Lalki porcelanowe

Lalki z porcelany, biskwitu, kompozytu, etc.
Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1057
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Lalki porcelanowe

Post autor: Kamelia »

W tytule jest "lalki", ale na razie pokażę tylko jedną. Docelowo będzie na pewno trzy, a kto wie czy jeszcze jakaś się nie pojawi w międzyczasie.

Przygotowanie tej złotej zajęło mi równo miesiąc. Dzierganie po nocy nie jest najbardziej efektywne, niestety. ;)

W tej chwili wygląda tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Była to lalka, którą dostałam dawno, dawno temu. Od co najmniej 10 lat leżała na strychu, a ostatecznie na nią padło, że będzie moją lalką testową. Pierwszy repaint, pierwsza peruka, itd. Wyszło jak widać na załączonym obrazku, nie jest idealna, ale mam nadzieję, że następne będą lepsze.

Ponieważ została niezbyt dobrze zabezpieczona do przechowywania, to włosy mimo moich usilnych prób do niczego się nie nadawały. A jak patrzyłam na proporcję głowy do tułowia, to mi się płakać chciało. Uszyłam więc nowe ciałko. Tu dla porównania stare i nowe:

Obrazek

"Artykułowana szmacianka" okazała się jednak niezbyt praktyczna, poza tym nie podobał mi się efekt końcowy. Dołożyłam więc jeszcze warstwę elastycznego materiału. Uniemożliwiło to niestety ruchomość w biodrach, ale stwierdziłam, że przy tej sukni, którą planowałam uszyć nie ma to większego znaczenia - i tak będzie stała na stojaku. Nie są to jeszcze kształty, jakie chciałam uzyskać (zwłaszcza biust nie wyszedł tak, jak bym sobie życzyła), ale będę kombinować przy następnej.

Obrazek

Następnie przyszła kolej na perukę. Szczerze powiedziawszy pierwsza poszła do kosza, druga wyglądała już na tyle przyzwoicie, że postanowiłam ją zostawić.

Obrazek

Na koniec jeszcze mały detal z haftu:

Obrazek

Teraz zamierzam wziąć się za następną. :)

Awatar użytkownika
Balbinka
Posty: 1228
Rejestracja: 09 maja 2015, 12:57
Kontakt:

Re: Lalki porcelanowe

Post autor: Balbinka »

Padłam i nie wstaję z podziwu nad suknią i jej detalami. Masz talent i cierpliwość niesamowite. Mnie by drobne zjadły już w 1/4 roboty ;)
Ciałko świetne i pasuje proporcjami do głowy. Nadałaś tej pannie iście królewski charakter!! :)
There is no emotion, there is peace.
There is no ignorance, there is knowledge.
...

Awatar użytkownika
Saga
Posty: 365
Rejestracja: 09 paź 2015, 22:36
Kontakt:

Re: Lalki porcelanowe

Post autor: Saga »

Z tej lalki najbardziej podoba mi się to, co zrobiłaś sama. Ciało, w obu wersjach, peruka i fryzura, a przede wszystkim suknia. Przepiękne detale, wygląda naprawdę oszałamiająco. Chylę czoła.

Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1057
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: Lalki porcelanowe

Post autor: Kamelia »

Dziękuję bardzo za miłe słowa. :)

Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Posty: 1676
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:07
Kontakt:

Re: Lalki porcelanowe

Post autor: Miranda »

Zmiany zdecydowanie na plus. Bardzo ładne włosy, zgrabne ciałko. I oczywiście sukienka... :zakochany:

marionetka
Posty: 1
Rejestracja: 07 lip 2015, 17:48
Kontakt:

Re: Lalki porcelanowe

Post autor: marionetka »

:brawo:
Ta lalka wygląda wspaniale-gratuluję.
Doskonale wiem ile pracy wymaga "odnowienie" takiej lalki.Sama posiadam kolekcję liczącą 900szt[tak nie pomyliłam się , mam 900 lalek] i niemal każda wymaga pracy aby można było ją pokazać na wystawie. W ubiegłym roku zorganizowałam w zamku w Dębnie pierwszą wystawę swej kolekcji i zrobiła oszałamiające wrażenie.Aktualnie przygotowuję kolejne dwie wystawy .
pozdrawiam tedka@interia.pl

Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1057
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: Lalki porcelanowe

Post autor: Kamelia »

Przedstawię moje dwie następne lalki. Obie nie są jeszcze skończone, ale prace trwają. Nad Srebrną to nawet od roku. :P

A zatem od niej zacznę. Na chwilę obecną wygląda tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przyjechała do mnie jako taka pokraka (serio, kto szyje te lalki?!):

Obrazek

Obrazek

Po malowaniu:

Obrazek

Nowe ciało:

Obrazek

Lista mankamentów nadal długa. Niestety ruchomość w biodrach ma tylko jeden skutek - lalka za grosz nie jest stabilna. Właściwie to zastanawiam się nad unieruchomieniem jej nóg na stałe. W sumie i tak ma tylko stać i nic więcej. No i biust wyszedł mi ze 3 rozmiary za duży. No cóż.

Obrazek

Na szewca też jeszcze kwalifikacji nie mam. :haha:

Obrazek

Halka:

Obrazek

Peruka:

Obrazek

Obrazek

I to na razie tyle. Suknia nadal nie jest wykończona, muszę skończyć haft na dole. Kiedyś...

A to lalka, nad którą pracuję w tej chwili. Podobieństwo do pierwszej Złotej zamierzone.

Obrazek

Zdjęcie sprzed przeróbek:

Obrazek

Po malowaniu:

Obrazek

Tak wyglądała:

Obrazek

A tak wygląda obecnie:

Obrazek

Z tej lalki na razie jestem najbardziej zadowolona jeśli chodzi o szycie ciała. Teraz tylko miesiąc zarwanych nocy i będzie suknia. :rotfl:

Awatar użytkownika
lwica
Posty: 1845
Rejestracja: 08 sty 2016, 20:03
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Lalki porcelanowe

Post autor: lwica »

Coś niesamowitego i pięknego zrobiłaś z tymi lalkami. :brawo: Masz wielki talent a Twoje laleczki wyglądają bosko.Na pewno włożyłaś w nie mnóstwo pracy.Ta srebrna wygląda jak nówka prosto wyjęta z pudełka. :zakochany: A złota i jej nowe ciałko jest super :D ,bo te stare ciałko było nieproporcjonalnie śmieszne. :haha:

Awatar użytkownika
Balbinka
Posty: 1228
Rejestracja: 09 maja 2015, 12:57
Kontakt:

Re: Lalki porcelanowe

Post autor: Balbinka »

Z tymi ciałkami to cuda czynisz :) Super, buzie mi się też podobają :) A kiecki to po prostu powalają detalami... podziwiam :)
There is no emotion, there is peace.
There is no ignorance, there is knowledge.
...

Awatar użytkownika
azulla
Posty: 75
Rejestracja: 12 maja 2013, 14:12
Kontakt:

Re: Lalki porcelanowe

Post autor: azulla »

Kobieto jak Ty to robisz?? kiedy masz na te cuda czas?? mnie doby brakuje a Ty chaty budujesz ciałka ogarniasz lalki malujesz .... no kiedy????? O.O
Bardzo to wszystko piękne :zakochany:

Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1057
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: Lalki porcelanowe

Post autor: Kamelia »

lwica, Balbinka - dziękuję. :)
azulla pisze:Kobieto jak Ty to robisz?? kiedy masz na te cuda czas?? mnie doby brakuje a Ty chaty budujesz ciałka ogarniasz lalki malujesz .... no kiedy????? O.O
Bardzo to wszystko piękne :zakochany:
Ha ha. Np. teraz. Dzieciaki idą spać, a ja do igły z nitką. :D Co prawda brakuje mi potem czasu na sen, ale kto by tam spał... Spanie jest przereklamowane. :tanczy:

Awatar użytkownika
azulla
Posty: 75
Rejestracja: 12 maja 2013, 14:12
Kontakt:

Re: Lalki porcelanowe

Post autor: azulla »

Kurde to ja już chyba za stara jestem bo mnie cały czas snu brakuje ;( ale dobrze, że Tobie nie to chociaż pooglądać miło to co tworzą Twoje ręce i wyobraźnia :padam:

Awatar użytkownika
Arima
Posty: 620
Rejestracja: 02 wrz 2015, 10:43
Kontakt:

Re: Lalki porcelanowe

Post autor: Arima »

O rety, cudne te lalki! Wykonałaś kawał niesamowicie dobrej roboty. Jestem pod wielkim wrażeniem!
Srebrna ma moim zdaniem właściwy biust, pasuje jej. No i suknie są przepiękne.

Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1057
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: Lalki porcelanowe

Post autor: Kamelia »

azulla pisze:Kurde to ja już chyba za stara jestem bo mnie cały czas snu brakuje ;( ale dobrze, że Tobie nie to chociaż pooglądać miło to co tworzą Twoje ręce i wyobraźnia :padam:
Mnie też brakuje, w dzień to mam wrażenie, że zaraz usnę na stojąco. Tylko dzieciaki nie pozwalają. :D
Arima pisze:O rety, cudne te lalki! Wykonałaś kawał niesamowicie dobrej roboty. Jestem pod wielkim wrażeniem!
Srebrna ma moim zdaniem właściwy biust, pasuje jej. No i suknie są przepiękne.
Dziękuję bardzo. :) Ta Srebrna to mi sen z oczu spędza, bo nie mam kiedy jej skończyć. Co koło niej przejdę, to mnie nerw łapie, że nie mam czasu. Ale priorytetowych priorytetów mam teraz taką listę, że Srebrna to pewnie kolejny rok poczeka, aż suknię jej wyhaftuję do końca...

-- 25 mar 2017, o 10:57 --

Miesiąc dziergania i suknia prawie gotowa. Ale musiałam się już pochwalić. :hyhy:

Obrazek

-- 18 kwi 2017, o 07:01 --

Skończyłam drugą Złotą lalkę. Tym razem są nawet buty (choć wyglądają jak kapcie, to jestem z nich strasznie dumna :haha: ).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tu jeszcze ozdoba na włosy.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Majulika
Posty: 146
Rejestracja: 02 gru 2012, 22:36
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Lalki porcelanowe

Post autor: Majulika »

fantastyczne . Najbardziej podoba mi się Srebrna , nawet ze swoją miseczką f ;) Nigdy nie zwróciłam uwagi, że lalki porcelanowe są tak bardzo nieproporcjonalne . Twoje nowe ciałka przywróciły im figury jak naleźy. Mam pytanie czym wypełniasz korpusy? wyglądają na " twardzielki" ? :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość