Kilka pytań odnośnie pierwszej BJD

Dział dla ball jointed dolls, czyli lalek ze stawami kulkowymi, nie tylko z żywicy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
HES
Posty: 35
Rejestracja: 28 maja 2016, 21:34
Kontakt:

Kilka pytań odnośnie pierwszej BJD

Post autor: HES »

No hej :)

Od niedawna w mojej głowie pojawiła się myśl, że w sumie fajnie byłoby mieć jedną z tych ślicznych lalek w kolekcji (chociaż pewnie kiedy kupię pierwszą, później znajdzie się kolejna piękna dziewczyna/chłop którego zapragne i z jednej zrobi się dziesięć xD ).
Ale tutaj pojawił się problem, bo przez cały czas zbierałam jedynie lalki Monster High i Barbie, więc praktycznie nic o nich nie wiem.
Więc proszę jakąś z bardziej doświadczonych osób o wyjaśnienie mi kilku rzeczy, będę wdzięczna za pomoc :D
1. Ile mniej więcej trzeba zapłacić za taką lalkę? Chodzi mi o SD albo MSD, bo takie rozmiary są dla mnie najfajniejsze ^^
2. Są jakieś materiały z których lepiej nie szyć ubrań? Lubię czasem coś uszyć, a trochę się martwię się o różne przebarwienia i tego typu rzeczy.
3. Ile trwa przesyłka do Polski?
4. Gdzie najlepiej przechowywać takie lalki? Zwykła półka (w zacienionym miejscu, bo wiem że światło słoneczne nie działa na nie za dobrze) wystarczy?
5. Po jakim czasie żywica zmienia kolor i czy da się ją przywrócić do wcześniejszego stanu w jakiś sprawdzony i bezpieczny sposób?
6. Gdzie dokładnie napisana jest wielkość stóp itd? Jest to na jakieś kartce dołączonej do paczki czy trzeba znaleźć to gdzieś w internecie?
7. I ostatnie pytanie, bardziej dodatkowe - Zna ktoś jakąś sprawdzoną stronkę (najlepiej polską) z butami, oczami, włoskami i innymi dodatkami?
To tyle, będę bardzo wdzięczna jeśli komuś będzie się chciało tłumaczyć mi pewnie tak podstawowe rzeczy :zawstydzony:

Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Posty: 1676
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:07
Kontakt:

Re: Kilka pytań odnośnie pierwszej BJD

Post autor: Miranda »

1. Tu masz tańsze lalki:
lalki-bjd-do-220-t5353.html
Ogólnie wszystko zależy od firmy i wielkości lalki. Myślę, że powinnaś być przygotowana na wydatek 500 - 1000 zł. Pamiętaj też o tym, że zapewne nie ominie Cię vat.
2. Na pewno ciemne materiały mogą farbować. Pomaga kąpiel ubrań w occie.
3. Nastawiaj się na kilka miesięcy. Lalkę najpierw trzeba zrobić, później wysyłka. Ogólnie warto rozejrzeć się, ile standardowo trwa cały proces u konkretnego producenta.
7. Nie ma polskiego sklepu bjd. Polecany sklep: http://www.acbjd.com/

Polecam również przejrzenie tego działu.

Awatar użytkownika
HES
Posty: 35
Rejestracja: 28 maja 2016, 21:34
Kontakt:

Re: Kilka pytań odnośnie pierwszej BJD

Post autor: HES »

Ok, dziękuje za odpowiedź :D

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości