Wartościowa lalka?

Lalki z porcelany, biskwitu, kompozytu, etc.
ODPOWIEDZ
Alina
Posty: 4
Rejestracja: 22 cze 2015, 23:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Wartościowa lalka?

Post autor: Alina »

Witam, jestem tu nowa. Mam 15lat moja kolekcja liczy 10 lalek z porcelany, kupowanych na pchlich targach i kiermaszach. Chciałam się zapytać czy te lalki są wartościowe i co o nich sądzicie :) . (jak dodać zdj?)

Awatar użytkownika
Driada
Posty: 32
Rejestracja: 24 sie 2014, 22:20
Kontakt:

Re: Wartościowa lalka?

Post autor: Driada »

Jak wstawić zdjęcie.
Tylko nie zapomnij, że tu

Kod: Zaznacz cały

[img]link[/img]
Ma się znaleźć link do zdjęcia, a nie strony z nim.


Jakieś sygnatury posiadają te lalki?

Alina
Posty: 4
Rejestracja: 22 cze 2015, 23:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Wartościowa lalka?

Post autor: Alina »

Dziękuję za pomoc. Na jedjednz lalek pisze.: ashley belle collectible


23 cze 2015, o 12:31
A na kolejnej the classique collection Lou 44568


23 cze 2015, o 13:04
[img]IMG_20150620_161355[/img]


23 cze 2015, o 13:21
[img]IMG_20150620_161355[/img]


23 cze 2015, o 16:52
[img]<a%20href=http://zapodaj.net/dd014facbb7ce.jpg.ht ... 1_n.jpg</a>[/img]
nr.1


23 cze 2015, o 17:01

NR.2
Ostatnio zmieniony 23 cze 2015, 21:11 przez privace, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Scalanie treści. Proszę nie doublepostować!

Awatar użytkownika
privace
Posty: 2499
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:23
Kontakt:

Re: Wartościowa lalka?

Post autor: privace »

Po pierwsze- zdjęć nie ma :niewiem:
Po drugie- zanim umieścisz zdjęcia na hostingu, żeby pokazać gdzieś zdjęcia, upewnij się, że hosting dopuszcza hotlinkowanie. Zapodaj nie pozwala na to- i nawet jakbyś poprawnie umieściła linki, to zamiast zdjęć zobaczylibyśy napis "zakaz hotlinkowania" http://zapodaj.net/hotlink.html
Po trzecie- błagam! używaj opcji edytuj, zamiast pisać kolejny post!

unecwine00
Posty: 27
Rejestracja: 14 lip 2015, 00:43
Kontakt:

Re: Wartościowa lalka?

Post autor: unecwine00 »

Witam chciałbym się dowiedzieć czy ta lalka jest wartościowa. Na tyle szyi ma napisane : © CARDINAL, INC 1989

Z góry dziękuję za odpowiedź :-)
Niestety nie potrafię dodać zdjęcia lalki, wiec dodam że jest to chłopiec, ma gęste blond włosy przykryte kraciastą czapka z daszkiem, ubrany jest w czarne spodnie i żakiet białą koszule oraz kamizelkę.

Awatar użytkownika
privace
Posty: 2499
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:23
Kontakt:

Re: Wartościowa lalka?

Post autor: privace »

Wpisując CARDINAL na ebay pokazują się lalki porcelanowe od 8-60$ podejrzewam więc, że jeśli nie jest w stanie idealnym cena bliżej dolnej granicy. Ale to zgadywanie osoby nie interesującej się lalkami porcelanowymi, mogę się mylić :bezradny:

unecwine00
Posty: 27
Rejestracja: 14 lip 2015, 00:43
Kontakt:

Re: Wartościowa lalka?

Post autor: unecwine00 »

Dziękuję :-)

unecwine00
Posty: 27
Rejestracja: 14 lip 2015, 00:43
Kontakt:

Re: Wartościowa lalka?

Post autor: unecwine00 »

Co oznacza to że lalka nie posiada żadnej sygnatury?

Awatar użytkownika
privace
Posty: 2499
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:23
Kontakt:

Re: Wartościowa lalka?

Post autor: privace »

Lalki tak samo jak każdy inny przedmiot- albo są "firmowe" i mają znaczek producenta, albo "chińskie podróbki". Jeśli nie ma znaku producenta, to najprawdopodobniej bezwartościowa masówka.

unecwine00
Posty: 27
Rejestracja: 14 lip 2015, 00:43
Kontakt:

Re: Wartościowa lalka?

Post autor: unecwine00 »

a jeśli lalka ma na szyi nalepkę zamiast trwałej sygnatury?

Awatar użytkownika
Porcelina
Posty: 116
Rejestracja: 03 sty 2012, 23:29
Kontakt:

Re: Wartościowa lalka?

Post autor: Porcelina »

Alina pisze:Witam, jestem tu nowa. Mam 15lat moja kolekcja liczy 10 lalek z porcelany, kupowanych na pchlich targach i kiermaszach. Chciałam się zapytać czy te lalki są wartościowe i co o nich sądzicie :) . (jak dodać zdj?)
Witaj,
Lalki obu marek mają raczej wartość sentymentalną choć zdarzają się ciekawe modele od Ashley Belle, szkoda że nie widać zdjęć bo chętnie bym obejrzała. Na tragach trafają się czasem wspaniałe okazy z najwyższej półki tylko czasem trzeba poszukać oznaczeń. Mnie samej kilka razy się poszczęściło, to moje zdobycze targowe:
Franklin Mint
Obrazek
Elisabrth Lindner
Obrazek
Obrazek

Co do lalki © CARDINAL, INC 1989 to jeszcze sie z nimi nie spotkałam ale z tego co wyszukałam to zdaje się że właściwa marka to Dynasty Dolls.O ile się nie mylę wydali bardzo fajną pod względem strojów serię lalek/ kobiet.
Co do ogólnej wartości lalek to wpływa na nią liczba wydanych egzemplarzy, np jeśli wyprodukowano 1000 sztuk danego modelu to już całkiem przyzwoity poziom, wiadomo, im mniej tym wartość lalki rośnie.
Wartość lalki zależy też od artysty który ją stworzył, jeśli dany twórca jest ogólnie ceniony to wartość lalki rośnie. Niektóre renomowane marki zapraszają do czasowej współpracy takich artystów dzięki czemu powstają masowo produkowane lalki o wyjątkowo wysokiej jakości jaką reprezentuje dany artysta ale jednak w niższej cenie niż typowo autorskie twory a więc bardziej dostępne.
Jeszcze słowo o sygnaturach przeważnie szanujący się artysta czy marka umieści trwałą sygnaturę na lalce, nalepkę można jednak zdjąć czy przekleić. Sygnatury można znaleźć pod peruką albo na plecach czy na nodze. Brak sygnatury na ogół oznacza chińską produkcję, ale może też to być błąd odlewu albo egzemplarz prototypowy.

unecwine00
Posty: 27
Rejestracja: 14 lip 2015, 00:43
Kontakt:

Re: Wartościowa lalka?

Post autor: unecwine00 »

Śliczne, druga lalka mnie urzekła <3

-- 1 sie 2015, o 21:14 --

Chciałabym się dowiedzieć coś o tej lalce, kupiłam ją na pchlim targu

Lalkizporcelanyy.blogspot.com
Ostatnia lalka

Na szyi ma napisane leonardo collectors, a na karteczce dołączonej do niej,, my name is Cindy, leonardo collectors porcelain doll,,
Chciałbym się dowiedzieć ile jest warta co o niej sądzicie :-) ja kupiłam ją za 27zł

-- 9 sie 2015, o 02:10 --

jak kupować lalki z porcelany ?

-- 4 wrz 2015, o 19:49 --

witam chciałam się dowiedzieć jak najwięcej o tej lalce pomożecie ? :D

http://lalkizporcelanyy.blogspot.com/

zdjęcia lalki na blogu-blond włosy bobas
co sądzicie o pozostałych :D?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości