Witajcie w zupełnie nowym dziale!

Wszystko o Monsterkach
Awatar użytkownika
reiha
Posty: 4316
Rejestracja: 30 sie 2012, 00:23
Kontakt:

Witajcie w zupełnie nowym dziale!

Post autor: reiha »

Hej! Pojawiło się realne zagrożenie, że chaos zawarty w dotychczasowym wątku monsterkowym wkrótce doprowadzi do zniszczenia Wszechświata, zatem nastał czas przeprowadzki. Dla bezpieczeństwa, przeprowadzamy też wątek Everkowy. A więc...

Witajcie w nowym dziale!

+ Dla ułatwienia, przy nazywaniu wątków będziemy posługiwali się następującymi oznaczeniami:
[MH] dla wątków przeznaczonych dla lalek Monster High, oraz
[EAH] dla wątków przeznaczonych dla lalek Ever After High.
+ Rzeczywistym powodem rozbicia tematów była chęć uniknięcia powtarzających się postów i pytań, oraz ułatwienie wyszukiwania informacji osobom, które nie są na bieżąco w temacie MH i EAH.
+ Dział jest w fazie testów, jeśli zajdzie taka potrzeba, rozdzielimy Everki od Monsterek.
+ W tej chwili własne tematy dostały serie monsterkowe, które można dostać w sklepach + przyszłe serie, o których wiemy ciut więcej, niż tylko nazwę.
+ Mimo, że pierwsze posty brzmią trochę sztywno i nieskładnie, mam nadzieję że forum nie przestanie tworzyć fantastycznych i szalonych postów :serducho: Od dzisiaj kontrolowany chaos! :D
+ Rozdzielenie tematów na serie nie oznacza, że musimy się tego sztywno trzymać. Zakładanie tematów, żeby omówić kształt nosa konkretnej lalki są mile widziane :P Przy zakładaniu trzeba pamiętać tylko o odpowiednim otagowaniu tematu i o tym, żeby nie robić konkurencji do już istniejących tematów, takich jak:
Ostrzegam przed tą lalką
Śmieszne zdjęcia naszych lalek
Nasza galeria
Klony lalek Monster High
Ogłoszenia różne
Promocje w marketach

itd.
+ Szczegółowe zdjęcia lalek z danej serii są również mile widziane w forumowej galerii do identyfikacji. :)
+ Część zdjęć i linków została przeklejona z poprzednich wątków, dlatego w niektórych momentach mogą brzmieć znajomo.
+ Wszystkie uwagi i sugestie mile widziane.
+ Pewnie miałam coś jeszcze napisać, ale tradycyjnie zapomniałam :P
+ Miłego korzystania z nowego forum! :serducho:

Awatar użytkownika
Grażyna
Posty: 1297
Rejestracja: 04 mar 2012, 20:38
Kontakt:

Re: Witajcie w zupełnie nowym dziale!

Post autor: Grażyna »

No cóż, na razie czuję się trochę zagubiona, ale aktywnie uczestniczyć, jak do tej pory, zamierzam!
Może chaos kontrolowany, zamiast zupełnej anarchii, wyjdzie na dobre.

Reiha, gratuluję! Rządzisz!
Obrazek

Awatar użytkownika
Mad-Telepath
Posty: 755
Rejestracja: 22 sie 2012, 17:15
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Witajcie w zupełnie nowym dziale!

Post autor: Mad-Telepath »

Świetny pomysł, płodność Mattela jest tak wielka, że taki dział aż się prosił :D
Kłopot z myśleniem polega na tym, że kiedy już się zacznie, niełatwo przestać.
Terry Pratchett

Moi chłopcy: http://madtelepath.blogspot.com/

Awatar użytkownika
KiciaKocia
Posty: 1981
Rejestracja: 16 wrz 2012, 19:50
Kontakt:

Re: Witajcie w zupełnie nowym dziale!

Post autor: KiciaKocia »

Pomysł teoretycznie całkiem dobry tyle, że tematy są za bardzo rozdrobnione i wygląda to nieczytelnie.
"Nikt, kto wymiotuje, nie wygląda elegancko, a już widok rzygającego smoka jest chyba najgorszy."

Awatar użytkownika
kenereri
Posty: 196
Rejestracja: 08 lut 2012, 22:58
Kontakt:

Re: Witajcie w zupełnie nowym dziale!

Post autor: kenereri »

KiciaKocia pisze:Pomysł teoretycznie całkiem dobry tyle, że tematy są za bardzo rozdrobnione i wygląda to nieczytelnie.
Popieram.
Osobiście, zrobiłabym to w ten sposób (żeby łatwiej było cokolwiek znaleźć);

Nasze kolekcje
> Mattel
_>> Monster High
___>>> Nowości
___>>> (...)
_>> Ever After High
___>>> Nowości
___>>> (...) [etc.]
_>> (...) (reszta tych lalek [tematów])
___>>> ew. poddziały
_>> (...)

Myślę, że tak byłoby bardziej czytelnie (tylko myślę, nikomu niczego nie narzucam ;) )

Awatar użytkownika
Lukrecja
Posty: 593
Rejestracja: 06 mar 2013, 11:24
Kontakt:

Re: Witajcie w zupełnie nowym dziale!

Post autor: Lukrecja »

Popieram powyższe wypowiedzi :] Już teraz wątki MH i EAH są przemieszane, a totalny kogel mogel powstanie jak będą zakładane nowe wątki. Może być np. tak, że raz będzie wątek o MH, a raz o EAH i ciężko wtedy będzie się w tym odnaleźć.
BTW czy mogę założyć wątek o basic i pierwszych wydaniach MH :co?:

Awatar użytkownika
reiha
Posty: 4316
Rejestracja: 30 sie 2012, 00:23
Kontakt:

Re: Witajcie w zupełnie nowym dziale!

Post autor: reiha »

Lukrecja pisze: BTW czy mogę założyć wątek o basic i pierwszych wydaniach MH :co?:
Pewnie! Wątki brakujących serii są mile widziane.

Dział ogłoszeń jest podzielony na pół, może tutaj też by się dało tak zrobić?

Awatar użytkownika
Mono
Posty: 1954
Rejestracja: 27 gru 2011, 15:43
Kontakt:

Re: Witajcie w zupełnie nowym dziale!

Post autor: Mono »

Dzial ogloszen jest podzielony, bo na gorze sa same przyklejone watki.
Tu przykleic moge nowosci, bo to watki ktore beda aktywne caly czas. A jesli chodzi o wymieszanie MH z EAH to wystarczy zwrocic uwage na poczatek nazwy tematu, nie dla ozdoby sa pooznaczane w kwadratowych nawiasach.
W świecie Barbie
W razie problemów, proszę o kontakt przez FB, dziękuję.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
KiciaKocia
Posty: 1981
Rejestracja: 16 wrz 2012, 19:50
Kontakt:

Re: Witajcie w zupełnie nowym dziale!

Post autor: KiciaKocia »

kenereri pisze:
KiciaKocia pisze:Pomysł teoretycznie całkiem dobry tyle, że tematy są za bardzo rozdrobnione i wygląda to nieczytelnie.
Popieram.
Osobiście, zrobiłabym to w ten sposób (żeby łatwiej było cokolwiek znaleźć);

Nasze kolekcje
> Mattel
_>> Monster High
___>>> Nowości
___>>> (...)
_>> Ever After High
___>>> Nowości
___>>> (...) [etc.]
_>> (...) (reszta tych lalek [tematów])
___>>> ew. poddziały
_>> (...)

Myślę, że tak byłoby bardziej czytelnie (tylko myślę, nikomu niczego nie narzucam ;) )
Ja tam jestem za tym, żeby się nie rozdrabniać na wszelkie możliwe serie. Nie sądzę, że wiele osób będzie pisać o starszych seriach, więc wydaje mi się, że bardziej naturalny byłby taki podział:
- Nowinki i spekulacje, czyli temat o przyszłych planach
- Temat o starszych seriach (powiedzmy tych sprzed Scaris/DC/PD)
- Temat o seriach nowszych, ale dostępnych obecnie lub które trafią do sprzedaży w najbliższym czasie. (Czyli Scaris/DC/PD i nowsze)
- i może dodatkowe tematy o CaM'ach/OOAKach/innych rzeczach niezwiązanych z pozostałymi.
- plus podobny podział dla EAH
A tak mamy badzillion różnych tematów i człowiekowi się ćmi w oczach... (A jaki bajzel będzie jak ludzie zaczną zakładać własne, dodatkowe tematy...)
"Nikt, kto wymiotuje, nie wygląda elegancko, a już widok rzygającego smoka jest chyba najgorszy."

Awatar użytkownika
kenereri
Posty: 196
Rejestracja: 08 lut 2012, 22:58
Kontakt:

Re: Witajcie w zupełnie nowym dziale!

Post autor: kenereri »

KiciaKocia pisze:Ja tam jestem za tym, żeby się nie rozdrabniać na wszelkie możliwe serie. Nie sądzę, że wiele osób będzie pisać o starszych seriach, więc wydaje mi się, że bardziej naturalny byłby taki podział:
- Nowinki i spekulacje, czyli temat o przyszłych planach
- Temat o starszych seriach (powiedzmy tych sprzed Scaris/DC/PD)
- Temat o seriach nowszych, ale dostępnych obecnie lub które trafią do sprzedaży w najbliższym czasie. (Czyli Scaris/DC/PD i nowsze)
- i może dodatkowe tematy o CaM'ach/OOAKach/innych rzeczach niezwiązanych z pozostałymi.
- plus podobny podział dla EAH
A tak mamy badzillion różnych tematów i człowiekowi się ćmi w oczach... (A jaki bajzel będzie jak ludzie zaczną zakładać własne, dodatkowe tematy...)
Nie miałam na myśli takiego rozdrabniania, tylko właśnie tak, jak piszesz, czyli kilka najważniejszych. Też nie jestem za taką ilością, to się po prostu mija z celem. Po co robić tematy, w których będą 2/3 posty, bo w większości prawdopodobnie tak będzie. Lepiej uogólnić.

Awatar użytkownika
verrin
Posty: 220
Rejestracja: 31 lip 2012, 16:18
Kontakt:

Re: Witajcie w zupełnie nowym dziale!

Post autor: verrin »

Cieszę się, że powstał nowy dział ale popieram KicięKocię, w tej chwili podział na tematy jest zbyt rozdrobniony przez co nie czytelny.

Awatar użytkownika
reiha
Posty: 4316
Rejestracja: 30 sie 2012, 00:23
Kontakt:

Re: Witajcie w zupełnie nowym dziale!

Post autor: reiha »

Moim zdaniem nieużywane tematy w końcu pójdą na dno, a osoba która będzie chciała wyszukać informacji o konkretnej lalce z danej serii nie będzie musiała się przekopywać przez strony o nieinteresujących ją seriach. W końcu wzrok zacznie sam wyłapywać pożądane tematy, a ignorować te nieużywane :P
Na angielskim monsterkowym forum, każda nowość dostaje oddzielny temat i mimo to forum dalej jest czytelne.

Awatar użytkownika
Szklanooka
Posty: 1282
Rejestracja: 02 paź 2012, 19:43
Kontakt:

Re: Witajcie w zupełnie nowym dziale!

Post autor: Szklanooka »

Porządek jest, brakuje mi tylko jednej rzeczy - w wątku ogólnym o EAH było miejsce na luźną rozmowę, fotkowy spam, bo "o ktoś wrzucił Maddie z włosami x ubraną w y" a wątek typu "lalki basic" czy dotyczące poszczególnych serii to wątki głównie informacyjne, więc mam obawy przed zaśmiecaniem ich własnymi "trzema groszami" - to się chyba mija się z celem, bo robi się nieczytelnie. Więc gdzie o tym pisać? Nie wiem, jak wy, ale czuję potrzebę głównego nurtu i miejsca na radosny potok słów, spekulacji i pikseli (ale na temat oczywiście).
Widziałam na DOA czy na rosyjskich forach mają (np. dollplanet.ru) podział na osobne tematy informacyjne w których umieszcza się tylko fakty i oficjalne zdjęcia i osobno wątek ogólny do płynnej rozmowy, ale nie wiem czy to jest lepsze rozwiązanie...
Tak tylko mówię, bo jeszcze nie ogarniam i nie wiem w którą stronę się obrócić. Obrazek

Awatar użytkownika
reiha
Posty: 4316
Rejestracja: 30 sie 2012, 00:23
Kontakt:

Re: Witajcie w zupełnie nowym dziale!

Post autor: reiha »

W moim założeniu pierwszy post miał być informacyjny, a dalej jak się komu podoba i o czym mu się podoba, ale w granicach tej linii ;) Dział dalej jest trakcie prób, zawsze można założyć temat "Warte zobaczenia", albo coś w tym stylu, i w nim radośnie spamować ciekawymi zdjęciami.
Tylko ja tego nie zrobię, bo wszędzie wisi mój avatar, więc na pierwszy rzut oka trudno rozpoznać poszczególne tematy :D

Awatar użytkownika
Mono
Posty: 1954
Rejestracja: 27 gru 2011, 15:43
Kontakt:

Re: Witajcie w zupełnie nowym dziale!

Post autor: Mono »

Macie na myśli stworzenie wątku typu "Everkowy spam"? Monsterek też się to tyczy? Ja nie mam nic przeciwko, Szklanooka, możesz popełnić oba :D
W świecie Barbie
W razie problemów, proszę o kontakt przez FB, dziękuję.

Obrazek Obrazek

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości