[MH] Nowości 2016

Wszystko o Monsterkach
Awatar użytkownika
reiha
Posty: 4316
Rejestracja: 30 sie 2012, 00:23
Kontakt:

Re: [MH] Nowości 2016

Post autor: reiha »

błędem była próba zastąpienia księżniczek Disneya sztywnymi everkami i zmiana targetu na małe dzieci :/ to jest wiek, w którym rodzice decydują jakie zabawki kupią i jakie bajki będzie oglądało dziecko. Są w wieku 20-30 lat, więc to pewne, że będą woleli Disneya, na którym sami się wychowali, niż jakieś randomowe naleśniki w tiarach.
Podobno Epic Winter skupia się na nauce wiązania sznurówek :|

Nie wiem jak jest u MH, bo nowy film mi się strasznie lagował, więc nie mogę ocenić nowej animacji :( Doszłam w oglądaniu/słuchaniu do połowy, cała akcja to było Draculaura czuje się samotna -> Drauclaura spotyka nową koleżankę -> Spędzają razem czas -> Czują się samotne -> Spotykają nową koleżankę -> ...
Więc też pewnie kierowane do kilkulatek :/ Nie wiem czy rodzice będą chcieli, żeby ich małe dzieci oglądały przygody martwych ludzi :) Szczególnie, że nie są wyrobione kulturowo i nawet nie wiedzą kim był Drakula, albo inni tatusiowie. Jeszcze bez sensu, że ten ładny serial 2D zamienili w stop-motion zerżnięty z Bratz, w którym każda bohaterka jest tak samo nudna i mdła :/ Niech żyje przyjaźń, kreatywność, bycie sobą i brak osobowości wowowowwo


Widzieliście, że ta duża Skelita ma główkę Draculary? XD omg

Awatar użytkownika
ingrid
Posty: 1225
Rejestracja: 23 wrz 2015, 23:21
Kontakt:

Re: [MH] Nowości 2016

Post autor: ingrid »

Emry Co ja zrobiłam? A może czego nie zrobiłam? Może przestałam masowo projektować i nieco skończyły się gdzieś komuś pomysły? Pytanie, co oni nam zrobili? Pozostawili zbieraczy w pewnym momencie na lodzie, jak to się mawia? Morze było obfite w ryby, a obecnie sieci puste, nie ma co łowić, bo w morzu nie ma ryb, miejmy nadzieję, że to chwilowe tylko.

Generalnie, to ja nie rozumiem wciskania dzieciom tak rozbudowanych projektów. Przecież dzieci faktycznie, jak i ich niektórzy mało wybredni rodzicie nie rozumieją raczej pojęcia gargulec, czy kraken. Znaczy dzieci może szybciej łapią o co chodzi, ale to jest zbyt rozbudowana wiedza dla maluchów. Ja za dziecka np. bałam się takiego rysunku z ośmiornicą. Zamiast w dziecku budować spokój, to jeszcze gdzie, można niepotrzebnie wzbudzić lęk. Do czego oni chcą oswoić dzieci, do wampiryzmu? Dorosły człowiek inaczej podchodzi do pewnych spraw, ma bardziej rozwinięty rozum, może niektóre rzeczy potraktować z nutą wyobraźni, w jakiś sposób ominąć. Dziecko bierze pewne rzeczy bardziej serio i oswajanie wampirów może wcale nie być tak terapeutyczne, jakby się komuś mogło wydawać. Uważam osobiście, że monsterki są zbyt trudnym tematem dla dzieci, a po za tym, mimo wszystko one ślizgają się po cienkiej granicy, zamiast przemienić je w dobro i oswoić, to oby nie mogą potencjalnie stać się inspiracją dla praktyk destrukcyjnych.

Zabawki dla dzieci powinny mieć według mnie inne standardy, dzieci rozwijają się w różnym stopniu, jedne szybciej sięgną po coś bardziej dorosłego, inne dłużej wolą być w dziecinnej fantazji, czasami dorośli lubią cieszyć dziecinną prostotą, potrzeba zróżnicowania i to wyważonego do odpowiednich grup oraz co niezwykle ważne wysokiego poziomu wykonania, poważnie traktującego wszystkich na serio. Dzisiaj, to chyba drwią ze wszystkich i nie umiejętnie próbują złapać, jak to się mówi, wszystkie sroki za jeden ogon.

Awatar użytkownika
Soihime
Posty: 986
Rejestracja: 31 sie 2015, 22:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [MH] Nowości 2016

Post autor: Soihime »

Generalnie, to ja nie rozumiem wciskania dzieciom tak rozbudowanych projektów. Przecież dzieci faktycznie, jak i ich niektórzy mało wybredni rodzicie nie rozumieją raczej pojęcia gargulec, czy kraken. Znaczy dzieci może szybciej łapią o co chodzi, ale to jest zbyt rozbudowana wiedza dla maluchów. Ja za dziecka np. bałam się takiego rysunku z ośmiornicą. Zamiast w dziecku budować spokój, to jeszcze gdzie, można niepotrzebnie wzbudzić lęk. Do czego oni chcą oswoić dzieci, do wampiryzmu? Dorosły człowiek inaczej podchodzi do pewnych spraw, ma bardziej rozwinięty rozum, może niektóre rzeczy potraktować z nutą wyobraźni, w jakiś sposób ominąć. Dziecko bierze pewne rzeczy bardziej serio i oswajanie wampirów może wcale nie być tak terapeutyczne, jakby się komuś mogło wydawać. Uważam osobiście, że monsterki są zbyt trudnym tematem dla dzieci, a po za tym, mimo wszystko one ślizgają się po cienkiej granicy, zamiast przemienić je w dobro i oswoić, to oby nie mogą potencjalnie stać się inspiracją dla praktyk destrukcyjnych.

Nie przesadzaj, są też bajki z mojego dzieciństwa, które traktowały o rzeczach nadprzyrodzonych i nie powodowały, że nie rozumiałam co się w nich dzieje! Przykładowo Scooby Doo. To stamtąd zaciągnęłam zainteresowanie mitologią. Skądś się tego muszą nauczyć ;P kiedyś był Scooby Doo a teraz MH. Wtedy jeśli czegoś nie rozumiałam to czytałam książki lub pytałam rodziców i dzisiejsze dzieci też będą tak robić. Weźcie nie trzymajcie tak tych dzieciaków pod kloszem jakby na prawdę zza rogu miał wyskoczyć wampir bądź wilkołak i nie róbcie też z dzieciaków półmózgów, bo to dzieciństwo to najlepszy okres na przyswajanie wiedzy. Nie dorosłość. A mitologia to część naszej historii a w dzisiejszych czasach też pop kultury, więc nie widzę w tym żadnego problemu, że dzieci są z tym oswajane. AMEN

Awatar użytkownika
dextella
Posty: 403
Rejestracja: 28 sty 2012, 00:34
Kontakt:

Re: [MH] Nowości 2016

Post autor: dextella »

Ja jestem skłonna powiedzieć, że MH to pikuś przy bajkach z lat 90-tych (albo puszczanych u nas w TV w tamtym okresie). Żukosoczek, Krowa i Kurczak, Scooby Doo, bajka o małym wilkołaku z Cartoon Network (zapomniałam tytułu), Motomyszy z Marsa, He-Man i wiele innych ciemnych, mrocznych tytułów o mutantach, duchach i innych przyjemnościach. O tym, co się działo w pierwszej generacji kucyponów nie wspomnę, bo mam po tym traumę na całe życie (tak chodzi o odcinek o Midnight Castle).

Awatar użytkownika
Soihime
Posty: 986
Rejestracja: 31 sie 2015, 22:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [MH] Nowości 2016

Post autor: Soihime »

oo pamiętam MIdnight Castle ale My Little Pony The Movie ze smuuzem (tą szarą paćką zalewającą świat) też był o wiele straszniejszy niż MH! Toż to żart xD przecież te wampiry nawet krwi nie ssą tylko z soki z pomidorów itp... xD bez jaj te lalki są ukazane w tak miłym świetle, że proszę porzućmy ten temat, bo aż zaczynam się zastanawiać czy to jakaś wypowiedź w stylu strolowania nas nie była.

Awatar użytkownika
reiha
Posty: 4316
Rejestracja: 30 sie 2012, 00:23
Kontakt:

Re: [MH] Nowości 2016

Post autor: reiha »

nie była :D ale ok, skończmy, pokazujcie swoim 3-4 latkom co chcecie. Nawet te filmy, po których będą miały traumę do końca życia.
(w ogóle jest różnica, między filmami w których potwory są złe i straszą, a tymi w których wszystko jest kjutaśne i różowe, a na świecie nie ma niczego strasznego. Chcesz się przyjaźnić z watahą dzikich psów wałęsających się po obrzeżach miasta? Z pająkiem? Nie ma problemu! Twoja miłość uzdrowi ich gniew <3)
(w ogóle czytałam książkę o tym jak zachować się w razie bycia zaatakowanym przez psa. No więc trzeba przede wszystkim przemawiać do niego spokojnie i łagodnie XD Nie było nic o ataku, albo zasłonięciu się, albo cokolwiek)

Lady Gaga bez makijażu. Wygląda jak napuchnięta Skelita. (co podnosi moje morale, bo dzisiaj też jestem napuchnięta XD). Na tym zdjęciu widać, jak śliczny ma kolor włosów :serducho: Bez sensu zniszczyłam swoją Skelitę, mogłam jej zamówić jeszcze jeden kolor włosów do rerootu, albo zmieszać z białym, który miałam :/

Awatar użytkownika
Soihime
Posty: 986
Rejestracja: 31 sie 2015, 22:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [MH] Nowości 2016

Post autor: Soihime »

Te lalki nie są dla 3 latków tylko raczej powyżej 6 :) przecież to ma wyjmowane małe przedmioty ;>, ale to moja sugestia.

Awatar użytkownika
dextella
Posty: 403
Rejestracja: 28 sty 2012, 00:34
Kontakt:

Re: [MH] Nowości 2016

Post autor: dextella »

Trochę też wygląda jak Camowy szkielet

Awatar użytkownika
trujewszczak
Posty: 302
Rejestracja: 04 cze 2014, 10:51
Kontakt:

Re: [MH] Nowości 2016

Post autor: trujewszczak »

Meh, ta dziura w ustach. :/ Lala nie podoba mi się już tak, jak na początku. Teraz widzę, że jej jedynym plusem są chyba tylko włosy. Świetne włosy. Moim zdaniem powinna kosztować nie więcej niż standardowe monsterki. I to te tańsze.

Awatar użytkownika
dextella
Posty: 403
Rejestracja: 28 sty 2012, 00:34
Kontakt:

Re: [MH] Nowości 2016

Post autor: dextella »

Jak na wszystkie szaleństwa gagi trzeba przyznać, że ta lalka jest wyjątkowo bezbarwna.

Awatar użytkownika
ingrid
Posty: 1225
Rejestracja: 23 wrz 2015, 23:21
Kontakt:

Re: [MH] Nowości 2016

Post autor: ingrid »

Od początku nie darzyłam tego projektu Gagi jakimś entuzjazmem, tak więc przynajmniej nie jestem rozczarowana. Chociaż lalka nie jest brzydka, taka z buźki nawet miła, te serduszko w oku i w ogóle, ale za duży był wokół niej splendor i nastąpił przerost treści nad formą.

A wracając do poprzedniego wątku, to ja chyba zostałam troszkę źle zrozumiana. Chciałam powiedzieć, że gdyby lalki były od razu kierowane dla starszych dzieciaków, to młodsze, które dojrzewają w różnym tempie mógłby przecież w jakiś sposób po nie sięgnąć z czasem. Obecnie według moich spostrzeżeń zaniżono granicę wieku. To tak, jak z grą video, kierowana dla 14 latków, może być świetna dla dorosłych, gdyż utrzymuje poziom, a młodsze dzieci w pewnym momencie po prostu do niej dojrzeją szybciej, bądź później. Filmy bez ograniczeń czasami są dla wszystkich, uniwersalne, a czasami wyjątkowo kierowane dla maluszków i starszych odbiorców może zainteresują jedynie pod względem wizualnym. Mam po prostu wrażenie, że ktoś obecnie chce na siłę połączyć teletubisie z horrorem dla pełnoletnich, a to już jest po prostu dziwne. Dziecinność i słodkość, a infantylizm, to chyba nieco odmienne pojęcia są.

Nie oszukujmy się, złożone i dojrzalsze projekty raczej wymagają większego wkładu pracy, pomysłu i głębszego zaangażowania. Pierwsze Monsterki były inne, niż te po reboocie, tak samo jak księżniczki Disneya, niż ten gniot od ludzi z Hasbra.

Awatar użytkownika
dextella
Posty: 403
Rejestracja: 28 sty 2012, 00:34
Kontakt:

Re: [MH] Nowości 2016

Post autor: dextella »

O tak, zresztą young adults i nastolatkowie to obecnie grupa, która wydaje najwięcej kasy na takie gadżety (dobitnie pokazuje to popularność całego kina superbohaterskiego) i to ta grupa powinna być targetem, jeśli chciałoby się osiągnąć maksymalne zyski ze sprzedaży. A tu Mattel jakby chciał grać ostrożnie, bo się boi wejść w inny target. Ale oni też nigdy nie byli sfokusowani na takie całkiem maluchu, których rodzice, nie czarujmy się, nie będą wydawać tyle co samodzielnie zarabiający na siebie, badź zaczynajacy zarabiac ludzie. Bo i uwage dzieciaka jest latwiej odwrocic na co innego, a taki fanatyk wiernie bedzie kompletował kolekcje, jeździł na eventy, ogladał filmy i korzystał z całego dobrodziejstwa marki.

Awatar użytkownika
reiha
Posty: 4316
Rejestracja: 30 sie 2012, 00:23
Kontakt:

Re: [MH] Nowości 2016

Post autor: reiha »

Soihime pisze:Te lalki nie są dla 3 latków tylko raczej powyżej 6 :) przecież to ma wyjmowane małe przedmioty ;>, ale to moja sugestia.
no właśnie teraz specjalnie robią niewyjmowane, nieprzebieralne, nieruchome z wtopionymi butami, żeby sprzedać je jeszcze młodszym dzieciom :P

Awatar użytkownika
ingrid
Posty: 1225
Rejestracja: 23 wrz 2015, 23:21
Kontakt:

Re: [MH] Nowości 2016

Post autor: ingrid »

Powinny być jeszcze z taniej gumy, co by robić przy okazji za gryzak dla ząbkujących. No w końcu takie dzieci też już powinny się uczyć, szczególnie gryzak w formie/motywie wampira jest niezwykle edukujący. Taka scenka sytuacyjna, ząbkujący podgryza wampira i pokonuje strach przed wampirami, nim się jeszcze dowie, co to jest wampir, genialne.

Awatar użytkownika
lwica
Posty: 1845
Rejestracja: 08 sty 2016, 20:03
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: [MH] Nowości 2016

Post autor: lwica »

Ingrid wyobraziłam sobie to co napisałaś i oplułam ze śmiechu monitor. :haha:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość