Dlaczego nie Steffi?

Miejsce dla lalek, które nie mają oddzielnego działu.
Awatar użytkownika
Riv
Posty: 116
Rejestracja: 15 cze 2014, 11:27
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Dlaczego nie Steffi?

Post autor: Riv »

Karo pisze:
02 kwie 2021, 11:31
Natomiast te nowe nie robią wrażenia, są nijakie i wyglądają cały czas tak samo w przeciwieństwie do lalek Mattela, który w każdej dekadzie wprowadzał zmiany. Myślę, że to jest główny problem tych lalek.
Zgadzam się, zwłaszcza teraz. Bo o ile nie jestem fanką fashionistek, tak trzeba przyznać, że są ogromnie różnorodne, podobnie jak LOL OMG, coraz bardziej Rainbow High... a Simba tę różnorodność zamiata pod dywan setkami takich samych jasnoskórych, niebieskookich blondyn. Które owszem, czasem mają ciekawe akcesoria, ubranka, ale odkąd Mattel fashionistkami właśnie odszedł od różowości i lalkowości a zaczął odzwierciedlać współczesną modę, i na ubrankowym polu Steffki przegrywają. "Stare" Steffki były dla mnie zupełnie abstrakcyjne dzięki siwym włosom (w sensie: nie mogłam się z nimi utożsamiać, ale też wiedziałam, że nie wyglądają jak jakieś niebędące mną dziewczynki z sąsiedztwa, więc było to raczej do przełknięcia), miały jak na tamte czasy świetną artykulację, ale to wszystko przeszłość... ciekawa jestem, czy firma się ogarnie, czy linia w końcu padnie, mając do zaoferowania tak niewiele. I szkoda, że już fashion packów nie wypuszczają, jeszcze parę lat temu ubranka i buciki kupowałam w hurtowej ilości.

Awatar użytkownika
Stary_Zgred
Posty: 2607
Rejestracja: 29 gru 2011, 12:58
Kontakt:

Re: Dlaczego nie Steffi?

Post autor: Stary_Zgred »

Moja siostrzenica (dwulatka) kocha na zabój ciążową Steffi. Ja też mam do niej sentyment, bo kiedy byłam mała, takie lalki trudno było dostać. wielkim plusem tej Stefci była cena - coś koło 20 złotych. Choć nie jestem fanem stefkowych buziaków, to muszę przyznać, że robią sympatyczne wrażenie - są miękkie w wyrazie, przyjacielskie. Nie wyobrażam sobie jednak siebie, jako zbieracza posiadającego jakąś większą ilość Steffi - one faktycznie są mało rozróżnialne.
Obrazek

Awatar użytkownika
Czarnab1
Posty: 1626
Rejestracja: 16 lut 2016, 01:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dlaczego nie Steffi?

Post autor: Czarnab1 »

W dzieciństwie miałam jedną Steffi St. Tropez, w której przeszkadzaly mi tylko jej sztywne włosy. Szybko skołtuniły się i nie mogłam ich rozczesać. Nie pamiętam, żebym wtedy uważała ją za gorszą od Barbie, ale te okropne włosy najbardziej zapamiętałam. Bardzo podobały mi się u niej zamknięte czerwone usta, co ją odróżniało od uśmiechniętych szeroko lalek Barbie.
Dzięki siostrze mam ten model w kolekcji i jest teraz moją jedyną Steffi Love przez sentyment głównie. Przeszła reroot i repaint wyblakniętych brwi oraz ust i jest dla mnie boska ❤
Obrazek

Ogólnie zawsze wolałam Barbie. Może dlatego, że często przeglądałam katalogi z lalkami Barbie, a katalogów z lalkami Steffi nie kojarzę.
Bardzo chciałabym zobaczyć duże kolekcje Steffi nowych i starszych modeli. Myślę, że mogą nas mile zaskoczyć.

Piękną kolekcję Steffi widziałam u sióstr Popovy. Szczęka opada. Na kanale YT można obejrzeć ich kolekcję. Przepiękna. 🥰

Awatar użytkownika
kenereri
Posty: 193
Rejestracja: 08 lut 2012, 22:58
Kontakt:

Re: Dlaczego nie Steffi?

Post autor: kenereri »

Widziałam ich kolekcję w pewnym dokumencie. Starsze Steffki są po prostu urzekające. Nie uważam, żeby jakoś specjalnie ustępowały Barbie. Ale te dzisiejsze, no cóż. Mamy 2022 rok, a one wyglądają jak lalki za 5 złotych z kiosku, które pamiętam z dzieciństwa sprzed dwudziestu lat. Ich buźki bardzo źle się starzeją, zdecydowanie przydałoby się im odświeżenie, ale nie mogę powiedzieć, że są brzydkie. Myślę, że wtedy stara dobra Stefka trochę by odżyła. Ale czy firma narzeka na niską sprzedaż? Przecież tyle nowych zestawów wychodzi każdego roku. Niektóre są naprawdę urokliwe i pomysłowe.

Ostatnio szczególnie wpadła mi w oko nowa syrenka. https://www.instagram.com/p/CbAIlIeqceC/
Można sobie pooglądać nowe Stefki u @papusile.mele. Zestaw z rolkami jest naprawdę ładny i ciekawy. Tylko te buzie, każda taka sama.

Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Posty: 1676
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:07
Kontakt:

Re: Dlaczego nie Steffi?

Post autor: Miranda »

Producenci znaleźli niszę na rynku i sobie dobrze widać radzą. Gdyby nie te moldy, to jakościowo od tańszych Basiek nie odstają, a są o wiele przyjemniejszą alternatywą dla chińskich patyczaków. No i fajne dodatki mają.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości