Moja Kolekcja :)

Lalki z porcelany, biskwitu, kompozytu, etc.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ladysavage
Posty: 12
Rejestracja: 04 gru 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Moja Kolekcja :)

Post autor: ladysavage »

Na wstępie :P To pierwszy taki mój opis. Zarejestrowałam się na forum by nauczyć się robić takie opisy, chcę w przyszłości zrobić katalog mojej kolekcji :P
Może na początek zarzucę wam pierwszą moją rudaskę kupioną 2 lata temu w Francji, w Paryżu. Jest to reprodukcja Bru, oznaczona jest sygnaturą BRU JNE 14, autorką jest Emily Hart, rok produkcji 2010. Peruka jest z jasnego kasztanowego australijskiego moheru. W najbliższym czasie dodam zdjęcie jej uszków, które są przebite, a w nich umieszczone są kolczyki z białą i jasno różową perełką, które idealnie pasują do naszyjnika. Moja kolekcja rozbita jest na dwa domy XD gdyż w mojej małej kawalerce w Poznaniu nie mam na tyle miejsca :). Lalka aktualnie znajduje się u mojej mamy w Bytomiu. Wzrost to 43 cm. Oczy z dmuchanego szła w kolorze brązowym. Sukienka jest w całości z różowego jedwabiu,na nią nałożona jest 2 warstwa, koronkowa sukni. Góra sukni udekorowana jest ręcznie zrobionymi kwiatkami w kolorze ciemnego różu z listkami :p. Bardzo mi się podobają rękawy, które obszyte są dodatkowo koronką taką samą jak zwierzchnia warstwa sukni :) i do tego te cudne ala pelerynka na ramionach :serducho:. Bielizna standardowa :P biała, majteczki mają luźne nogawki zakończone bardzo delikatną koronką. Cudne są jej jedwabne dzianinowe skarpetki i charakterystyczne dla stylu francuskiego delikatne buciki jedwabne z rozetkami. :) Jeśli chcecie więcej zdjęć tej laluni to mogę dopiero przesłać po 19 grudnia, wtedy jadę do mamuni na święta :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

-- 5 gru 2012, o 20:27 --

Nikt nic nie napisał odnośnie opisu poprzedniej lali, więc z góry stwierdzam, że był ok :P

Drugą lalunię jaką wam przedstawię to Małgorzatka :) kupiona w zeszłym roku, też w Francji, tym razem w Strasbourgu, nie znam autora, ani daty, z tyłu lala ma wyryte RF Collection 118650, niestety nigdzie nie mogłam znaleźć jakichkolwiek informacji o RF Collection ;/. Lalunia mierzy 55 cm, :P i kupiłam ją razem z misiakiem. Małgorzatka posiada perukę z blond moheru zakręconego w sprężynki. Oczy są z dmuchanego szkła o kolorze, no właśnie XD raz ma zielone raz brązowe zależy od dnia XD. Ale kofam jej buziulę :) minkę :serducho: Małgorzatka ubrana jest w bawełniane krótkie majtunie zakończone koronką, na to ma założoną śliczną satynową sukienkę w kolorze ecri, która od pasa w dół udekorowana jest białym tiulem haftowanym w różę tylko z przodu sukienki. Suknia przewiązana jest jedwabną wstążką w kolorze ecri, taką samą z której zrobione są kwiaty we włosach na sukience i kokardki we włosach. Lalunia ma też naszyjnik z koralików białych i bursztynowych. Skarpetki bawełniane obszyte u góry koronką delikatną. Buciki skórzane z 3 kwiatkami :). :P

jakby ktoś wiedział autora laly i rok to jestem otwarta :)

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
selene13
Posty: 204
Rejestracja: 12 lis 2012, 01:12
Kontakt:

Re: Moja Kolekcja :)

Post autor: selene13 »

Interesująco przedstawia się początek prezentowanej kolekcji. Czekam na więcej :hejka:

Awatar użytkownika
ajatoco
Posty: 476
Rejestracja: 13 mar 2012, 11:34
Lokalizacja: Leverkusen
Kontakt:

Re: Moja Kolekcja :)

Post autor: ajatoco »

Druga lalka pochodzi z Niemiec, z pracowni Reinart Faelens Kunstgewerbe GmbH - http://www.rf-collection.de/neu/home.html?L=1 , inne lalki z kolekcji - http://www.rf-collection.de/shop/index. ... mber=10000
Lalka prawdopodobnie została wyprodukowana w 1979 roku - http://www.flip.kz/catalog?prod=236155 ;)

Awatar użytkownika
ladysavage
Posty: 12
Rejestracja: 04 gru 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Moja Kolekcja :)

Post autor: ladysavage »

Ajatoco dziękuje !! to teraz wiem dlaczego ja jej nie mogłam znaleźć bo ja myślałam że RF to skrót od Republiki Francuskiej XD

-- 6 gru 2012, o 20:30 --

Trzecia moja lala to Olga o certyfikacie T756, kupiłam ją około 6 lat temu. Artystą jest Ruth Treffeisen. Kosztowała mnie fortunę XD nawet zaciągnęłam kredyt w banku by ją kupić XD. Ponoć jest 20 sztuk tylko. Olgusia ma 61 cm wzrostu i jest nie ziemsko piękna. Mam ją w ogóle przed monitorem XD bo stoi na parapecie wśród orchidei. Zdjęcia, które robiła jej moja siostra jakimś super wypasionym aparatem i tak nie oddają jej piękna. Jedna z moich ulubionych. Wracając. Olguś kosztował mnie 5000 zł XD ale warto było.Olga ma perukę z jasnych naturalnych blond włosów. Jej oczy są z dmuchanego szła o kolorze niebieskim. Nosi ona delikatnie różową sukienkę, która u góry jest haftowana, zastanawiam się XD czy to jest drzewo wiśni. Pod sukienką znajduje się spódnica z delikatnie różowego tiulu. Z tego co pisze na certyfikacie, naszyjnik i kolczyki są z prawdziwych perełek kremowych. Wydaje mi się, że skarpetki Olgi jak i haft wykonane są ręcznie. Trochę butki schrzanili, są skórzane, różowe, ale o 2 cm za duże i jej zlatują! :P ale to nic i tak są śliczne. Aha zapomniałam dodać, że lala stoi o własnych siłach :P chyba za pomocą jakieś magii i rusza głową :) można ją fajnie ustawiać.
Obrazek
Obrazek
Mój taki mały słodziak :*

-- 7 gru 2012, o 10:53 --

Teraz Wam przedstawię 3 śliczne bubelki :) bez sygnatur, ale mają swój urok. :) Kupiłam te 3 lalki podczas wycieczki do Pragi 2010 roku. Pierwsza to para dwóch starszych ludzi. Nogi porcelanowe, głowa i ręce. Jakiś czeski kretyn przykleił ich na stałe do ławki ;/, ja tam nie odklejam bo nie mam ani doświadczenia w naprawie lalek z porcelany ani talentu to naprawy ciuchów XD. Urzekła mnie w nich buzia :P w sumie w Czechach pierwszy raz spotkałam się z lalkami z porcelanami przedstawiającymi starszych ludzi (nie licząc św.Mikołaja, i czarownic w Francji). Wracając. Lalki mierzą ok. 35 cm. Oboje mają szare moherowe włosy i noszą okulary. Babcia ma upięte te włosy w kok (chyba bo ta wełniana czapka też jest przyklejona). Oboje mają sweterki wełniane, babcia posiada dodatkowo szal :P z tego samego koloru wełny co sweterek dziadka XD. Podobają mi się te dwa kwiatki też na babcinej czapce. I skarpetki dziadka XD gdyż są czarne XD. Pierwszy raz widziałam lalkę płci męskiej z czarnymi skarpetkami XD. Jeśli kogoś by interesowało więcej zdjęć to dopiero po 18 grudnia :) bo lalki są u mamy mojej.

Obrazek

Kolejna lalka kupiona też w tym samym czasie na targu Czeskim to lalka na huśtawce. Zdjęcie nie zbyt mojej mamie się udało, ale to nic. Lalka mierzy 18 cm. Ma rude moherowe włosy. Kupiłam ją bo urzekły mnie 2 rzeczy w niej. Pierwsza to czapeczka i bluza na zamek, nie guziczki, tylko zamek :P. A druga rzecz to na sukienkę naszyta jest sukienka wełniana udekorowana na górze misiem, i na dole jest rządek misiaków. Na zdjęciu tego nie widać, ale po 18 zrobię wam o wiele lepsze. I cudowne są wełniane buciki, które pod spotem też mają misiaka :serducho:.

Obrazek

-- 7 gru 2012, o 13:11 --

Siódmą lalę jaką Wam przedstawię została ściągnięta do mnie, aż z USA w 2000 roku, autorką jest Elly Knoops. W certyfikacie mój bobo ma na imię Kajta :P mnie się nie podobało i przechrzciłam ją na MAJĘ XD. Maja jest moją ulubienicą :P mój chłopak wręcz mówi, że przesadzam, bo jak robi się zimno na dworze to ją przebieram w ciuchu zimowe XD, które kupiłam w sklepie dla niemowląt. Ma parę takich ciuszków XD. Maja ma 54 cm wzrostu. Posiada naturalne rude włosy, które są delikatnie związane przeze mnie wstążeczką białą. Ubrana jest w bawełniane body i sukienkę oraz takie spodenki, do tej sukienki. Do lalki pasuje każdy smoczek :P ten na zdjęciu oddała mi moja bratanica :P udekorowałam wstążeczką i cudo :P. Maja ma charakterystyczne dla niemowląt dołki, czerwoną skórkę w niektórych miejscach, pomarszczoną skórkę. Urzeka mnie w Mai, naturalność :P jakby jeszcze płakała i śmiała się :P to kto by poznał, że to lalka.

Obrazek

Obrazek

-- 7 gru 2012, o 20:58 --

8. Lalka została zakupiona 2 dni temu :P czekam na to cudo z niecierpliwością. Lalka pochodzi z Leonardo Collection i mierzy 32 cm. Coś więcej powiem jak ją zbadam :P

A czy ktoś ma może stronę, informacje o Leonardo Collection ? Jest to moja pierwsza lalka z tej firmy i chciałabym się czegoś dowiedzieć więcej.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Porcelina
Posty: 116
Rejestracja: 03 sty 2012, 23:29
Kontakt:

Re: Moja Kolekcja :)

Post autor: Porcelina »

Reprodukcja jest zjawiskowa! Wygląda na niesamowicie dopracowaną. Jestem laikiem w kwestii lalek XIX wiecznych i nigdy bym nie powiedziała że ta lalka to reprodukcja, to prawdziwe dzieło sztuki :brawo:
Ale jak zobaczyłam Olgę to zbierałam szczękę z podłogi, ona wygląda jak najprawdziwsze dziecko. Ma bardzo realistyczną minkę, taką zasmuconą jakby zbierało jej się na płacz. Przepiękna lalka i z tego co piszesz całkiem spora inwestycja, ale skoro jest ich tylko 20 na całym świecie to warto.
Jestem bardzo ciekawa lalki, którą masz w awatarze, co to za czarujący rudzielec?

Awatar użytkownika
astridnat
Posty: 1052
Rejestracja: 25 mar 2012, 02:01
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Moja Kolekcja :)

Post autor: astridnat »

Twoje lalki są przepiękne. Oczarowała mnie przede wszystkim ta na koniku!
Obrazek

Awatar użytkownika
ladysavage
Posty: 12
Rejestracja: 04 gru 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Moja Kolekcja :)

Post autor: ladysavage »

Porcelina pisze: Jestem bardzo ciekawa lalki, którą masz w awatarze, co to za czarujący rudzielec?
To jest lalka którą zamówiłam na luty :P właśnie zbieram na nią sianko XD to jest Oksana od Zawieruszyńskich. Jak dostanę ten 3 kredyt :P ( 2 poprzednie w tym samym banku już spłaciłam na lale :P) to w lutym powinna Oksana być u mnie. Na razie jest wpłacona rezerwacja :)

http://www.dollery.com/html/artists/zaw ... ier-mm.htm

-- 8 gru 2012, o 16:37 --

Dziś skromnie :) Początki mojej kolekcji nie były fachowe jak teraz, to też mam trzy lalki kupione 1996 roku. Blondynkę dostałam na urodziny, niedługo potem, rudą kupiłam na targu staroci, który organizowany był w Bytomiu przez Biblioteką Główną, a trzecią dostałam pod choinkę. Lalki nie mają sygnatur. Nie wiem z skąd przyszły, Blondynka, którą nazwałam Paulina była w pudełku, które jako 16 letni dzieciak wyrzuciłam po prostu nic nie spisując. Ruda jest lampką. Lampkę ma pod sukienką XD. A że była moją drugą lalką XD a ja kofam rudy to otrzymała moje imię Weronika. Najpierw mój rudzielec. Mam problem z określeniem z czego są włosy. To nie jest moher, nie jest też naturalny włos, coś sztucznego? Nie wiem, lalka tylko do pasa jest porcelanowa, reszta to lampa, nie ma nóg. Oczy są koloru zielonego. Sukienka jest z kremowego tiulu, a na niego nałożony jest asymetryczny pomarańczowy tiul, udekorowany na zakończeniu perełką. Dekolt w kształcie motyla udekorowanego perłami, do głowy ktoś przykleił jej sztuczne kwiaty ;/ białym klejem, szpecąc włosy ;/ musiałbym kurcze jej odciąć pół włosów u góry. Do tego z tyłu pleców też ktoś nie fortunie do tej pięknej sukienki przykleił skrzydła. No ale lalka jest przepiękna i znajduje się u mojej mamci w Bytomiu. Aha zapomniałam napisać, że lampka ma 78 cm wzrostu.
Obrazek

Paulina, ma 105 cm wzrostu. Ma piękne niebieskie oczy i lokowane moherowe blond włosy. Sukienka na wzór, sukienek mieszczanek z XIX wieku. Sukienka jest santynowo-tiulowa. I jeszcze dekorację stanowi karbowany jakiś materiał, nie wiem co. Lalka posiada długie majteczki zakończone koronką i długie bawełniane skarpetki, które wchodzą pod majteczki, oraz skórzane najzwyklejsze buty wiązane na sznureczek. Kapelusz lalki dodatkowo udekorowany jest piórkami w około na górze ma oprócz kwiatów twa białe pióra za pewne gęsie :P, bo za taką cenę jaką była kupiona :p to wątpię by oskubali łabędzia. Lalka miała parasolkę, ale została zniszczona przez mojego młodszego brata, podobnie jak lewa ręka, którą przykryłam folią bąbelkową. Jeszcze nie patrzyłam czy tutaj na forum jest coś odnośnie reperacji lalek z porcelany. Jeśli nie to poprosiłabym o taki dział. Lalka znajduje się również w Bytomiu.

Obrazek
Obrazek

Ewa. bo tak nazwałam 3 moją w życiu lalkę. Jak już mówiłam dostałam pod choinkę. Ewa ma 18 cm wzrostu w prawej rączce dwa prezenty. Sukienka czerwona zwykła bawełniana z dekoracją futra białego sztucznego. Podobnie jak kapelusz. Na dole sukienki nie wiem czy widać ma takie złote kwiatuszki, kiedyś cały dół był nimi udekorowany, ale pospadały, ostatnio kupiłam kilka takich nowych kwiatuszków. Tylko jaki klei trzeba by było kupić dziewczyny? Lalka ma jak większość lalek bez sygnatur takie majteczki z śliskiego materiału, zwykłe bawełniane skarpetki, oraz czerwone buty sznurowane z przodu. Oczy brązowe, włosy z blond moheru.

Obrazek

Awatar użytkownika
Porcelina
Posty: 116
Rejestracja: 03 sty 2012, 23:29
Kontakt:

Re: Moja Kolekcja :)

Post autor: Porcelina »

ladysavage pisze:
Porcelina pisze: Jestem bardzo ciekawa lalki, którą masz w awatarze, co to za czarujący rudzielec?
To jest lalka którą zamówiłam na luty :P właśnie zbieram na nią sianko XD to jest Oksana od Zawieruszyńskich. Jak dostanę ten 3 kredyt :P ( 2 poprzednie w tym samym banku już spłaciłam na lale :P) to w lutym powinna Oksana być u mnie. Na razie jest wpłacona rezerwacja :)
Oksana jest wyjątkowa, chyba najbardziej podoba mi się z lalek Zawieruszyńskich. Trzymam kciuki żebyś dostała kredyt i żeby Oksana szybko do Ciebie zawitała:)

Awatar użytkownika
Majulika
Posty: 146
Rejestracja: 02 gru 2012, 22:36
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Moja Kolekcja :)

Post autor: Majulika »

Piękne lalki, moje porcelanki to przy nich myszki. Do złotych kwiatków proponuję w pasmanterii taśmę krawiecką do sklejania tkanin na gorąco. Mały kawałek pod kwiatek przejazd żelazkiem i nie ma prawa odpaść a nie widać żadnych nitek ani nierówności po kleju.
I czekam niecierpliwie na kolejne zdjęcia.

Awatar użytkownika
ladysavage
Posty: 12
Rejestracja: 04 gru 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Moja Kolekcja :)

Post autor: ladysavage »

Kolejne dwie lalki :P Pierwsza to Collection Mundia. Pierwszą tzw Gwenaelle, dostałam w prezencie od przyjaciółki, nie wiedziała co z tą lalką zrobić, nie pasowała jej do wystroju mieszkania i mi ją oddała za darmochę. Gwenaelle została wyprodukowana w 1997, niestety nie wiem, kto jest autorką mojej rudaski. Gwenaelle mierzy 55 cm. Włosy zrobione z rudego moheru, oczy szklane w kolorze zielonym. Nosek lekko zadarty do góry a usta w kształcie kupidyna. Włosy udekorowane są wianuszkiem z kwiatów róży i perełek pomarańczowych i ecri, całość udekorowane jest dużą zieloną kokardą po lewej stronie. Suknia jest z zielonego weluru. Pas udekorowany jest koronką dzianinową. Rękawy są z majestatycznej bardzo delikatnej koronki wyhaftowanej w kwiaty róży, które dodatkowo udekorowano cyrkoniami. Niesamowite są jej buciki. Choć lalka nie posada skarpetek ani rajstop (nie wiem czy to było specjalnie, czy po prostu podczas któreś zabawy przyjaciółka gdzieś je zapodziała). Butki są z brązowego weluru, udekorowane kwiatami w kolorze ecri i wiązane wokół kostki na kokardkę. Dodatkowo lalka posiada w rączce wianuszek z liści kwiatów i motyli.
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Drugą lalkę kupiłam na Marche de Noel w Strasbourgu. Miała przy sobie karteczkę pod tytułem Piratka, Sygnaturę z tyłu głowy Classique Collection LO1554, H3852 (Nie wiem co to za firma, szukałam w google. fr i nic nie znalazłam). Nie mam pojęcia w którym roku, wyprodukowano moją Piratkę. Ja ją zakupiłam 2002 roku. Piratka ma 55 cm wzrostu. Włosy chyba naturalne w kolorze rudym. Oczy szklane w kolorze zielonym. Na włosach ma kapelusik w kształcie kwiatka z brązowego filcu z którego zwisają filcowe brązowe liście udekorowane rudymi cyrkoniami. Oryginalna jest jej suknia. Wzorowana na sukniach średniowiecznych, z brązowo-czerwonego weluru jest dół sukienki, na to nałożony jest tiul. Pas udekorowany jest pasem z cekinków. Dekolt udekorowany jest koronką i cekinkami oraz skórzanymi liśćmi. Takie same liście znajdują się na rękawicach ramiennych, które są welurowe i udekorowane od zewnętrznej strony ramienia małymi dzwoneczkami. Piratka ma welurowe majtki pod spodem udekorowane lekką koronką brązową, nałożone na dzianinkowe rajstopy w kolorze białym. Buty są welurowe udekorowane 3 różowymi różami i cekinami, zawiązywane na różową aksamitną wstążeczkę.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
lilavati112
Posty: 64
Rejestracja: 05 lut 2012, 21:30
Kontakt:

Re: Moja Kolekcja :)

Post autor: lilavati112 »

cudna kolekcja! Jestem pod wrażeniem!

Awatar użytkownika
ladysavage
Posty: 12
Rejestracja: 04 gru 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Moja Kolekcja :)

Post autor: ladysavage »

dziękuję, i przepraszam że nie dodaję kolejnych zdjęć, ale nie działa u mnie na komputerze hosting zdjęć, nie wiem czemu, jak się z tym uporam to przedstawię wam Oliwkę i Anastazję

Awatar użytkownika
sowa58
Posty: 125
Rejestracja: 28 kwie 2012, 11:20
Lokalizacja: Rywałd/Starogard Gdański
Kontakt:

Re: Moja Kolekcja :)

Post autor: sowa58 »

Piękne lale. Bardzo lubie rudaski. Niecierpliwie czekam na nastepne.

Awatar użytkownika
Porcelina
Posty: 116
Rejestracja: 03 sty 2012, 23:29
Kontakt:

Re: Moja Kolekcja :)

Post autor: Porcelina »

Mam nadzieję że problemy techniczne szybko ustąpią i pokażesz nam więcej Twoich lalek. Przy okazji czy mogłabyś zrobić więcej zdjęć cudnej Oldze i reprodukcji Bru, chętnie bym sobie jej dokładniej obejrzała :)
P.S nie boisz się że Oldze może wypłowieć sukienka od promieni słonecznych kiedy stoi w oknie?

Awatar użytkownika
Beo
Posty: 5
Rejestracja: 28 wrz 2014, 16:07
Kontakt:

Re: Moja Kolekcja :)

Post autor: Beo »

Wielka szkoda, że zdjęcia nie działają, bo chętnie obejrzałabym tę kolekcję? Może wrzucisz je ponownie?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości