Ameryka Północna lalki regionalne

Dział dla lalek z różnych stron świata w regionalnych kostiumach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Manhamana
Posty: 1010
Rejestracja: 03 sty 2012, 10:24
Kontakt:

Ameryka Północna lalki regionalne

Post autor: Manhamana »

Mimo iż lalki regionalne nie mają na forum zbyt wielu fanów zakładam wątek lecąć po kontynentach. Nóż widelec może ktoś jeszcze się ujawni z regionałkami?

Dziś mam do zaprezentowania lalkę Katchina, są to lalki Indian z plemienia Hopi -mój kaczyn przedstawia orła

Obrazek

Lalka wykonana jest z topolowego drewna, bardzo lekka i krucha, ozdobiona piórami, skórą, futrem i wełną.
Bardzo podoba mi się staranne wykonanie , i mimo znalezienia lalki w SH jest w całkiem dobrej kondycji.
Co najważniejsze lalka była tania jak na jej faktyczną wartość- lalki kaczyni są dość drogie.

Więcej spamu zdjęciowego na blogu
http://lalkiregionalnewklinicelalek.blo ... 3547964469

I prośba do Jewel Snake - poka lale ;)
http://klinikalalek.blogspot.com/

Nie piję, nie palę, na lale wydaję cash :)

Awatar użytkownika
jewelsnake
Posty: 1554
Rejestracja: 29 gru 2011, 20:43
Lokalizacja: dark side of the sun
Kontakt:

Re: Ameryka Północna lalki regionalne

Post autor: jewelsnake »

Jednym z moich największych zainteresowań są Indianie, szczególnie kilka konkretnych plemion z Ameryki Północnej - m.in Navajo. Dlatego nie oparłam sie pokusie i kupiłam nawaską lalkę zainspirowaną Kachinami (oryginalne Kachiny są wykonane tylko przez plemię Hopi, jeśli wykonuje je jakiekolwiek inne plemię jest to tylko produkt podobny do oryginału.) Oryginalne Kachina nie są lalkami w powszechnym znaczeniu tego słowa, dla kilkunastu plemion mają takie znaczenie jak dla przeciętnego katolika figurka Pana Jezusa czy Matki Boskiej,symbolicznie przedstawiony wizerunek Boga, nie zabawka dla dziecka. Cena figurki Hopi to kilkaset -kilka tysięcy USD. Kachiny wykonane przez Navajo są już lalkami, nie obiektami kultu.
Mój nawaski Kachina niestety utracił rękę i ucho, najwyraźniej nie zabezpieczyłam go wystarczająco podczas przeprowadzki.

Obrazek
"It's not that I can't find worth in anything
It's just that I can't find worth in enough"
Manic Street Preachers

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości