Jak zbudować domek?

Mieszkania dla naszych lalek.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
katti278
Posty: 59
Rejestracja: 07 lut 2014, 16:10
Lokalizacja: Kraków/Krzeszowice
Kontakt:

Jak zbudować domek?

Post autor: katti278 »

Witajcie, jestem tu nowa. :siema:
Zaglądam głównie aby poczytać o Waszych wyczynach ale przyszedł czas wolny i planuję przedsięwzięcie.

Chcę z mężem zbudować drewniany/sklejkowy domek dla lalek. I tu zaczynają się schody.. :zalamka:
Chcielibyśmy zbudować domek dla lal wielkości Barbie, ale nigdzie nie mogę doszukać się instrukcji czy czegoś w stylu "jak zbudować domek dla lalek Barbie tutorial" . Jako że jest to o wiele trudniejsze bo wielkość musi być duża, nie ma mowy o metodzie prób i błędów ( nie chcemy marnować materiałów bo mamy mocno ograniczony budżet).

Szukam więc porad od ludzi, którzy domki takowe budowali.
Przyda się wiedza każda : zarówno jakieś plany budowy, same wymiary, porady dot. materiałów, linki do miejsc gdzie można w rozsądnych cenach kupić takie cuda jak schody, pomysły na elektrykę w domku ( żadne z Nas nie ma wiedzy z tego zakresu)...
Wiem też że kiedyś w gazetce typu majster była instrukcja z wymiarami takiego domku ( późny prl-wczesne czasy po prl-u ??) jednak widziałam tylko zdjęcia w internecie i nigdzie nie mogę jej znaleźć.

Ewentualnie może ktoś ma namiary na stolarza w okolicach Krakowa który taki domek może wykonać?
Zależy mi na tym aby nie przekroczyć w tym wszystkim magicznej sumy 250 zł( przy domku który będę budować sama) lub 150 zł przy namiarach na jakiegoś stolarza.

Z góry dziękuję za wszelkie formy pomocy od Was, pozdrawiam serdecznie Kaśka :)

Awatar użytkownika
privace
Posty: 2499
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:23
Kontakt:

Re: Jak zbudować domek?

Post autor: privace »

Myślę, że to przede wszystkim zależy jaką przestrzenią dysponujesz, bo to ogranicza możliwości. Wysokość piętra musi być odpowiednio większa od lalki i to chyba najważniejsze. Ilość pięter, wielkość pokoi to już twój wybór.
jeden z prostszych domków (wymiary podawane w calach) http://www.allthingsthrifty.com/2011/01 ... tions.html
U nas w tym temacie możesz pooglądać domek-dla-barbie-galeria-pomyslow-i-ins ... t1026.html
Osobiście polecam też blog Modern Mini Houses

Awatar użytkownika
katti278
Posty: 59
Rejestracja: 07 lut 2014, 16:10
Lokalizacja: Kraków/Krzeszowice
Kontakt:

Re: Jak zbudować domek?

Post autor: katti278 »

Dzięki za pomoc, problem w połowie rozwiązałam, kupiłam szkołę High School Musical ( tak to się pisze;>?) i mam zamiar ją przemalować i przerobić.

laskonogi
Posty: 16
Rejestracja: 17 gru 2014, 14:20
Kontakt:

Re: Jak zbudować domek?

Post autor: laskonogi »

mozna też zbudować od podstaw, niesety za poźno odkryłem to forum i realcje tworze na blogu. Ale zawsze służę pomocą i radami jesli tylko potrzebujesz
pzdr i owocnej budowy

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości