O ciałkach BJD - pozowanie, resin match, estetyka ciał.

Dział dla ball jointed dolls, czyli lalek ze stawami kulkowymi, nie tylko z żywicy.
Awatar użytkownika
nmin
Posty: 441
Rejestracja: 24 lis 2012, 23:18
Lokalizacja: Watford (UK)
Kontakt:

Re: O ciałkach BJD - pozowanie, resin match, estetyka ciał.

Post autor: nmin »

Nie da się dopasować obitsu perfekcyjnie, więc coś za coś... Nie jest mi to absolutnie obojętne, jest na przykład jedna lalka, którą chętnie kupiłabym ze względu na ciemną karnację, ale której mieć nie będę właśnie dlatego, że nie znajdę dla niej obitsu, a zbyt irytujące są dla mnie niewielkie możliwości stockowego ciałka. Ale 90% modeli lalek pasuje albo do white, albo do normal ;)

Co do Spiritdolla, to ciałko od pasa w dół jest fajne, ma ładne biodra i zgrabne nogi. Nie podoba mi się jednak biust, ani mały, ani duży - zwłaszcza duży w porównaniu z wystającymi żebrami jest jakąś pomyłką, wygląda jakby ktoś dokleił chudzince dwie piłki.
Przez Ciebie i temat nowości mam od dawna ochotę na Snowdrop, może kiedyś...
Dolls Around The Corner [Blog] [Facebook]

Awatar użytkownika
Anerian
Posty: 12
Rejestracja: 23 lis 2013, 19:03
Kontakt:

Re: O ciałkach BJD - pozowanie, resin match, estetyka ciał.

Post autor: Anerian »

Ja wizualnie nie trawię obitsu XO
Ja jestem w stanie poświęcić pozowalność lalki na rzecz ładnego ciała. Przykładem może być chociażby moja panna z Iplehouse. Wielki cyc, wielki zad, niemniej jednak najładniej to ona stoi ^^'

Awatar użytkownika
EvilCupcake
Posty: 1684
Rejestracja: 01 kwie 2013, 18:37
Kontakt:

Re: O ciałkach BJD - pozowanie, resin match, estetyka ciał.

Post autor: EvilCupcake »

W tym ciałku ze Spiritdolla najgorsze są kolana... Jak lalka ma na maxa zgięte nogi, to wyglądają strasznie. Duży cyc jest trochę zbyt sztuczny, a cała reszta mi się podoba. Te śliczne rączki, ohy i ahy!

Awatar użytkownika
tamakara
Posty: 78
Rejestracja: 29 lis 2013, 12:03
Kontakt:

Re: O ciałkach BJD - pozowanie, resin match, estetyka ciał.

Post autor: tamakara »

Nah, moim zdaniem kolana nie wyglądają źle i ogólnie lalka jest prześliczna. Co do cyca, to osobiście zaadaptowałabym jedynie lalkę z biustem małym do umiarkowanego, bo to i wygląda naturalniej i nie wpędza mnie w kompleksy :P
Z drugiej strony duże piersi muszą tak sterczeć, bo imitują ułożenie stanikowe... To znaczy chyba xD

Awatar użytkownika
Narumi
Posty: 6
Rejestracja: 25 sty 2014, 21:26
Lokalizacja: Rybnik (Śląsk)
Kontakt:

Re: O ciałkach BJD - pozowanie, resin match, estetyka ciał.

Post autor: Narumi »

tamakara pisze:Nah, moim zdaniem kolana nie wyglądają źle i ogólnie lalka jest prześliczna. Co do cyca, to osobiście zaadaptowałabym jedynie lalkę z biustem małym do umiarkowanego, bo to i wygląda naturalniej i nie wpędza mnie w kompleksy :P
Z drugiej strony duże piersi muszą tak sterczeć, bo imitują ułożenie stanikowe... To znaczy chyba xD
Mnie to by nic w kompleksy nie zapędziło xd Nikt nie jest idealny, przecież... (No chyba że lalki :serducho: )
Ja tam lubię tylko biust normalnych rozmiarów, i żeby dobrze wyglądał, a nie odstraszał.
Młode, mroczne dziewczę, które kocha lalki słodsze od cukru~~~~

http://szalony-lalkarz.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Arszenikk
Posty: 269
Rejestracja: 19 sty 2014, 13:46
Kontakt:

Re: O ciałkach BJD - pozowanie, resin match, estetyka ciał.

Post autor: Arszenikk »

Wiele firm ma takie kolana. Odezwała się Evil, której Dollzonka też nie ma pięknych kolan xD
Z całym szacunkiem, Evil~ Mój też takie miał, ale jak pozują! Niemniej jednak też nie przepadam za "wystającymi" kolanami.
Ja nie poświęcę wyglądu ciała na rzecz pozowalności i odwrotnie. Dla mnie musi być i ładne i musi pozować. Dlatego mordęgą jest dla mnie znalezienie czegokolwiek. Ale jak się głębiej poszuka to są perełki za niewielką cenę, chociażby to nowe cielsko z Doll Family - H. Miękkie, ładne, podwójne jointy. No, jestem w niebie~
No i u mnie lalka z pojedynczymi jointami nie miałaby bytu xD
Oh, you can't help that. Most everyone's mad here.

Awatar użytkownika
EvilCupcake
Posty: 1684
Rejestracja: 01 kwie 2013, 18:37
Kontakt:

Re: O ciałkach BJD - pozowanie, resin match, estetyka ciał.

Post autor: EvilCupcake »

Wiem, że ma kolana jak łopaty, ale to nie oznacza, że nie mogę dissować kolan innych lalek xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Arszenikk
Posty: 269
Rejestracja: 19 sty 2014, 13:46
Kontakt:

Re: O ciałkach BJD - pozowanie, resin match, estetyka ciał.

Post autor: Arszenikk »

Ahaha, kocham Cię, dziewczyno xD
Mnie tam kolana zbytnio nie przeszkadzają, chyba, że są naprawdę paskudne. Akurat ciała DZ baaaardzo lubię, chyba, że jointy pojedyncze, to wtedy nie xD
Oh, you can't help that. Most everyone's mad here.

Awatar użytkownika
EvilCupcake
Posty: 1684
Rejestracja: 01 kwie 2013, 18:37
Kontakt:

Re: O ciałkach BJD - pozowanie, resin match, estetyka ciał.

Post autor: EvilCupcake »

Nie zmuszaj mnie żebym wstawiała tu pojedyncze dżojnty Vincenta hahahahaha
Ale co racja to racja, czasami dość często trzeba wybierać między pozowaniem a estetyką lalki.

Awatar użytkownika
Arszenikk
Posty: 269
Rejestracja: 19 sty 2014, 13:46
Kontakt:

Re: O ciałkach BJD - pozowanie, resin match, estetyka ciał.

Post autor: Arszenikk »

Nie, no... Pojedynczych nie ścierpię, fe.
Cieszę się, że zawsze mi się uda znaleźć coś, co ładnie pozuje i ładnie wygląda. Koniec końców patrzę na ciało, potem na łby. Jak mi łeb nie pasi to szukam hybrydowania, a, że to się nie opłaca, to szukam innej lalki xDDDD
Oh, you can't help that. Most everyone's mad here.

Awatar użytkownika
Only NM
Posty: 1254
Rejestracja: 16 sty 2012, 15:30
Kontakt:

Re: O ciałkach BJD - pozowanie, resin match, estetyka ciał.

Post autor: Only NM »

Hej co sądzicie o ciałku z Aquarius doll?
Przyznam, że jedna z ich lalek wpadła mi w oko i chiałam się spytać co sądzicie o tym ciałku, i czy jest w stanie dobrze pozować?Czytałam na DoA różne opinie, ale i Was chcę spytać o zdanie. Dla mnie ciałko jest urocze, ale o pozowaniu jest wele opini. Nie daję zdjęcia, bo na nim goła baba :-)
Życie, to nie jest sport dla widzów!
- Dzwonnik z Notre Dame

Jeśli chcesz mnie odwiedzić kliknij TUTAJ

Awatar użytkownika
Yoshimitsu
Posty: 136
Rejestracja: 27 lut 2014, 12:45
Kontakt:

Re: O ciałkach BJD - pozowanie, resin match, estetyka ciał.

Post autor: Yoshimitsu »

Only NM, ja mam Chloe od nich. Mogę porobić dla Ciebie zdjęcia ciałka, jeśli te w internecie nie są satysfakcjonujące. Uważam, że lalka fajnie pozuje:) nie wiem tylko ile wymaga się od takiego ciała
Obrazek

Awatar użytkownika
Arszenikk
Posty: 269
Rejestracja: 19 sty 2014, 13:46
Kontakt:

Re: O ciałkach BJD - pozowanie, resin match, estetyka ciał.

Post autor: Arszenikk »

Ja jestem osobą, która ma jobla na punkcie pozowania, jak dorwę to ciałko to Ci powiem xD
Ale moim zdaniem już na fotach widać, że jest zacne.
Oh, you can't help that. Most everyone's mad here.

Awatar użytkownika
Yoshimitsu
Posty: 136
Rejestracja: 27 lut 2014, 12:45
Kontakt:

Re: O ciałkach BJD - pozowanie, resin match, estetyka ciał.

Post autor: Yoshimitsu »

To jeśli Only NM chcesz recenzji od eskperta to musisz troszkę jak wyślę ciałko do Arszenik:)
Obrazek

Awatar użytkownika
Only NM
Posty: 1254
Rejestracja: 16 sty 2012, 15:30
Kontakt:

Re: O ciałkach BJD - pozowanie, resin match, estetyka ciał.

Post autor: Only NM »

Wow jakie zaufanie! Byłoby świetnie bo Arszenik i ja mieszkamy blisko siebie więc zobaczyłabym je na własne oczy, jakby się udało :-) Ja nie jestem pewna co do tych kolan, ale tylko z powodu braku estetyki (coć pewnie da się je tak ustawić, by wyglądały lepiej).
Arszenik a po czym poznajesz że ciałko zacnie pozuje?
Życie, to nie jest sport dla widzów!
- Dzwonnik z Notre Dame

Jeśli chcesz mnie odwiedzić kliknij TUTAJ

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość