BJD i Dollfie

Dział dla ball jointed dolls, czyli lalek ze stawami kulkowymi, nie tylko z żywicy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
borze
Posty: 337
Rejestracja: 03 lut 2012, 21:16
Lokalizacja: Zgorzelec/Kraków
Kontakt:

Re: BJD i Dollfie

Post autor: borze »

Nie jestem jakos co prawda zaawansowana w malowaniu dollfowych ryjkow, ale do swojego panicza przymiarki robiłam i też mam ambicje go malować sama, tak więc chyba moge odpowiedzieć ;)
Ja malowałam go wyłacznie suchymi pastelami, nie wiem czy firma robi tu wielka roznice, no ale posiadam glownie z firmy Koh-I-Noor i je sobie chwale :) Z farbami nie probowalam jeszcze, wiec z wlasnego dowiadczenia nic Ci tu akurat nie pomoge, wiem tylko ze uzywa sie tez farb akrylowych lub kredek akwarelowych, nie wiem jak z innymi. Co do połysku, to bezbarwny lakier do paznokci po prostu. I nie boj sie zmywacza do paznokci, nic żywicy nie zrobi, spokojnie mozna nim kazda nieudana probe zmywac (ja uzywam bezacetonowego, ale szczerze mowiac nie wiem czy to znaczaca roznica), a pastele przed zabezpieczeniem jeszcze czesto po prostu gumka scieram. Czym umyc przed malowaniem - ot woda po prostu, jesli w ogole jest taka potrzeba. No i spryskac MSC przed malowaniem. I po, ale to oczywiste juz xD

Cyrylek bardzo dziekuje za komplement, ja rowniez, no i mam nadzieje jasno napisalam wszystko, o ile tylko wiedzialam jak odpowiedziec ^^

aaa, no i pokaz swojego chlopaczka koniecznie! :)

Awatar użytkownika
Shao-ron
Posty: 70
Rejestracja: 26 mar 2012, 22:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: BJD i Dollfie

Post autor: Shao-ron »

KiciaKocia, Ja mam wrażenie że on na mie krzywo patrzy jak sprawdzam mu naciągi (które musze wymienić koniecznie - mam go tydzień i przyszedł strasznie lużny co jest ponoć normą, ale jeszcze sie nie zebrałam w sobie za wymiane... no patrzy na mnie tak jakbym mu chciała krzywde zrobić ;x), wie cjakbym miała mu polac zmywaczem na próbe choćby palec to chyba by mnie zabił wzrokiem xD

nie no serio, boje sie. zanim zaczne kombinowac to lepiej wypytam i wtedy zaczne działać na "podmiocie właściwym".
ale dziekuje za rade :)

borze, ja teoretycznie poobczytywałam się o tym wszystkim. Niby kilka warstw sie najpierw daje tego MSC, i w trakcie... Pastele suche, kredki akwarelowe i akryl...
coś z nabłyszczaczem było że werniksu można użyć tak?
generalnie chyba najpierw zrobie coś prostego rzeczywiscie tym bardziej ze jakies suche pastele to ja mam bo kiedys się rysowało (choc raczej to zbyt wysoka półka nie jest... ;x), MSC mam, tylko jeszcze pędzle dorwe.
a potem będę cudować bo oczywiście koncepcja w głowie rozrośnieta jest do monstrualnych rozmiarów ale jak trzeba wcielić to w życie to nagle okazuje sie ze to nei takie proste - tym bardziej ze strasznie świruje żeby mu krzywdy nie zorbić ;x

Oczywiście moje kochanie pokaze ale narazie jest kompletnie surowe a wszystkie wigi które dla niego mam nie pasują (zachciało mi się uszatego...) wiec nie wiem czy jest co ale jak bedziecie chciały to oczywiscie :3

a Ty jak mozesz to wrzucaj swego Cyrila bo jets piękny!
Ma jakies imie własne? :3
Obrazek

Awatar użytkownika
borze
Posty: 337
Rejestracja: 03 lut 2012, 21:16
Lokalizacja: Zgorzelec/Kraków
Kontakt:

Re: BJD i Dollfie

Post autor: borze »

Wiec teraz zamiast jedynie czytac, zacznij cos sama probowac, na poczatek jasne ze cos prostego, zeby w ogole jakiegos wyczucia nabrac (sama jeszcze nie nabralam, no ale to swoja droga, ja jestem pierdoła leniwa wychodzaca z zalozenia ze "wyglada troche lepiej niz zle, wiec juz moze nie ruszam bo spartole" xD).
No w takim razie to jasne ze by bylo lepiej go w pelni 'gotowego' zobaczyc, ale zdradzic co to za jeden chyba chociaz mozesz? ;)
Cyryl jest Cyrylem ot tak po prostu, czesciej Gnida z racji usposobienia, ale jakos to imie juz przylgnelo i nie chcialam mu go jednak zmieniac. Mimo miliona pomyslow ktore mialam zanim do mnie przyszedl, na zlosc wszystkim rozkminom zostalo tamto xD Troche nim niedlugo pospamuje na blogu, jak bede miala czas na kolejne podejscie do zdjec nad ktorymi ostatnio dzialamy.. ;)

Awatar użytkownika
Szklanooka
Posty: 1282
Rejestracja: 02 paź 2012, 19:43
Kontakt:

Re: BJD i Dollfie

Post autor: Szklanooka »

borze pisze: Co do połysku, to bezbarwny lakier do paznokci po prostu.\
Ja używam do nabłyszczania ust i oczu farby Tamiya X-22 Clear, do bjd też powinno się nadać. Do kupienia w sklepach modelarskich za 6-7 zł. Jest twardszy niż lakier do paznokci, ładnie błyszczy - daje takie szklany połysk i szybko wysycha.

Awatar użytkownika
Shao-ron
Posty: 70
Rejestracja: 26 mar 2012, 22:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: BJD i Dollfie

Post autor: Shao-ron »

Szklanooka, dziekuje :) mam sklep modelarski pod domem to podpytam!

borze, ahahaha xD to widze ze mamy podobne podejście. Ja po prostu znam siebie i wiem ze mam talent do zmieniania w "kupe" czegokolwiek sie tkne a im bardziej sie staram tym jest gorzej O.o Po prostu coś nademną wisi dlatego teraz tak sie tzrese...
ale nic to, zbiore sie w sobie i działamy ^^

a co do imienia to znam to z doświadczenia, bo niby wszystko było gotowe (ja jako stary RPGowiec napisałam mu nawet historie i w ogóle) a potem przyszedł - dodatkowo z przygodami u celników i z małą tragedią do tego, która na szceście skończyła sie dobrze - i wszystko wzieło w łeb bo Pan stwierdził, ze charakter ma inny i generalnie moge sibie w nos wsadzić to co mu przygotowałam O.o

a mój chłopiec jest z Resinsoula.
Ja wiem, zę to jedna z tańszych firm ale cóż - serce nie sługa. Mnie sie podoba :3
Narazie wygląda tak ale jak móiłam - dopiero zaczynam nad nim pracować :3
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
KiciaKocia
Posty: 1981
Rejestracja: 16 wrz 2012, 19:50
Kontakt:

Re: BJD i Dollfie

Post autor: KiciaKocia »

Shao-ron pisze: borze, ahahaha xD to widze ze mamy podobne podejście. Ja po prostu znam siebie i wiem ze mam talent do zmieniania w "kupe" czegokolwiek sie tkne a im bardziej sie staram tym jest gorzej O.o Po prostu coś nademną wisi dlatego teraz tak sie tzrese...
ale nic to, zbiore sie w sobie i działamy ^^]
No to tym bardziej musisz się wziąć w garść i się przemóc. Im dłużej będziesz zwlekać, tym potem będzie ci trudno.
"Nikt, kto wymiotuje, nie wygląda elegancko, a już widok rzygającego smoka jest chyba najgorszy."

Awatar użytkownika
borze
Posty: 337
Rejestracja: 03 lut 2012, 21:16
Lokalizacja: Zgorzelec/Kraków
Kontakt:

Re: BJD i Dollfie

Post autor: borze »

Shao-ron pisze:

a co do imienia to znam to z doświadczenia, bo niby wszystko było gotowe (ja jako stary RPGowiec napisałam mu nawet historie i w ogóle) a potem przyszedł - dodatkowo z przygodami u celników i z małą tragedią do tego, która na szceście skończyła sie dobrze - i wszystko wzieło w łeb bo Pan stwierdził, ze charakter ma inny i generalnie moge sibie w nos wsadzić to co mu przygotowałam O.o
Hahahah, doklaaaadnie! Mozesz sobie obmyslac, wymyslac, ustalac, spojrzysz takiemu w oczy - sru, koniec, on wie lepiej xD

I coz z tego, ze jedna z tanszych firm? To na plus raczej powinno byc, sama jestem sknera i sie staram mimo wszystko wydac jak najmniej, co przy dollfach jest momentami niewykonalne, bo i, jak powiedzialas, serce nie sluga, "wielb mnie i patrz jaki drogi jestem, jutro nie jesz obiadu i zbieraj na buty dla mnie, twoje kozaki wytrzymaja jeszcze jeden sezon mimo dziury"..

Twoj elf jest absolutnie cudowny, jak generalnie nie przepadam za ciemniejszymi odcieniami skory, tak on wyglada pieknie, jeszcze ten kolor oczu.. ah <3
dzialaj z makijazem, trzymam kciuki i czekam na efekty! ^^

Awatar użytkownika
Shao-ron
Posty: 70
Rejestracja: 26 mar 2012, 22:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: BJD i Dollfie

Post autor: Shao-ron »

ahhh bo ten dollfowy światek to czasem dziwny jest xD

Ja go pokochałam z miejsca (generalnie to hybryda jest bo wsadziłam damską głowe na meskie ciało ale tak mi najbardziej podchodzi ;x)
i w ogóle...

ja go zamawiałam jako dark grey a przyszedł dark tan O.o
z początku myslałam że padne na twarz i sie popłaczę ale... jest piękny.
Jak nigdy nie chciałam takiego odcienia skóry tak u niego... no pasuje mu O.o
a RS jeszcze mi napisał ze tego dark grey prześlą mi for free wiec... wiec bardzo dobrze się stało xD
tym bardziej, zę tego i tak bym juz nie oddała bo zakochałam się w Bezczelu!
Wprosił się mimo, że nie na niego czekałam. Stwierdził, ze zostaje a ja mam go kochać. I teraz jeszcze wymaga ode mnie bym kupiła mu wszystko od nowa a ja drżę jeszcze z obawy ze gnojowi krzywde zrobie ;x
o zbieraniu na buty nie wspomne... narazie przetrawiam wiga O.o

No ale kocham, co poradze....

i namówiłyście mnie, w weekend zasiąde i mu coś nasmaruje. Najwyzej sie potem poprawi no...
Obrazek

Awatar użytkownika
borze
Posty: 337
Rejestracja: 03 lut 2012, 21:16
Lokalizacja: Zgorzelec/Kraków
Kontakt:

Re: BJD i Dollfie

Post autor: borze »

Haha, bo tacy chłopcy o delikatnych, dziewczęcych rysach sa najladniejsi <dlatego chyba panow dollfowych od wszystkich mniejszych form plastikowych>, wiec w pełni taki typ hybrydy popieram, sama nad tym myslalam, poki sie ideał nie znalazł ;) w sumie moja mama nadal nie moze jego płci ogarnac, mimo ze dla mnie nie jest nawet jakis przesadnie kobiecy.. Chyba mam po prostu mocno nagiete poczucie meskosci xD

To niezle sie walneli z tym kolorem skory.. Skoro go nie odsylasz <tez bym nie odeslala po tym jakby juz na mnie spojrzal>, to moze chociaz ci sie uda jakis zwrot kosztow czesciowy za ta ich pomylke uzyskac? Jakies wybrane kolory skory sa ekstra platne, nie wiem jak z tym szarym akurat tam u nich, ale chociaz bylby dobry argument i zawsze to kasa na buty juz jest xDD sprobowac im napisac wielce rozzalonego maila chyba mozna, nalezy im sie za takie nieogarnianie co wysylaja ludziom, to nie rowna sie od razu wymianie lalki, wiec ja bym probowala ;)

Majstruj, majstruj, poprawiac mozna milion razy potem, do skutku ^^

Awatar użytkownika
Shao-ron
Posty: 70
Rejestracja: 26 mar 2012, 22:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: BJD i Dollfie

Post autor: Shao-ron »

Ja wiem, zę mam mocno nagięte poczucie męskości bo kocham Andreja Pejica O.o
No i troche sie na lalków napatrzyłam i tak jak ty - w koncu dorwałam sie do jakiś ownerskich piców i wiedziałam - TEN! i kuniec~~
Teraz jeszcze zbieram na jednego ale to daleka przyszłosć jednak xD

a maila napisałam.
I dostane tego dark grey tak czy inaczej. Bez odsyłania tego. For Free O.o
Po prostu mi wyslą drugiego i jeszcze mnei przepraszali O.O
Mam dwóch elfów o cudnych pyskach w cenie jednego - dlatego pisze, że dobrze się stało ^^
Jak dojdzie to nieomieszkam się pochwalić ^^
Tamten w koncu wszystko przygotowane ma - aczkolwiek ten się mocno rozpanoszył juz... :D

i wrzucaj wiecej zdjeć Cyryla. Uwielbiam dużych chłopcó z DC bo sa unikatowi. Po prostu piękni! I mają cudne ciała :3
Obrazek

Awatar użytkownika
borze
Posty: 337
Rejestracja: 03 lut 2012, 21:16
Lokalizacja: Zgorzelec/Kraków
Kontakt:

Re: BJD i Dollfie

Post autor: borze »

Shao-ron pisze:Ja wiem, zę mam mocno nagięte poczucie męskości bo kocham Andreja Pejica O.o
<przybija piateczke>

..no niiieeeee, taka pomyslke to ja tez chce! alez musisz byc szczesliwa teraz, zazdroszcze az xD no i chwal sie nim oczywiscie koniecznie jak juz przyjdzie ^^

Bedzie wiecej Cyryla, obiecuje, jak tylko bede miec troche wiecej czasu xD i co do tych ciałek od DC to nie da sie ukryc, sa cudowne.. uwielbiam ta jego przerysowana anorektycznosc i absurdalnie powydluzane konczyny.. :)

Awatar użytkownika
Shao-ron
Posty: 70
Rejestracja: 26 mar 2012, 22:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: BJD i Dollfie

Post autor: Shao-ron »

borze pisze:
Shao-ron pisze:Ja wiem, zę mam mocno nagięte poczucie męskości bo kocham Andreja Pejica O.o
<przybija piateczke>
Jessu jak faknie ^^ *piąteczka* :D
to jeszcze Stasia Ci podsyłam, bo tez jest uroczy ^^ <3
http://www.joemonster.org/art/21101/Bralbys_
borze pisze:..no niiieeeee, taka pomyslke to ja tez chce! alez musisz byc szczesliwa teraz, zazdroszcze az xD no i chwal sie nim oczywiscie koniecznie jak juz przyjdzie ^^
Ja sie ich dwa razy pytałam bo w szoku byłam ;x
opliłam koledze kompa jak to wyczytałam na mailu ;x
ale fakt - za***** szcześliwa jestem (inaczej ująć się tego nie da ;x)
będę miała moje dwa androgyniczne elfiątka <3
borze pisze:Bedzie wiecej Cyryla, obiecuje, jak tylko bede miec troche wiecej czasu xD i co do tych ciałek od DC to nie da sie ukryc, sa cudowne.. uwielbiam ta jego przerysowana anorektycznosc i absurdalnie powydluzane konczyny.. :)
o to to dokładnie!
i z tego co widziałam to mimo wszystko wydają sie być stabilne. No i są pięknie wykonane, po prostu cudne!
jeszcze jeden chłopczyk z rozmiaru MSD mi sie podobał ale zanij mnie - nie pamietam imienia moldu ;x
aczkolwiek duzi chłopcy to moi favoryci i tak :3

szkoda tez że nie am męskiej wersji Alberty bo takich nieludzi to już w ogóle kocham ;x
Obrazek

Awatar użytkownika
jewelsnake
Posty: 1554
Rejestracja: 29 gru 2011, 20:43
Lokalizacja: dark side of the sun
Kontakt:

Re: BJD i Dollfie

Post autor: jewelsnake »

Shao-ron pisze:Ja wiem, zę mam mocno nagięte poczucie męskości bo kocham Andreja Pejica O.o
dobry gust! tez uważam że jest bliski ideału mężczyzny!
Shao-ron pisze: a mój chłopiec jest z Resinsoula.
Ja wiem, zę to jedna z tańszych firm ale cóż - serce nie sługa. Mnie sie podoba :3
Narazie wygląda tak ale jak móiłam - dopiero zaczynam nad nim pracować :3
Obrazek
Obrazek
chłopiec wspaniały, co za twarz, co za włosy!!
"It's not that I can't find worth in anything
It's just that I can't find worth in enough"
Manic Street Preachers

Awatar użytkownika
Shao-ron
Posty: 70
Rejestracja: 26 mar 2012, 22:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: BJD i Dollfie

Post autor: Shao-ron »

Dziekuję bardzo :happy:
w sumie to dziękujemy razem :3
Obrazek

Awatar użytkownika
Only NM
Posty: 1254
Rejestracja: 16 sty 2012, 15:30
Kontakt:

Re: BJD i Dollfie

Post autor: Only NM »

Gratuluję lalka Shao-ron! Uwielbiam tanowe lalki. Masz szczęście że przyślą Ci drugiego, ciekawe tylko kiedy :)
Co do malowania będziesz potrzebowała utrwalacza do tanowych lalek konkretnie ZM Finishing Powder Spray od Volksa. Nie zostawia nalotu, i nie będzie się błyszczał jak w przypadku cleara. Na ciemnoskórych lalkach normalny clear się świeci.
http://site.volksusa.com/sumikatimes/20 ... -overview/ -więcej na temat tego utrwalacza
Mycie główki
Umyj główkę, w tym celu możesz użyć
- mydła (najlepiej szarego, z innymi nie warto eksperymentować)
- Płynu do mycia naczyń (usuwa tłuszcz, odtłuszcza główkę po kontakcie z rękami...Nawet jeśli z pozoru masz czyste ręce, to zostawiasz ślady)
By pozbyć się starego makijażu:
- zmywaczem do paznokci (bez acetonu, są dużo łagodniejsze. Ważne jest żeby zmywacz nie był kolorowy, bo inaczej może zafarbować żywicę...z acetonem trzeba uważać przy tanowych lalkach niektóre firmy dodają pigment tylko na wierzchu lalki, więc aceton może go zniszczyć...Ważne jest by nie zostawiać na lalce długo acetonu bo może rozpuścić żywicę...Po czymś takim będziesz się bała acetonu, ale zrobiłam reklamę. Bez obaw nie bądźmy paranoiczni)
- alkoholem 100% (na waciku)
- magiczną gąbką (przydaje się ona również do usuwania pyłków makijażu itp podczas tworzenia makijażu, dostępna w Rossmanie)
Następnie wycieramy, w coś w co główka nie obierze się od paprochów itp.
Nakładanie warstwy ochronnej
Sposób Kumagurou z BJDream
Położyć główkę na czystej kartce pod którą jest książka, wynosimy na zewnątrz, PSIKAMY, i od razu przykrywamy pojemnikiem/kubkiem. Wnosimy z powrotem do domu i czekamy aż wyschnie,
WAŻNE: Utrwalacze np: MSC Crear są trujące dlatego używamy ich na zewnątrz, produkt nie powinien mieć styczności ze skórą, dlatego wielu ludzi zakłada rękawiczki ochronne/ do malowania.
Mam nadzieję że pomogłam, tyle na dzisiaj.
Napisane na podstawie, tematu z BJDream Kompendium makijażowe.
Życie, to nie jest sport dla widzów!
- Dzwonnik z Notre Dame

Jeśli chcesz mnie odwiedzić kliknij TUTAJ

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość