Nowości ze świata BJD

Dział dla ball jointed dolls, czyli lalek ze stawami kulkowymi, nie tylko z żywicy.
Awatar użytkownika
Only NM
Posty: 1254
Rejestracja: 16 sty 2012, 15:30
Kontakt:

Re: Nowości ze świata BJD

Post autor: Only NM »

Ania_DollSecondHand pisze: Wiem, co masz na myśli - dla mnie to także sztuka. Podziwiam każdego, kto potrafi stworzyć taką piękną lalkę i nie dziwi mnie, że tyle kosztują. A tak poza tym, to troszkę zafrapowało mnie to stwierdzenie o żółknięciu. Czy wszystkie lalki z żywicy żółkną?
Cóż tak lalki z czasem żółkną, ale to zależy od żywicy, i od wieku lalki. Raczej robią się bardziej kremowe, niż żółte. To dotyczy z reguły lalek w White i normal skinie...ale da się temu zapobiec (nie wiem czy dobrze napiszę, ale jest coś takiego jak spray UV dla dollfów, chyba można kupić na stronie Volksa on ponoć chroni żywicę przed żółknięciem). Są też drastyczne przypadki zielenienia żywicy, ale myślę że to musi być żywica słabej jakości, chyba że ktoś wziął taką lalkę na solarium... :) Jeśli komuś naprawdę przeszkadza taki kremowy odcień żywicy to może wysłać lalkę na sandowanie, bądź zamaskować to makijażem. Wielu lalkarzy by zapobiec żółknięciu trzyma lalki w pudłach - ale dla mnie to nie jest rozwiązanie, wolę by taka lalka cieszyła moje oko.
Inne żywice takie jak tany itp. nie mają takich przypadłości (przyjemniej ja nie znam takich przypadków).
A wracając do pogadanki - jestem tego zdania, że jeśli komuś na danej lalce bardzo zależy to tak czy inaczej uzbiera na nią, zamiast tysiąca trupków można za tą cenę kupić sobie lepszą lalkę. A czy się wytrwa w swoim postanowieniu to już sprawa indywidualna. Znam lalkarzy którzy spłacają swoje lalki na laywayu. Sama też nie jestem człowiekiem zamożnym, ale jak się uprę to osiągnę cel.
A teraz wracam do tematy popatrzcie na nowe dzieło I.O.S.a (Immortality Of Soul)
http://www.dollios.com/shop/step1.php?number=76 Uwaga widok nie dla wrażliwców!
Jak dla mnie jest wprost genialny! Jeszcze nigdy nie podobała mi się tak męska lalka! Chłopak ma 80 cm! Pan Lacrimosa (zapłakany) tez mi się podoba. Są idealni do mojej historii!
Życie, to nie jest sport dla widzów!
- Dzwonnik z Notre Dame

Jeśli chcesz mnie odwiedzić kliknij TUTAJ

Awatar użytkownika
KiciaKocia
Posty: 1981
Rejestracja: 16 wrz 2012, 19:50
Kontakt:

Re: Nowości ze świata BJD

Post autor: KiciaKocia »

Niezupełnie. Mi naprawdę zależy na jednym BJD z Iplehouse'a, ale wiem, że choćbym pękła to nigdy nie nazbieram takich pieniędzy.

Ooooo! Chłopaczek od I.O.S. jest całkiem ładniusi! Gdyby mieli takie w z ciemniejszą karnacją (a ja bym miała nielimitowany dopływ gotówki) to miałabym pomysł co z nim zrobić :3 Szkoda tylko, że nie jest to twarz bardziej "uniwersalna".
"Nikt, kto wymiotuje, nie wygląda elegancko, a już widok rzygającego smoka jest chyba najgorszy."

Awatar użytkownika
Only NM
Posty: 1254
Rejestracja: 16 sty 2012, 15:30
Kontakt:

Re: Nowości ze świata BJD

Post autor: Only NM »

KiciaKocia pisze:Niezupełnie. Mi naprawdę zależy na jednym BJD z Iplehouse'a, ale wiem, że choćbym pękła to nigdy nie nazbieram takich pieniędzy.

Ooooo! Chłopaczek od I.O.S. jest całkiem ładniusi! Gdyby mieli takie w z ciemniejszą karnacją (a ja bym miała nielimitowany dopływ gotówki) to miałabym pomysł co z nim zrobić :3 Szkoda tylko, że nie jest to twarz bardziej "uniwersalna".
Nigdy nie wiesz czy czasem nie dostaniesz podwyżki, albo nie dostaniesz lepszej oferty pracy za kilka lat - ja trzymam kciuki by Ci się udało. W Polsce mamy tendencję do narzekania - chociaż jak widzę lalkę jakiegoś Amerykańca która kosztowała kupę pieniędzy, a on zrobił z niej pojzona to mnie szlak trafia. Ale cóż jego pieniądze.
Mnie ta lalka urzekła bo przypomina mi Alucarda z Hellsinga! I się nią jaram, i chcę ją kupić! To taki niegrzeczny lalek - idealny do perwersyjnych sesji (i włączyła mi się opcja starej gawędziarki - erotomanki) :zawstydzony:
A gdyby go tak posadzić w przedpokoju na półce by witał gości XD? Istmie szatański plan, by odganiać akwizytorów!
Życie, to nie jest sport dla widzów!
- Dzwonnik z Notre Dame

Jeśli chcesz mnie odwiedzić kliknij TUTAJ

Awatar użytkownika
KiciaKocia
Posty: 1981
Rejestracja: 16 wrz 2012, 19:50
Kontakt:

Re: Nowości ze świata BJD

Post autor: KiciaKocia »

Akurat to wiem na pewno, że mnie nigdy nie będzie na niego stać.

O! O Alucardzie zupełnie zapomniałam. W każdym bądź razie dopóki nie zrobią takiego z ciemniejszą karnacją i nie dorobią mu drugiej głowy z bardziej "uniwersalnym" wyrazem twarzy, to zaszufladkuję go jako "fajne, ale podziękuję".
"Nikt, kto wymiotuje, nie wygląda elegancko, a już widok rzygającego smoka jest chyba najgorszy."

Awatar użytkownika
Szklanooka
Posty: 1282
Rejestracja: 02 paź 2012, 19:43
Kontakt:

Re: Nowości ze świata BJD

Post autor: Szklanooka »

Taka lalka zalicza się do - jak to się ładnie mówi - dóbr luksusowych, a to, że ktoś pisze, że go na nią nie stać, nie jest żadną ujmą ani dla tej osoby ani dla lalki. To dość oczywiste patrząc na średnią zarobków (nie tylko w naszym kraju). Obrazek
Only NM, to wszystko prawda co napisałaś wcześniej na temat tworzenia bjd, tylko akurat wydaje mi się, ze należałoby sprostować jedną rzecz: formy, odlewanie, szlifowanie... to jest moim zdaniem najłatwiejszy etap. Właśnie stąd biorą się kopiarze - przez łatwość powielania żywicowych lalek, bo nie potrzeba do tego fabryki i nawet taka techniczna ignorantka jak ja potrafi odlać sobie w domu jakieś drobiazgi (tak, tak, dokształciłam się na temat recastów, dzięki temu wątkowi na forum)
Ponieważ sama usiłuję sobie ulepić bjd, najtrudniejszy wydaje mi się sam projekt lalki, połączenie realistycznej anatomii ze stawami, które mają sprawić, że lalka tak naturalnie pozuje, sama stoi (!) do tego ma twarz z taką ilością detali, która ma być jednocześnie i realistyczna i lalkowa, nie może być idealną kopią człowieka, ale też nie może być karykaturą. Mimo całej tej pracy jaką trzeba włożyć w jej zrobienie, bo zrobienie każdej lalki czy Tonner czy Monster High wymaga pracy rzeźbiarzy - nieważne czy rzeźbiących w glinie w pracujących w programie 3D - nie podoba mi się podział lalek, który zakłada, że lalka z kulistymi stawami sama w sobie jest dziełem sztuki. A może za parę lat ktoś wpadnie na pomysł produkowania ich na masową skalę i wszystkie lalki będą tak wyglądać? Kojarzycie jak wyglądały lalki w starożytności? Moda się zmienia :lol:
Co do popularności bjd, samo oglądanie zdjęć i stylizacji sprawa mi dużo przyjemności, ale nie tylko cena tych lalek i akcesoriów do nich odstrasza część ludzi interesujących się lalkami. Wydaje mi się, że astridnat pisząc, że trzeba się nią zająć miała na myśli to, że one nie są oryginalnie gotowe i skończone. Pomijając limitowane lalki, które kosztują furę pieniędzy, nie kupisz sobie lalki gotowej zapieczętowanej w pudełko z szybką, one zostały stworzone do robienia z nimi czegoś. Volks produkuje przecież figurki dla hobbystów-modelarzy i w tej całej zabawie chodzi o przerabianie, składanie, malowanie, w stworzenie czegoś swojego, czyli kolekcjoner lalek w stereotypowym znaczeniu tego słowa, czyli taki, który kupuje piękny gotowy okaz, który stanowi całosć ze swoja kreacją i dodatkami nie jest potencjalnym klientem. Co oczywiście nie znaczy, że tak jaki pisze KiciaKocia nie można sobie takiej lalki po prostu postawić na półce.
Wracając jeszcze do łatwości odlewania i tego, że sama żywica nie jest aż takim drogim materiałem - smuci mnie rosnąca popularność kopiarzy sprzedających nielegalne odlewy lalek, w których stworzenie utalentowana grupa ludzi włożyła bardzo dużo pracy w zaprojektowanie, wykonanie i wypromowanie. Bo to jest moim zdaniem najtrudniejsze - sprawić, że lalka ma w sobie to coś. Sukcesem jest to, że ktoś mówi, "ta lalka X z firmy Y" i wszyscy wiedzą o jaką lalkę chodzi. Ktoś kupuje tą lalkę i ona dzięki niemu "ożywa", staje się zupełnie niepowtarzalna - chyba to mi się najbardziej w idei bjd podoba. Sama lalka, to dopiero początek, realizowanie za jej pomocą swojej pasji do szycia czy to, że jest dla kogos pożywką do tworzenia swoich fantastycznych światów to jest ciąg dalszy i właśnie bjd takie możliwości dają.

Przepraszam za taki wielki offtop, rzadko zawiązuje się jakaś dyskusja na temat bjd, więc... :zawstydzony:

Awatar użytkownika
Lacrima
Posty: 1336
Rejestracja: 09 sty 2012, 19:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowości ze świata BJD

Post autor: Lacrima »

Akcesoria... Tak.. Kolejny problem, kupisz wymarzona lalke i golej jej nie zostawisz. A taki iplehouse oczywiscie robi cialka tak by tylko z jego firmy wszystko pasowalo, a u nich buty na eid to 50dolarow. Ogranicza to mozliwosc stylizacji i dla mnie juz wchodzi w naciagactwo.
Kiedys zywo interesowalam sie tymi lalkami ale zbierac 2 lata na cos co zzolknie za 5? Nie, dziekuje, wole sobie popatrzec. Szoda ze nie moga ich robic ze zwyklego plastiku.
You can't buy happiness, but you can buy dollies. And that's kind of the same thing.
Mój flickr: http://www.flickr.com/photos/108814335@ ... 910744495/

Awatar użytkownika
Szklanooka
Posty: 1282
Rejestracja: 02 paź 2012, 19:43
Kontakt:

Re: Nowości ze świata BJD

Post autor: Szklanooka »

Właśnie, jak myślicie, dlaczego żadna firma nie zaczęła produkować lalek z innego tworzywa sztucznego? Wiem, że żywica ma w sobie jakąś elegancję (tak jak porcelana), jest matowa przez co bardziej przypomina ludźką skórę i bardzo łatwo daje się obrabiać, szlifować... no ale żółtkie. Jest też dość ciężka, może to jest potrzebne do utrzymania równowagi? Może przez system mocowania lalki gumką?

A lalka o proporcjach bjd wykonana jak Blythe? Ja byłabym za. Obrazek

Awatar użytkownika
Only NM
Posty: 1254
Rejestracja: 16 sty 2012, 15:30
Kontakt:

Re: Nowości ze świata BJD

Post autor: Only NM »

Cieszę się ze w końcu wątek ożył, taki offtop jest potrzebny. Zgadzam się w sprawie recastów, i nigdy nie będę ich popierać - co nie znaczy że piętnuję ludzi którzy je kupują, i nie znaczy że będę ich gnoić za to że mają...Nie każdy ma tyle silnej woli i samozaparcia by uzbierać na wymarzoną lalkę.
Jeśli chodzi o kwestię dodatków to owszem są drogie, ale nie zapominajmy o dollfowych sklepach w których możemy dostać wszystko i często za nieco tańszą cenę. Z resztą są też alternatywne sposoby pozyskiwania dodatków - na naszym forum są ludzie którzy zajmują się szyciem dla lalek wystarczy podać wymiary, ktoś od butów też się znajdzie...Wiem, ze ludzie którzy kupują np: Model Dollki od Dollmora często kombinują ze stopami i np: dokupują mniejszą parę stóp by znaleźć więcej par butów, pewnie z EIDami też tak można. Kosztów się nie uniknie, ale jeśli masz trochę zdolności krawieckich i maszynę samemu możesz coś uszyć, tak samo z perukami. Mnie nie odstrasza fakt tych kosztów, bo wiem że skoro uzbieram na lakę to dodatki będą małym pikusiem.
Ja szczerze mówiąc nie chciałabym mieć dollfa z plastiku, świeciłby się i moim zdaniem nie miałby takiej klasy (wiem to snobistyczne stwierdzenie), w końcu żywica miała imitować porcelanę. Co prawda żółknięcie żywicy nie bardzo będzie mnie dotyczy bo ja lubuję się w lalkach o ciemniejszej karnacji :)
BJD z plastiku? W sumie Hujoo można zaliczyć, ale oni dollfy produkują z żywicy (no wiecie te duże). Tylko wielkogłowe Hujoo są z plastkiku, można je restringować i w sumie są BJD - sama chciałam, ale mi przeszło - w końcu dollf to priorytet.
A co do zajmowania się to mam podobne zdanie do Szklanookiej, aczkolwiek wiele dollfów można kupić w fullsecie - i nie koniecznie muszą być limitkami, ale dla mnie podobnie jak dla Szklanookiej znika wtedy cały urok kreowania lalki. Oczywiście istnieją BJD przypominające fashion doll np: żywiczne lalki Tonnera, Deva dolls ( http://www.devadolls.com/collection.html), Superfrock doll (http://www.superdollonline.co.uk/acatalog/index.html).
A tutaj kolejne nowości od Peak's Woods
A.B. Bella the Moon
http://peakswoods.net/shop/step1.php?number=1728
Są jeszcze inne nowości, ale moim zdaniem ta jest najładniejsza. Ja z tej firmy marzę o Goldie lub Brianie :)
Życie, to nie jest sport dla widzów!
- Dzwonnik z Notre Dame

Jeśli chcesz mnie odwiedzić kliknij TUTAJ

Awatar użytkownika
Lacrima
Posty: 1336
Rejestracja: 09 sty 2012, 19:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowości ze świata BJD

Post autor: Lacrima »

Only NM pisze:Jeśli chodzi o kwestię dodatków to owszem są drogie, ale nie zapominajmy o dollfowych sklepach w których możemy dostać wszystko i często za nieco tańszą cenę. Z resztą są też alternatywne sposoby pozyskiwania dodatków - na naszym forum są ludzie którzy zajmują się szyciem dla lalek wystarczy podać wymiary,
Mam lalki głównie po to by im szyc więc ubrania to dla mnie nie problem :)
Only NM pisze:ktoś od butów też się znajdzie...
Proszeee powiedz kto zrobiłby na eida czarne glany do kolan z klamrami zapinane na suwak za max 25$? Ja niestety nie znam takiej osoby ale bardzo chętnie poznam!
Only NM pisze:Wiem, ze ludzie którzy kupują np: Model Dollki od Dollmora często kombinują ze stopami i np: dokupują mniejszą parę stóp by znaleźć więcej par butów, pewnie z EIDami też tak można.
Haa... a to jest całkiem dobry pomysł!
Only NM pisze:Ja szczerze mówiąc nie chciałabym mieć dollfa z plastiku, świeciłby się i moim zdaniem nie miałby takiej klasy (wiem to snobistyczne stwierdzenie), w końcu żywica miała imitować porcelanę.
Trochę cleara i sandowanie i nie ma problemu ;)
Only NM pisze:Co prawda żółknięcie żywicy nie bardzo będzie mnie dotyczy bo ja lubuję się w lalkach o ciemniejszej karnacji :)
Eh.. a mnie interesują tylko white, od biedy zadowoliłabym się noramal.
Only NM pisze:BJD z plastiku? W sumie Hujoo można zaliczyć, ale oni dollfy produkują z żywicy (no wiecie te duże). Tylko wielkogłowe Hujoo są z plastkiku, można je restringować i w sumie są BJD - sama chciałam, ale mi przeszło - w końcu dollf to priorytet.
Tylko te mi się nie podobają xD
Ja bym chciała dollfie głownie do nauki makeupów, testowania farb, mediów i może paru chemikalów, których reakcja z żywicą mnie interesuje a nie znalazłam na ten temat nic ciekawego. Nie wyobrażam sobie acetonować kilka razy dziennie lalki za 2 tys. serce by mi dęba stanęło...
You can't buy happiness, but you can buy dollies. And that's kind of the same thing.
Mój flickr: http://www.flickr.com/photos/108814335@ ... 910744495/

Awatar użytkownika
Szklanooka
Posty: 1282
Rejestracja: 02 paź 2012, 19:43
Kontakt:

Re: Nowości ze świata BJD

Post autor: Szklanooka »

Only NM pisze:Zgadzam się w sprawie recastów, i nigdy nie będę ich popierać - co nie znaczy że piętnuję ludzi którzy je kupują, i nie znaczy że będę ich gnoić za to że mają...
Only NM, mam nadzieję, że twoja wypowiedź nie była skierowana do mnie, przecież ani ja, ani nikt inny tu na forum, nie napisał nic o piętnowaniu czy gnojeniu. O.o Pełna tolerancja, mamy tu przecież nawet dział poświęcony klonom, (chociaż rozmawianie o czymś co kłóci się z kodeksem karnym nie jest do końca zgodne z netykietą, ale nieważne) więc dziwię się twojej reakcji. Ja również, nie mam zamiaru nikogo krytykować za swoje decyzje a wspomniałam na temat recastów tylko dlatego, że uświadamianie potencjalnych klientów o tym problemie i tłumaczenie, że "fakes hurts real", to nasza jedyna opcja walki z przestępcami.
Peace Obrazek


Co do żółknięcia żywicy, przeczytałam ostatnio, że nie tylko słońce im szkodzi, ale i też... lampy błyskowe. Przekopuję teraz internet w celu potwiedzenia tej informacji...

Awatar użytkownika
KiciaKocia
Posty: 1981
Rejestracja: 16 wrz 2012, 19:50
Kontakt:

Re: Nowości ze świata BJD

Post autor: KiciaKocia »

Szklanooka pisze: Co do żółknięcia żywicy, przeczytałam ostatnio, że nie tylko słońce im szkodzi, ale i też... lampy błyskowe. Przekopuję teraz internet w celu potwiedzenia tej informacji...
Foton jest foton niezależnie czy pochodzi ze światła słonecznego czy z lampy błyskowej, więc nie widzę powodu dlaczego miałby nie żółknąć od lampy błyskowej. Z drugiej strony lampa błyskowa działa przez ułamki sekund, więc pewnie trzebaby non stop trzaskać lalce fotki, żeby widocznie zżółkła.
"Nikt, kto wymiotuje, nie wygląda elegancko, a już widok rzygającego smoka jest chyba najgorszy."

Awatar użytkownika
Only NM
Posty: 1254
Rejestracja: 16 sty 2012, 15:30
Kontakt:

Re: Nowości ze świata BJD

Post autor: Only NM »

Szklanooka pisze: Only NM, mam nadzieję, że twoja wypowiedź nie była skierowana do mnie, przecież ani ja, ani nikt inny tu na forum, nie napisał nic o piętnowaniu czy gnojeniu. O.o Pełna tolerancja, mamy tu przecież nawet dział poświęcony klonom, (chociaż rozmawianie o czymś co kłóci się z kodeksem karnym nie jest do końca zgodne z netykietą, ale nieważne) więc dziwię się twojej reakcji. Ja również, nie mam zamiaru nikogo krytykować za swoje decyzje a wspomniałam na temat recastów tylko dlatego, że uświadamianie potencjalnych klientów o tym problemie i tłumaczenie, że "fakes hurts real", to nasza jedyna opcja walki z przestępcami.
Peace Obrazek
Nie, te słowa absolutnie nie były skierowane do Ciebie, po prostu na blogach (a przynajmniej pingerze) było kilka takich osób które nawet zwyzywały ludzi za samą chęć posiadania recastów, bądź posiadanie ich - osobiście, mnie to bardzo zniesmaczyło ponieważ taką agresywną metodą nic się nie osiągnie. Kulturalna rozmowa i wyjaśnienie swoich racji to coś innego niż powiedzenie komuś "nie bo jak masz recasta, to się z Tobą nie zadajemy" - a wierzcie podobno były takie przypadki.
Recasty to trudny temat bo dochodzi do sprzeczek. Co do działu klony na początku byłam nim zniesmaczona, ponieważ zalogowałam się na to forum w czasie kiedy działa się ta cała afera z recastami - chciałam odpocząć, ale potem uznałam że to dobry pomysł - dowiedziałam się o np: klonikach silkstonek itp. Więc lalkarze dzięki temu działowi mogą uniknąć rozczarowań. Dochodzę do wniosku, że kopiowanie takiej Barbary wiedząc że Mattel ma miliony zysków roczni1e, a kopiowanie dollfa z konkretnej firmy gdzie może sprzeda się kilkanaście/kilkadziesiąt lalek rocznie (bo recasty dollfów to nie tylko te najsłynniejsze lalki) to dwa różne światy.
Co do żółknięcia żywicy to wszystko prawda, światło słoneczne, energooszczędne żarówki, lampy itp. - mnie nawet te szczegóły nie przerażają bo można znaleźć zdjęcia porównawcze i różnica jest minimalna, a zawsze jeśli lalka się znudzi można poszukać nowego właściciela.
Co do dodatków chciałabym dodać, że a forum czy to na DOA czy to na naszym rodzimym BJDream mamy market place. i tam często po ładnych cenach można znaleźć oczy, buty, peruki itp.
Życie, to nie jest sport dla widzów!
- Dzwonnik z Notre Dame

Jeśli chcesz mnie odwiedzić kliknij TUTAJ

Awatar użytkownika
Szklanooka
Posty: 1282
Rejestracja: 02 paź 2012, 19:43
Kontakt:

Re: Nowości ze świata BJD

Post autor: Szklanooka »

Dzięki za odpowiedź, to wiele wyjaśnia! Nie siedzę aż tak w blogach, (tzn siedzę, ale głównie oglądam zdjęcia)
Only NM pisze:Co do dodatków chciałabym dodać, że a forum czy to na DOA czy to na naszym rodzimym BJDream mamy market place. i tam często po ładnych cenach można znaleźć oczy, buty, peruki itp.
i jest jeszcze Taobao! ;)

Awatar użytkownika
Only NM
Posty: 1254
Rejestracja: 16 sty 2012, 15:30
Kontakt:

Re: Nowości ze świata BJD

Post autor: Only NM »

Muahaha powstała/powstanie nowa lalka od Iplehousa!
Aaliyah_The Addiction http://www.iplehouse.net/shop/step1.php?number=3070
Obrazek
Ach, podoba mi się może Ashanti będzie miała godną przeciwniczkę :) Jak znam życie, ta panna zostanie za jakiś czas wypuszczona w basicu - u nich wiele razy tak było że limitowana lalka staje się zwykła, a jeśli nie to pewnie można będzie ją zastać w CDS.
Pokazana została również twarz Dorii :)
Obrazek
Chciałabym jeszcze wspomnieć o firmie Kinkoko Juice która produkuje takie urocze, słodziaste BJD w nieco innej stylistyce niż normalne dollfy czy nawet Dollfie Dream. Lalki kosztują 68000 yenów, w a wg. dzisiejszego kurs jena kosztują 2258,76 zł
http://kinokojuice.com/
Obrazek
Obrazek
Co o nich sądzicie?
Życie, to nie jest sport dla widzów!
- Dzwonnik z Notre Dame

Jeśli chcesz mnie odwiedzić kliknij TUTAJ

Awatar użytkownika
nmin
Posty: 441
Rejestracja: 24 lis 2012, 23:18
Lokalizacja: Watford (UK)
Kontakt:

Re: Nowości ze świata BJD

Post autor: nmin »

Nawet fajne te ostatnie, ale może dlatego, że kojarzą mi się trochę z Dal. W sumie ta przedostatnia też urocza. Weszłam na stronę, oczywiście nie rozumiem ani słowa. Te laleczki wyglądają na małe - może przez proporcje - więc dlaczego są tak drogie?
Dolls Around The Corner [Blog] [Facebook]

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości