Tekturowe mebelki "UMBUM"

Nasze znaleziska dla lalek- meble, ubrania, itp. znanych i nieznanych firm.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Stary_Zgred
Posty: 2607
Rejestracja: 29 gru 2011, 12:58
Kontakt:

Tekturowe mebelki "UMBUM"

Post autor: Stary_Zgred »

Zachciało mi się domku dla lalek, więc wzięłam się za przeszukiwanie sieci w poszukiwaniu mebelków. Drewniane są bardzo drogie i mało dostępne. Natknęłam się natomiast na tańszą alternatywę - mebelki z kartonu, marki "UMBUM". Na zdjęciach promocyjnych wyglądają pociągająco, tym bardziej, że do niektórych zestawów można dokupić dioramki, które, dodatkowo, można łączyć w większe zestawy. Czy ktoś miał już styczność z tymi produktami i może coś o nich napisać?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dużo więcej można obejrzeć na stronie producenta, skąd pobrałam grafiki: http://umbum.pl/shop.php?kat=117
Dla mnie ich miniaturowe domki, dioramy i modele wyglądają świetnie i bardzo namiętnie rozmyślam nad nabyciem którejś ich zabawek :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Nagualini
Posty: 113
Rejestracja: 10 lut 2016, 02:56
Lokalizacja: Ankh-Morpork
Kontakt:

Re: Tekturowe mebelki "UMBUM"

Post autor: Nagualini »

A w jakiej skali mebelków potrzebujesz? Bo pamiętam z Twoich fotek głównie lalki 1:6, Umbum to 1:12. Ceny imo porównywalne z drewnianymi w tej samej skali (mebelki z e-baya i ali wychodzą nawet taniej). Swego czasu trochę je obczajałam (chociaż na żywo nie zmacałam) wyglądają ładnie i solidnie, chociaż dla mnie trochę za mało realistyczne.

Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Posty: 1676
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:07
Kontakt:

Re: Tekturowe mebelki "UMBUM"

Post autor: Miranda »

Hmm.. mnie zachwyciły te średniowieczne.
A w jakiej skali chcesz mieć domek?

Awatar użytkownika
Stary_Zgred
Posty: 2607
Rejestracja: 29 gru 2011, 12:58
Kontakt:

Re: Tekturowe mebelki "UMBUM"

Post autor: Stary_Zgred »

Właściwie to mógłby być w mniejszej skali niż 1:6, bo docelowymi mieszkańcami są blajciątka LPS. Jednak im głębiej wchodzę w produkty na stronie UMBUM, tym bardziej podobają mi się budowle średniowieczne i okręty :)
Nagualini pisze:Swego czasu trochę je obczajałam (chociaż na żywo nie zmacałam) wyglądają ładnie i solidnie, chociaż dla mnie trochę za mało realistyczne.
Nagualini, czyli widać, że to tekturowe "podróbki", bez szans na udawanie prawdziwych wnętrz?
Obrazek

Awatar użytkownika
Nagualini
Posty: 113
Rejestracja: 10 lut 2016, 02:56
Lokalizacja: Ankh-Morpork
Kontakt:

Re: Tekturowe mebelki "UMBUM"

Post autor: Nagualini »

Stary_Zgred pisze: Nagualini, czyli widać, że to tekturowe "podróbki", bez szans na udawanie prawdziwych wnętrz?
Aż podróbki to może nie, myślę, że wnętrza dobrze by się sprawdziły jako tło do zdjęć, coś jak dekoracja teatralna (chociaż te ich całe domy wiktoriańskie są faktycznie piękne, szkoda, że drogie jak skurczybyk). Mebelki trochę jednak za bardzo 2D, dużo szczegółów (np. uchwyty szuflad, cyferblat zegara, poduszki itd.) jest namalowanych. Właściwie moje standardy jako tako spełniała tylko herbaciarnia (http://umbum.pl/product.php?id=108). No ale ja mam obsesję (hiper)realizmu w miniaturach, mogę nie być obiektywna ;).

Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Posty: 1676
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:07
Kontakt:

Re: Tekturowe mebelki "UMBUM"

Post autor: Miranda »

Przede wszystkim widać łączenia, niektóre wyglądają nieźle, ale to nie będzie to, jeśli oczekujesz realizmu.
Jakbyś się zdecydowała na skalę 1:12, to sporo rzeczy jest w znośnych cenach. Nawet u nas, biorąc pod uwagę, że to głównie import: https://smalldreams.pl
Sporo drobiazgów znajdziesz na pewno na ali.
Sama mebelki bym sobie odpuściła, ale nie wiem, czy nie nabędę czegoś ze średniowiecznego miasta. :P

-- niedziela, 31 grudnia 2017, 15:13 --

A tak w ogóle to wiesz, że to jest rosyjska firma? Gdzieś mi mignął napis cyrylicą i to "umbum" to od "УМНАЯ БУМАГА".

Awatar użytkownika
Stary_Zgred
Posty: 2607
Rejestracja: 29 gru 2011, 12:58
Kontakt:

Re: Tekturowe mebelki "UMBUM"

Post autor: Stary_Zgred »

Miranda pisze:A tak w ogóle to wiesz, że to jest rosyjska firma? Gdzieś mi mignął napis cyrylicą i to "umbum" to od "УМНАЯ БУМАГА".
Sprytny/mądry papier :) Dobra i adekwatna nazwa!
Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości