Damy z Minionych Epok

Lalki z porcelany, biskwitu, kompozytu, etc.
Awatar użytkownika
Shi4
Posty: 90
Rejestracja: 04 sty 2012, 16:20
Kontakt:

Re: Damy z Minionych Epok

Post autor: Shi4 »

Mam goracą prośbę, mógłby ktoś wrzucić podpisane zdjecia całej kolekcji jeszcze raz? Tych Porcelinowych zdjeć juz nie ma. Potrzebuję pilnie do identyfikacji :rolleyes:

Awatar użytkownika
Grażyna
Posty: 1297
Rejestracja: 04 mar 2012, 20:38
Kontakt:

Re: Damy z Minionych Epok

Post autor: Grażyna »

Damy znowu trafiły do sprzedaży!
Nr zdaje się 7,5 zł z laleczką w jasnobeżowej sukni. Z numerem drugim Pani Bovary,a le nie wiem jaka cena.
_______
edit: aha, poszaleli trochę z cenami ;-)
http://www.kolekcjadamy.pl/
Obrazek

Awatar użytkownika
Suriri
Posty: 156
Rejestracja: 06 lis 2013, 22:55
Lokalizacja: Bieruń
Kontakt:

Re: Damy z Minionych Epok

Post autor: Suriri »

kupiłam nr 1. Lalka ładnie wykonana, ale niestety nie identyczna z pokazywanymi na zdjęciach promo - ta z nr 1 ma namalowane oczy i trochę inaczej uszyte ubranie (różni się drobnymi detalami).

Awatar użytkownika
Daga
Posty: 591
Rejestracja: 27 kwie 2012, 23:30
Kontakt:

Re: Damy z Minionych Epok

Post autor: Daga »

Miałam okazję ostatnio trafić na kilka Gosiek Gautier w salonie prasowym, więc można było sobie poporównywać ;) I kurczę... mam taki jakiś zgryz z nią, bo niby ładna, cudny strój i wszystko, ale nie potrafię się skusić na jej zakup mimo atrakcyjnej ceny. Może to te malowane oczy? Lalki poprzedniej serii ze wstawianymi oczkami może i wyglądają trochę specyficznie, ale jakoś bardziej do mnie przemawiają :c
(Ale uśmieję się, jeśli jednak się przełamię i Dama Kameliowa wyląduje u mnie z powodu pięknego ubrania, które nie daje mi spokoju, jak zresztą chyba każde w tej kolekcji xD)

Awatar użytkownika
selene13
Posty: 204
Rejestracja: 12 lis 2012, 01:12
Kontakt:

Re: Damy z Minionych Epok

Post autor: selene13 »

Skusiłam się na zakup Małgorzaty Gautier bo i cena niewielka i ciekawość mnie zżerała, czy będzie taka sama, jak ta w pierwszej edycji.
Porównanie zdecydowanie na niekorzyść tej nowej. Malowane oczy według mnie nie są złe, chociaż na zdjęciach wyglądają gorzej niż w rzeczywistości. Ale kreacja bardzo różni się na niekorzyść.
W nowej - rękawki typu "reglan" , w pierwszej są wszyte i o wiele lepiej układają się. Wykończenie sukni jest o wiele skromniejsze, zwłaszcza z tyłu. I brak torebeczki uzupełniającej strój.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

-- 8 paź 2014, o 17:33 --

poprawka :zawstydzony: rękawki typu "kimono"

Awatar użytkownika
Suriri
Posty: 156
Rejestracja: 06 lis 2013, 22:55
Lokalizacja: Bieruń
Kontakt:

Re: Damy z Minionych Epok

Post autor: Suriri »

Ta pierwsza edycja zdecydowanie na plus. Zastanawiam się dlaczego druga taka uboga? Czy znacznie różnią się ceną?

Awatar użytkownika
nina85
Posty: 89
Rejestracja: 13 lut 2012, 20:18
Lokalizacja: Szkocja
Kontakt:

Re: Damy z Minionych Epok

Post autor: nina85 »

ehhh widzę, że niepotrzebnie fatygowałam moją mamę aby kupiła mi 1 numer :/
Lalki przypominają mi te z serii, która ukazała się w Rosji! Dużo skromniejsze stroje i malowane oczy- zupełnie nie rozumiem po co wypuszczać na rynek coś takiego :/
Szczerze mówiąc wolałabym aby wznowili serię z domkiem dla lalek ;)

Awatar użytkownika
selene13
Posty: 204
Rejestracja: 12 lis 2012, 01:12
Kontakt:

Re: Damy z Minionych Epok

Post autor: selene13 »

I jeszcze kolejne różnice. Lalka z pierwszej edycji ma pantalony, z drugiej majteczki typu figi. Brak jej również na kapeluszu wstążki z różyczką.
Być może takie skromne wykończenie ma tylko ta pierwsza, tania. Ale mimo wszystko uważam, że jest ładna i warta swojej ceny.

-- 12 paź 2014, o 21:18 --
Suriri pisze:Ta pierwsza edycja zdecydowanie na plus. Zastanawiam się dlaczego druga taka uboga? Czy znacznie różnią się ceną?
Pierwsza lalka z poprzedniej edycji kosztowała 9,90. Ale o ile pamięć mnie nie myli pozostałe kosztowały mniej niż 29,90.

albi
Posty: 52
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:23
Kontakt:

Re: Damy z Minionych Epok

Post autor: albi »

Ja w swoim lalkowym dobytku posiadam 2 damy z minionych epok. Małgorzatę Gautier i coś nie zidentyfikowanego. Miałem też Annę Kareninę lecz musiałem oddać babci

Awatar użytkownika
LolitaDolls
Posty: 589
Rejestracja: 12 cze 2014, 16:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Damy z Minionych Epok

Post autor: LolitaDolls »

albi pisze:Miałem też Annę Kareninę lecz musiałem oddać babci
A to Babcia lalkuje? :D

Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Posty: 1676
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:07
Kontakt:

Re: Damy z Minionych Epok

Post autor: Miranda »

Czuję się oszukana.
Co prawda mam tylko jedną lalkę z drugiej edycji, ale poczułam się jak klient drugiej kategorii.
Tym bardziej, że na wkładkach dołączonych do lalek wszystkie zdjęcia, opisy był z pierwszego wydania.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości