Rainbow High

Miejsce dla lalek, które nie mają oddzielnego działu.
Awatar użytkownika
sandrinka
Posty: 159
Rejestracja: 15 paź 2019, 13:26
Kontakt:

Re: Rainbow High

Post autor: sandrinka »

KiciaKocia pisze:
28 sie 2022, 17:18
Zawsze możesz sprzedać i kupić nową.
Raczej zostawię i zrobię z nich siostry bliźniaczki😋

nateka89
Posty: 1
Rejestracja: 14 lis 2022, 01:11
Kontakt:

Re: Rainbow High

Post autor: nateka89 »

Słuchajcie, bardzo proszę o pomoc🙈 mam lalkę daphne minton i brakuje mi do niej nogi... Czy mogę gdzieś taką kupić/zamówić?moze ktoś ma zapasowy komplet i odsprzeda mi?

Awatar użytkownika
GooliopeJ
Posty: 126
Rejestracja: 04 wrz 2018, 17:32
Kontakt:

Re: Rainbow High

Post autor: GooliopeJ »

https://www.youloveit.com/dolls/2503-ra ... ilton.html

Nie rozumiem naszej polskiej ceny... Lalka jest ładna ale 600-800 zł? :facepalm: Droższa o wiele od Marii Garcii, za którą cena i tak jest zawyżona ale fakt faktem że lalka jest wyjątkowa, mam ją od jakiegoś czasu i ją uwielbiam (chociaż na zdjeciach średnio mi podchodziła) ale za Paris mogłabym dać maksymalnie 300 zł, nie jest warta więcej wg mnie niż Lily Cheng... Bliźniaczki Storm, najładniejsze wg. mnie do tej pory lalki RH/SH były o wieeele tańsze....

Karo
Posty: 209
Rejestracja: 06 maja 2019, 16:21
Kontakt:

Re: Rainbow High

Post autor: Karo »

Nie warto teraz tyle przepłacać. Miesiąc, dwa i cena spadnie. Podoba mi się z twarzy, bo jest inna, dojrzała. Ubrania już mniej. Ja poczekam.

Awatar użytkownika
GooliopeJ
Posty: 126
Rejestracja: 04 wrz 2018, 17:32
Kontakt:

Re: Rainbow High

Post autor: GooliopeJ »

Ja też zdecydowanie, za tą cenę (a nawet mniejszą) zdecydowanie bardziej polecam Marię Garcię, na żywo robi wrażenie. O wiele bardziej od tej Paris też podobają mi się k-popowa Tessa i Bella z kostiumowej linii, to moje dwa najnowsze najładniejsze nabytki :) Na zdjęciach może ta z k-pop wypada średnio ale w realu dawno żadna lalka tak pozytywnie mnie nie zaskoczyła (cudowne włosy!) i oczywiście nie mogę doczekać się reszty z costume ball bo są cudne, przy każdej jednej z nich (poza Violet) Paris wypada słabiutko :(

Awatar użytkownika
kenereri
Posty: 193
Rejestracja: 08 lut 2012, 22:58
Kontakt:

Re: Rainbow High

Post autor: kenereri »

Zastanawiam się nad systemem tych cen. Jet można było dostać w przyzwoitej cenie, Lily kosztowała 80$ a u nas jest po lekko ponad 200zł. Ale ceny najnowszych lalek nadal trzymają się w górze i to całkiem wysoko względem poprzednich (tego nie wyjaśnia nawet inflacja :P), nie tylko kolekcjonerskich ale np. bliźniaczek Storm czy Rainbow Vision. Przypominam, że pierwsze bliźniaczki w pewnym momencie kosztowały 120zł, a 180zł to już standard. Jeszcze teraz można sobie pooglądać ytuberów z USA, którzy w sklepach na dziale promocji mają Roxie za 20$... Gdzie sprawiedliwość przy takich przelicznikach? :(

Awatar użytkownika
kenereri
Posty: 193
Rejestracja: 08 lut 2012, 22:58
Kontakt:

Re: Rainbow High

Post autor: kenereri »

Nie chce mi się kombinować ze zdjęciami (fora się bardzo brzydko zestarzały...), więc zarzucam linkiem:

https://www.youloveit.com/dolls/2561-ra ... dolls.html
Shadow High seria 2.


Co myślicie? Ja ominę szerokim łukiem. :lapka: Oprócz zielonej... ona jest boska. I w dodatku ma nawiązania do Novi Stars. :serducho:

Awatar użytkownika
GooliopeJ
Posty: 126
Rejestracja: 04 wrz 2018, 17:32
Kontakt:

Re: Rainbow High

Post autor: GooliopeJ »

Ja się zakochałam! Tzn. w zielonej najbardziej właśnie (old Lagoona vibes), zaraz potem ta z białymi rzęsami i granatowa/fioletowa w dredach - śliczne :serducho: Chłopiec mi się też całkiem podoba, może dlatego że mam słabość do czarnoskórych lalek. Glitch i ta w krótkich włosach z grzywką wyglądają bardzo słabo i je sobie odpuszczę ale reszta to must have.
Btw. co to za nawiązanie do Novi Stars? Widziałam, że o tym piszą ale nie jestem kompletnie w temacie tej serii i nie mam pojęcia o co chodzi :bezradny:

Awatar użytkownika
GooliopeJ
Posty: 126
Rejestracja: 04 wrz 2018, 17:32
Kontakt:

Re: Rainbow High

Post autor: GooliopeJ »

kenereri pisze:
15 gru 2022, 20:12
Zastanawiam się nad systemem tych cen. Jet można było dostać w przyzwoitej cenie, Lily kosztowała 80$ a u nas jest po lekko ponad 200zł. Ale ceny najnowszych lalek nadal trzymają się w górze i to całkiem wysoko względem poprzednich (tego nie wyjaśnia nawet inflacja :P), nie tylko kolekcjonerskich ale np. bliźniaczek Storm czy Rainbow Vision. Przypominam, że pierwsze bliźniaczki w pewnym momencie kosztowały 120zł, a 180zł to już standard. Jeszcze teraz można sobie pooglądać ytuberów z USA, którzy w sklepach na dziale promocji mają Roxie za 20$... Gdzie sprawiedliwość przy takich przelicznikach? :(
Ja akurat zarówno za Lily jak i bliźniaczki RH i Jett przepłaciłam (głupota moja), bo Lily zamówiłam od razu ale wciąż za niespełna 300 zł, a bliźniaczki i Jett kupiłam z amazona zanim jeszcze pojawiły się u nas i też około tyle za nie dałam ale fakt, że później można je było dostać w całkiem przyzwoitej cenie, niestety z Paris czy innymi się na to nie zanosi bo ceny tylko idą w górę... Mam naprawdę potężną już kolekcję RH ale zastanawiam się, czy z czasem jak tak dalej pójdzie nie będę musiała jej zamknąć, chcę jeszcze upolować te z Costume Ball i nowości ze Shadow jak się pojawią ale cena ponad 200 zł za jedną lalkę to gruba przesada, fajnie jest mieć hobby ale są jakieś cenowe granice, jeszcze kilka lat temu 140 zł to było moje takie maksimum za lalkę a teraz za tyle można by kupić co najwyżej niskobudżetową RH, inflacja inflacją ale MGA trochę za bardzo zaczyna szaleć cenowo, zwłaszcza z Roxie, która moim zdaniem jest warta maksymalnie 150 zł i za wyższą cenę bym tej lalki nie kupiła, pewnie dlatego zresztą nigdy jej mieć nie będę :D

Awatar użytkownika
kenereri
Posty: 193
Rejestracja: 08 lut 2012, 22:58
Kontakt:

Re: Rainbow High

Post autor: kenereri »

Dokładnie. Mam wrażenie, że firmy wykorzystują inflację jako pretekst do horrendarlnego zawyżania cen. Widać to po produktach MGA niesamowicie. Nowa, 4 seria RH na początku była w okolicy 100 złotych, a Shadow High 120-140, niektóre nigdy nie spadły z ceny. Z ciekawostek ostatnio kupowałam nalewkę ziołową, w tamtym tygodniu była po 20 zł, w tym już 40 zł i to na stronie producenta. Jak się to ma do inflacji, które jest ogromna bez zaprzeczenia, rozumiem też podwyżki prądu nie do pomyślenia, ale to co, w tamtym tygodniu ich nie było? I tak jest ze wszystkim... Lalki przeważnie i tak płyną do nas z Chin. Koszty dystrybucji to sto procent względem roku poprzedniego? No powątpiewam. Tym bardziej, że oryginalne ceny w USA też poszły do góry, a dostajemy coraz mniej. Nowe Shadow High będą bez ubranek, chodzi plotka, że ten trend przejdzie na resztę lalek RH, zresztą widać to po Roxie.... Ale to co się dzieje na naszym rynku lalkowym to dramat. W ilu przypadkach bardziej opłaca się ściągnąć (nawet z 24% Vat) RH na przecenie za 10-15$ z amerykańskiego Amazona...?

Dla mnie RH i SH nadal są w topce lalek i nie przestanę ich zbierać, ale już nie kupię jednej RH w miesiącu, a na trzy miesiące. Jeszcze jest wiele innych piękności do kupienia. :)

Awatar użytkownika
kenereri
Posty: 193
Rejestracja: 08 lut 2012, 22:58
Kontakt:

Re: Rainbow High

Post autor: kenereri »

GooliopeJ pisze:
16 gru 2022, 00:26
Btw. co to za nawiązanie do Novi Stars? Widziałam, że o tym piszą ale nie jestem kompletnie w temacie tej serii i nie mam pojęcia o co chodzi :bezradny:
Już mówię.
Novi Stars to seria lalek-kosmitek od MGA z początku lat 2010. Jest u nas wątek o nich - polecam, bo lalki były naprawdę ciekawe, ale jakoś nie wzbudziły sympatii u dzieci, bo szybko zniknęły z rynku. Chociaż teraz są dostępne na polskim Amazonie, chyba dwie z nich.

Trzeba sobie tę lalkę Shadow High dokładnie obejrzeć, ale ma bodajże na rękawie logo Novi Stars, na laptopie tapetę jedną z lalek i może coś jeszcze. No i nawiązuje do kosmitów. :)

Awatar użytkownika
GooliopeJ
Posty: 126
Rejestracja: 04 wrz 2018, 17:32
Kontakt:

Re: Rainbow High

Post autor: GooliopeJ »

Dziękuję! :] Ta kosmiczna Shadow High mnie urzekła wręcz, nie mogę się jej doczekać. Faktycznie patrzyłam na Amazon i te Novi Stars są nawet w całkiem przystępnej cenie, aż dziwne :O Są całkiem ciekawe, do tego wszystkie lalki MGA z jakimi miałam styczność są naprawdę wysokiej jakości, może kiedyś się skuszę, kto wie :D Tylko wydają się być jakieś takie malutkie a ja jednak nie umiem się do takich lalek przekonać, nawet z LOL mam tylko dwie tweens bo mimo że są śliczne to ten wzrost jakoś mi tak nie leży...

Awatar użytkownika
kenereri
Posty: 193
Rejestracja: 08 lut 2012, 22:58
Kontakt:

Re: Rainbow High

Post autor: kenereri »

GooliopeJ pisze:
16 gru 2022, 22:44
Dziękuję! :] Ta kosmiczna Shadow High mnie urzekła wręcz, nie mogę się jej doczekać. Faktycznie patrzyłam na Amazon i te Novi Stars są nawet w całkiem przystępnej cenie, aż dziwne :O Są całkiem ciekawe, do tego wszystkie lalki MGA z jakimi miałam styczność są naprawdę wysokiej jakości, może kiedyś się skuszę, kto wie :D Tylko wydają się być jakieś takie malutkie a ja jednak nie umiem się do takich lalek przekonać, nawet z LOL mam tylko dwie tweens bo mimo że są śliczne to ten wzrost jakoś mi tak nie leży...
Ja też się nie mogę przekonać do mniejszych lalek. Z Novi Stars jeszcze jest taki problem, że mają mało punktów artykulacji. Są jak coś pomiędzy lalkami i figurkami jeżeli o to chodzi. Ale kilka z nich było naprawdę świetnych, teraz są za niebotyczne ceny na Ebayu.

Awatar użytkownika
GooliopeJ
Posty: 126
Rejestracja: 04 wrz 2018, 17:32
Kontakt:

Re: Rainbow High

Post autor: GooliopeJ »

Kilka moich najnowszych zgromadzonych od wakacji, w tym najnowsze gwiazdkowe prezenty od mamusi i narzeczonego :D . Najbardziej lubię Tessę, Marię Garcię i bliźniaczki, tych nie wyobrażam sobie nie mieć w kolekcji a inne są tak zwyczajnie ładne :D Z serii Rainbow Vision ogółem brakuje mi tylko Minnie i Mary ale ich już nie planuję kupić, nie porwały mnie.
Jakościowo zdjęcia leżą i kwiczą ale na żywo lalki wszystkie są naprawdę godne polecenia ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
kenereri
Posty: 193
Rejestracja: 08 lut 2012, 22:58
Kontakt:

Re: Rainbow High

Post autor: kenereri »

Bliźniaczki, Bella i Robin, Nawet Violet jest fajna. Ahhh, zazdroszczę.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości