowe ciałko juz jej kupiłam. Ma podobne gumowe ręce i nogi. Obracana w pasie. Oryginalne oczywiście zachowam.
Znalazłam podobne lalki z lat 80 ale jednak są widoczne różnice. Kusi mnie żeby zostawić ja jako model do cwiczenia malowania twarzy ale skoro jest tak zadko spotykana to chyba szkoda lalki.

-- 8 cze 2017, o 09:43 --

Nasza nieznajoma miała w uszach druciki, pozostalosc po zlotych kolczykach. Podobnie wyglądają jak u tych laleczek lace rock star. Ponoc miała złoto czarna sukienkę, te lalki tez takie mają. Jesteśmy coraz bliżej; )

Awatar użytkownika
Asiasta
Posty: 763
Rejestracja: 01 mar 2017, 19:16
Kontakt:

Re: Klony Barbie z Pewexu z lat '80 i'90

Post autor: Asiasta »

Czy ktoś z was posiadał w latach 80 lalkę Jennifer?
Podobno była sprzedawana w wersji blond i brunetka. Jej oczy i twarz przypominają buźkę mojej nieznajomej. Czy Jennifer miała gumowe ręce i nogi? Być możępochodzi od tego same go producenta. Na blogu podano, że pochodzi z 1988 lub 1989 r. dokładnie wtak jak lalka, którą ja mam.
Poniżej zdjęcie z internetu lalki Jennifer zdjęte z jednego bloga - Barbie and other dolls.
Obrazekkjl_019 by Joanna Piotrowska, on Flickr

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1892
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Klony Barbie z Pewexu z lat '80 i'90

Post autor: barbusia77 »

Szkoda że moje Barbiowate klony z dzieciństwa poszły .. Pamiętam jedną : miąła platynowe karbowane włosy. Wygładała trochę jak Sindy od Hasbro. Nie pamiętam jak się nazywała. Kupiłam ją w kiosku. I Ken a raczej Charlie - niebieskooki,włosy czarne,masywne ciało,zginalne nogi,ubrany w srebrny frak. W latach 80tych klony były bardzo dobrej jakośći,dorównywały mattelowi. Pamiętam ze tylko dwie koleżanki miały oryginalne Barbie z Pewexu. Ja wtedy miałam znienawidzoną Fleur :zly: Oryginalną Barbie kupiłam dopiero gdy miałam gdzieś około 14 lat.
<3

Awatar użytkownika
Asiasta
Posty: 763
Rejestracja: 01 mar 2017, 19:16
Kontakt:

Re: Klony Barbie z Pewexu z lat '80 i'90

Post autor: Asiasta »

Klonik,którego nie mogę zidentyfikować tez był bardzo dobrej jakości. Gumowe ręce, gumowe zginane w kolanach nogi. Tylko ciało skręcane w pasie jest bardzo dużym zaskoczeniem, bo pierwszy raz z takim się spotkałam. Poza tym lala kupiona w pewexie wiec liczyłam na to, że szybko uda się ją zidentyfikować.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości