Iplehouse

Dział dla ball jointed dolls, czyli lalek ze stawami kulkowymi, nie tylko z żywicy.
ODPOWIEDZ
Vessa
Posty: 60
Rejestracja: 22 lut 2014, 15:13
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Iplehouse

Post autor: Vessa »

Przymierzam się do zakupu jeszcze w tym roku Ari z Iplehouse. Interesuje mnie czy ktoś na forum zamawiał lalki od nich?
Z tego co się rozeznałam można je kupić tylko na oficjalnej stronie. Stąd też konieczna rejestracja no i tutaj pojawił się problem z adresem. Po pierwsze nie ma chyba możliwości w adresie wprowadzić polskich znaków, po drugie jako osoba mieszkająca w bloku nie mogłam również wprowadzić ukośnika przy zapisie numeru bloku/numeru mieszkania, stąd konieczności ujęcia w nazwie dodatkowych słów... Dlatego też chciałam się dowiedzieć czy ktoś z Was ma doświadczenie z tym producentem i jak ono wygląda:)

Awatar użytkownika
Ashley Shell
Posty: 276
Rejestracja: 23 maja 2013, 09:22
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Iplehouse

Post autor: Ashley Shell »

ja zamawiałam od nich w zeszłym rok lalkę i osobno buty.
Nie miałam problemu z wprowadzeniem numerów czy polskich znaków.
Adres możesz poprawić w panelu - My iple- change my account info ... wpisujesz w odpowiednią rubrykę kod a pod spodem masz wolną rubryke na adres i wpisujesz ulicę, numer i miasto. Jesli polskie znaki ci się nie wyświetlają napisz bez polskich znaków, dojdzie i tak. Nie bardzo rozumię, dlaczego nie możesz napisać ukośnika w adresie skoro mieszkasz w bloku ... chyba każdy listonosz wie, że pierwsza cyfra to nr. domu a po ukośniku to nr. mieszkania.
Co jeszcze konretnie chciałabyś wiedzieć... :)

Vessa
Posty: 60
Rejestracja: 22 lut 2014, 15:13
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Iplehouse

Post autor: Vessa »

Bardzo dziękuję za odzew:) No cóż... Co do poprawiania w panelu wiem, że można niestety również mi się to nie udało, wyskakiwała informacja, że można użyć tylko alfabetu i cyfr stąd ukośnik nie wszedł...
Chciałabym się dowiedzieć jak wyglądała kwestia cła i vatu. Rozumiem, że lalka idzie z Koreii więc pewnie tego nie uniknę, a że sama lalka tania nie jest to i pewnie vat i cło małe nie będą. Coś można w tym temacie się dowiedzieć od Ciebie?:)

Awatar użytkownika
Ashley Shell
Posty: 276
Rejestracja: 23 maja 2013, 09:22
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Iplehouse

Post autor: Ashley Shell »

dziwne, że nie możesz dac ukośnika, bo ja teraz sprawdzałam i wszystko moge poprawić. Możesz spróbować zamiast ukośnika dać kropkę lub myślnik...próbuj

Po drugie jak już masz tracking paczki śledzisz go na stronie poczty polskiej ...i czekasz aż pojawi się na trackingu "zatrzymanie w cle"
Nie wiem skąd dokładnie jesteś, bo każy ma swój urząd celny gdzie się wysyła papiery. Ale wszystkie paczki idą przez Warszawę.
Możesz czekać na list wyjasniający, albo od razu wysłać wyjasnienie, że np. jest to lalka zamówiona ze sklepu internetowego w Koreii i zapłaciłaś za nią X $.
no i czekasz na decyzję ... w tedy dzwonisz pod wskazany numer na stronie intenetowej i wiesz ile masz cła ...np. jesli zapłaciłać 700 $ za lalkę możesz się spodziewać ok. 700 zł VATu z cłem ..

Vessa
Posty: 60
Rejestracja: 22 lut 2014, 15:13
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Iplehouse

Post autor: Vessa »

Faktycznie, sprawdziłam, dało się teraz wstawić ukośnik:) A co do zamieszkania, mieszkam niedaleko Katowic, aczkolwiek administracyjnie to małopolska:)

Awatar użytkownika
Ashley Shell
Posty: 276
Rejestracja: 23 maja 2013, 09:22
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Iplehouse

Post autor: Ashley Shell »

ok.. to na trackingu interesować Cię będzie kiedy lalka pojawi się na WER Zabrze ... na stronie urzędu masz kilka nr. telefonów pod które można dzwonić

Awatar użytkownika
IHime
Posty: 200
Rejestracja: 18 lut 2012, 12:17
Kontakt:

Re: Iplehouse

Post autor: IHime »

Też zamawiałam w zeszłym roku, bez najmniejszych problemów. Zrobili mi miłą niespodziankę i wysłali lalkę miesiąc wcześniej, niż się spodziewałam.
Tylko wigi mają beznadziejnej jakości.

Vessa
Posty: 60
Rejestracja: 22 lut 2014, 15:13
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Iplehouse

Post autor: Vessa »

A jakość samej lalki? Ja jestem zachwycona ciałem. Wygląda bardzo naturalnie i kobieco:)

Awatar użytkownika
IHime
Posty: 200
Rejestracja: 18 lut 2012, 12:17
Kontakt:

Re: Iplehouse

Post autor: IHime »

Jestem bardzo zadowolona. Mam Asę JID (normal skin, mobility type, large bust) i jest bezbłędna. Ciałko jest prześliczne, przyszło od razu sensownie zestringowane, chociaż teraz przymierzam się do mocniejszego naciągnięcia, ładnie pozuje. To właśnie ciałko przekonało mnie do kupienia Iplówny. Niektórzy narzekają, że ma niezbyt ładne dłonie, ale mi jakoś szczególnie nie przeszkadzają.
Zaraz po przyjściu była zabawnie lekko różowawa, ale szybko zbladła. Po niemal roku intensywnego używania i ciągania lalki ze sobą, zmiana koloru jest estetyczna.
Niedługo będę się przymierzać do nowego mejkapu. :hurra:

Edit: Przypomniało mi się! Jedyny problem jest taki, że JID mają dość nietypowy rozmiar stopy 5,2cm, ale da się z tym żyć.

Vessa
Posty: 60
Rejestracja: 22 lut 2014, 15:13
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Iplehouse

Post autor: Vessa »

A właściwie czym różni się ciałko mobilne od zwykłego? Poza ceną oczywiście:)

Awatar użytkownika
IHime
Posty: 200
Rejestracja: 18 lut 2012, 12:17
Kontakt:

Re: Iplehouse

Post autor: IHime »

Ma dodatkowy joint w udzie. Wygląda to nieco mniej estetycznie, trochę zwiększa możliwości ruchowe, tzn. lalka lepiej siedzi podciągając kolana pod brodę.

Vessa
Posty: 60
Rejestracja: 22 lut 2014, 15:13
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Iplehouse

Post autor: Vessa »

Aaa. No właśnie widziałam te uda i faktycznie gorzej to trochę wygląda. W takim razie chyba zdecyduję się jednak na standardowe:) Dziękuję za informacje:)

Awatar użytkownika
Ashley Shell
Posty: 276
Rejestracja: 23 maja 2013, 09:22
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Iplehouse

Post autor: Ashley Shell »

widziałam w nowościach troche opini na temat IH. Chciałabym coś dodać w temacie pozowalności i o samej firmie.

Stare ciałko fakt nie pozuje zbyt dobrze jeśli chodzi o EID i stary SID. Kolana układają się dziwnie w litere X co nie wygląda zbyt dobrze na zdjęciach, ale przecież wszystko da sie ukryć ;) Ja ogólnie jestem bardzo zadowolona z mojej Cariny. Mimo kilku wad nie żałuje ani jednego wydanego na nią dolara.
Z biegiem czasu żałuję tylko tego, że nie zamówiłam jej prosto z firmy. Swoją Carinę mam z drugiej ręki i jest ona z lutego 2011r. Po 3 latach jest kremowa, a jak do mnie przyszła była lekko kremowa. Poprzedni właściciel trzymał ją na półce gdzie tylko sie kurzyła i chłonęła światło:/ Zaś moja Stella z zeszłego roku nadal nic nie zmieniła koloru. Wiec jak coś polecam od razu z firmy kupić, bądź z drugiej ręki, ale ze świeżej daty produkcji.

Laki IH EID, SID, YID to kawał żywicy .. nowe ciałka są super ... świetnie pozują a joint w łokciach pozwala na świetne ułożenie rąk. IH to przedewszystkim pięknie dopracowane lalki ..twarze i ciałka dla mnie są idealne ..czasami aż za idealne. Fakt niektóre żeńskie moldy nie są trafione, ale ze wszystkich lalek można wiele wyciągnąć.

Kupując lalkę z IH tez trzeba się z tym liczyć, że na ebay nie kupi się dla nich butów. Pozostaje jedna para z angelstudio (szare z kokardą) bądź wiśniowe szpilki z lutsa (w trójkąt do 8 cm)

Vessa
Posty: 60
Rejestracja: 22 lut 2014, 15:13
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Iplehouse

Post autor: Vessa »

Dziękuję za informacje:) Mnie urzekły ciała SID Woman. Są niezwykle kobiece co mnie osobiście bardzo się podoba. Jak już pisałam akurat męscy przedstawiciele jakoś tak mi nie do końca leżą. Moją faworytką jest Aria. Widziałam ją na jednym z blogów - DollyPop i od razu wpadła mi w oko. Przymierzam się do zakupu od producenta bo nie bardzo chyba mam inne wyjście, ale trochę przeraża mnie kwestia cła. Szkoda, że brak im pośredników w UE. Co do rozmiarówki to chyba jest trochę nietypowa, być może właśnie dlatego, żeby akcesoria jednak kupować głównie w IH.

Karo
Posty: 209
Rejestracja: 06 maja 2019, 16:21
Kontakt:

Re: Iplehouse

Post autor: Karo »

Orientuje się ktoś jak wygląda płatność na iplehouse i jak długo czeka się na przesyłkę?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości