Czy warto zakładać lalkowego bloga w 2021?

Masz bloga? Flicka? Stronę? Pokaż nam!
Awatar użytkownika
Yuki-chan
Posty: 33
Rejestracja: 27 sie 2015, 22:11
Kontakt:

Czy warto zakładać lalkowego bloga w 2021?

Post autor: Yuki-chan »

Cześć, zastanawiałam się ostatnio, czy lalkowe blogi są jeszcze popularne? X lat temu, kiedy zaczynałam swoją przygodę z lalkowaniem, co chwila zakładałam nowego bloga (poprzedni się nudził, albo umierał). Teraz, kiedy wróciłam do hobby i zaczęłam udzielać się na Instagramie widzę, że odbiór jest pozytywny, na tej platformie pokazuję raczej zdjęcia lalki w typowo insta stylu, na blogu mogłabym wrzucać DIY i różne story. Co o tym myślicie? Czy warto zakładać bloga w 2021, a może zostać przy Instagramie? Tworzycie? Jak to u Was wygląda? :serducho:
STOP MAKING DRAMA YOU'RE NOT SHAKESPEARE

Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1057
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: Czy warto zakładać lalkowego bloga w 2021?

Post autor: Kamelia »

Blogi rzeczywiście są coraz mniej popularne, króluje Facebook i Instagram. Ale mimo wszystko moje ulubione miejsce w sieci to właśnie blogosfera. W tej chwili co prawda zrobiłam sobie przerwę i nie publikuję tak często, jak normalnie, ale na pewno nie porzucę bloga. Przynajmniej nie w najbliższym czasie. Z przyjemnością zaglądam też na zaprzyjaźnione blogi, których na szczęście jest wciąż całkiem sporo.

Blogi mają tą zaletę, że nie dotyczy ich pęd portali społecznościowych - nie znika Ci wszystko w przeciągu pięciu sekund, nie jesteś zarzucana tysiącem zdjęć na raz. Jest spokój, jest porządek. I jest treść - wiele blogów, które odwiedzam, to prawdziwe skarbnice wiedzy.

Awatar użytkownika
Yuki-chan
Posty: 33
Rejestracja: 27 sie 2015, 22:11
Kontakt:

Re: Czy warto zakładać lalkowego bloga w 2021?

Post autor: Yuki-chan »

Kamelia pisze:
11 lut 2021, 19:18
Blogi rzeczywiście są coraz mniej popularne, króluje Facebook i Instagram. Ale mimo wszystko moje ulubione miejsce w sieci to właśnie blogosfera. W tej chwili co prawda zrobiłam sobie przerwę i nie publikuję tak często, jak normalnie, ale na pewno nie porzucę bloga. Przynajmniej nie w najbliższym czasie. Z przyjemnością zaglądam też na zaprzyjaźnione blogi, których na szczęście jest wciąż całkiem sporo.

Blogi mają tą zaletę, że nie dotyczy ich pęd portali społecznościowych - nie znika Ci wszystko w przeciągu pięciu sekund, nie jesteś zarzucana tysiącem zdjęć na raz. Jest spokój, jest porządek. I jest treść - wiele blogów, które odwiedzam, to prawdziwe skarbnice wiedzy.
Dziękuję za odpowiedź! Faktycznie to jest znaczący argument za ^^ :serducho:
STOP MAKING DRAMA YOU'RE NOT SHAKESPEARE

Karo
Posty: 209
Rejestracja: 06 maja 2019, 16:21
Kontakt:

Re: Czy warto zakładać lalkowego bloga w 2021?

Post autor: Karo »

Zależy czego oczekujesz. Jeśli chcesz pisać dla siebie to czemu nie. :ok: Wielkiej oglądalności raczej nie będzie, bo to nie jest popularne hobby w Polsce. Poza tym, tak jak Kamelia napisała, instagram i facebook mają dużą przewagę nad blogami.

Awatar użytkownika
Soihime
Posty: 986
Rejestracja: 31 sie 2015, 22:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy warto zakładać lalkowego bloga w 2021?

Post autor: Soihime »

Ja osobiście prowadzę zarówno bloggera jak i Instagrama i muszę przyznać, że faktycznie większe zasięgi ma Instagram, ale nie porzuciłabym swojego bloga, bo traktuję go jak pamiętnik.

Awatar użytkownika
Czarnab1
Posty: 1626
Rejestracja: 16 lut 2016, 01:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy warto zakładać lalkowego bloga w 2021?

Post autor: Czarnab1 »

Na bloga trzeba mieć więcej czasu niż na Instagrama, który efektywność maj dużo większą.

Obie formy mają inny cel. Bloga się głównie czyta, a na Insta przegląda zdjęcia. Sukces bloga zależy od tego, czym będziesz się dzielić. Jeśli chcesz pokazywać tylko swoją kolekcję, to lepiej Instagrama załóż.
Jeśli chcesz wstawiać recenzje, poradniki itp, to blog będzie lepszą formą przekazu. Tak uważam.

Awatar użytkownika
Neytiri
Posty: 1285
Rejestracja: 07 wrz 2013, 14:41
Kontakt:

Re: Czy warto zakładać lalkowego bloga w 2021?

Post autor: Neytiri »

Też założyłam dodatkowo Instagram lalkowy, ponieważ łatwo tam podrzucać fotki i szukać inspiracji u innych. A tych lalkowych kont jest mnóstwo, aż głowa boli od nadmiaru. Jednak nie umiem się na stałe wkręcić w ten instagramowy tryb, zbyt wiele się tam dzieje, wymaga zbyt wiele aktywności, a większość z nich wydaje się bezosobowa. Lalkowe challenge, lalkowe wydarzenia organizowane przez poszczególnych userów. Gdzieś w tym wszystkim gubię się ja i gubi się indywidualność. Raczej czuję, że dołączam do masy.

Blog natomiast, chociaż troszkę zwolnił niż te kilka lat temu, chociaż zaledwie jest tam garstka znajomych blogerów, to czuję się tam najlepiej. Jak w domu :) Blog to moja kronika lalkowego hobby i żaden instagram tego nie zastąpi. Chociaż wymaga więcej pracy, to nie zamierzam z niego rezygnować.
Mój amatorski Dollhouse, mały, ale cieszy :)
Instagram: neytiri_dollhouse

Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1057
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: Czy warto zakładać lalkowego bloga w 2021?

Post autor: Kamelia »

Miło czytać, że nie tylko ja mam takie odczucia co do różnych form dzielenia się swoim hobby w sieci. :) I że blogi jednak nadal są bliskie nie tylko mi. :)

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1893
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Czy warto zakładać lalkowego bloga w 2021?

Post autor: barbusia77 »

Kto jeszcze zagłada na blogi? I co ? Będziesz pisać codziennie czy tylko jak Cię wena najdzie? Napiszesz na forum „ słuchajcie odwiedźcie mój blog bo zrobiłam wpis” ?? To jest żenujące :face:
<3

Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1057
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: Czy warto zakładać lalkowego bloga w 2021?

Post autor: Kamelia »

Lalkowe blogi wciąż działają. Mniej lub bardziej regularnie, ale wpisy się pojawiają, ludzie odwiedzają. W blogu właśnie fajne jest to, że nie trzeba publikować non-stop, można raz na tydzień, można raz na miesiąc. Jak kto woli.

I nie rozumiem co ma być w tym żenującego.

Awatar użytkownika
Czarnab1
Posty: 1626
Rejestracja: 16 lut 2016, 01:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy warto zakładać lalkowego bloga w 2021?

Post autor: Czarnab1 »

Ja zrezygnowałam z bloga przez reklamy. Na początku ich nie było, po czasie pojawiły się i nie mogłam ich zdzierżyć. Nie podobały mi się ogromne banery z jakimś "szitem" między wpisami. 🤢🤮

Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1057
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: Czy warto zakładać lalkowego bloga w 2021?

Post autor: Kamelia »

To chyba zależy od platformy. Na bloggerze nie ma. Ale tam z kolei wprowadzili zmiany w panelu do zarządzania blogiem jakiś czas temu - na gorsze, stara wersja była bardziej funkcjonalna. Już się przyzwyczaiłam, ale na początku klęłam jak nie wiem...

Awatar użytkownika
Neytiri
Posty: 1285
Rejestracja: 07 wrz 2013, 14:41
Kontakt:

Re: Czy warto zakładać lalkowego bloga w 2021?

Post autor: Neytiri »

barbusia77 pisze:
14 lut 2021, 22:09
Kto jeszcze zagłada na blogi? I co ? Będziesz pisać codziennie czy tylko jak Cię wena najdzie? Napiszesz na forum „ słuchajcie odwiedźcie mój blog bo zrobiłam wpis” ?? To jest żenujące :face:
Również nie rozumiem co jest żenującego w prowadzeniu bloga? Nie robię tego żeby gromadzić followersów, od tego rzeczywiście lepszy jest Instagram. Blog mnie właśnie nie pogania jak Instagram. Publikuję, gdy mam coś do opublikowania, nie zmuszam się żeby podrzucać cokolwiek w każdy poniedziałek żeby tylko zdążyć na challange. I blogi lubię przeglądać raz na kilka tygodni, wtedy siadam sobie na spokojnie z herbatką i czytam z listy czytelniczej co w ostatnim czasie publikowały osoby, które obserwuję. Jestem w stanie nadrobić ten materiał. Natomiast na Instagramie nie idzie nadrobić nawet dziennej dawki tego co ludzie podrzucają.
Mój amatorski Dollhouse, mały, ale cieszy :)
Instagram: neytiri_dollhouse

Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1057
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: Czy warto zakładać lalkowego bloga w 2021?

Post autor: Kamelia »

Neytiri - dokładnie. Ja też tak zazwyczaj weekendowo siadam z kawą i nadrabiam. :) Choć ostatnio nazbierało mi się nieco więcej zaległości. Ale tu tak jak piszesz - można poczytać sobie wszystko w dowolnym momencie. Nadrobienie chociaż jednego dnia na Insta mnie przerasta... O.o

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1893
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Czy warto zakładać lalkowego bloga w 2021?

Post autor: barbusia77 »

Neytiri pisze:
16 lut 2021, 22:06
barbusia77 pisze:
14 lut 2021, 22:09
Kto jeszcze zagłada na blogi? I co ? Będziesz pisać codziennie czy tylko jak Cię wena najdzie? Napiszesz na forum „ słuchajcie odwiedźcie mój blog bo zrobiłam wpis” ?? To jest żenujące :face:
Również nie rozumiem co jest żenującego w prowadzeniu bloga? Nie robię tego żeby gromadzić followersów, od tego rzeczywiście lepszy jest Instagram. Blog mnie właśnie nie pogania jak Instagram. Publikuję, gdy mam coś do opublikowania, nie zmuszam się żeby podrzucać cokolwiek w każdy poniedziałek żeby tylko zdążyć na challange. I blogi lubię przeglądać raz na kilka tygodni, wtedy siadam sobie na spokojnie z herbatką i czytam z listy czytelniczej co w ostatnim czasie publikowały osoby, które obserwuję. Jestem w stanie nadrobić ten materiał. Natomiast na Instagramie nie idzie nadrobić nawet dziennej dawki tego co ludzie podrzucają.

Prowadzenie bloga nie jest żenujące ale namawianie ludzi żeby na niego weszli to owszem, są tu takie osoby, przejrzyj forum. Zawsze mi się to kojarzy z żebraniem lajkow na fejsie wstawiając zdjęcie animowanego szczeniaczka i opis „ jestem taki słodki, ciekawe ile osób tak myśli i da serduszko albo udostępni”
<3

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości